Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kıyamet Ne Zaman Kopacak?? (1 Kullanıcı)

NUR__

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim.. Rabbim yardımcımız olsun

sonzaman

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Hz. Mehdi a.s,kıyamet hakkındaki bilgileri sonzaman.net adresinden takip edebilirsiniz kardeşlerim

beyzanur_

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Mehdiyle ilgili çok hadis okudum.Ayrıntılı bilgi verebilecek bir kardeşim varmı acaba? Ben 1 yıldır dinimi öğrenmeye çalışıyorum.Okadar güzel bir dinimiz varki her yeni bilgide hayranlığım Allah'a olan sevgim bağlılığım artıyor elhamdülillah

Umut Kilic

Kayıtlı Kullanıcı
Sadece yüce Allah bilir... Benim şahsi fikrim pek fazla araştırılmasına lüzum olunmadığıdır.

Paylaşım için teşekkürler...

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim razı olsun kardeşim güzel paylasım selam ve dua ile....

f.solen

Kayıtlı Kullanıcı
“Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır. Onu vaktinde ancak O (Allah) ortaya çıkaracaktır. O göklere de, yere de ağır basmıştır. O, size ancak ansızın gelecektir. Sanki senin ondan haberin varmış gibi sana soruyorlar. De ki: Onun bilgisi sadece Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bilmiyorlar." (A’râf,187)

barla06

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (C.C) razı olsun. Keske herkes kıyamet gününe inansa da dünyada böyle huzursuzluklar olmasa.

H

hado77

selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü
ALLAH Rasulü(sas) felen bir zat kıyamet günü ne zaman kopacak ya rasulullah(SAS) diye sorunca kendisi(SAS) cevaben o gün için ne hazırladığını sormuş
o kişi de ALLAH (cc) VE RASULÜNÜN(sas) sevgisi diye cevap verince
efendimiz (SAS) bu sana azık olarak yeter diye cevap vermiştir. yukarıdaki kıssanın doğruluğunu hak(CC) bilir. ama kıyamete azık olacak olanın ne olduğunun gösterilmesi bakımından ibretli bir örnektir.
kıyamet efendimiz ahir zaman nebisi(SAS) gelişi ve kendinden sonra bir peygamber(AS) gelmeyeceğini bildirmesi ile son peygamberdir. kıyametin en büyük alameti budur. ne zaman kopacaktır. ALLAH(cc) bunu en iyi bilendir. ancak efendimiz (SAS) ALLAH(cc) ten bir söz aldı. O içimizde bulundukça ALLAH(cc) bize azabını açıktan yollamayacaktı. biz ümmet-i muhammed (SAS) oldukça o kopacak kıyametten haberimiz bile olmayacak hzuzur-u kalb ile ALLAH(cc) huzuruna varacağız. cenab-ı azle celle o büyük yıkılışı bize temaşa ettirmeyecektir. o alametler oldu mu deccal geldi mi hz. mesih geldi mi ye'cüc geldi mi diye soranlara Bu kainatın efendisi (SAS) geldi bizim ona itimatımızdan daha mı fazla itimatımız var haşa deccale ye'CÜC e mesih'e. deccal dedik o hakdan uzaklaştıran insana nifakın binbir türlüsüne veren her şeyin elimizle somutlaştırdığımız ifadesi . kelamdaki ifadesiyle tağut yani batılın en gözle görüleni ye'cüc onun hamele edinmiş baş etmiş insan. bi fotoğraf karesinde bir videoda hakkı ketmedip akıbetinin hayır olmadığını bildiği halde zulmeden varsa orda ye'cücler vardır. bir mesele de hak ile batıl bile bile karıştırılıyorsa orda deccaller vardır. namaz yoksa oruç yoksa bir hak nahak yere çiğneniyorsa orda zaten kıyamet çoktan kopmuştur. biz bunlara seyirci kalarak değil de sorunlara elden geldiğince çözüm arayarak yaklaşım sergilersek o kopan küçük kıyametlerin tesirinde kalmayacağız inşaallah. bu yapılan yanlışı mümkün mertebe düzeltmeyle Efendimiz(SAS) sünnetine ittiba ile buğz ile söz ile amel ile olur. yoksa hakiki bir kıyameti bekleyen insanlar halini alırız. benim halim bugün iyi sorunu olan vardırı düşünmek zamanın ve mekanın sahibi ALLAH(cc) o vaktin şiddetinden bizleri muhafaza buyurmasına inşaallah izin verecektir.ALLAH (CC) sizden ve benden razı olsun. paylaşım için teşekkürler.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Evet...
Ahîr zamandayız...

Nasrettin Hoca ya sormuşlar:
- Hocam kıyamet ne zaman kopacak?
Hoca demiş:
- Küçük kıyamet mi büyük kıyamet mi?
Herkes şaşırmış...
- Hoca..Kıyametin büyüğü-küçüğü olur mu?
Hoca cevap vermiş:
- Hanım ölürse küçük kıyamet, ben ölürsem büyük kıyamet kopar...demişşş...

Yani anlatılmak istenen şu:
Önemli olan kıyametin ne zaman kopacağı değil...Bizim hayatımız biterse kıyamet kopmuş oluyor(Bizim için...)
Önemli olan ÖLÜME HAZIR MIYIZ?

Önemli olan ÖLÜME HAZIR MIYIZ?

nagihan_17

Kayıtlı Kullanıcı
onu ALLAH bilir....

onu ALLAH bilir....

Canım onu ALLAH bilir.Ama haberlerde duymuştum:bir adam Kur'an-ı Kerim'den yola çıkarak bulmaya çalışmış ve 2009(?) olacak demiş.Ama arkadaşlardan da duyuyorum;cuma günü kıyamet kopacakmış...?ALLAH kıyamet gününde hepimizin yardımcısı olsun!!! (amin!)

turk182m_1

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Allah Teâla c.c o dehşetli günün azabından bizleri korusun hesabı kolay geçenlerden eylesin inşallah ...

Allah Teâla c.c razı olsun inşallah ... Elinize yüreğinize sağlık ...

semra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun. Birtanesini masaüstü ekranı yaptım

erzcn_24

Kayıtlı Kullanıcı
Kıyametin Kopacağı Günü Allah tan Başka kimse bilemez...Ama ömrümüzden gecen hergün kıyametin yaklaştığı gundur....Düşünün ki o gun Hiç bişeyden Korkmayan Bebeklerin O esnada Sacları Bembeyaz olacakmış korkudan ....

Kıyamet Ölüm demektir Ben Ölmüşsem Kıyamet kopmuş demektir...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt