Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kanuniye sahip çıktım . Babamı azarladım. Doğru bir davranıştır değil mi?Hükmü nedr? (1 Kullanıcı)

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
TV izlerken babam muhteşem yüzyılda kanuni ekrandayken pis sakallı dedi . Ben de sinir oldum. Her ne kadar dizi yanlış bile gösterse şahsiyetine saygım vardır.,

Babama dedim ki : Baba böyle demeye hakkın yok ? O sakalın neden bırakıldığını biliyormusun ki pis diyorsun ?
Babam : Gösteriş için . .
Ben : O , senden kat kat üstün ( takva ) dikkatli ol biraz , bilmiyosan konuşma diyerekten fırçayı çektim babama.

Bu davranışın hükmü nedir ? İslama hizmet etmiş büyüklerle ilgili hadis var mıdır ?

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
Anne ve babaya öff dahi diyemezsiniz ayetlerle sabittir kardesim....
Madem Sultan Süleymana saygınız var o diziyi hic izlemeyin....
Rabbimiz islam camisanındaki büyüklerimizi karalamak isteyenlere fırsat vermesin ...
Eger kisi bu padisahın islami kariyerini bilmezse hic bir fikri yokken izleyip bu fikre sahip olmussa ona deil babanızın zihninde o profili cizen kisiye kızın...
ve helallik alın...
Hayırlı geceler....

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam . Diziyi izlemiyorduk , kanalı atlarken dek geldi o an muhabbet başladı o an dedi babam pis sakallı deyus kesemedi gitti sakalını dedi . Direk şahsiyetine yorum yaptı. Her müslüman sakal bırakmanın sünnet-i seniyye olduğunu bilir. Bilerek söylüyor sinir oldum .

Allah sizden razı olsun sizden

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt