Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadınlar Yuvalarına Dönmeli..! (1 Kullanıcı)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Aynen yazdıklarının hepsine katılıyorum .iş konusundada allah gönlüne göre versin inşallah.
Evet kapanmayı düşündüm ve alıştırmalara başladım:)artık sürekli bir şalla örtünüyorum zaten darlık ve pantolan giyme aışkanlıklarımı geride bırakalı çok oldu...ama hala bir pardesüm yok hala eşarp bağayamıyorum....ama bunun sebebi de maddiyat...eşimden de allah razı olsun her ay biraz artırıp pardesü parası diyor....inşalahh tam anamıyla örtülü olacağım rabbimin izniyle....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
rabbim hepimize yardımcı olsun inşallah.evlatlarımızı bize en muhtaç oldukları dönemde yalnız bırakıyoruz.mesala bugün oğlumun 3. Doğum günü ama ben hiç bir gün yanında olmadığım gibi bugunde yanında değilim.bazen istemeden de olsa eşimin de kalbini kırıyorum bu konuda....ama bahsetmeden edemeyeceğim içinde bulunduğumuz toplum okadar zorluyor ki kadını,kimse hadis ne diyor kitap ne diyor diye düşünmüyor..başta aile geçimi bahane ediliyor.geçinemezsiniz ikinizde çalışırsınız vs...... Allahın bize emaneti olan evlatlarımızı bizde başkalarına emanet edip yuvamızı kitleyip çıkıyoruz..akşam olunca:
Birde bu kısım var ki içler acısı: çocuk anneden uzak ,kadın evden uzak, koca kadından uzak, buz gibi insanlar, buz gibi bir ev, katılaşmış kalpler......
Haykırmak istiyorum bazen ama rabbime sığınıyorum....ya sabır ya alah diyorummmm...
Istemesini bilmiyoruz galiba yada hayırlı olan bu biz bakmasını bilemiyoruz:(

Bir yaşayan olarak tam anlamıyla açıklamışsınız kardeşim...
Rabbim yar ve yardımcımız olsun...
Rabbim bizleri sırat-ı Mustakimden ayırmasın inşallah...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah canım sana ne güzel ben hala şal örtüyorm pardesümü alalıda 3 ay olacak şükürler olsun yada oldu galiba.... pardesümü etek almaya gittiğimde görmüş ağlamıştım eve gelince kararımı kesin verip iki gün içinde almşıtım ... yani aslında birden bir cesaret ki beğendiğim pardesü 370 liraydı çok üzülmüştüm ama alacam dedim kasada kız 170 diyince gözlerim doldu resmen dünde yeni moda comdan bir tane sipariş verdim siyah 55 liraya indirim vardı güzel çıkar inşallah dedim ama en azından yaz için bir alternatif olur dedim... bak laf nereye geldi ama eğer başladıysan çok şeyi düşünme şalını nasıl örtüyorsun bilmiyorum ama inan hazzı çok başka demi.... tam anlamıyla yap insanın o an yaşadığı haz dünyalara değer

mavci

Yönetici
Annenin olduğu yer evdir... ya da
Ev; annenin olduğu yerdir... anlamına gelen sözün yazılı olduğu kapı süsü... :)

hediye+2.jpg

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Çalışan Bir Annenin İtirafları
Ev hanımlarını bir türlü anlamıyorum neyimize özeniyorsunuz?
5 senelik evliyim. Bu 5 sene nasıl geçti bana hiç sormayın.
Çalışan ve ayakları üzerinde duran! bir kadınım. Çoğunluğun tabiriyle, o ayakların üzerinde nasıl duruyorum bileniniz var mı?
Sabahları kocamdan önce kalkıyorum
. Kocama ve kızıma kahvaltı hazırlamam lazım çünkü. Nasıl geliyor o sıcacık yataktan kalkmak anlatam. Gün içersinde o yatağa bir daha dönemeyeceğimi bilmek hele içler acısı.
Kızımı kreşe ben bırakıyorum, kocamın iş yerine ters mesafede olduğu için.
Kızım benden ayrılamıyor her sabah ağlıyor. Bende ondan ayrılamıyorum ama ağlayamıyorum. Minicik yavrum duygularını belli ediyor ben edemiyorum.
Öyle onu gözü yaşlı bırakıp çıkıyorum. Anne sıcaklığını hissettiremiyorum yavruma daha 3 yaşında minicik bana hasret. Ama en güzel en iyi eğitimi veren en kaliteli öğretmenlerin olduğu kreşe verdim.
Kendimi tatmin diyorum işte böyle. Anne sıcaklığını hangi kaliteli eğitim verebilir?

Kocam aslında çalışmamı istemiyor. İhtiyacımızda yok açıkçası. Ben el ne der, o kadar diplomayı boşuna mı almış dedikleri için gururumu ve nefsimi tatmin etmek için çalışıyorum. Haa birde kocamın eline bakmamam lazım onun kölesi olmamam lazım, param olması lazım ki benim de sesim evde gür çıksın!
Patronum da erkek ama onun kölesiyim. Bağırışlarına, azarlamalarına gıkımı çıkar(a)mıyorum. Maaşımı o veriyor ya!.

Para kazanıyorum, ev hanımları çevremdeki herkes bana imrenerek bakıyor. Acaba o paradan 5 kuruş cebime giriyor mu? Kızımın kreş masrafı, arabamın benzin masrafı, olmazsa olmaz kıyafet harcamalarım, parfümüm, kuaför masrafım vs. vs. geldiğinden fazlasını harcıyorum.
Her gün aynı kıyafetle işe gidilir mi? Ona uyumlu, saç, makyaj olmazsa halim ne olur? Sonra elalem ne der? Her gün aynı kıyafetle işe geliyor, kıyafetlerine bak ne kadar uymsuz, üstündekilerin modası geçeli yıl oldu hala bunlarla geliyor. Dedirtmiyorum açıkçası.

Sokakta beni gören evde bir görse tanıyamaz. Kocama süslenmem gerekirken başkalarına süsleniyorum.
Eve pestilim çıkmış geldiğimden, yemeğiydi, temizliğiydi, çocuğun bakımıydı derken en paspal halimle kocamın karşısına çıkıyorum. Yazık adamı hasret bırakıyorum kendime. Kocama kadınlıkta yapamıyorum.
O kadar çok yoruluyorum ki, ya türlü bahaneler buluyorum yada uyuyup kalıyorum. Kardeş gibi uyuyoruz.

O kadar da tahammülsüz oldum ki ben benle evli olsam beni çekmezdim.
Kocamın her işine karışıyorum, ağzını açsa sinirlerim tepeme çıkıyor. Hele birde dağınıklıığı beni öldürüp bitiriyor.

Çok yoruluyorum, kendime ayıracak gram vaktim yok.
Sözde çalışan kadın özgürdü. Hep okulda, çevremizde, ailemizde bunu işlediler beynimize.
Hani özgürlük ben niye göremiyorum? Hep özgürlük diye kandırdılar bizi kandırıldığımı ne zaman anladım?

Kocamın kardeşinin hanımı çalışmıyor hemde çok güzel bir üniversitede okumuş. Cahil diye tabir ediyorlar ya üniversite okumayanları öyle değil.
Onlar 10 senelik evli hiç çalışma gereği duymadım diyor. Evlendiğim ilk sene çalışıyordum çünkü diyor. O kadar zordu ki. Hem çocuğumda yokken bu sıkıntıyı çektim. Evime, kocama nede kendime vakit ayıramıyordum. Sosyal hayatım sıfırdı diyor. Evden işe işten eve ama evde tam bir hayalettim. Hamile kaldığım zaman işi bıraktım hiçte pişman olmadım. Çocuklarımın her anlarında yanlarındaydım. İlk adımlarında, ilk sözcüklerinde, ağladıklarında ve güldüklerinde. Bana her ihtiyaçları olduklarında yanlarındaydım. Benim annemde çalışıyordu ben çok mahrum kaldım annemden hiç anne sevgisi tadamadım. Hep işiyle ilgilenirdi. Bizle ilgilenmek istesede genelde vakit bulamazdı.Beni ve kardeşlerimi anne sevgisine mahrum etti çok çektik bunun eksikliğini bunlarım bildiğim için kendimden mahrum etmedim çocuklarımı da eşimide.
Kendimide sürekli geliştirdim diyor boş boş durmadım açıkçası çok kitap okudum psikoloji, çocuk gelişimi, aile vs. hakkında. Evimi ihmal etmeyecek şekilde kurslara ve yardım derneklerine katıldım. Faydasız, gayesiz bir insan olmadım. Çabaladım. En önemlisi ben annem varken annesizliği yaşadım. Çocuklarıma da bunu yaşatamazdım diyor. Mesleğimi söylemekten de hiç bir yerde utanmadığını söylüyor. Ben ev hanımıyım en önemlisi de anneyim dedim, annelik değeri kaybedilmiş ama en önemli meslek diyor. Ne güzel bir meslek annelik.

Ne kadar haklı beni kendime getirdi bu sözleri. Bende başarabilir miyim?
Kocamı ve kızımı benden mahrum ettiğim yılların telefisini yapabilirmiyim?
Başkalarının boş sözlerine kulaklarımı tıkayıp en zor mesleği ANNELİĞİ icra edebilir miyim?
Yapabilir miyim Allah'ım. Ben yapmak istiyorum Allah'ım bana yardım et.

Gülşah D.'nin kaleminden

(BUKET KARDEŞİMİN TAVSİYE ETTİĞİ BİR BLOGDA GÖRDÜM..NE KADAR DOĞRU ANLATMIŞLAR..
RABBİM HAYIRLISI İLE EVİMİZDE HİZMET EDENLERDEN EYLESİN İNŞAALLAH.)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
dün misafirlerim vardı... yengem ev hanımı kursa geliyorum dedi ..evde sıkılıyorum..
ben dedim ki .. eğer ev hanımı olsaydım... çocuklarım eşim ve evimden başka bişeyle ilgilenmezdim...
ayyyyyyy sıkılırsın..
sıkılmam.. kızım beni öpmeden gitme anne, kokun kalmayınca özlüyorum seni demeyecek..
eşimi ben yolcu edicem... yemekler pastalar yapacam hizmet edecem eşime... kimine göre kölelikya bu ..
ahhh emriye ateş düşürdün yine içime kardeşim..

mavci

Yönetici
Çalışan Bir Annenin İtirafları
........

Kocam aslında çalışmamı istemiyor. İhtiyacımızda yok açıkçası. Ben el ne der, o kadar diplomayı boşuna mı almış dedikleri için gururumu ve nefsimi tatmin etmek için çalışıyorum. Haa birde kocamın eline bakmamam lazım onun kölesi olmamam lazım, param olması lazım ki benim de sesim evde gür çıksın!
Patronum da erkek ama onun kölesiyim. Bağırışlarına, azarlamalarına gıkımı çıkar(a)mıyorum. Maaşımı o veriyor ya!.

Para kazanıyorum, ev hanımları çevremdeki herkes bana imrenerek bakıyor. Acaba o paradan 5 kuruş cebime giriyor mu? Kızımın kreş masrafı, arabamın benzin masrafı, olmazsa olmaz kıyafet harcamalarım, parfümüm, kuaför masrafım vs. vs. geldiğinden fazlasını harcıyorum.
Her gün aynı kıyafetle işe gidilir mi? Ona uyumlu, saç, makyaj olmazsa halim ne olur? Sonra elalem ne der? Her gün aynı kıyafetle işe geliyor, kıyafetlerine bak ne kadar uymsuz, üstündekilerin modası geçeli yıl oldu hala bunlarla geliyor. Dedirtmiyorum açıkçası.

Sokakta beni gören evde bir görse tanıyamaz. Kocama süslenmem gerekirken başkalarına süsleniyorum.
Eve pestilim çıkmış geldiğimden, yemeğiydi, temizliğiydi, çocuğun bakımıydı derken en paspal halimle kocamın karşısına çıkıyorum. Yazık adamı hasret bırakıyorum kendime. Kocama kadınlıkta yapamıyorum.
O kadar çok yoruluyorum ki, ya türlü bahaneler buluyorum yada uyuyup kalıyorum. Kardeş gibi uyuyoruz.

O kadar da tahammülsüz oldum ki ben benle evli olsam beni çekmezdim.
Gülşah D.'nin kaleminden

(BUKET KARDEŞİMİN TAVSİYE ETTİĞİ BİR BLOGDA GÖRDÜM..NE KADAR DOĞRU ANLATMIŞLAR..
RABBİM HAYIRLISI İLE EVİMİZDE HİZMET EDENLERDEN EYLESİN İNŞAALLAH.)

Söze hacet yok kardeşim...:a40:
Paylaşım için teşekkürler...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Söze hacet yok kardeşim...:a40:
Paylaşım için teşekkürler...

evet abi...söze gerek yok iki aşağı bir yukarı aynı anlatılanlar...
ben benle evli olsam tahhammül edemezdim kendime.....
hele bir annem olsaydı ben gibi .........

mavci

Yönetici
ALLAH Celle Celalühu cümlemizden razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN....

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bir annenin yerini ne bakıcı tutar ne anane ne babanne
bir annenin evladına kucağı cennet değil midir
Annenizin kucağına sığdığınız günleri hatirlamiyormusunuz :)
Ne güzel günlerdi ::)

mavci

Yönetici
5969_1200570817263_1318333701_30547703_2199587_n.jpg

Kadınlar Yuvalarına Dönmeli

"Mim"siz medeniyet, tâife-i nisâyı yuvalardan uçurmuş, hürmetleri de kırmış, mebzul metâı yapmış.
Şer'-i İslâm onları Rahmeten dâvet eder eski yuvalarına.
Hürmetleri orada; rahatları evlerde, hayat-ı âilede.
Temizlik zînetleri,
Haşmetleri hüsn-ü hulk,
Lûtuf ve cemâli ismet,
Hüsn-ü kemâli şefkat,
Eğlencesi evlâdı
.

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Mavci abim allah senden razi olsun...beni iki yil oncesine geri goturdun...kendi yorumlarim tokat gibi geldi yuzume...
Cok sukur bir bucuk yildir evde yim.ikinci cocugumu evimde kucagima aldim oglum yanimdaydi...
Kizim her agladiginda yaninaydim.ama ogluma yaptigim haksizligin bedelini iki cihandada odeyemeyecegim biliyorum..
Simdi oglum besbucuk,kizim birbucuk yasinda.
Ya istemesini bilmiyoruz yada eksik istiyoruz..alti aydir esim yok yanimizda.once annesizdi oglum simdi babasiz.
Acaba diyorum bazen acaba;calismaya devam mi etmeliydim.kafam okadar karisik anlatamam suan.kizim babasini cok tanimiyor.
Ha pismanmiyim hayir.ama bi orta yol bulamadik galiba ondan muzdaribim.
ALLAH diyorum sadece allah.gecen gunlerde tekrar calimaya baslayayim diye karar aldim.ve ise baslicam diye sizlerle paylasmistim.
Baslasim da.ama sadece bir gun gittim .
Rabbim biliyor ya icimi o gun aksami edemedim.sekiz yil nasilda her sabah kalkip gitmisim.nasil birakmisim yavrumu o benmiymisim.kendimi nasil suclu hissediyorum vicdanim rahat birakmiyor beni.
Simdi...
Esimle karar aldik.esimin calistigi sehirde 3000 nufuslu bir kasabaya tasinma bir araya gelebilmek icin ya nasip dedik.seytan ya bu bos durmuyor yine.
Simdide beni cocuklarimdan vurmaya calisiyor.orda cocuklarin egitimi nasil olur diye...
Ruhim daraliyor bazen ama yuce rabbim yardim edevek biliyorum.
Saygideger mavci abim.cok uzun yazdim hakkinizi helal ediniz.
O kadar cok ihtoyacim varki hayir dualariniza.biraz telkine teskine.
Zira etrafimdaki insanlar sen isten cikmasaydinla baslayan uzun cumlerler kurmaktan bikmadilar.
Selam ve dua ile...

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
:eek::eek:

Çocuklarının rızkı için çalıştığını söyleyip, çocuklarına vakit ayırmadan yaşamak ne yaman bir çelişkidir. Sevgiden daha büyük rızık mı var?
Nurettin Yıldız
:a12::a12:

mavci

Yönetici
Mavci abim allah senden razi olsun...beni iki yil oncesine geri goturdun...kendi yorumlarim tokat gibi geldi yuzume...
Cok sukur bir bucuk yildir evde yim.ikinci cocugumu evimde kucagima aldim oglum yanimdaydi...
Kizim her agladiginda yaninaydim.ama ogluma yaptigim haksizligin bedelini iki cihandada odeyemeyecegim biliyorum..
Simdi oglum besbucuk,kizim birbucuk yasinda.
Ya istemesini bilmiyoruz yada eksik istiyoruz..alti aydir esim yok yanimizda.once annesizdi oglum simdi babasiz.
Acaba diyorum bazen acaba;calismaya devam mi etmeliydim.kafam okadar karisik anlatamam suan.kizim babasini cok tanimiyor.
Ha pismanmiyim hayir.ama bi orta yol bulamadik galiba ondan muzdaribim.
ALLAH diyorum sadece allah.gecen gunlerde tekrar calimaya baslayayim diye karar aldim.ve ise baslicam diye sizlerle paylasmistim.
Baslasim da.ama sadece bir gun gittim .
Rabbim biliyor ya icimi o gun aksami edemedim.sekiz yil nasilda her sabah kalkip gitmisim.nasil birakmisim yavrumu o benmiymisim.kendimi nasil suclu hissediyorum vicdanim rahat birakmiyor beni.
Simdi...
Esimle karar aldik.esimin calistigi sehirde 3000 nufuslu bir kasabaya tasinma bir araya gelebilmek icin ya nasip dedik.seytan ya bu bos durmuyor yine.
Simdide beni cocuklarimdan vurmaya calisiyor.orda cocuklarin egitimi nasil olur diye...
Ruhim daraliyor bazen ama yuce rabbim yardim edevek biliyorum.
Saygideger mavci abim.cok uzun yazdim hakkinizi helal ediniz.
O kadar cok ihtoyacim varki hayir dualariniza.biraz telkine teskine.
Zira etrafimdaki insanlar sen isten cikmasaydinla baslayan uzun cumlerler kurmaktan bikmadilar.
Selam ve dua ile...

Değerli kardeşim...
İnşallah Rabbim gönlünde olanı hakkınızda hayırlı, hakkınızda hayırlı olanı da gönlünüze razı eylesin inşalalh...
HİCRET ETMEK lazımdır bazen...
Çünkü hicret etmek çok şeyi değiştiririr ve güzel şeylerin başlangıcıdır...
Bunu da ailen için, rızkın için, İslamı daha iyi yaşamak için yapıyorsan elzemdir...
İnşallah hakkınızda hayırlısı olur...
Rabbim razı olduktan sonra yapacağınız işlerden dünya kadar insan razı olmasın hiç önemi yok, önemli olan Rabbimizin razı olmasıdır inşallah...
Rabbim yar ve yardımcınız olsun...
Selam ve dUA ile kardeşim...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun abim.
İnsaallah her sey daha guzel olacak.

mavci

Yönetici

mavci

Yönetici

"Mim"siz medeniyet, tâife-i nisâyı yuvalardan uçurmuş,
hürmetleri de kırmış,
mebzul metâı yapmış.

Şer'-i İslâm onları Rahmeten dâvet eder eski yuvalarına.
Hürmetleri orada;
rahatları evlerde,
hayat-ı âilede.

mavci

Yönetici
12274519_10153682433758815_6087850127359091357_n.jpg

Kadınlar konfeksiyonlarda, marketlerde, bilmem ne işyerlerinde çalışmak için yaratılmamışlardır...

Kadının fıtratı eşiyle ve çocuğuyla ilgilenmesini öngörür.
O evinin hanımefendisi ve kraliçesidir...

(alıntı)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt