Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

islamı anlamak.. (1 Kullanıcı)

sinang

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyke.Allahın kulları.Evet kanaat getirdim.Sen şu dini anlayamadın.Sen zillet içindesin,nasıl olurda izzeti anlarsın.Hayır,nefesini boşa harcama,çünkü sen anlamlandıramadığın birşeyden bahs ediyorsun.Kafalar islamı anlamaktan aciz,şu cahiliye içindeki kafalar..Evet şunu bil islam bütünlük içinde seni tatmin etmedikçe sen huzura mı ereceksin.Yazmak,yazmak hep sıfır,senin ruhun miskindir.Nasıl olurda inanıyorum,dersin,neye inandığını bilmeden...bak sana bu dinin amacını söyleyeyim.Veda hudbesinin sonları,ölümsüz rasulün son nefesindeki cümleleri,'insanlar Allahtan başka ilah olmadığını kabul edinceye kadar onlarla cihada giriştim,farz olundum.Kim bunu kabul ederse boyun eğerse,artık malını canını güvenceye almıştır.hesabı Allaha aittir.'İşte biricik dava tevhid,amacın bu,içinde ve dışında.Yoksa diğer mevzulara girme..Yine son sözlerinden 'Cahiliye adetleri ayağımın altındadır.'Arkadaş senin başının üstünde,niye bunu görmezsin.bunu görmedikçe,islam galiptir,realiteye dökmedikçe,hayır bu dini bulamadın,yetişemedin,göremedin.Hiç kör ile gören bir olur mu?karanlıkla aydınlık birmidir.rad.evet önünü gör,islamı gör,mücadeleni ver.takva,Allahtan kork,yol azığın takva,günahları,herbişeyini bırak,ibadatlara sarıl,inancını sarsma..malın canının yongası,malınla canınla atak yap,aş menfaatini,ihlaslı ol..metodunu Kurandan al,resule sav itaat et.Senin için geç olmadan harekete geç..(bu yazı karşımdaki benle konuşmamdır,farz ediniz.)Selametle kalınız...
İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt