Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İmanın Şartlarını anlamak; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
yani tabiki de öyle ama bunu hiç bilmiyordum. bunun ıcın dua edebılır mıyım? yanı Allah'ım izin ver bir melekle konuşmamı diye? sacmaladım mı?

Tabi ki bir fikirdir...Hiç olmamasından iyidir...Siz dua edin kabul Makamı Allah olduğu için belki kabul eder.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ancak tabi ki öyle olmaz ,idrak açıklığı gerekir...Allah C.C. dilemezse mümkün değil.Ya siz arz edeceksiniz Allah kabul ve uygun görecek veya Melek Allah C.C. na arz edecek sizinle görüşmek için ...
Gerçek durum budur efendim.

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
ki o idrak da oyle idrak ettim demekle olmaz tabiki.. idrak ettirdiniz teşekkür ederim,Allah razı olsun

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Dikkat edin İdrak açıklığı dedim...Bu çok teferruatlı konudur...Ama ilk şart istemek ...niyet etmektir...Ancak işte burada bilen dediğimiz şart diye düşünüyorum...Yanlış istek ...Yanlış karşılaşmaya sebep olabilir...
Ancak bu işte ilk ezberiniz EZAN olsun...Ezan ile okuyarak ararsanız yanlıştan korunmuş olursunuz...
Doğru karşılaşmayı ancak bu yolla anlayabilirsiniz...
Sormaktan da çekinmeyin...Bilenle bilmeyen bir olmaz...Bilmiyorsam bilmiyorum derim endişe etmeyin.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum
Bu bilgi hazinesi insan acaba yakais hocam sizmisiniz ?

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Dikkat edin İdrak açıklığı dedim...Bu çok teferruatlı konudur...Ama ilk şart istemek ...niyet etmektir...Ancak işte burada bilen dediğimiz şart diye düşünüyorum...Yanlış istek ...Yanlış karşılaşmaya sebep olabilir...
Ancak bu işte ilk ezberiniz EZAN olsun...Ezan ile okuyarak ararsanız yanlıştan korunmuş olursunuz...
Doğru karşılaşmayı ancak bu yolla anlayabilirsiniz...
Sormaktan da çekinmeyin...Bilenle bilmeyen bir olmaz...Bilmiyorsam bilmiyorum derim endişe etmeyin.

nasıl ezan okuyarak?

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
ben soracaktım ama çekindim

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Hocam sizin oldugunuzdan artik eminim hatta bugun sordum sizi neden yok diye galiba yanlis anlasilmalar olmus konu ne olursa olsun bizleri degerli bilgilerinizden ayri birakmayin ahir zamandayiz nemire ibrahim hocamda erken boynu bukuk birakti bizi size emanet etti bizleri bir anlamda...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Nemire hocamız için bizde Hatimdeyiz efendim...Bizde onu çok seviyorduk...Muhammed Mustafa A.S. 'a komşu olmak ne güzel şey ...İnşallah...

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Açık ca Melek beklerken yanlışla karşılaşmamanız için...Çünkü Melekle irtibat Allah C.C. nun bizzat izni ile olur... Ben Meleğim diye başkası ile karşılaşmamanız için tedbir ezandır...

ben bir yerde hata yapıyorum. zihnimi çok yoruyorum böyle seylerle.. meleğim diye başkasıyla karşılaşmak dediniz ya şeytan benimle bu zayıflıgımdan oynuyor sanırım :(

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
ben bir yerde hata yapıyorum. zihnimi çok yoruyorum böyle seylerle.. meleğim diye başkasıyla karşılaşmak dediniz ya şeytan benimle bu zayıflıgımdan oynuyor sanırım :(

Tamam o zaman sorun ve islamiyet .gen.tr de hediye diye arama yapın ayrıntılı öğrenip tedbir alın...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Nemire ibrahim hocamizi yakindan gorseydim birebir tanissaydim onu bu kadar sevebilirdim yuregi guzel gonlu zengin insan mekanin cennet olsun kabrin nurlarla dolsun ....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Baş ağrısı,hayal, melek görmek. hatta rabbimi gördüm ,hacca gittim, başımı kapattırdı gibi demek vs...çeşitli belirtileri var biri mevcutsa Hediye duayı bulun okuyun kurtulun...

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Baş ağrısı,hayal, melek görmek. hatta rabbimi gördüm ,hacca gittim, başımı kapattırdı gibi demek vs...çeşitli belirtileri var biri mevcutsa Hediye duayı bulun okuyun kurtulun...[/QUOT

hayal fln deıl de baş agrısı duayı arıyorum bulamadım.. yemekten snra ayrıntılı bakayım en ıyısı.. Allah razı olsun

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sadece baş ağrısı belirti olmaz tıbbi tedavi gerekebilir onuda unutmayın...

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
yok tıbbi değil burda yazamadım açık açık :)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Tamam siz duayı bulun okuyup deneyin ....sizin bilemeyeceğiniz konu bize ait olsun sonucu yazın tabi ki birkaç saat sonra ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt