Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İDO feribotunda açık ahlaksızlık (1 Kullanıcı)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
İDO feribotunda açık ahlaksızlık

Tarih: 10 Mayıs 2012 Perşembe Konu: 1330 YALOVA-YENİKAPI seferini yapan feribotta yaşanan ahlaksızlıklar:

Mehmet Şevket Eygi, bir okurundan gelen meili köşesine taşıdı Okuyucunun iddiaları korkunç:

Bir okuyucumdan gelen e-maili aşağıda ibretle okuyacak ve eminim derin derin düşüneceksiniz

Önce birlikte okuyalım, yorumlarımı yazının sonunda bulacaksınız

(Okuyucumun e-mailinin metnidir

Tarih: 10 Mayıs 2012 Perşembe Konu: 1330 YALOVA-YENİKAPI seferini yapan feribotta yaşanan ahlaksızlıklar:

Muhterem efendim, öncelikle şaşkınlığımdan, üzüntümden ve heyecanımdan dolayı oluşacak yazım ve ifade hatalarımı şimdiden mazur görünüz Yaşım 35'tir

Sizi her gün MİLLİ GAZETEDEN 15 seneden beri okumaya çalışıyorum

Medeniyet ve üstün insan ahlakı anlayışınıza tüm kalbimle katılıyorum

Aşağıda anlatacağım olay belirttiğim tarihte ve yerde, eksiği var, fazlasıyla cereyan etmiştir Bu duygularımı bir jurnal olarak değerlendirmeyiniz lütfen Genç bir baba ve sizin ifadenizle "Türkiyeli orta bir Müslüman'ın" kalbî ifadeleri olarak görmenizi istirham ederim

Şimdiden yazacaklarımdan dolayı üzgün olduğumu belirtirim

Eşim, yanında 5 yaşındaki oğlumuz olduğu halde Yalova'dan Yenikapı'ya feribotla dönerken ve yüzlerce yolcunun önünde feribot balkonunda bir erkek ve kadın uluorta sevişmeye başlıyor

Alt alta kucak kucağa her türlü öpüşme ve koklaşma halinde tam bir saate yakın sevişiyor

Bazı bayanlar bu durumu kendi aralarında kınıyor ve söyleniyor

Hatta eşim ve bazı başka bayanlar çocuklarının ayağa kalkmaması ve arkalarını dönmesi İçin çaba gösterip çocuklarını azarlıyor

Bu arada güvenlik personeli ortalarda yok, olanlar da görmezlikten geliyor

Artık yolculuğun sonunda feribot iskeleye yaklaşınca insanlar çıkış kapılarına yöneliyor

Sevişmeye devam eden "insan kılıklı lar" en önde ve hala ayakta aynı işe devam ediyor Erkekler yine suskun ve pervasızca izlerken kadınlar artık yüksek sesle söylenmeye başlıyor Güvenlik görevlisi duyuyor bir sevişenlere, bir de söylenen kadınlara ve olayı gören küçücük çocuklara bakıyor

Eşim düşünüyor ki, güvenlik müdahale edecek Ama ne gezer, izlemeye devam ediyor

Tam feribot iskeleye yanaşmaya başlıyor ayakta 7-10 dakika kadar daha devam eden bu olay karşısında eşim güvenliği uyarıyor

- Çocuklar ve aileler var, ayıptır günahtır, müdahale edin diyor

Güvenlik: Hanımefendi yasalar böyle, ben bir şey yapamam diyor

Ayrıca 'Ben ahlak polisi miyim, beğenmiyorsanız binmeyin feribota' diyor

Kadınlar durumu ayıplıyor

Eşim artık patlıyor hemen 6-7 metre önünde hala sevişen çifte bağırmaya başlıyor

Bu arada belki de sevişenlerin arkadaşı olan başka bir bayan ve yaşlıca bir erkek:

"Ülkede özgürlük var yasalar böyle, bakma kardeşim, artık alışın bunlara, çağdaş olun" anlamına gelecek cümlelerle eşime çıkışıyor

Bu arada iskeleye yanaşıldığından yolcular iniyorlar ve eşim de iniyor

Ben onları 1450' de karşıladığım zaman eşim üzgün ve ağlamaklı idi, bazı bayanlar yanımıza gelip eşimi tebrik ettiler Ben o anda hayırdır dedim Bana olup bitenleri anlattı

Ben hemen İDO'yu aradım, Nuray adında bir bayan şikayetimi aldı, bu çok önemli bir durum diyerek hemen yetkili amirlerine bildirip 30 dakika içinde bana döneceklerini bildirdi Aradan bir saat geçmesine rağmen dönülmeyince bir daha aynı numarayı aradım yetkili birini istedim Müşteri ilişkileri müdiresi olduğunu söyleyen bir başka bayan, (adı: sanırım Yılmaz veya Yüksel ) kaptana ulaşamadıklarını, hemen döneceğini, beklememi ifade edince sert bir şekilde uyardım ve "Kaptan iskelede ama siz bir saat oldu hala dönmediniz" dedim Bana ilgileneceklerini söyleyip telefonu kapattı

Güvenliğin insanlık dışı ifadelerinden ('ben ahlak polisi miyim, beğenmiyorsanız binmeyin feribota') dolayı sorgulanmasını ne gerekiyorsa yapılmasını istedim Şu anda saat 1800 ve hala ne arayan ne soran var

Şimdi soruyorum:

1- İDO da sigara içmek yasak, herkesin arasında sevişmek serbest mi?

2- Evcil hayvanlar bile kafeste veya kargo bölümünde taşınırken insan kılıklı hayvanlara uluorta sevişmek hakkı mı tanınıyor?

3-Tepkisizce olayı izleyenler acaba kendi karı ve kızlarının da herkesin arasında sevişmesine böyle umursamazca göz yumarlar mı?

4-Bilgi çağında iskeledeki kaptana ulaşmak bu kadar zor mu?

5- İDO'nun idarecilerinin mezhepleri bu kadar geniş mi?

6-Çalışan personelinize hizmet içi eğitim olarak ne veriyorsunuz?

7- Orta bir Müslüman Türkiyeli vatandaş, sırf kanun serbest etti diye toplu ulaşım araçlarındaki ahlaksızlıklar yüzünden yolculuk yapamayacak mı?

8- Beş yaşındaki çocuklarımız ve gençlerimiz daha ne kadar ifsat edilecek?

9- Çağdaşlık ölçüsü sevişmek mi?

İdarecilerimize seslenmek istiyorum: Ben ve ailem sizlerin kanunlarına ve ahlak anlayışlarınıza göre çağdaş değilim ve böyle çağdaş olmayacağım Bu ne biçim çağdaşlıktır? ALLAH ıslah etsin! BU GİDİŞ NEREYE İmza: Murat GÜL

Yorumum:

Hatırlıyor musunuz, kısa bir müddet önce Bursa Emniyet Müdürü feryat etmiş, geceleri Kültür Park bir fuhuş yuvasına döndü, her çalının dibinde sevişenler var, kanunlar müsait olmadığı için bir şey yapamıyoruz demişti

Maalesef ahlak gün geçtikçe hızla bozuluyor

İstanbul'da Sultanahmet Camii'ne turist ziyaretçilerin bol olduğu bir zamanda geliniz ve rezaleti bizzat gözlerinizle görünüz

Yine İstanbul'da sokaklarda, caddelerde, meydanlarda, otobüslerde, tramvaylarda en ufak bir utanma, iffet ve haya endişesi duymadan öpüşenler, birbirine sarılanlar görülüyor

Geçen sene bir otobüs şoförü, vasıtasındaki iki gence "Burası toplu taşıma vasıtasıdır, sevişme yeri" değildir" dediği için saldırıya uğradı ve medya tarafından linç edildiydi

İstanbul'un birçok yeri akşam karanlığından sonra açık fuhuş pazarına dönüşüyor

Çağdaş gazeteler ve televizyonlar müstehcen yayın yapmakta birbiriyle yarış etmektedir

Gün geçmiyor ki, gazetelerde "fuhuş yapan yabancı uyruklu kadınlar yakalandı" gibisinden haberler görmeyelim Yakalananlar bilemediniz beş on kişi, yakala(na)mayanlar binlerce

Bedbaht koca karısını aşığı ile yakalıyor, Emniyete koşuyor, aldığı cevap şu: Zina kanunlarımıza göre suç değildir, bizim yapacak bir şeyimiz yoktur, isterseniz gidin boşanma davası açın

Yahu bu memlekette Ebedî Şef M Kemal Paşa zamanında, Millî Şef İsmet Paşa zamanında, Celal Bayar zamanında, Org Cemal Gürsel zamanında, 12 Mart darbesinde, 12 Eylül Kenan Evren darbesinde, Kemalist vesayet rejimlerinde bile zina suçtu

Şer'î nikah hala suç ama nikahsız birlikte yaşamak, çocuk yapmak suç değil

Karı birçok erkekle düşüp kalkıyor, gebe kalıyor, çocuk doğuruyor, çocuğun kimden olduğu belli değil Buna göz yumuluyor, nüfusa kaydediliyor ama Allahın emri, Resulün Sünneti üzerine önce şer'î nikah yapmak suç

1960'lı yıllarda bu memlekette bir kadın ile bir erkek ellerinde nikah cüzdanı olmadan bir otelde kalamıyordu Maşaallah şimdi çok ilerledik Nikah cüzdanı soranı tutuklarlar alimallah

Açık konuşayım:

Bendeniz bir Müslüman olarak bu gidişi, bu durumu hiç iyi görmüyorum, çok ama çok kötü görüyorum

Türkiye Müslüman bir ülkedir, bu kadar ahlaksızlığı ve iffetsizliği kaldırmaz, toplum çöker

Ahlak, namus, iffet, açıkta seks konusunda AB standart ve normlarıyla İslam normları asla uyuşmaz

Memlekete turist gelsin ama ülkemizin ve halkımızın ahlakını bozmasınlar

Maldiv gibi Müslüman ülkelere de turist geliyor, lakın orada turistler turistik bölgelerde ağırlanıyor, halkın ahlakını bozmalarına imkan ve fırsat tanınmıyor

Talebim:

Ceza Kanununa zina sucu tekrar konulmalıdır

Açık alanlarda sevişmek yasaklanmalıdır

Geceleyin parklarda, çalı diplerinde cinsel ilişki yasaklanmalıdır

İslam dininde insanların gizli ayıp ve günahları araştırılmaz, özel hayatlarına karışılmaz ama açıkta yapılan fısk, fücur ve ahlaksızlığa da izin verilmez

Böyle giderse ülke modern bir Sodom Gomore'ye dönecek ve başımıza azap inecektir

Evet haber veriyorum ve uyarıyorum: Zelzelelerden, afetlerden, sellerden, denizlerin kıyıları vurmasından, yer çökmelerinden, salgın hastalıklardan, iğtişaşlardan, ihtilallerden, çeşit çeşit terörlerden, denizin yanmasından, bir kısım halkın çıldırmasından, gök yer ve deniz afetlerinden korkalım

Darbenin, afetin, sillenin, "sayhanın" nereden, nasıl ve ne zaman geleceği belli olmaz

Son sözüm Müslümanlaradır:

Bütün bu kötülükler, ahlaksızlıklar, çirkinlikler, fitne ve fesatlar, cehrî fısk ve fücurlar sizin topluca emr-i maruf ve nehy-i münker yapmamanızdan ileri gelmektedir Peygamberimiz (Sallallahu aleyhi ve sellem) emr-i maruf ve nehy-i münker yapmayan Müslüman bir toplumun başına azap ineceğini haber vermiştir

Ey Müslümanlar! Öyle bir musibetten korkunuz ki, o sizin sadece kötülerinizin tepesine inmez, genel gelir, kurunun yanında yaş da yanar

Müslümanlar! Sizi, yasalar dahilinde medenîce protesto etmeye, mahalle baskısı yapmaya davet ediyorum

İlgili makamlara milyonlarca e-mail, dilekçe gönderilmelidir

Üslup sert olabilir ama kesinlikle hakaretamiz üslup kullanılmamalıdır

Sokaklarda, meydanlarda, parklarda sevişenlerin bir kısmının, bu işi provokasyon için yaptıklarından şüpheleniyorum

Milyonlarca dindar, ahlaklı, iffetli halkı çileden çıkartan bu gibi hareketleri toplumsal barışı dinamitlemektedir

Hürriyetin de sınırları vardır

Bu gibi ahlaksızlıkları Musevîlik ve Hıristiyanlık da kabul etmez

Eskiden Avrupa'da da böyle açık ahlaksızlık yoktu

Medenî, vicdanlı, adil bir dinsiz; dindar çoğunluğu üzmemek için açıkta böyle terbiyesizlikler yapmaz

Allah cümlemize, hem idare edenlere, hem de edilenlere akıl, fikir, sağduyu, hikmet, vicdan nasip eylesin

Çok geç kalmadan vazifelerimizi yapalım

(Not: Feribot güvenlik memurlarına "Açıkta uluorta sevişenlere sakın müdahale etmeyiniz, sakın onların açıkta sevişme özgürlüğünü kısıtlamayınız, bırakınız istedikleri gibi birbirlerine sarılsınlar, kucaklaşsınlar, öpüşüp koklaşsınlar" talimatı verildiği anlaşılmaktadır Demek ki, AB üyesi olmadan AB'lileşmişiz Bu ne terakki!)

M Şevket Eygi / Milli Gazete

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
AKP Hayranlari bu haberi çerçeveletip evlerinin en MAHREM KÖ§ESÎNE yirmilik çivi ile çaksinlar Zinayi serbest ettiler §imdi ürününü topluyorlar, Allah islah etsin.Benim kayınpederle kaynanam Yalova'da ikamet ediyorlar.Yarın Allah izin verirse yine oraya gideceğiz.Şayet böyle bir ahlaksızlığı o feribotta görürsem ortalığı karıştırmazsam namerdim

Yeter artık!.Sesimizi çıkarmadıkça bu edepsizler iyice buna alışacaklardır.Kim edepsizliğe göz yumarsa o da edepsizlik etmiş sayılır.Gavur ahlakını bu ülkeye getirilmesine asla gönlümüz razı olmamalıdır.Gerekirse 8-10 kişilik bir grup oluşturup bunlar nerelerde bir ahlaksızlık ediyorsa sopa, dayak atmak lazım ki o semtlere onları uğratmayalım.Bilhassa parklarda bunu gerçekleştiriyorlarBu gidişat hiç de iyi değildir.Allah sonumuzu hayırlı eylesin (Amin)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı

İktidar Partisi ve Yanlılarından, konu ile ilgili söylenecek Tipik sözlerden bazıları herhalde şöyle olur. '' İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ '' , '' BİRKAÇ TANE KENDİNİ BİLMEZ YÜZÜNDEN HÜKÜMETİ ZAN ALTINDA BIRAKMAK İNSAFSIZLIKTIR '' , '' MADEM O KADAR ZORUNUZA GİDİYOR BAKMAYINIZ ; BAKTIĞINIZA GÖRE SİZLER İÇİNDE BU GÖRÜNTÜLER BAZI ŞEYLER ÇAĞRIŞTIRIYOR SİZ İLK ÖNCE KENDİ NEFSİNİZİ TERBİYEYE ÇEKİN '' , '' SANKİ ZİNA SERBEST BIRAKILMADAN ÖNCE DE BÖYLE DEĞİLMİYDİ, İSTEYEN İSTEDİĞİNİ ZATEN YAPMIYOR MUYDU? '' Günümüzdeki Sözde İslamcı Geçinen bazı ilahiyat tayfalarının ise bu durum karşsında söyleyeceklerinden bahsetmek istemiyorum bile '' İSLAMDA CİNSELLİK VARDIR '' gibi densizce sözler etmeleri bizleri şaşırtmamalıdır. Buradan söylüyorum bu insanların mezhebleri öyle bir genişlemiş ki ne deseniz anlamıyorlar. Aksine sana herşeyden bir örnek bulup bizim Ülkede mi sadece böyle oluyor İnsanları kısırlaştıralım mı?" gibi absürt cümleler duymamız çok normal. Ne diyeyim ne söyleyeyim bilemedim. Ama bu yazı bizi niye şaşırtıyor ki bizler günlük hayatımızda bunların hepsiyle an be an karşılaşıyoruz.

Taygun

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamadasi.com
Toplumun batılılaşma özentisi, eskiden olsa canları ile ödeyecekleri bu hareketi görmezden gelmelerini sağlıyor. Allah (c.c) o şahıslara ihsan nasip eylesin.

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Her seferinde hükümete eleştiri oklarınızı yöneltmeyin. Ne yapsaydı Başbakan eline sopa alıp kapı kapı sevişenleri mi kovalasın. İşiniz gücünüz çamur atmak. Güvenlik görevlisi çekinmiş müdahale edememiş bide yasalar böyle demiş hemen atlanmış. İslamda günah işleme özgürlüğüde var bu özgürlüğü Allah c.c. vermiş insanlara. İnsanlar günah işlemekte özgürdür siz buna karışamazsınız. Burada tek olumsuz yan güvenlik görevlisinin bilinçsiz davranışlarıdır. Yasalar böyle diyerek olaya müdahale etmemesi saçma. İdo bir özel kuruluştur ve kendine göre kuralları vardır öncelikle bunları öğrenmesi gerekir.Hem anlamadığım değerli müşteriler televizyondaki sahnelere aldırmayıp karısına çocuğuna seyrettirirken karşısında görüncemi şaşırmış.Bırakın bu ahlak ayaklarını herkes öyle gezinip duruyor memlekette zaten.Ama hepimizin haberi oluyor tüm iffet programlardan. Bu yazıylada köşe yazarı prim toplamaya çalışmış.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Her seferinde hükümete eleştiri oklarınızı yöneltmeyin. Ne yapsaydı Başbakan eline sopa alıp kapı kapı sevişenleri mi kovalasın. İşiniz gücünüz çamur atmak. Güvenlik görevlisi çekinmiş müdahale edememiş bide yasalar böyle demiş hemen atlanmış. İslamda günah işleme özgürlüğüde var bu özgürlüğü Allah c.c. vermiş insanlara. İnsanlar günah işlemekte özgürdür siz buna karışamazsınız. Burada tek olumsuz yan güvenlik görevlisinin bilinçsiz davranışlarıdır. Yasalar böyle diyerek olaya müdahale etmemesi saçma. İdo bir özel kuruluştur ve kendine göre kuralları vardır öncelikle bunları öğrenmesi gerekir.Hem anlamadığım değerli müşteriler televizyondaki sahnelere aldırmayıp karısına çocuğuna seyrettirirken karşısında görüncemi şaşırmış.Bırakın bu ahlak ayaklarını herkes öyle gezinip duruyor memlekette zaten.Ama hepimizin haberi oluyor tüm iffet programlardan. Bu yazıylada köşe yazarı prim toplamaya çalışmış.

Muhterem kardeşim.Toplum içinde ahlaksızlık edene müdahale etmemek edepsizliğin bir türüdür."Banane -sanane" diyerek bakınız bu toplum ne hale geldi.Birkaç kere böyle edepsizlik eden adamakıllı dövülürse dayak atmak belki bir işe yarayabilir.Kanunlarımızın ahlak ve maneviyat üzerinde caydırıcı özelliği olmadığına göre böyle edepsizlere gereken dersi verilmelidir.

Mehmet Şevki Eygi efendi Çok ileri görüşlü bir yazarımızdır.İslam'dan ve edepten taviz vermez.O prim yapmak için de konuşmaz.Bu ülkede silbaştan toplumu dizayn edebilecek kanunlara ihtiyaç vardır.Böyle laçka kanunlarla bu toplum adam olmaz...MADEM MÜSLÜMAN TOPLUM İSEK, ÖNCE AHLAK VE MANEVİYATIMIZA ÇEKİDÜZEN VERMELİYİZ.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt