Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
“Allah’ım! Faydasız ilimden, huşû duymayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.”
(Nesâî, İstiâze, 64)

leyla-1

Altın Üye
"Allah'ım! Doymayan nefisden, huşu etmeyen kalpten, faydası ol-mayan ilimden, yükselmeyen (kabul olunmayan) namazdan ve dinlenilmeyen (icabete ulaşmayan) duâdan sana sığınıyorum. Allah'ım; senden, zorluktan sonra kolaylık, kederden sonra ferahlık ve darlıktan sonra bol-luk istiyorum. Allah'ım; bizde bulunan her nimet sendendir; Senden baş-ka ilâh yoktur. Senden mağfiret diliyor ve sana yöneliyorum."

leyla-1

Altın Üye
"Allah'tan bağışlanma diliyorum; O Allah ki, O'ndan başka ilâh yoktur, diridir, her şeyi ayakta tutandır; Rahman ve Rahimdir, celal ve ik-ram sahibidir. O'ndan, bu aciz, zelil, düşkün, fakir, perişan, miskin, hor-hakir, sana sığınan, kendisi için hiçbir yarar ve zarara sahip olmayan, ölümü, hayatı ve tekrar dirilmesi iradesinin dışında olan şu kulunun tövbesini kabul buyurmanı diliyorum."

leyla-1

Altın Üye
Bu dünyada en çokta sizi inciten yaralayan kişiler en yakınızda olan sevdiğiniz değer verdiğiniz kişiler canınızı yakar:(

leyla-1

Altın Üye
“ Rabbim..!
...Bana yardım et, aleyhime olan şeylere yardım etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylaştır. Bana zulmeden kimseye karşı yardım et. Rabbim! Beni Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimse yap. Rabbim! Tövbemi kabul et, günahımı temizle, duamı kabul buyur, delilimi sabit kıl, dilimi doğru yap, kalbime hidayet ver, göğsümün kin ve hasedini çıkar...” AMİN

leyla-1

Altın Üye
Rabbim sen büyüksün, sen her şeyin en iyisini bilensin. Rabbim bize yardım et.AMİN

leyla-1

Altın Üye
Allah’ım senden; sevdiklerimizle ailemizle cümlemiz için hayırlı bir ömür, hayırlı evlatlar. hayırlı bir ilim, hayırlı bir gelecek, hayırlı bir akıbet NASİP ET.

Allah’ım, ilminle senden hayır diler ve kudretinle takdirini beklerim. Büyük lütfundan isterim. Çünkü Sen takdir edersin, ben takdir edemem, Sen bilirsin ben bilemem. Sen görünmeyeni bilirsin. Yüce Rabbim ikramını istiyorum. Ben acizim, Sen ise her şeye kadirsin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Allah’ım senden; sevdiklerimizle ailemizle cümlemiz için hayırlı bir ömür, hayırlı evlatlar. hayırlı bir ilim, hayırlı bir gelecek, hayırlı bir akıbet NASİP ET.

Allah’ım, ilminle senden hayır diler ve kudretinle takdirini beklerim. Büyük lütfundan isterim. Çünkü Sen takdir edersin, ben takdir edemem, Sen bilirsin ben bilemem. Sen görünmeyeni bilirsin. Yüce Rabbim ikramını istiyorum. Ben acizim, Sen ise her şeye kadirsin

Amin inşaallah.

leyla-1

Altın Üye
Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa: Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar.

leyla-1

Altın Üye
İnsan insanın aynasıdır. Kişi kendisi nasılsa, karşısındaki insanı da öyle görür...

leyla-1

Altın Üye
Hayır söyleyen kâr eder; kötü konuşan günahkâr olur. Diline hâkim olmayan pişman olur.

leyla-1

Altın Üye
Başkasına hased eden ıstıraptan kurtulamaz.

leyla-1

Altın Üye
Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve'hdinâ sübüle'sselâmi ve neccinâ mi-nez-zulümâti ile'n-nûri ve cennibne'l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.

Allah'ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet.Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır. (Ebu Dâvûd, Salât 182 )

leyla-1

Altın Üye
Allahım! Çekilmez belalardan, isyana düşmekten, görülmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım. AMİN

leyla-1

Altın Üye
Allah’ım! Kıldığım namazımı,eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle.

Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım!Kalbimi dinin ve itaatin üzere sabit kıl.

Allah’ım! Kulun ve elçin Hz Muhammedin senden istediği bütün hayırlardan bende istiyorum.Kulun ve elçin Hz muhammedin sana sığındığı bütün şerlerden ben de sana sığınıyorum,Benide muhafaza et Allah’ım!

Allah’ım! Beni işlerin en güzeline ve ahlakın en güzeline eriştir. Bunların en güzeline ancak sen eriştirirsin.Kötü işlerden ve kötü ahlaktan beni koru. Bu kötülüklerden de beni ancak sen korursun.

Allah’ım Senden bol rızık,Faydalı ilim, ve her derdime deva istiyorum

Allah’ım! Dini ve dünyevi hayatım,ailem ve malım için senden bereket ve sağlık niyaz ediyorum.

Allah’ım Senden hidayet takva,iffet, ve gönül zenginliği vermeni niyaz ediyorum.

Allah’ım! Senden Müslüman bir kalp ve doğru söyleyen bir lisan lutfetmeni niyaz ediyorum..

Allah’ım Senden hayırlar işlemeyi kötülükleri terk etmeyi ,yoksulları sevindirmeyi beni bağışlamanı ve bana merhamet etmeni niyaz ediyorum.

Allah’ım! Faydasız ilimden,korkmayan kalpten,doymayan gözden,ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım.

Allah’ım! Hıyanetten,küfürden,şirkten,islamın emir ve yasaklarına karşı gelmekten,münafıklıktan,gösterişten,riyadan ve kötü ahlaktan sana sığınırım.

Allah’ım! Sıkıntıdan,üzüntüden,acizlikten,tembellikten,korka klıktan,cimrilikten,kalp katılığından,gafletten,zilletten,meskenetten sana sığınırım.

Allah’ım!Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

Allah’ım! Günahtan,cehenmnem azabından,kabir azabından,zenginliğin fitnesinden sana sığınırım.

Allah’ım! Çekilmez belalardan,isyana düşmekten,görünmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım.

Allah’ım Sen bana uzun ömür,bol rızık ver,çocuklarımı da Salih kişilerden eyle,

Allah’ım!Vücuduma,gözüme ,kulağıma, ve tüm bedenime sağlık ve afiyet ihsan eyle.

Allah’ım!bana verdiğin rızkı bereketli kıl ve beni kanaatkar eyle

Allah’ım!beni göz açıp kapayacak kadar bile nefsime bırakma.

Allah’ım! Ayıplarımı ört,korktuklarımdan emin eyle,beni önümden,arkamdan,sağımdan,solumdan ve üstümden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı muhafaza et.

Allah’ım! Şeytanın şerrinden,kötü insanların şerrinden sana sığınırım

Ya rabbi! Senden,bildiğim ve bilmediğim,geçmiş ve gelecekteki tüm hayırları niyaz ediyorum.bildiğim ve bilmediğim geçmiş ve gelecekteki tüm şerlerden sana sığınırım.senden ve ona ulaştıracak her türlü söz,fiil ve ameli nasib etmeni diliyorum.cehennemden ve ona götürecek her türlü söz,fiil ve amelden de sana sığınırım.

Allah’ım!bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle,bizi dünya perişanlığından ve ahiret azabından koru.

Allah’ım! Ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle.

Allah’ım! Dualarımızı kabul et.

EL FATİHA

leyla-1

Altın Üye
Yâ Rabbî!.. Ana babamıza, evlâtlarımıza, akraba ve bütün din kardeşlerimize hayırlı ömürler, güzel huy, akl-ı selim, sıhhat, afiyet, hidayet ve istikamet ihsan eyle! Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva ihsan eyle! Bizi şeytanın, nefsin ve düşmanların şerrinden muhafaza eyle! İlmimizi, ihlasımızı, kabiliyetimizi artır! Yapmaya çalıştığımız ibâdetlerimizi kabul eyle!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt