Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.Ebubekir'in Güzel Cevabı :)) (1 Kullanıcı)

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Ebubekir İslamı kabul ettiği için türlü işkeceler gören Hz.Bilal'i kölelikten azad etmek için sahibi olan Ümeyye'nin yanına gider

Ebubekir ile Ümeyye arasındaki pazarlık ise ilginç bir seyirde takip eder. Ümeyye Bilal için on altın ister, Hz. Ebubekir’den ve o da kabul eder. İş bittikten sonra Ümeyye, pişkin pişkin:

“Pazarlık etseydin bu siyah köleyi bir altına da bırakacaktım”der, Ebubekir’i duyarlılığına pişman etmeye çalışır fakat Ebubekir’in gülerek verdiği yanıt Ümeyye’nin içine oturur:

“Sen derdine yan! Eğer onun için yüz altın da isteseydin gözden çıkarmıştım, verecektim.”
:)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bunu çizgi filmini izlerken görmüştüm :) çok hoşuma gitmişti :) gerçekten çok güzel bi cevap :)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım teşekkürler.

Hz ebubekir çok güzel bir cevap vermiş.bilal habeşi kızgın kumlara gömülmüş nice işkenceler görmüş ama yinede islamdan vazgeçmemiş öyle değerli birinin azad edilmesi için aslında o altınlar bile az:)
ama o güzel insana siyahi bir köle diyen zavallı bu cevabı nasıl anlasın..

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım teşekkürler.

Hz ebubekir çok güzel bir cevap vermiş.bilal habeşi kızgın kumlara gömülmüş nice işkenceler görmüş ama yinede islamdan vazgeçmemiş öyle değerli birinin azad edilmesi için aslında o altınlar bile az:)
ama o güzel insana siyahi bir köle diyen zavallı bu cevabı nasıl anlasın..

Peygamber Efendimiz(S.a.v) işkence sırasında onların dediğine uyun ellerinden kurtulmak için dediysede buna tek uymayan kişi Hz.Bilal olmuştur.
Türlü türlü işkencelere rağmen hiç bir zaman o kafirlerin sözlerini tekrar etmemiştir
Allah onlardan Razı olduğu gibi bizlerden de razı olsun İnşAllah :)

reyyan34

Kayıtlı Kullanıcı
elindeki cevherin farkında olsaydı cehenneme odun olmazdı....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt