Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.Ali'nin NAMAZ aşkı (1 Kullanıcı)

yakamoz94

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Ali EFENDİMİZ öyle bir huzuru kalp ile namaz kılarlardı ki,bütün dünya alt üst olsa (dünya yıkılsa )hiç haberi olmaz (duymaz)dı.

Hz. Ali(r.a)Efendimiz menkıbelerinde denilir ki bir harpte hz.ALİ efendimiz mübarek ayağına bir ok gelmiş okun demir kısmı kemiğe işlemiş (saplanmış)tır.bu yüzden okun demirini çekip çıkaramadılar .Bir cerrah bullup getirdiler.Cerrah demiri görünce H. Ali efendimize :

-Size aklı gideren ,bayıltıcı bir ilaç vermeli ki ,ancak o zaman bu demiri çekip almak mümkün olur .Yoksa, bunun ağrısına tahammül edilemez, dedi.
Emirül'Mü'minin (Mü'minlerin emiri -Halifesi ) Hz.Ali(R.A) Efendimiz :

-Bayıltıcı ilaca lüzum yok. Biraz saberedin , namaz vakti gelsin ,namaza durunca çıkarırsınız buyurdu.

Namaz vakti geldi.Hz.Ali(R.A) namaza başladı. Cerrahda E-mirül'Mü'minin Hazretlerinin Mübarek ayağını yarıp demiri çıkardı. Yarayı sardı. Hz.Ali (R.A) namazını bitirince Cerraha emiri çıkardın mı? buyurdu.Cerrah:
-Evet, çıkardım efendim, dedi.Hz.Ali(R.A)
Efendimiz :
-Hiç varmadım , ayağımdaki demiri çıkardığınızı duymadım buyurdu.

emreata10

Kayıtlı Kullanıcı
Kaç kez duymuştum ama bu huşu ile namazı biz kılabilecekmiyiz
Bilmiyorum Rabbim inşallah nasip eder

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Ali EFENDİMİZ öyle bir huzuru kalp ile namaz kılarlardı ki,bütün dünya alt üst olsa (dünya yıkılsa )hiç haberi olmaz (duymaz)dı.

Hz. Ali(r.a)Efendimiz menkıbelerinde denilir ki bir harpte hz.ALİ efendimiz mübarek ayağına bir ok gelmiş okun demir kısmı kemiğe işlemiş (saplanmış)tır.bu yüzden okun demirini çekip çıkaramadılar .Bir cerrah bullup getirdiler.Cerrah demiri görünce H. Ali efendimize :

-Size aklı gideren ,bayıltıcı bir ilaç vermeli ki ,ancak o zaman bu demiri çekip almak mümkün olur .Yoksa, bunun ağrısına tahammül edilemez, dedi.
Emirül'Mü'minin (Mü'minlerin emiri -Halifesi ) Hz.Ali(R.A) Efendimiz :

-Bayıltıcı ilaca lüzum yok. Biraz saberedin , namaz vakti gelsin ,namaza durunca çıkarırsınız buyurdu.

Namaz vakti geldi.Hz.Ali(R.A) namaza başladı. Cerrahda E-mirül'Mü'minin Hazretlerinin Mübarek ayağını yarıp demiri çıkardı. Yarayı sardı. Hz.Ali (R.A) namazını bitirince Cerraha emiri çıkardın mı? buyurdu.Cerrah:
-Evet, çıkardım efendim, dedi.Hz.Ali(R.A)
Efendimiz :
-Hiç varmadım , ayağımdaki demiri çıkardığınızı duymadım buyurdu.
Emegine saglık kardesim Cok guzel bir paylaşım ağladım valla yarrabbi bizede Hz Ali'nin kıldığı gibi namaz kılmayı nasip et amin ...

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık çok güzel anlamlı bir paylaşımdı Allah bizlerde nasip etsin.
Rabbim hepimize tam huşu ile namaz kılmak bilerek ve idrak edenlerden olmak namazımızı dosdoğru kılanlardan olmak nasip etsin Rabbim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt