Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Adem'in İki Oğlu (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Onlara Adem'in iki oğlunun gerçek olan haberini oku: Onlar (Allah'a) yaklaştıracak birer kurban sunmuşlardı. Onlardan birininki kabul edilmiş, diğerininki kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen) Demişti ki: "Seni mutlaka öldüreceğim." (Öbürü de:) "Allah, ancak korkup-sakınanlardan kabul eder." "Eğer beni öldürmek için elini bana uzatacak olursan, ben seni öldürmek için elimi sana uzatacak değilim. Çünkü ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım." "Şüphesiz kendi günahını ve benim günahımı yüklenmeni ve böylelikle ateşin halkından olmanı isterim. Zulmedenlerin cezası budur." Sonunda nefsi ona kardeşini öldürmeyi (tahrik edip zevkli göstererek) kolaylaştırdı; böylece onu öldürdü, bu yüzden hüsrana uğrayanlardan oldu. Derken, Allah, ona, yeri eşiyerek kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini gösteren bir karga gönderdi. "Bana yazıklar olsun" dedi. "Şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini gömmekten aciz miyim?" Artık o, pişman olmuştu. (Maide Suresi, 27-31)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hz. Adem'in İki Oğlu

s.a rabbim tüm kullarına pişmanlık versin böyle kötü davranışları kimseye nasip etmesin ALLAH sizden de razı osun

zahara

Kayıtlı Kullanıcı

atalay yaratmak Allha mahsustur düzeltelim inş emegi gecen herkeze teşekürler

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. allah razı olsun a.e.o.

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN :)

baba431

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun güzel bi paylaşım

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun Allah'ın kelamı Olan Kelam-ı Kadimden ayrılmamak ümidi ile onsuz Dünyanın ne kahrı çekilir nede çilesi,, Çileyi çektikçe huzuru gösterir. Allah'a emanet ol kardeşim

derya_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

Allah c.c. razı olsun emegine sağlık Rabbim cümlemizi pişman olacağımız işleri yapmaktan uzak eylesin inşAllah amin

mustafa_46

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

gulen

Kayıtlı Kullanıcı

İNSANOĞLU KENDİNİ PEK GÜÇLÜ ZANNEDİYOR FAKAT ACİZLİĞİNDEKİ ÜSTÜNLÜĞÜNÜ BİR TÜRLÜ KABUL EDEMİYOR.

KİMSELER YOKKEN BİR GÖKGÜRÜLTÜSÜNDE FIRLAYIP GARDROPA SAKLANIYOR, BİRİ ORTAYA ÇIKINCA YA ELBİSE ALACAKTIM, AYAĞIM KAYDI DA İÇRİ DÜŞTÜM DİYOR.

YA BİZ İNSANOĞLU HAKİKATEN SALAĞIZ.

İNSAN KENDİ KENDİNE SİNİR OLUYOR.

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM, VERDİĞİN BİLGİLERDEN DOLAYI TEŞŞEKKÜR EDERİZ, HAKKINI HELAL ET B)

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Kim (Allah huzuruna) iyilikle gelirse ona getirdiğinin on katı vardır. Kim de
kötülükle gelirse o sadece getirdiğinin dengiyle cezalandırılır. Onlar haksızlığa
uğratılmazlar. (En'am: 160)

Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah'a dönün. Umulur ki Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter. Peygamberi ve Onunla birlikte iman edenleri utandırmayacağı günde Allah sizi, içlerinden ırmaklar akan cennetlere sokar. Onların önlerinden ve sağlarından (amellerinin) nûrları aydınlatıp gider de, "Ey Rabbimiz! Nurumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü sen her şeye kadirsin" derler. ( Tahrim: 8 )

sbl_pireli

Kayıtlı Kullanıcı
bişey rica etsem bana hz ademin oglu hakkında bilgi yollar mısın

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Allah razi olsun.Allah hic bir zaman "Keske yapmasaydim" dedirtmesin.seytanida hic bir zaman sevindirmesin.AEO

sbl_pireli

Kayıtlı Kullanıcı
erkan mrb ama benim sordugum ademin oglunun isimleri ve hayati hakkında bilgileri ben olum sebebini biliyorum ama yinede saol

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM

YERYÜZÜNDE HAKSIZ YERE İLK KAN DÖKEN , BENİ-ADEM OLAN
KAABİL; KARDEŞİ OLAN HABİL'İ ÖLDÜREREK GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

SELAM VE DUA İLE
ALLAH"A EMANET OLUNUZ.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt