Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

~~ HOLLANDALI PİSKOPOS:HRİSTİYANLAR DA TANRI'YA ''ALLAH'' DEMELİ ~~ (1 Kullanıcı)

esved

Kayıtlı Kullanıcı
B)B)B)B) Hollanda'da breda kentinin piskoposu Tiny Muskens,İslamiyet dışındaki dinlerde de tanrı'nın adını arapçadaki gibi allah olarak ifade edilmesinin hiçbir sakıncası bulunmadığını ve bu şekilde söylenmesi gerektiğini savundu.Piskopos Muskens, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, her dinde tanrı'nın başka isimle tanımlandığını hatırlatarak, allah sözcüğünün bu tanımlamalar içinde EN GÜZELİ olduğunu belirtti. B)B)B)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ~~ HOLLANDALI PİSKOPOS:HRİSTİYANLAR DA TANRI'YA ''ALLAH'' DEMELİ ~~

:eek::DB) Guzel bir paylasimdi Allah razi olsun. B)

esved

Kayıtlı Kullanıcı

ne demek önemli değil.B)B):)B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

EVET YANİ ALLAH EN GÜZEL İSİM BEN TANRI KELİMESİNE ŞİDDETLE KARŞIYIM BENCE YANLIŞ

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

esved yazdı:
B)B)B)B) Hollanda'da breda kentinin piskoposu Tiny Muskens,İslamiyet dışındaki dinlerde de tanrı'nın adını arapçadaki gibi allah olarak ifade edilmesinin hiçbir sakıncası bulunmadığını ve bu şekilde söylenmesi gerektiğini savundu.Piskopos Muskens, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, her dinde tanrı'nın başka isimle tanımlandığını hatırlatarak, allah sözcüğünün bu tanımlamalar içinde EN GÜZELİ olduğunu belirtti. B)B)B)

Selamun aleykum.. Aslında ben Allah ismini hristiyanların ağzına yakıştıramıyorum çünkü onların inançlarında baba, oğul ve kutsal ruh üçlemesi var.. oysa Rabbimiz doğmamış ve doğurmamıştır.. Yanlız bir piskoposun Allah isminin güzelleğini görmesi çok önemli bir gelişme.. ama fazla sürmez bir şekilde sustururlar yada afaroz ederler diye tahmin ediyorum..

Bu gelişmeyi bizimle paylaştığınız için Allah c.c. razı olsun.. Aramıza hoşgeldiniz kardeşim..
Selametle kalın inşaAllahB)B)B)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Tanrı ALLAH demek değildir! ALLAH(C.C)adı Kainatı Yaradan Yüce Kudret'in 99 SIFAT ve İSMİNİ Tek bir İsim Altında ifade eden SIFAT ve İSMİDİR.Bu insanlığa KENDİ tarafından Peygamberleri ve Kitapları ile bildirilmiştir.

Sonun da doğru yolu bulmuş ama bunu Hristiyanlar ne kadar dinler bilemem. Hadi Allah demeye başlasalar bile tüm Hristiyanların tamamının Allah söylemesi en az 100 yılı bulur. Ve Avrupa'da bu İslam düşmanlığı olduğu sürece hiç sanmıyorum Allah diyeceklerin. Ayrıca desertrose kardeşime katılıyorum. [ Andolsun, "Allah üçün üçüncüsüdür" diyenler küfre düşmüştür. Oysa tek bir ilahtan başka ilah yoktur. Eğer söylemekte olduklarından vazgeçmezlerse, onlardan inkâr edenlere mutlaka (acı) bir azab dokunacaktır. (Maide 73.)] O, çocuk sahibi olmaktan yücedir. Onlar sapkın bir kavim olmuşlar artık. [Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil. Fatiha 7.] Çok şükür Rabbim'e Elhamdüillah Kalu Bela'dan beri Müslüman'ım.
Bu güzel haberi bizimle paylaştığınız için Rabbim razı ola İnşAllah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt