Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Habersiz Geleceksin Birgün.. (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
gel.php

Habersiz geleceksin bir gün biliyorum. Kapımı çalmadan gireceksin içeri. Elimde işim,ocakta aşım,gözümde yaşıma bakmadan geleceksin. Ne haber vereceksin,ne davet edilmeyi bekleyeceksin…
Dünya halen içimdeyken,heveslerim zirvedeyken, hiç bir işim bitmemişken geleceksin. Hazırlığım yok, umutlarım çokken, belki aç belki tokken geleceksin…

“Biraz bekle”,”biraz dur”,”biraz geç kal” diyemeden, bir şeyler alamadan yanıma, yalnız kalınca bir kabirde neler gerekir? Onları dolduramadan valize, kimseyle vedalaşmadan, son taksitleri yatıramadan…
Oğlumu son kez göremeden, kızımı öpemeden, son sözlerimi diyemeden geleceksin.
İzin bile almadan,”müsaitmisin” diye sormadan, yaşa başa bakmadan, son lokmayı yutmadan geleceksin.

Anaları evlatsız, evlatları anasız, yiğitleri yarsız bırakansın sen. Gülüşleri yarım, sızıları derin bırakansın sen. Her yeni ölümle hayatın yalanlığını anlatansın sen. Kapıyı en çok çalan ama hiç beklenmeyensin. Davetliler arasında bulunmayansın. En çok görünen fakat hiç hatırlanmayansın.
Hayallerim sensiz, planlarım sensiz, sensiz kalemim kağıdım, sensiz ekmeğim aşım…
Biliyorum habersiz geleceksin birgün. Her şeye rağmen, tüm unutulmuşluklara, tüm aldanmışlıklara rağmen geleceksin. Yarım olan,tam olan neyim varsa alıp gideceksin. Kimseye bildirmeden en sessiz halinle geleceksin ama giderken nice fırtınalar bırakacaksın ardında…

Ansızın geleceksin birgün,
En güzel azalarımı çürütmek için, en tatlı varlığımı eritmek için geleceksin.
Yanıma yalnızlığı vererek, bütün pişmanlıkları önüme sererek geleceksin…

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.
çok duygulandım.
Selametle kal .

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Okurken ağlamaktan bir hal olduğum bana çok dokunan bir yazı.Allahım pişmanlıklarımızla bu dünyada yüzleşmeyi ve iyi güzel olan ne varsa ahrete hazırlık için bu dünyada yapmayı nasip etsin inşallah.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında daha doğarken haberimiz var ama
Kesilmiş bilet, geliş ,gidişi belli değil ama
Üzülme Can, imtihan tarlasında, ekilen biçilir ama
Ektiklerin ahirette bitenden olsun
Hadi diline ek Lailahe illalah, inşallah bununla kurtulursun...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH Celle Celalühü razı olsun ablacıım...

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden de razı olsun canım:)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
gel.php

Habersiz geleceksin bir gün biliyorum. Kapımı çalmadan gireceksin içeri. Elimde işim,ocakta aşım,gözümde yaşıma bakmadan geleceksin. Ne haber vereceksin,ne davet edilmeyi bekleyeceksin…
Dünya halen içimdeyken,heveslerim zirvedeyken, hiç bir işim bitmemişken geleceksin. Hazırlığım yok, umutlarım çokken, belki aç belki tokken geleceksin…

“Biraz bekle”,”biraz dur”,”biraz geç kal” diyemeden, bir şeyler alamadan yanıma, yalnız kalınca bir kabirde neler gerekir? Onları dolduramadan valize, kimseyle vedalaşmadan, son taksitleri yatıramadan…
Oğlumu son kez göremeden, kızımı öpemeden, son sözlerimi diyemeden geleceksin.
İzin bile almadan,”müsaitmisin” diye sormadan, yaşa başa bakmadan, son lokmayı yutmadan geleceksin.

Anaları evlatsız, evlatları anasız, yiğitleri yarsız bırakansın sen. Gülüşleri yarım, sızıları derin bırakansın sen. Her yeni ölümle hayatın yalanlığını anlatansın sen. Kapıyı en çok çalan ama hiç beklenmeyensin. Davetliler arasında bulunmayansın. En çok görünen fakat hiç hatırlanmayansın.
Hayallerim sensiz, planlarım sensiz, sensiz kalemim kağıdım, sensiz ekmeğim aşım…
Biliyorum habersiz geleceksin birgün. Her şeye rağmen, tüm unutulmuşluklara, tüm aldanmışlıklara rağmen geleceksin. Yarım olan,tam olan neyim varsa alıp gideceksin. Kimseye bildirmeden en sessiz halinle geleceksin ama giderken nice fırtınalar bırakacaksın ardında…

Allah razı olsun ablacım

Çok duygulandım

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Cümlemizden razı olsun bitanem.Okudukça gözyaşlarıma engel olamadığım bir yazı.Bazen eşimle kavga ettiğimde bir arkdaşımın kalbini kırdığımda yaonu bir daha göremezsem der bu yazıyı okurm.Her kötü amelimde bu yazıyı aklıma getirir dünyada hiçbirşey kalp kırmaya sevdiklerinden uzaklaşmaya değmez derim.Fani dünyada ne kadar iyi amel varsa bizlerle olsun.O gün geldiğinde ölümede gülerek gidebilelim inşallajh.Ezanlar okunuyor.Ezanı Muhammed hürmetine kalp kıranlardan olmamak gönül alanlardan olmak dileği ile.

bengnl

Kayıtlı Kullanıcı
bu yazıyı herkes okusa .............. ölümü unutanlar hiç ölmeyecekler gibi yaşıyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt