Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

***Günümüz gençliği Rasulullah’ı tanıyor mu? Ashabı tanıyor mu? ****** (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
"günümüz gençliği islam önderlerini tanımıyor mu?" bu soru çook soruluyor. cevapta hazır "hayır". peki şimdi de ben soruyorum " pekii niçin tanımıyor?" birileri bunun cevabını versin.

hakikaten çok doğru bir paylaşım .. bende gencim tabiki sizin kadar bilgim yoktur ama enazından peygamber efendimizi , dinimizin nasıl geldiğini nasıl zorluklar çekildiğini hep okudum .. inş daha da okuyacağım .. keşke benim yaşıtımdaki herkes böyle olsa ne güzel bir toplum olurduk DEĞİL Mİ???

selamun aleyküm hayırlı akşamlar emeğinize sağlık

aleykümselam Rabbim aydınlanmayı öğrenmeyi nasip eylesinn

' Emine

Kayıtlı Kullanıcı
Bizde şuan yurttaki kızlarla oturmuş Peygamberimizle alakalı hikayeleri anlatyrdk birbrmize.Rabbim sevgilierini yeterince yerleştirir inşallah içimize.

huseyin yilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi milletimizin ve ümmeti Muhammed in hepsinin sorunu bu anne ve babalar evlatlarını yetiştirirken sevgililer sevgilisini yaratanı ve alimleri anlatmak yerine laptop tablet tada telefon gibi gereksiz şeyleri öğretmeyi tercih ediyorlar o sebeple Ahmet kuddusi ks.de dediği gibi kıyamet alimlerin zamanında kopmayacak kıyamet rabbinin zikrini bilip de yapmayanların devrinde çıkacaktır

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
aslında onları öğretmeyi bile tercih etmiyorlar tercih edilen çocuk onunla meşgul olsunda bende kafa dinliyim .

leyla-1

Altın Üye
“İnsanlar ancak şu beş şartla yanımıza yaklaşıp bizimle beraber olabilirler:
1- Derdini anlatamayanın ihtiyaçlarını iletmek

2- Göremediğimiz zamanlarda bize adalet göstermek
3- Hakta bize yardımcı olmak
4- Bize ve insanlara ait emanetin gereğini yapmak
5- Yanımızda hiç kimsenin koğuculuğunu yapmamak.
Bu beş şarta uymayan yanımıza yaklaşamaz ve bizimle dost olamaz.”(a.g.e s:94)
Günümüz müslümanları olarak nefis ve nesillerimizde Ömervâri bir inkılaba ne kadar ihtiyacımız var.

Zenbilli Ali Efendi
Zenbilli Ali Efendi elleri arkaya bağlanmış 400 kişiye rastladı.
Bunların padişahın ipek ticaretini yasaklama fermanına uymayan tüccarlar olduğunu öğrendi.
Bunu duyan Müfti Efendi atını sürerek padişahın arkasından yetişir ve der ki:
-Padişahım gördüm ki bazı adamları bağlatmışsın. Eğer muradınız katl ise indallah helal değil.
Sultan Selim öfkeyle:
- Mevlânâ, Nizam-ı âlem için insanların üçte birini katletmek helal değil mi? diye sordu.
Müfti Efendi:
- Helaldir amma işler bozulup büyük fitneler çıktığı zaman.
Yavuz Selim kızarak:
- Saltanat işlerine karışmak senin vazifen değildir.
Zenbilli:
- Sultanım bu ahiret işidir. Buna karışmak benim vazifemdir. Eğer affederseniz kurtulursunuz. Aksi halde büyük ilâhî cezaya müstahak olursunuz.
Diyerek selam bile vermeden padişahın huzurundan ayrıldı.
Yavuz Selim suçluları bağışladı.
Anadolu ve Rumeli kazaskerliğini Zenbilli’ye verdi. Ama o özür beyan etti.
Şunu da gözardı etmemek gerekir ki:
Bu önder ve liderlerin başarısında ihlâs, samimiyet, kulluk bilinciyle beraber onlara gönülden bağlı tâbilerinin de büyük katkısı vardır.
alıntıdır

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt