Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gönül Sohbetleri (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nurkiz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Gönül Sohbetleri

ben yeni uye oldum yardimci olurmusunuz

AZeRi_86

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm arkadaslar cok guzel bi paylasim cok tesekullerşsiteye yeni uye oldum ve cok begendim Allah sizlerden razi olsun

ay_bu_ke

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaslar bende bugün üye oldum fakat bu siteye bayıldım yapılanlar için tşk sık sık gelirim vede bütün arkadaslarıma bu siteyi veririm:)

SALİH FURKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Ben Bu Gün Kayit Oldum Allah Peygamber Aşigiyim Nasil Aşik Olmayayimki Yaradana Ve Iki Cihan Sultani Fahri Kainata.

Drujba22

Kayıtlı Kullanıcı
ÖĞRENCİ Kardeşim Davamıza Hoşgeldin!...

Allah samimiyet ve iman gücü nasib etsin!...

Selam İle!...

Drujba22

Kayıtlı Kullanıcı
Hanım Kardeşlerimize ahir zamanda bu zor görevlerinde Allah tan merhamet diliyorum...Allah her daim yanınızda olsun...

fanidunya

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Allah öğrendiğimz şeylerle Amel Etmeyi Cümlemize Nasip Eylesin :evet:H

beyazz

Kayıtlı Kullanıcı
öğrendiklerimizle amel etmeyi amellerimizde daim olmayı ve ihlas ile yapmak nasipeylesin güzel mevlam bende bu siteye yeni üye oldum hepinize sevgilerle s.a.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SA SENİN GÖNÜL SOHPETLERİNİ ÖZLEDİK AŞKA MECNUN.UNUTULDUN SANMA.BİZ YİNE UMUTLUYUZ.GERİ DÖNMENİ BEKLİYORUZ KARDEŞİM

fiemmir

Kayıtlı Kullanıcı
bu siteye yeni üye oldum namazla ilgili aydınlatıcı bilgiler istiyorum namazın 5 vakitinin bizim için önemi nedir tek tek anlatmanızı bekliyorum örneğin sabah namazı kabir azabını öğlen namazı vs... bunları bilmiyorum duydum ama açıklamalı öğrenmeyi istiyorum ALLAH razı olsun İNŞALLAH hepinizden

KÜBRA99

Kayıtlı Kullanıcı
öğrenci Adli Kardeşime şunu Söylemek Isterim Ey Din Kardeşim Kafan Neden Karişik Sen Gönlünü Ferah Tut Merak Et-me Bende Yeni üye Oldumm Ama Benim Kafam Hiçççç Karişik Değil çünkü Ben Hiç Bi şey Bilmesem Bile şu Iki şeyi Bilirim Eşhedü El Laailahe Illallah Ve Eş Hedü Enne Muhammedeen Abdühü Ve Resuluhü Lailahe Illallah Muhammedun Resulullah Allahtan Başka Ilah Yoktur Hz Muhammed Onun Kulu Ve Elçisidir Kardeşim Bir Düşün Cehaaliye Döneminde Hz ömer Bile Bunlara Inanmayan Mümin Olmayan Bir Insan Miş Ama Sonradan Müslüman Olunca Demişki Bi şeye çok Gülüyorum Ne De Mişler O Da Demiş Ki Biz Helvadan Putlar Yapardik Yolculuğa çiktiğimiz Zaman O Ilah Saydiğimiz Putlari Yanimiza Alirdik Karnimiz Acikinca Da yer Dik Heeeeee Bu Sözüm Birtek öğrenci Adli Kardeşime Değil Hepinize Sevgili Din Kardeşlerim Hepemiz Bu Ve Bunun Gibi şeyleri Düşünerek Yaşamaya Bakalim Allaha Emanet Olun

KÜBRA99

Kayıtlı Kullanıcı
öğrenci Adli Kardeşime şunu Söylemek Isterim Ey Din Kardeşim Kafan Neden Karişik Sen Gönlünü Ferah Tut Merak Et-me Bende Yeni üye Oldumm Ama Benim Kafam Hiçççç Karişik Değil çünkü Ben Hiç Bi şey Bilmesem Bile şu Iki şeyi Bilirim Eşhedü El Laailahe Illallah Ve Eş Hedü Enne Muhammedeen Abdühü Ve Resuluhü Lailahe Illallah Muhammedun Resulullah Allahtan Başka Ilah Yoktur Hz Muhammed Onun Kulu Ve Elçisidir Kardeşim Bir Düşün Cehaaliye Döneminde Hz ömer Bile Bunlara Inanmayan Mümin Olmayan Bir Insan Miş Ama Sonradan Müslüman Olunca Demişki Bi şeye çok Gülüyorum Ne De Mişler O Da Demiş Ki Biz Helvadan Putlar Yapardik Yolculuğa çiktiğimiz Zaman O Ilah Saydiğimiz Putlari Yanimiza Alirdik Karnimiz Acikinca Da Yer Dik Heeeeee Bu Sözüm Birtek öğrenci Adli Kardeşime Değil Hepinize Sevgili Din Kardeşlerim Hepemiz Bu Ve Bunun Gibi şeyleri Düşünerek Yaşamaya Bakalim Allaha Emanet Olun

islam 82

Kayıtlı Kullanıcı
Standart nAMaz hakkında bilgi
Kâfirler ile mü'minler arasındaki en önemli fark namaz kılmaktır. Namaz kılmak kâfirlerden ayrılmaktır. Bu konu ile ilgili Hadîs-i Şerif'te mevcuttur. Namaz kılan kişinin imânı daimi tazelenir. Ancak devamlı ve gereği gibi kılmak farzdır.

Namazı aklı-başı yerinde olan herkes kılmalıdır. Eğer ayağı sakat ise oturarak, elleri sakat ise kafasıyla, bedeni zorlanıyorsa gözleri ile namaz kılmak gerekir. Kabir'e girdiğimiz zaman ilk namazdan hesaba çekileceğiz. Eğer bir kimse dünya hayatında her türlü hayırlı iş yapsın ancak namaz kılmaya dursun, o kişi cennetlik dahi olsa, kılmadığı vakitler için azap görür. Başka bir deyişle namaz kılınmayan her vakit ahiret yılıyla (ya da dünya yılıyla) binlerce sene azap gerektiren günah olarak yazılır. Dikkat ediniz ki sadece bir vakit için. Şöyle bir hesap yapın kendinizce 1 gün namaz kılınmazsa, 5 vakit namaz terk ediliyor ve belkide yüzbinlerce yıllık günah yükleniyor kişiye. Bu yüzden imkânımız varken olabildiğince namaz ibâdetine çok dikkat etmeli ve sıkı sıkı sarılmalıyızki yüce yaratana hamd etmiş olalım. Yalnız burada dikkat etmemiz gereken bir olay var. Namaz ihlaslı (samimiyetle), Allah'ın rızâsını kazanmak için kılınmalıdır. Azabın şiddetleri "emrin yerine getirilmemesi" yüzündendir.

Konuyla İlgili Bazı Hadis-i Şerifler:

İman ile küfür arasındaki fark, Namazı kılıp kılmamaktır. [Tirmizi]

Duâ rahmetin, abdest namazın, namaz Cennetin anahtarıdır. [Abdullah İbn. Abbas]

Dinde namazın yeri, vücutta başın yeri gibidir. [Taberânî, el-Mu’cemu’s-Sağîr, 1/61]

İslamın alameti namazdır. Kim ki gönlünü namaza vererek, vakitlerini, sünnetlerini gözeterek namazı eda ederse o mümindir. [Fezâil Amâl]

Mazeretsiz ve kasden namaz kılmayanın adını ALLAH C.C. cehenneme gireceklerden biri olarak cehennemin kapısına yazar. [Ebû Nuaym]

Kul namaza durduğunda, bütün günahları getirilir.Başı ve omuzları üzerine konulur. Rüku ve secdeye gittikçe dökülür, o insandan ayrılır. [Taberani]

Kıyamette kulun ilk sorguya çekileceği ibadet, namazdır. Namazı düzgün ise, diğer amelleri kabul edilir. Namazı düzgün değilse, hiçbir ameli kabul edilmez. [Taberani]

Bir mümin namaz kılmaya başlayınca, Cennet kapıları onun için açılır. Rabbi ile arasında bulunan perdeler kalkar. Bu hâl namaz bitinceye kadar devam eder.

Riyâzüs Sâlihîn'de zikredilen sahih bir hadis:

Peygamber Efendimiz(s.a.v) Cebrâil (a.s.)'la giderken birisinin ötekisinin başına kocaman bir kayayı pat diye vurup, kafasını ezip parçaladığını görüyor. Parçaları yerlere saçılıyor. Fakat Allah(c.c.)'tan tekrar kafası bir araya geliyor... Tekrar vuruyor, tekrar parçalıyor... Tekrar bir araya geliyor, tekrar parçalıyor... Tabii, bu bir azab...
Soruyor:

- Yâ Cebrâil kardeşim, bu adam buna niçin böyle vuruyor? Bunun sebebi nedir, ne suçu var bu vurulanın?

O zaman Cebrâil(a.s.) buyuruyor ki:
- Yâ Rasûlallah! Bu adam bu aklıyla dünyada iken duydu, öğrendi namaz kılmanın farz olduğunu; fakat kılmadı. Onun için böyle kafasına kafasına vuruluyor." dedi.

Bakınız ki ahirette başımıza kakılıyor. Onun kafasına öyle vuruyor ki kafa parçalanıyor ve toplanıyor ve bir daha vuruluyor. Allah(c.c) bir azab verdim mi daha nicelerini de farklı yöntemlerle helâk eder. Örneğin, cehennem azabında vücudumuz yandıktan sonra artık ölü bir deri olur üzerimizde. Ölü deri ise acıyı hissetmez. Bakın ayeti kerimeye meâlen :

Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız;
onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar!
Allah dâima üstün ve hakimdir. (SÛRE-İ NİSÂ 56.âyet)

Evet değerli mü'minler. Uyku içinde olmalyalım. Gözümüzü açalım. Bu dünyanın sonu vardır. Herşeyin başlangıcı ve sonu vardır. Sonumuzu düşünelim. Azapta yanmak ya da yanmamak bizim bu dünya da ektiğimiz tohumlar (salih amellerdir). Burada tohum ekmezsek ahirette biçemeyiz, helâk olanlardan oluruz ki Allah korusun bizleri. Ahirette "...Ah, keşke dünyaya geri gönderilsek de bir daha Rabbimizin âyetlerini yalanlamasak ve inananlardan olsak..." (SÛRE-İ EN'ÂM,27.âyet) diyenlerden olmayalım Allah korusun.

İçerisinde "keşke" geçen âyetleri incelemek isterseniz burayı tıklayın. Hepsi ibret verici..

Allah (c.c.)'ın bize verdiği nimetlere şükrün en iyi ifadesi ilk başta NAMAZ dır. FIMMER kardesim umarim istedigin cevap budur......sabah kabir azabi vs.... duymadim namazi bizler allaha hem gorevimizi yapmak icin hemde cehennemden kurtulmak icin yapariz alah sevgisi ve allah korkusu vardir icimizde ama yaptigimiz ibadetler hep kendi iyiligimiz icindir eger gercekten allah icin bisey yapmak istiyosak 5 vakit harici gece namazi kilmak lazim .....alah hepimizi cennetini ihsan eder insallah .....yanlisim varsa ozur dilerim allaha emanet ol

haydar-ı kerrar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim S.a
Namaz Dışında Bir Konuya değinmek istiyorum..
Bediüzzaman Said Nursi hakkında Çirkin Ve Asılsız iftiralara lüften kanmayın.. Yok mason Yok Ajan Hatta Deccal Diyenler bile oluyor.. Benim Sizden Ricam Üstadı (Bediüzzamanı) tanımak istiyorsanız Risale-i Nur Külliyatlarından Faydalana bilirsiniz.. Aslını Araştırmadan Bu Tip İddialara Kanıp Üstad Hakkında Çirkin yorumlar yapmayalım...

İslam Hakkıında ne merak ediyorsanız Risale-i Nur Külliyatlarında da Bulabilirsiniz Aydınlana bilirsiniz.. eğer Bediüzzaman hakkında olumsuz Düşünceleri olan tanıdıklarınız varsada onları uyarın lütfen. Bediüzzaman kimdir Açıklayın.. Özellikle Bizim Gibi Gençlerin Bediüzzaman Gibi bir evliyadan haberdar olmamız gerek miyor mu ?? Risalel-i Nur Külliyatlarından Faydalanmamız gerekmiyor mu..? Sizde Benim Gibi Düşünüyorsanız herkeze özellikle Gençlere Bediüzzaman Sevgisini Aşılayalım..Yanlış Bir Cümle Kurduysam Özür Dilerim Hakkınızı Helal Edin Selametle.. A.e.o'Lun...

arifyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Razı Olsun. Selam ve dua ile din kardeşlerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt