Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gerçekleşen Kıyamet alametleri (1 Kullanıcı)

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
1. Firat nehrinin durdurulmasi

Firat nehrinin durdurulmasi Mehdi'nin alametlerindendir. Kitab-ül Burhan, Alameti-il, Mehdi-il Ahir zaman s. 39

Türkiyenin en büyük akar suyu "Firat Nehri".
Bu nehir 1975 yilinda çok büyük bir olaya tanik olmustur. Üzerine insaa edilen 210 metre yüksekliginde devasa kevan baraji firat nehrinin akisini kesti, diger degisle nehir durduruldu. Peygamber efendimizin hadisinde isaret edilen alamet gerçeklesmisti.

bu konuyla ilgili bir baska hadis söyledir:

Resullulah (sav) buyurdu ki: Firat nehrinin suyu cekilip altindan bir dag cikmadikca kiyamet kopmaz. Bu hazina üzerine kital vukua gelir, her yüzden 99u ölür. Kitale istirak eden her kisi "yalniz ben kurtulacagim" diye ümitlenir.
hadisi buhari ve müslim rivayet etmislerdir / Riyazü Salihin, 3/322

Simdi hadisteki bazi ifadeleri yakindan inceleyelim:

Firat nehrinin suyu cekilip altindan bir dag cikmadikca kiyamet kopmaz
bu dag firat nehrine insaa edilen 210 metre devasa olan barajdir. Firat nehrini durduran dag odur.

Firat nehrinin zenginligi yanliz bununla bitmiyor. Sular cekildiginde gözle görülecek sekilde altin madenleri ortaya cikar. Kital Vukua'da buna isarettir, kital vukua insanlarin ölümüne neden olan kavga demektir, türkiyenin verdigi terrörizimle mücadelede buna isarettir. Bush Firat nehrini hayal ettigini söyledi (buda ilerde bir kital vukua olabilir)

Bu hadiste olan bir bir ortaya cikmis ve aynen isaret edildigi gibi olmustur.

2. Ramazan'da ay ve günes tutulmalari

Mehdi için 2 alamet vardir ki, Ramazan'da 2 defa tutulma olacaktir...el-kavlu'l muhtasar fi alamatil mehdiyy-II Muntazar, s. 49,53

Ay ve Günesin tutulmasi insanlar tarafindan bulunun son derece normal bir olaydir. Ancak hadislerde belirtildigi gibi arka arkaya ust uste 2 yil ay ve günes tutulmasi pek raslanan bir olay degildir...

1981 yilinda yani hicri 1401'de Ramazan ayinin 15inci günu "Ay" 29uncu günüde "Günes" Tutulmustur.
1982 yilindaysa yani hicri 1402'de Ramazan ayinin 14uncu günü "Ay" 28inci günüde "Günes" tutulmustur.

2. Bir kuyruklu yildizin dogmasi

Mehdi'nin çikisindan evvel, her tarafi aydinlatan bir kuyruklu yildiz dogacaktir. Kiyamet alamatleri s. 200

O yildizin dogmasi günes ve ay tutulmasindan sonra olacaktir..Kitab-ül Burhan, Alameti-il, Mehdi-il Ahir zaman s. 32

1986 yilinda yani hicri 1406'da dünyamizin çok yakinindan bir kuyruklu yildiz geçti "HALLEY". Hareket yönü bir baska hadiste belirtildigi gibi dogudan batiya dogruydu. Bu yildizin dogusunun mehdi'nin diger cikis alametleriyle ayni zamanda meydana gelmesi halley kuyruklu yildizinin hadiste isaret edilen yildiz oldugunu kanitlar.

Peygamber efendimizin hadislerinde bu kuyruklu yildiz göründügünde:
Nuh kavmi helak olmus
Hz. Ibrahim atese atilmis
Hz. Musa ile mucadele eden firavun ve kavmi yok edilmistir...

4. Kabe'den kan akitilmasi

Mehdi'nin cikacagi yil, insanlar hacca, baslarinda bir emir bulunmadan gidecekler. Hep birlikte beyt-i serifi tavaf edecekler, sonra Mina'ya indiklerinde, köpekler gibi birbirlerine saldiracaklar. Hacilar soyulacak, Kanlar akabe cemresinin uzerine akacak. Kiyamet alametleri s. 169

Hadiste tarif edilen bu katliam tam 1979'da Hac sirasinda gerçeklesen kabe baskininda gerçeklesmistir. O gün kabe'de cuma namazi kilinmadi.

suhut askerleriyle saldirgan militan arasinda meydana gelen carpismada 30 kisi ölmüstür. Baskin mehdinin diger alametlerin gerceklesmesinin tam basinda, yani hicri 1400 yilinin ilk gününde 1 Muharrem 1400 yilinda yani 1979 yilinda meydana gelmistir. Bu saldirinin ardindan 7 sene sonra hicri 1407 yilinda hac sirasinda çok daha büyük ve kanli bir olay daha meydana gelmistir.
Bu hadisede caddelerde gösteri yapan hacilara saldirilarak 402 kisi katledilmistir.

Bu konuya dikkat ceken hadisler söyledir:

Sevval'de savas nidalari, Zilhiccede harb ve kital olur. Yine Zilhiccede hacilar talana ugrar, hatta caddeler kandan gecilmes ve haramlar cignenir. Kabe'nin yaninda büyük bir günah islenir.Kitab-ül Burhan, Alameti-il, Mehdi-il Ahir zaman S. 37

Zilhiccede harb ve kital olur

Buraya dikkat ederseniz bu zamandan sonra Türkiye'nin güney dogusunda ve Irak, Iran savasindan bahsedilmektedir. Orta dogu ulkelerinde catisma ve karisikliklarin en yogun yasandigi dönemdir.

5. Dogu tarafindan bir atesin görülmesi

Yemin ederimki bir ates sizi saracaktir. O ates bugun berehut isimli vadide sönük vaziyettedir. O ates icinde buyuk bir azap oldugu halde insanlari kaplar. O ates, insanlari ve mallari yakip bitirir. Sekiz gün icinde rüzgar ile bulut gibi ucarak dünyanin her tarafina yayilir. Geceki sicagi gündüzki hararetinden daha siddetilidir. O ates insanlarin basinin üzerinden arsin atlina kadar yaklasarak yeryüzü ile gökyüzü arasinda gökgürültüsü gibi korkunc bir gürültüsü olur, buyurdu.Ölüm-kiyamet-Ahiret ve ahir zaman alametleri s. 461/Kiyamet alametleri s. 289

1990'li yillarin basinda Irak ile Koeweit arasinda cikan bir anlasmazlik yerini ciddi bir savasa birakti. Birlesmis milletler baris gücünün mudahalesiyle büyük catismalar meydana gelmistir. Bu savas sirasinda gerçeklesen bazi olaylar hadisteki ifadelerle birebir uyum icindedir.

Yemin ederimki bir ates sizi saracaktir. O ates bugun berehut isimli vadide sönük vaziyettedir.

berehut isimli vadide sonuk olan ates, atesin kendisi degil atesi alevlendirecek maddedir. bu sekilde toprak altindan cikarilan petrole isaret ediliyor olabilir. Nitekim hadiste berehut denilen yer bir kuyunun adidir. Bu kuyu petrol kuyusudur.

Zamani gelince bu kuyulardan cikarilan petrol yanmaya hazir bir madde haline gelir. Körpez savasi sirasinda koeweitteki bir cok petrol kuyusu atese verilmistir ve olagan disi manzaralar ortaya cikmistir. Iste bu hadiste belirtilen ateste odur...

Peki ya o mehdi kim?

Al-i Imran suresi 55. Allah buyurmuştu ki: Ey İsa! Seni vefat ettireceğim, seni nezdime yükselteceğim, seni inkâr edenlerden arındıracağım ve sana uyanları kıyamete kadar kâfirlerden üstün kılacağım. Sonra dönüşünüz bana olacak. İşte o zaman ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda ben hükmedeceğim.

Nisa suresi 159. Ehl-i kitaptan her biri, ölümünden önce ona muhakkak iman edecektir. Kıyamet gününde de o, onlara şahit olacaktır.

Insaallah okuduklarinizdan zevk almis, bilginize bilgi katmissinizdir. Sunu belirtmek isterimki bu hadiselerle ve Kur'an'da yazan ayetlerle, Ahir zamanda yasadigimizi söyliyebiliriz ve bununla beraber bir mehdinin geleceginede inanabiliriz.

kaynak alıntı

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Peki ya o mehdi kim?

Al-i Imran suresi 55. Allah buyurmuştu ki: Ey İsa! Seni vefat ettireceğim, seni nezdime yükselteceğim, seni inkâr edenlerden arındıracağım ve sana uyanları kıyamete kadar kâfirlerden üstün kılacağım. Sonra dönüşünüz bana olacak. İşte o zaman ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda ben hükmedeceğim.

Nisa suresi 159. Ehl-i kitaptan her biri, ölümünden önce ona muhakkak iman edecektir. Kıyamet gününde de o, onlara şahit olacaktır.

Bildigimiz gibi Hz. Isa ölmedi sadece onun benzeri öldürüldü ve hz. Isa Allah katina yükselmisti. Nisa suresinin 159uncu ayetine baktigimizda daha Hz. Isanin ölmesi gerektigini görüyoruz. Mehdi Hz. Isadir

nereden yanışa sapıyorsunuz anlamıyorum.

Mehdi aleyhisselam peygamber efendimizdir gelecek diyenleri duydum

Mehdi aleyhisselam şahsı manevi diyenleri duydum

Mehdi aleyhisselam ruhtur melektir gelsede biz görmeyiz gibi şeyler...

Mehdi aleyhisselam hazreti isa dır diye neye göre dediniz anlayamadım.

kesin bilgi:!!!!!

Mehdi aleyhisselam ve hazreti isa ayrı kişilerdir.

"ikisinin birlikte namaz kılacağı hadiste geciyor" onca hadisi daha söylemiyorum bile... bu yeterlidir.

kesinkes kesindir hz mehdi Canlı kanlı bir insandir fiziki olarak vardır normal bir insandır.

Hazreti Muhammed sallalahu aleyhi ve sellem; nasıl bir insan idiyse hazreti Mehdi de onun gibi bir insandır.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
valla orayı bende anlamadım kaynak alıntı.:)
gözümden kaçmış heralde.
içinden doğruları bulun yanlışları ayıklayın benim yöntemim bu.(herkez kendi ilmine göre)
kolay gelsin.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
uyarı için teşekkürler.orayı sileyim.

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardesim

Alıntı birşey oldugunu tahmin etmiştim

inancımızda hata olmasın.

Mehdi aleyhisselam ayri hazreti isa ayrı...

ikiside Allahın seckin kullarıdır.

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
insan konuştukça hata yapıyor en iyisi konuşmamak.

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
insan konuştukça hata yapıyor en iyisi konuşmamak.

konuşmaktan yanayım

konuşmazsak nasıl hatalı oldugumuzu ögrenebiliriz ki

konuya hakim bir kardesimiz elbet bizi uyarır kendimizi değiştirme geliştirme imkanı buluruz hem...

yanlışta olsa insan konuşmalı

fikir birliği yapıp kendimizi geliştirebiliriz

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaş aynı sözleri bana söylemişti bende onun dilinden konuşuyorum
sizin söylediklerinize aynen katılıyorum aslında

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah bizi yanlış inanc bilgilerinden sakınsın..

ayriyetten

ahir zaman ümmetinin kalbine Mehdi aleyhisselam ve hazreti isa aleyhisselam sevgisini yerleştirsin.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
salavatqetir bensize söylemedim o sözü.
içimden gelen oydu oraya yazdım.:a24:
kusura bakmayın.
demekki konuşmmak hayırlı.gerçekten yanlış anlaşılıyo::)

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
allah sonumuzu hayretsin

bu arada herkez hata yapabilir kardeşim yinede emeğine sağlık..

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
daha da çoğaldı gerçekleşen alametler binalar gittikçe yükseliyor bazı devletlerde iç savaş başladı insanlar bi hiç uğruna birbirlerini öldürüyor herkes kendini düşünüyor egoist ber millet oldu komşuluk bitti müslüman olanlar hristiyanlara özeniyor onların dini daha cazip hale gelmiş doğal afetler çoğaldı küçük alametler çıktı ve çıkmaya devam ediyor rabbim bizi son nefesimizde imanlı olark vermeyi nasip etsin [/I]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt