Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
ALLAH'a hamd, gönderilmişlerin en hayırlısına salat ve selam olsun..

Sanal ortamda çeşitli faaliyetler yapan bir takım gruplar, kuruluşlar mevcuttur. Bunlar kendi çaplarında bilinmek, tanınmak üzere değişik isimlerle piyasada yer almak için uğraşmaktadırlar.

Karşı kişinin duygusuna, düşüncesine saygı gösterilmeden, onu anlamak yerine, kendisini anlatmayı tercih eden, alaycı ve kişiyi aklı sıra köşeye sıkıştırma taktikleri ile bir takım plan ve projeler üzere hareket ettiklerini sanan(lar) malesef bu ortamda da mevcuttur.

Bize gelen bir e-posta ile size bir örnek açıklayacağız inşaAllah.

Çok değil, bundan 3 hafta önce, ilk etapda foruma konu açılmış, konu adı ise "bana yardımcı olun, şunu yapamıyorum, siteye yeni üye oldum"
gibi yardım niteliğinde mesaj bırakılmıştı. Değerli üyelerimizden bazıları bu kişiye yardımcı olmaya çalışmış konu ile ilgilenmişler.
Biz ilk başta tabi ki anlayamamıştık. Daha sonra bize bir e-posta geldi. Kendisine sapıklık yapıldığını, hatta bu sapıklıkları da kayıt ettiğini iddaa etmişti. Bize o kayıt ettiği dosyayı göndereyim mi şeklinde mesaj bırakmıştı. Bizde "Dosyaları bize gönderin, gerekli incelemeleri yaparız inşaAllah" diye mesajımızı iletmiştik.
Bu şahış ALLAH c.c. hazretlerinin Es-selam ismi ile giriş yapıp, ALLAH c.c. razı olsun diyerek kapanış yapıyor ve aklı sıra bize "VİRUS"lu bir dosya ile kandırıp, o dosyayı çalıştırdığımız zaman bilgisayarımızın kontrolüne sahip olmaya çalışmaktaydı. Bu mesajdan sonra kendisine yanıt göndermememize rağmen, farklı bir bayan ismi alıp, başka yöntemle o dosyayı açmak için çeşitli yalanlar uydurmuşlardı.

Uzun lafın kısası, burası sanal ortam, güven meselesinin az bulunduğu, kimin nasıl, nerede ne yapacağı belli olmadığı bir ortam.

Başlarda ALLAH c.c. hazretlerinin selamı ile giriş yapıp, daha sonra sapıklık teklifleri ile karşılaşılması da bu durumun malesef acı bir gerçeği olmuştur.

Sitemizde de buna benzer ve bu tip faaliyetleri sürdürmeye çalışan kişi/kişiler mevcut. Bu kişi(ler) kendilerince, kendi yöntemlerince, kendi yorumlarınca birşeyler yapmayı planlamışlardır.

Hepimizin amacı Rahman rızası olmalı, gerçekten bu niyetli olan kardeşlerimiz zaten kendilerini belli etmişler, "internet ortamıdır" zaten sapık yer deyip köşeye atmadan, Rabbimiz c.c. bir nimeti olarak paylaşımlar yapmışlardır. (Yapıyorlarda)

Duamız: Bizler birlik beraberlik içersinde olduğumuz müddetçe, Efendimiz s.a.v yolunda olduğumuz müddetçe, Kur'an-ı Kerim'e Sımsıkı sarıldığımız müddetçe Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c. daima yar ve yardımcımız olsun inşaAllah. Bizleri sapıklıktan muhafaza eylesin, şeytan şerrinden, düşman şerrinden muhafaza eylesin.
Ülkemizi şer işlerde daima geri, hayırlı işlerde en başta örnek ülke eylesin inşaAllah.
Ülkeyi germek isteyenler, hazımsızlara da hidayet nasip etsin, şuur nasip etsin, ISLAH eylesin, inşaAllah.
Ülkemizi bölmek isteyen düşünceleri, plan'larını bozup, kendi kendilerine düşürsün inşaAllah.
Dünya'nın çeşitli ülke'lerinde inim inim inleyen müslüman din kardeşlerimizede en yakın zamanda zaferler ihsan eylesin, Rabbim o kişilere yardım etsin inşaAllah.
O düşmanlarıda nasıl biliyorsa öyle yapsın inşaAllah..

Hastalara şifa, dertlilere deva, borçlu kullarınada eda nasip etsin, Bizi, bize bırakmasın. Bizler şüphe yok ki günahkarız, Ya Rab! Affına geldik, Bizleri seni bilen emin kullarından eyle, TÜm müslüman din kardeşlerimizin kalplerini tekrar islam dinine çevir Ya Rabbi!
Çevir Ya Rabbi! Çevir Ya Rabbi!, Sana Layık Kul, Habibine Layık Ümmet eyle.
Amin, Amin, Amin.

Siz değerli üyelerimize bu mesajları sunmayı bir borç olarak bildik, sonuçta bu tebliğ görevinde hep beraber yürüyoruz.
Aramızda fitne fesat çıkarmak isteyenler olacaktır. Kambersiz düğün olurmu hiç?
Ama siz değerli Aziz kardeşlerimizin artık bu tip oyunlara gelmeyeceğini, bu tip kafa yıkama taktikleri ile konu/konulara adepta olmayacağına inanarak mesajımızı iletiyoruz.

Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c. hazretlerine emanetsiniz.

Es selamun aleykum

"Islamiyet.gen.tr Yönetim Ailesi"

Not: Konu farklı yerlere çekilmemesi amacı ile kilitlenmiştir. Mesajımız tüm üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt