Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu 6. Bölüm (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve beraketuh..

Değerli aziz ve muhterem kardeşlerimiz;

Sitemizin teknik alt yapılanma süreci devam etmektedir.

Yeni bölümler, düzenlemeler ve eklemeler ekibimiz tarafından herzaman güncellenerek hizmete sunulmaktadır.
Yönetim duyurularında kısa ve öz olarak site içi haberleri ve son durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Rabbimiz c.c. cümlemizi muvaffak eylesin inşaAllah. [ Amin. ]

Son zamanlarda site içersinde açılan farklı konularda provakosyon, misyoner faaliyetleri, grup ayrımcılığı, siyasi tartışmalara zemin hazırlama, beyin yıkama, kafa karıştırıcı yazılar, uyduruk hadis adı altında hadislerin yalanlanması, aşırı grupların karıştırıcı mesajları, islam alimlerinin görüşlerine saygısızlık gibi konuların hız kazandığını hatırlıyoruz.
Bu duyurularımızı takip eden kardeşlerimiz bilirler ki: bu ve buna benzer faaliyetler herzaman olacaktır. İnsanları kandırma, yalan yere metin hazırlama ( örneğin; ben önceden müslümandım şimdi hristiyanım, haydi cemaat sizde gelin, tanrı sizi korusun Hristiyan olmak için şu sözleşmeyi eksiksiz doldurunuz.) gibi faaliyetlerinde olduğunu malesef biliyoruz.

Uygunsuz konu başlıkları ve mesajları Moderatöre bildir butonu ile yetkililere ulaşabilirsiniz. Görevlililer, gerekli incelemeler sonucunda konuya müdahale ederler.

Bazı konular bilinçli açılmakta, müslümanların psikolojini ve moralini bozma adına faaliyetlerini sürdürmektedirler. Uygunsuz gördüğünüz konuları bizlere bildiriniz. Eğer cevap vermek istiyorsanız lütfen kırıcı olmadan, hoşgörülü bir şekilde ve kaynaklarla beraber cevap veriniz.
Bizim amacımız siteden uzaklaştırmak veya üyeyi çizmek değil, kazanmaktır.

***​

Forum = Paylaşım platformudur. Burada elbette insanlar kendi fikir ve görüşlerini beyan edeceklerdir. Fakat önce ki duyurularımızda da sık sık belirtiğimiz gibi, dini sorularınızı uygun bölümlere yöneltmeniz, sizin cevabı daha sağlıklı yerlerden alarak, bilgiye detaylı bir şekilde kaynaklarıyla beraber ulaşabilmenizi sağlar.

İyimser, yardım etme hevesinde olan kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz. İyi niyetli olmasalar yardım etme gibi bir davranışta bulunmazlar. Ama burada kişisel anlamda insanlara cevap olarak, "bence günah değildir, Benim görüşüme göre caizdir, Ben olsam uygundur derdim" gibi saçmalıklarla uğraşarak ve günümüzde dini konuların ne halde cevaplanmasına vesile olduğumuzu şöyle bir muhasebesini yaparak bakalım. Hurafelerin nasıl oluştuğunu, batıl inançların yüzünden asıl yapmamız gerekenleri bize nasıl unutturduklarını hatırlayalım. Biz bu konuda kararlıyız ve sizinde bu konuya duyarlı olmanızı rica ediyoruz.

***​

Msn veya farklı bir iletişim adreslerinin kısa süreli de olsa forum içersinde yazıldığını ve daha sonra düzenlenerek gizlendiğinide malesef görüyoruz. Sistem loglarından bunların takibi yapılmaktadır. Her duyurumuzda altını çizerek, kalınlaştırarak, renkli ve yazı boyutunu büyüterek belirtiyoruz ve sizden tekrar rica ediyoruz:
HER NE NİYET İLE OLURSA OLSUN, BİRBİRİNİZE MSN YA DA BAŞKA BİR İLETİŞİM ADRESLERİNİZİ YAZMAYINIZ.

Özellikle siteden uzaklaştırılan kişilerin yazmış olduğu eposta içeriği ciddi anlamda bizleri üzmektedir. Bizleri hristiyanlardan daha beter edenlerden tutun, beddua edenlerde mevcuttur. Zaten hiçbir zaman herkes kesime birşeyleri izah edemeyiz ve bununda bilincindeyiz. Bizler o düşüncelerde olan kişilerin hidayete ermelerini ve selametlerini Yüce Rabbimizden istiyoruz.

Gelen epostalarda bazı kardeşlerimiz, "arkadaşlar benim sohbete ihtiyacım var, msn adresim bu ekleyin lütfen" şeklinde epostalarda geliyor.
Sohbet bölümümüz mevcuttur. Adresi tekrarlıyoruz: http://www.islamiyet.gen.tr/multimedya/

Forum bölümümüzü chat-sohbet bölümü gibi kullanmayalım.

***​

Forum içersinde bulunan programları virus taramasından geçirmeyi unutmayınız. Bazı iyi niyetli olarak görünen kötü kişiler olabilir. Program bölümüne belkide piyasada olmayan ilginç bir program sunulabilir.
Bizde ne hayırlı programlar yapıyorlar, ne güzel hizmet diyerek, direk kurduğumuz anda, kötü niyetli kişilerin amaçlarına ermelerine vesile olduğumuzuda unutmayalım. Piyasada dini konuları kullanan, Ezan sesimizi kullanan, namaz vakitlerimizi kullanan programlarla bilgisayarımıza girerek, veya cep telefonumuza girerek kontörlerin gideceğini, bilgisayarımızdaki bilgilerinden o kişilerin eline ulaşacağını unutmayınız. Müslüman uyanık olmalıdır. Lütfen her gördüğünüz yerdeki programı kurmayınız. Dikkat ediniz.
Bizler bu tip konularda ki sorumluluğu kabul edemeyiz.

***​

Forum içersinde alaycı, dalga modunda olarak insanları rencide edici tavırda olmayalım. Websitemize birçok değişik ülkeden insanlar gelmektedir. Bunlardan bazıları islamı araştırmak için giriyor ve bazılarıda karıştırmak için giriyor. Bizler kendimize herzaman çeki düzen vererek dikkatli cümleler kuralım ve herzaman islamın bize öğrettiğini uygulayalım. Unutmayalım ki, dinimizi bilmiyen bir insan sadece bir kişiye bakarak "şuna bak, müslüman değil mi alayı böyle, sakallı işte, cübbelilerden uzak dur abi, çarşaflılara fazla yaklaşma" gibi yanlış düşüncelerinden, doğru düşüncelere sevketmek için, hal ve hareketlerimize, kelime ve cümlelerimize, bakış ve duruşumuza her alanda dikkat edelim. Sanal veya gerçekte bunlarla karşılacağımızın farkında olalım.

***​

Bayan üyelerimizin yanlış anlamamasını istirham ederek konuya giriyorum. Konularda bazen, bazı üyeler, bazı zamanlarda ve bazı konuların içeriğine, "canım benim, şekerim, ayyyyyyy" gibi ifadeler yer alıyor. İyi niyet ve samimiyetten kaynaklanan bu kelimeleri ve cümleleri binlerce kişinin okuduğunu hatırlatarak tekrar gözden geçirilmesini tavsiye ediyoruz. Burada ki amaç websitemizin örnek olabilmesini sağlamak ve diğer sitelerden farklılığını ortaya koymaktır. Burada tek amaç ALLAH'ı hatırlatmak ve Onun Habibini hatırlatmak olmalıdır.

Müslümanın 24 saatinde 24 saniyesi bile boş olmamalıdır. Müslüman her alanda aktif, zeki, çalışkan, atılgan, girişimci ve uyanık olmalıdır. İlim ve Bilim konusunda, İlmihal bilgiler ile Teknolojik anlamda değişik projeler geliştirmeli, insanlığa hizmet adına Rabbimizin izni ile kendimizi geliştirmeliyiz. ALLAH c.c. dostlarının peşini bırakmayalım. Kur'an-ı Kerim okumasını bilmiyorsak en kısa sürede, Ehl-i Hocalardan ders almaya başlayalım ve çevremizdekileri de bu hakikatten haberdar edelim.
Eğer okumasını biliyorsak, tecvid'lere, mahreçlere dikkat ederek her zaman düzenli bir şekilde tefsir ve meali ile birlikte anlayarak okuyalım. İlmihal kitaplarınıda okuyalım. Kısacası İlk gelen Ayette belirtildiği gibi OKUyalım.
Dini Sohbetlere icabet edelim. 5 Vakit namazı, Özellikle Sabah namazını ve Yatsı namazını cemaatle camii de kılmaya gayret gösterelim. Namazlarımızı kazaya bırakmamaya çalışalım.

***​

Yeni açılan Resim galerisi bölümüne resim ekleyebilmenin yanı sıra, albüm oluşturarak kişisel resim bölümünüzde olabilmektedir. ( Kişisel albümde, kendinize veya başka birini ait, tanıtma amacı ile gönderilen resimler kabul edilmez. )
Sisteme eklenen resimler moderatörler tarafından onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır. Onaylandıktan sonra size bilgi epostası gönderilir. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus mevcuttur.
Bunlardan bazıları;
1. Yükleyeceğiniz resmin kategorisi belirlenmeli ( Resmi uygun kategoriye yüklemelisiniz)
2. Yükleyeceğiniz resmin ismi belirlenmeli ( Gönderdiğiniz resim eğer bir çiçek resmi ise, Çiçek Resimleri şeklinde belirleyebilirsiniz. )
3. O resmin daha önceden başka bir kişi tarafından gönderilip, gönderilmediğide kontrol edilmelidir. ( Aynı resimler kabul edilmemektedir. )
Bu projemizin çalışması devam ediyor. Mevla Te'âlâ böyle hizmetlere katılan/katılmayanlardan razı olsun inşaAllah.

Moderatör başvuruları halen incelenmektedir. Kısa sürede bölümlere yetkililer atanacaktır inşaAllah.

Gizli admin, gizli yönetici gibi doğru olmayan konulara önem göstermeyiniz. Sitede yetkili olan kişi hem renk hemde yazısı olarak belli olmaktadır.

Forum kullanımı ile ilgili soru ve önerilerinizi forum@islamiyet.gen.tr adresine belirtirebilirsiniz.

Profil ayarları adlı konuda gerekli soru ve cevaplar mevcuttur. Sorularınız var ise öncelikle o adresi takip ediniz.

Selam saygı ve dua ile ..
Islamiyet.gen.tr Yönetimi

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
VE ALEYKÜM SELAM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜH Duyurunuzu dikkatle okudum anlattıklarınıza harfiyen katılıyorum ALLAH Sizden razı olsun
RABBİM bi harfin uygulamayı nasib etsin

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Rabbim Sizden Razi Olsun Inşallah Uymaya çalişacağim.selametle Kal

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm..çok güzel genel yönetim duyurusu olmuş...özelikle altta yazılan yazı için ALLAH cc razı olsun...selam ve dua ile kalınız..selametle...

Müslümanın 24 saatinde 24 saniyesi bile boş olmamalıdır. Müslüman her alanda aktif, zeki, çalışkan, atılgan, girişimci ve uyanık olmalıdır. İlim ve Bilim konusunda, İlmihal bilgiler ile Teknolojik anlamda değişik projeler geliştirmeli, insanlığa hizmet adına Rabbimizin izni ile kendimizi geliştirmeliyiz. ALLAH c.c. dostlarının peşini bırakmayalım. Kur'an-ı Kerim okumasını bilmiyorsak en kısa sürede, Ehl-i Hocalardan ders almaya başlayalım ve çevremizdekileri de bu hakikatten haberdar edelim.
Eğer okumasını biliyorsak, tecvid'lere, mahreçlere dikkat ederek her zaman düzenli bir şekilde tefsir ve meali ile birlikte anlayarak okuyalım. İlmihal kitaplarınıda okuyalım. Kısacası İlk gelen Ayette belirtildiği gibi OKUyalım.
Dini Sohbetlere icabet edelim. 5 Vakit namazı, Özellikle Sabah namazını ve Yatsı namazını cemaatle camii de kılmaya gayret gösterelim. Namazlarımızı kazaya bırakmamaya çalışalım.

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
aynen bende harfiyen katiliyorum.Allah razi olsun kardesimizden güzel uyarilar yapmis
müslüman uyanik olmali.selametle kalin.:G

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm .. duyurunuzu dikkate alıyoruz elbetteki ben bu sitenin amacını çok iyi anlayabiliyorum sizin de dediğiniz gibi amaç ALLAH'ı hatırlatmak ve Onun Habibini hatırlatmak olmalıdır...Allah razı olsun sizlerden....

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Yönetim Duyuruları

Yönetim Duyuruları

S.A Ben de uymaya çalışacağım inşAllah.Allah sizden razı olsun bu sitede emeği geçen herkesten.Allah'a emanet olun

asakir

Kayıtlı Kullanıcı
s.a...

acizane başka bir sitede administratör görevindeyim ve bu yazdıklarınız, uyarılarınız aynen geçerlidir özellikle msn ve adres vermek forumun sıhhatine müdahale sayılacağından bu konudaki uyarılarınız çok yerinde olmuştur...

siteyi henüz tam inceleyemedim ama gördüğüm kadarıyla sayfa düzeneği açısından bizim görevli olduğumuz sitedede taktir ettiğim gibi çok güzel estetik ve kullanıcıyı yormayan bir tarz kullanmışsınız bilhassa tebrik ederim..

herşeydende önemlisi hedefin: Allah cc ve Rasulünü hatırlatıcı bir nebzede olsa buna yardımcı olmayı hedeflemşsiniz bu zaten meseleyi özetleyen ve her türlü yersiz şüphe ve yorumların yolunıu kapayan bir üslup olmuş...

çok güzel bir çalışma yönetimi ve üyelerine çalışmalarında üstün başarılar diliyorum...

Allah cc dostlarından ayırmasın ....

temenniim didişme değil birlik...
tartışma değil uzlaşma...
düşmanlık değil kardeşlik...
vakit öldürmer değil hizmet...

diyorum ve Mevlatealdan hayırlara vesile olmasını diliyorum...

hadisi şerifde Rasulullah s.a.v:

ihtilafa düştüğünüz konularda kuranı aranızda hakem tayin edin buyuruyor....

neval

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve barekatuh...Yüce Allah (c.c) sizlerden razı olsun,uyarılarınızı harfiyen her anlamda dikkat'e alıyorum.Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diye buyurmuş Hz Ali (r.a) ,ben sitenize üye olduğumdan beri o kadar çok şey öğrendimki ne ailemden ve nede çevremde böyle birşey görmedim sizin vesilenizle ve Rabbimin de izniyle doğru yolu buldum.Her zaman duacınızım.Tüm site yönetimine başarılar diler amacınızın daim olmasın Allah (c.c) dan niyaz ederim. Ve sitemize zarar vermek isteyen şu sözleri dikkat'e alsın;Başkasını kıran, inciten bir insanın kendisi de bundan mutlaka yara alır.Kötülüğün oku mutlaka geri döner...Allah (c.c) a layık kul Resulüne layık ümmet olmayı nasip etsin.Cumanız Hayırlara Vesile Olsun.Selam ve dua ile kalın...

donduyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Erkan kardeş uyarın için teşekkürler.
Bu durumları kötüye kullananlar yüzünden kısa mesajlaşma bölümünden olduk.Ben çok beğeniyordum o bölümü.
Çünkü bilmediğimiz çok konular oluyor.
Bilgiler alıyorduk.
Öyle insanları Rab bime haval ediyorum.
ALLAH A EMANET OLUN.

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
VAS...
Müslümanın 24 saatinde 24 saniyesi bile boş olmamalıdır. Müslüman her alanda aktif, zeki, çalışkan, atılgan, girişimci ve uyanık olmalıdır. İlim ve Bilim konusunda, İlmihal bilgiler ile Teknolojik anlamda değişik projeler geliştirmeli, insanlığa hizmet adına Rabbimizin izni ile kendimizi geliştirmeliyiz.

2 TANE PROJEM VAR NASIL PAYLAŞABİLİRİM...
SELAMETLE...

evla

Kayıtlı Kullanıcı
misyonerler hiç durmuyo rabbim doğru yolundan şasırmasın

salih kul

Kayıtlı Kullanıcı
Selamin Aleküm

Selamin Aleküm

Allah C.c Bukötü Ve şeytanca Fikirlerden Insanlari Uzak Etsin Mevlam Herkese Hidayet Etsin Ben Sizlerin Yanin Dayim Kardeşler Hani Ibrahim Aleyselami Ateşe Attilarya Ozaman Karincanin Biri Su Alip Ateşi Söndürmeye Gider Ordanderler Senin Götürdüyün Su Söndürmez Derler Bende Biliyorum Ama Saffim Belli Olsunder Herkese Iyi Akşamlar Rabbim Herkesin Yardimcisi Olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt