Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu 15. Bölüm (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Esselamü aleyküm ve rahmetullah ve berakatuhü.

Değerli Aziz Müslümanlar!

Uzun bir süredir sizlerle beraber olamamanın, istişare ve genel yönetim duyurularında bulunamamanın üzüntüsü içerisindeyim. Bu gerek iş konularının, gerekse birtakım problemlerin mazereti olarak sayılabilir.

2005 yılından beri "Hizmet muvaffak olsun" diyerek çıktığımız bu yolda sizlerle beraberliğimizin 6. yılına girdik. Rabbimiz (Azze ve Celle) hepinize/hepimize uzun ömürler, bereketli ömürler ihsan eylesin! (Amin.)

Sitemizin kesintisiz hizmet vermesi için arka planda bazı çalışmalar yapıldı. Sunucumuzun performansı 2 katına çıktı. Veri kaybı olmaksızın taşıma işlemleri gerçekleştirildi. Son günlerde meydana gelen Forum içerisindeki arama problemi de 3 günlük çalışma sonrası çözüldü. Güncelleme ve diğer bakım çalışmaları da devam ediyor. Yeni arayüz çalışmalarımız sürüyor. Daha aktif ve düzenli bir forum kullanımı ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir.

Forum yöneticilerim ben yokken de sitemizin birlik ve beraberliğini çok iyi muhafaza ettiğini görmek beni sevindirmiş ve sitemizdeki kardeşliğin her geçen gün arttığına işaret etmiştir. Bizler insana saygı ve sevgi prensiplerinin hakim olduğu, kardeşhane yaşamın gerekliliği için birlik ve beraberliklerde samimiyetin önemli olduğunu bundan önceki duyurularımızda da belirtmiştik. Kimse kimseden üstün değildir Peygamberimizin ifadesiyle “Siyah tenlinin beyaza, beyazın da siyaha üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.” Bu nedenle birbirimizi kırmadan, incitmeden beraberliğimizi muhafaza edelim. Amacımız Kalp kazanmak olmalı kaybetmek değil!

Sitemizin kuruluşundan beri bizlerle beraber olan kardeşlerimiz bilirlerki bizler üye toplamanın veya üye sayısı artırmanın peşinde asla olmadık, olmayızda! Bunu en iyi forumun açılışından beri sitemize misafir olarak gelen ve tüm bilgilerden, içeriklerden istifade eden kardeşlerimiz bilirler. Biz içeriklerin görüntülenmesi için bir üyelik şartı koşmadık. Çünkü bu amacımıza uygun değildi. Üye olan kardeşlerimiz de bu kutlu yolda bize destek vererek hizmetin muvaffakiyeti için uğraş veriyorlar. Allah hepsinden razı olsun.

Kullanıcı profillerinin yasaklanması, özel mesaj sisteminin kullanılmaması da doğabilecek hertürlü fitne/fesatın önüne engel olmak için yapılmıştı. Burada iyi niyetli kardeşlerimizin varlığından asla şüphe edilmez fakat maalesef kötü niyetli kişilerinde olduğu bir gerçektir. Bu yüzden bizler; kullanıcıların birbirleriyle "sitemiz üzerinden" iletişim kurmalarını engelledik ve buna asla müsade etmeyeceğimizi belirttik. Bizim buradaki görevimiz bilgiyi aktarır, öğrenir uygularız başkalarınında uygulamasına vesile olmaya gayret ederiz. Buranın sanal bir platform olduğunu da her zaman söyledik.

Bu nedenle; www.islamiyet.gen.tr sitesinin başka herhangi bir web sayfasında, sosyal paylaşım sitelerinde (örn: facebook gibi.) herhangi bir grubu, sayfası, hayranı fanı v.s gibi şeyleri YOKTUR! Buralarda açılan islamiyet.gen.tr adlı isimlerin bizimle doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde bağlantısı mümkün değildir. Bu konudaki duruşumuz nettir.

Rabbimiz bizi hayırda yarışan ve hayırlı işlerde muvaffak kılan bahtiyar kullarından eylesin! Yüce Allah bizleri Doğru yoldan ayırmasın, günaha düşmekten, günaha düşürülmekten muhafaza eylesin. Haksızlık yapmaktan, haksızlığa uğramaktan, câhilce davranmaktan ve câhilce davrananlarla karşılaşmaktan da hepimizi korusun! Amin...

Selam ve dua ile ...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam..

siteyi özel kılan da bu unsurlar zaten..bize bile yok yahu tolerans :)))

Esselamü aleyküm ve rahmetullah ve berakatuhü.

Kullanıcı profillerinin yasaklanması, özel mesaj sisteminin kullanılmaması da doğabilecek hertürlü fitne/fesatın önüne engel olmak için yapılmıştı. Burada iyi niyetli kardeşlerimizin varlığından asla şüphe edilmez fakat maalesef kötü niyetli kişilerinde olduğu bir gerçektir. Bu yüzden bizler; kullanıcıların birbirleriyle "sitemiz üzerinden" iletişim kurmalarını engelledik ve buna asla müsade etmeyeceğimizi belirttik. Bizim buradaki görevimiz bilgiyi aktarır, öğrenir uygularız başkalarınında uygulamasına vesile olmaya gayret ederiz. Buranın sanal bir platform olduğunu da her zaman söyledik.

.

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatühü

Duyuru için :T Erkan abi .
Farkımız tarzımız.

Kendi mesajlarımızı silebilsek olmaz mı ?:a24:

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH celle celalühü razı olsun erkan abi.
ilk üye olduğumda neden özel mesaj yokki diyordum sonra anladım böylesi çok iyi :) ....

Açıklama için :T

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Allah Celle Celalühu razı olsun değerli kardeşimiz...
Rabbim bizi doğru çizgimizden ayırmasın inşallah...
Selam ve DUA ile...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykümselam ve Rahmetullahi ve Berakatühü
Rabbim razı olsun değerli kardeşim bu güzel açıklamalr için..Allahım bizleri davamızdan ve çizgimizden ayırmasın inşaALLAH..
Buradaki amaç dinimizi doğru kaynaklardan doğru şekilde öğrenmek ve bildiklerimizi paylaşmaktır.
Allah celle celaluhü bizleri doğru yola kavuşturduktan sonra kalplerimizi kaydırmasın.Amin.
Allaha emanet olunuz..selam ve dua ile...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH herkesten razı olsun.Biz burada bir aile olarak inşallah hep birlikte hak yolunda ilerleriz.RABBİM bizleri yolumuzdan alı koymasın inşallah.ALLAHA emanet olun

acem_kizi

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykümselam kardeşim..Allah razı olsun.Rabbim hepimizin yolunu açık eylesin inşallah

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Sulam Ve Rahmetullahi ve Berakatuh
Allah razı olsun kaedeşim,Rabbim bu siteye emek veren tüm kardeşlerimden de Rabbim razı olsun,ecrini kat kat versin,Yar ve Yardımcıları olsun,her türlü sıkıntı,kaza,bela,musibet ve afetlerden muhafaza eylesin,Efendimiz komşuları ve şefaatcileri,melekler duacıları olsun inş.
Selam ve Dua ile

Kervan Hüdayolu

Kayıtlı Kullanıcı
Selam ve dua ile degerli kardeşlerim allah yar ve yardımcınız olun esselamu aleyküm ebeden daimen.

G

Goldenrose

Aleyküm selam. Bu foruma üye olduğumdan dolayı çok mutlu olduğumu her zaman dile getiriyorum yine getiricem. Ne güzel bir annem vardı iki annem oldu. Ablam kadar sevebileceğim, abimmiş gibi dertleşebileceğim insanlar tanıdım. Sitede emeği geçen tüm gönül dostlarıma çok teşekkür ederim. Her girdiğimde yeni bir bilgi öğreniyor, yeni insanlar tanıyor ve en önemliside aile keyfinin tadına varıyorum. Sizleri çok seviyorum güzel ailem. Allah'a emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt