Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

gecikmiş bi zekat (1 Kullanıcı)

nus_yam

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

gecen yaz zekatımı vermeyi unutmustum..durum şöylei normalde annem hepimizn (4 kişiyiz) adına verirdi ama bu sefer ben kendim veririm demiştim.öğrenciyim ama haftasonları calısıyordum...yaz okulundaydım yabancı (iranlı sanırım) bi kız gördüm çaresiz bi durumda gibiydi yani sıkıntılıydı baya..5 10 dk dinledim. irandan kalkmıs buralara gelmiş ama değişk bi hikayesi vardı burda anlatmakk uygun değil sanırım..neyse benimde o zaman içimden ufak bi yardımım olsun ,istedim ve eline bi miktar para veridm..ama ne yalan sölim aklımdan bu da benim zekatım Olsun Diye Gecirmedim ya da unuttum ..verdiğim dönem zekat dönemiydi..şimdi niyet öenmliya,,sanki n zekatım verilmemiş gibi hissediyorum..ne yapmalıyım ..vermemiş sayılırsam şimdi vermelimiym yoksa önmüzdeki zekatı bekleyip ikidefa ayrı yere mı vermeliyim..yardım ederseniz cok memnun olurum

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Siz öğrencisiniz ya kişisel olarak zekattan muafsınız diye değerlendiriyorum...

nus_yam

Kayıtlı Kullanıcı
ama annem daha önceleri hep benim adıma da verirdi.. huzursuz hissediyorum düüşününce..şimdi versem zekat zamanı değil sonra versem kabul olurmu Allah bilir..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sanırım anneniz fitre vermiş ...siz talebe olduğunuz için muafsınızdır düşünüyorum...Geliriniz yani kendi...çokise kırkta birini zekat olarak vermelisiniz... o verdiğinize şimdi niyet edebilirsiniz...zaman kul içindir...Allah C.C. inşallah kabul eder ...ama isterseniz tekrar verin önemli olan sizin mutlu olmanız...güzeli bu...

nus_yam

Kayıtlı Kullanıcı
Sanırım anneniz fitre vermiş ...siz talebe olduğunuz için muafsınızdır düşünüyorum...Geliriniz yani kendi...çokise kırkta birini zekat olarak vermelisiniz... o verdiğinize şimdi niyet edebilirsiniz...zaman kul içindir...Allah C.C. inşallah kabul eder ...ama isterseniz tekrar verin önemli olan sizin mutlu olmanız...güzeli bu...

evet fitreydi aslında bahsetmek istediğim..gelirim yok maelsef ssadece o dönemde calısıyordum kendi fitremi kendim verim dedmiştim ama elime yüzüme bulaştırdım sanrıım:) şimdi niyet edicem Rabbim kabul buyrusun inş. teşekkür ederim .

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Estağfurullah güzel kalbi düşünceniz bizi duygulandırdı...Allah C.C. yolunuzu açık etsin...İnşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu düşünce ile Allah C.C. nun sevgisine mazhar olursunuz İnşallah...içimden böyle geçti...Selamlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İnşallah... Nasip eder ...sağolun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt