Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

faiz (1 Kullanıcı)

azim21

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
Bu benim ilk mesajım:a35:Şimdi danışmak istediğim konu faiz.Kuran da tam olarak bankalardan gelen faiz mi yasaklanıyor yoksa başka bir manası olabilir mi?Bir de bir yakınımız(Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, "alışveriş de faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah'a kalmıştır. Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır. (BAKARA/275) )yandaki ayetteki gibi cevap veriyorsa o kişiye nasıl yaklaşılmalı ne yapılmalıdır?Bu arada ben kendim dini olarak çok aşırı bağlı olduğumu söyleyemem ne yazık ki.Ve bu yüzden hani bu bahsettiğim kişiye ayetlerle gitsem ters bir tepkiyle karşılaşmam olağan.İlla konu faiz değil,herhangi kuranda yazan bazı şeylere ters tepki veren bir yakınımıza karşı nasıl davranmamız lazım?:a11:Kendimi tam ifade edemediysem kusuruma bakmayın kalın sağlıcakla

_YUSUF_

Yönetici
Merhabalar,
Bu benim ilk mesajım:a35:Şimdi danışmak istediğim konu faiz.Kuran da tam olarak bankalardan gelen faiz mi yasaklanıyor yoksa başka bir manası olabilir mi?Bir de bir yakınımız(Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, "alışveriş de faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah'a kalmıştır. Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır. (BAKARA/275) )yandaki ayetteki gibi cevap veriyorsa o kişiye nasıl yaklaşılmalı ne yapılmalıdır?Bu arada ben kendim dini olarak çok aşırı bağlı olduğumu söyleyemem ne yazık ki.Ve bu yüzden hani bu bahsettiğim kişiye ayetlerle gitsem ters bir tepkiyle karşılaşmam olağan.İlla konu faiz değil,herhangi kuranda yazan bazı şeylere ters tepki veren bir yakınımıza karşı nasıl davranmamız lazım?:a11:Kendimi tam ifade edemediysem kusuruma bakmayın kalın sağlıcakla

Merhaba
İslam dairesinde kalarak her konuda sıkıntılarını ihtiyaçlarını giderebilir bir insan o nedenle
Allah c.c yasak dediği şeylere düşerek ceza günü neden ceza görelim.
ihtiyaçlarımızı islam dairesinde kalarak gidermeye çalışalım Allah c.c kullarının ihtiyaçlarını en iyi bilendir.
Allah c.c isyan ederek ebedi nimetlerden mahrum olmayalım.sıkıntılara sabredelim elimizdeki nimetleede şükredelim
En önemlisi dua edelim ve istediğimizi Allah c.c isteyelim
Selametle

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim...

Çok önemli bir konu olan bu faiz meselesi,kesinlikle haram olması hasebiyle birde ekonomi yönden bakarsak ne denli bir lanetli olduğunu idrak edebiliriz...

Alın size kapitalizm veya faiz çarklarının nasıl döndürüldüğünü izleyin!.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
çook güzel bir video olmuş
tarihe bakınca ve bugünün dünyasına bakınca heeerşey anlaşılıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt