Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

facebook,sanal,masal (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

Selamun aleykum

Elektriğin icadıyla insanoğlunun hayatında ne büyük değişiklikler oldu öyle değimli ? …
Önceleri radyo .. küçük bir kutunun içerisinden büyük akılların anlamakta zorlanacağı bir dünya .. o zamanki ninelerimiz, dedelerimiz internet dünyasına şahit olmuş olsalardı inanmaz bu mutlaka bir büyü derlerdi ..

Ne yazık ki büyülendik .. !!

Televizyonda hayatımızdaydı attık tamamen renklendik !!….insan üzerilerindeki olumsuz etkileri yıllar sonra fark edildi .. konu ile ilgili demagoji ustaları derin mülahazalarda bulunmaya devam ededursun ..
İnternet – bilgisayar evimizin , hayatımız baş köşesinde yerini almıştı bile …..
Artık kontrol bizdeydi bize sunulanı değil biz istediğimizi görür,izler olmuştuk .
Bu hadsiz hâkimiyet duygusu;

İstediğini yazmaya
İstediği kimlikte ve kişilikte olmaya
İstediği gibi davranma yolun açtı ..
Bu serüven chat odaları ,sözde cihat odalarına dönüşürken başına getirilen İslami yaftası sayısız mücahit ve mücahidiler yetiştirdi….

Sonrasında forum siteleri .. .
Kontrol artık Yönetici ve adminlerdeydi nisbeten özgürlükleri kısıtlanmıştı
Rahat olabilecekleri farklı alanlara yöneldiler ..
Hizmet sınırsız hepsi insan için .. ..ve !! facebook sonrasını düşünmek bile istemiyorum ….

Dünyevi ve uhrevi zararları çok daha fazla …
Şuan bunları okuyan kız kardeşlerim ALLAH rızası için profillerinize , kişisel resimlerinizi eklemeyin .. özel hiçbir bilginizi paylaşmayın …

Rabbim korusun bir gün hiç istemediğiniz bir yerde kendi resminizle karşılaşa bilirsiniz ..
Tanımadığınız bilmediğiniz size haram olan birinin resim arşivinde sizin melek yüzünüz neden olsun .

Çok geç olmadan telafisi imkansız durumlara düşmeden vaz geçin ……………….

ferahhfeza

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
ferrahfeza önemli bi konuya temas etmişsin teşekkürler;)

malesef tv, nete esir olduk!..

elbete ki faydaları var..hani ilacı dozunda kullanmak gibi; dozunda kullanırsan şifa, aşarsan sonun olur.

dozun aşıldığı bariz!..face, forum her neyse hangisi olursa olsun samimi fikir ve gürüşlerinle varsan eyvallah ..hele ki facede özel hayatın nasıl reklam edildiği garip!

güzel bi konu hatırlamak ve hatırlatmakta fayda var;)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
teşekkürler kardeşim .
aslında benim bahsetmek istedigim biraz farklı ..

hanım kardeşlerimiz .. belki iyi niyetli olmalarından belki tehlikeyi sezemediklerinden .. kişisel resimlerini profillerine ekliyorlar
tesettürlü tesettürsüz fark etmiyor kapalı kardeşlerimizde ekliyor ...

bu çok tehlikeli bir durum inşaALLAH izah edebilmişimdir ..

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
hamdolsun sitemiz// islamiyet.gen.tr bu konuda çok hasas kişisel resim ekleyemiyor üyeler, kişisel bilgi veremiyorlar.....

ama facebookda admin ve yönetici baskısı yok serbet oluyor .... kimse karışamıyor ... nasıl bir tehlike ile karşı karşıyalar anlayamıyorlar

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
yok yok kardeşim aslında aynı şey bunlar..bunların hepsi birbirine bağlı bi zincir biri diğerini etkiliyor..anlatabildim ne demek istediğimi zannedersem :)

işte doz meselesi neyi ne zaman nasıl yapacağız bi türlü ayarlayamadık dozu..facede dediğin gibi öyle rahat bi paylaşım var ki hakkaten nereye gidecek sonu bilmiyorum...
Allah cc sonumuzu hayr eylesin

hayırlı akşamlar ola:)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun degerli paylaşımınız için...bu erkekler için de bayanlar için de geçerli profile resim eklemek...

ki çogusu nefislerini ilah edinmiş kimseler...reel hayatta yapamadiklarini sanal ortamda yapiyorlar....kendilerini erkeklere erkekler de bayanlara begendirmege çalışıyor...

sanki kendi resimleri olmayınca bir şey olmuyor mu?....forumlarda bile bayan rumuzlariyla girilmesine, ve profillere bayan hele hele çarşafli ve ya gözleri çok guzel bayan resimleri eklenmesine karşıyım...kim kime neyi ispat etmege çalışıyor anlamış degilim...sonucta maksat bir şeyleri ogrenmekse, bayanlarin erkek rumuzyla girmesi ve profillerine kadin resmi eklemelerini dogru bulmuyorum...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Allah razı olsun degerli paylaşımınız için...bu erkekler için de bayanlar için de geçerli profile resim eklemek...

ki çogusu nefislerini ilah edinmiş kimseler...reel hayatta yapamadiklarini sanal ortamda yapiyorlar....kendilerini erkeklere erkekler de bayanlara begendirmege çalışıyor...

sanki kendi resimleri olmayınca bir şey olmuyor mu?....forumlarda bile bayan rumuzlariyla girilmesine, ve profillere bayan hele hele çarşafli ve ya gözleri çok guzel bayan resimleri eklenmesine karşıyım...kim kime neyi ispat etmege çalışıyor anlamış degilim...sonucta maksat bir şeyleri ogrenmekse, bayanlarin erkek rumuzyla girmesi ve profillerine kadin resmi eklemelerini dogru bulmuyorum...

ALLAH razı olsun .. gayet iyi anlıyorum sizi

Allah, gözlerin hain bakışını ve kalplerin gizlediğini bilir.” (Mümin, 19)

“Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.” (Kaf, 16)

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler kardeşim .
aslında benim bahsetmek istedigim biraz farklı ..

hanım kardeşlerimiz .. belki iyi niyetli olmalarından belki tehlikeyi sezemediklerinden .. kişisel resimlerini profillerine ekliyorlar
tesettürlü tesettürsüz fark etmiyor kapalı kardeşlerimizde ekliyor ...

bu çok tehlikeli bir durum inşaALLAH izah edebilmişimdir ..

Bu konudan bende çok rahatsızım abla..
Bakıyorum layıkıyla kapalı oldugunu düşündügüm bir kardeşim facede 30 a yakın pozunu yüklemiş..o an hüsrana ugruyorum..
malum internette türlü hilelikler mevcut.. kötü niyetli birinin o resmi almayacagı ne malum.. hatunun suretini gören erkegede bayana da günah işleniyor..
Allah hidayet etsin.. sen bir nebzede olsa uyarmışsın abla..inşaAllah böyle yolda giden bir kardeşimiz varsa kağale alınır tarafından..
Konu içinde çok teşekkür ederim kendi şahsıma..önemli bir konu çnkü.
selam ve dua ile.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
evet kardeşim ... aslında uyarmak lazım ..

eliminden gelidigince dilim döndügünce uyarmaya çalışıyorum...

rabbim yardım etsin cümlemize ..

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Harama bakmak, şeytanın oklarından zehirli bir oktur. Bu sebeple, Allah’tan korktuğu için harama bakmayı terk eden kimseye mükâfat olarak Allah öyle bir iman verir ki, onun tadını kalbinde hisseder.”

Hakim, Müstedrek, 4/314; Münzirî, et-Tergib ve't-Terhîb, III, 63.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Allah Razı olsun kardeş.
Güzel nasihat ettin,nasiplenenlerden oluruz umarım.

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sizden.
Seçtğiniz konu gerçekten zamanımızda önem verilmesi gereken çok gerekli bir konu.
Umarım mesaj yerine gitmiştir.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Bu konu sanal da olsa her ortamda tesettürün ne kadar hassas ve önemli olduğunu gösteriyor...
Zira tesettür sadece kadının başörtüsü ya da çarşafı değil, hem erkek hem de kadının giyim, kuşam, hal, tavır, ifade, mimik ve yazılı ya da sözlü her türlü mesajlarını kapsayacak derecede önemsenmelidir...
Her zaman söylediğim bir ifademi burada da tekrarlamak istiyorum "TESETTÜR ÖNCE ZİHİNDE BAŞLAR, BAŞLAMALIDIR..."
İçinde bulundukları boşlukda ne yapacağına karar veremeyen özellikle gençlerimiz için inşaallah faydalı olacak bir konu olur bu konu...

Allah açandan da katkı sağlayanlardan da razı olsun, Allah'a emanet olun...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamun Aleyküm,

Bu konu sanal da olsa her ortamda tesettürün ne kadar hassas ve önemli olduğunu gösteriyor...
Zira tesettür sadece kadının başörtüsü ya da çarşafı değil, hem erkek hem de kadının giyim, kuşam, hal, tavır, ifade, mimik ve yazılı ya da sözlü her türlü mesajlarını kapsayacak derecede önemsenmelidir...
Her zaman söylediğim bir ifademi burada da tekrarlamak istiyorum "TESETTÜR ÖNCE ZİHİNDE BAŞLAR, BAŞLAMALIDIR..."
İçinde bulundukları boşlukda ne yapacağına karar veremeyen özellikle gençlerimiz için inşaallah faydalı olacak bir konu olur bu konu...

Allah açandan da katkı sağlayanlardan da razı olsun, Allah'a emanet olun...

ALLAH razı olsun söylediklerinİze katılıyorum ...
kadın her durumda değerini bilmeli..rabbim gaflete düşürmesin bizleri inşaALLAH ..

fıtratına , yaratılış gayesine aykırı her hali tavri onu bu dünyadada zelil eder ahiretdede....

sokaklar dolup taştı şimdi sanal alemde arz-ı endam eden hatunlarla kuşatıldık daha bi serbest daha bir sorumsuzca ...

gerçekten bunların farkında olamayan iyi niyetli kardeşlerimizde var .. bundan arsız bir haz duyanlarda ...

inşaALLAH biz farkında olmadan bu halde olan kardeşlerimizin uyanması için çalışalım ..

rabbim yardımcımız olsun ....

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
kadının giyim, kuşam, hal, tavır, ifade, mimik ve yazılı ya da sözlü her türlü mesajlarını kapsayacak derecede önemsenmelidir...

ALLAH razı olsun abi bende mesaj yazarken ; ) işareti ve gülümseme : ) işaretini alışkanlık oldu çok sık kullanmaya başladım ... inşaALLAH buna dikkat edeceğim bundan sonra .....

_YUSUF_

Yönetici
Aleyküm Selam Hanımefendi kardeşim

Elinize sağlı olsun güzel yazı için,

Şunu sormadan edemiyorum kendime birtürlü
Biz müslümanlar Mevlamızın bize bahşettiği nimetleri onun istediği biçimde yada olması gereken şekilde, gerçek mahiyetlerinde ne zaman kullanacağız merak ediyorum.
Herşeyde ifrat tefrit içerisindeyiz.Mevlam cümle Müslüman kardeşlerimize hidayet, basiret nasip eylesin

Hayırlı bereketli akşamlar

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Aleyküm Selam Hanımefendi kardeşim

Elinize sağlı olsun güzel yazı için,

Şunu sormadan edemiyorum kendime birtürlü
Biz müslümanlar Mevlamızın bize bahşettiği nimetleri onun istediği biçimde yada olması gereken şekilde, gerçek mahiyetlerinde ne zaman kullanacağız merak ediyorum.
Herşeyde ifrat tefrit içerisindeyiz.Mevlam cümle Müslüman kardeşlerimize hidayet, basiret nasip eylesin

Hayırlı bereketli akşamlar

aleykum selam kardeşim .. ALLAH razı olsun ..

bende merak ediyorum ... üzerimize düşen vazifeyide yapmak durumdayız ..
emr-i bil-ma'ruf, nehy-i ani'l-münker yılmadan ısrarla üzerinde durmalıyız ..
amin .... ecmain ..

selam ve dua ile

berat05

Yönetici
vealeykümselamverahmetullahiveberakatuh

vealeykümselamverahmetullahiveberakatuh

Esselamunaleyküm değerli kardeşim

Özellikle teknoloji gelişmişken, sözüm ona - msn/ net arkadaşlıkları artıyorken "bir resmin ne kötülüğü olabilir? "diyen kardeşlerimiz çıkabilir...
İnternet ortamlarında görüştüğünüz arkadaşlarınızın yanında bir erkek bulunmadığını nerden biliyorsunuz?
Yada daha sonra bilgilerinizi göremeyeceğini ?

TESETTÜR emrini yerine getirirken....ASIL ÖNEMLİ OLAN tüm hayatımızda tesettürü nasıl yaşadığımızdır.

ALLAH rızası için profillerinize , kişisel resimlerinizi eklemeyin .. özel hiçbir bilginizi paylaşmayın …

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt