Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eskiden kadın olmak daha kolaydı. (1 Kullanıcı)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
tek dayanağımız o kardeşim zaten
allah c.c
ve dualarımız var hep dilimizde...belkide bizim için hayırlı olan çalışmamızdır....
allah kimseleri darda koymasın inşaallah...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
EVET canım biz hayırlı olanı yapıyoruz en azından şimdilik..
canım dün mesajını göremedim mail yollasana onu..lütfennnnnn

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgisayara atamıyorum kardeşim ya :(
ama ilk fırsatta yollıcam canım....

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
işimize sahip olabilmek için o kadar uğraştık ki şimdi boşver herşeyi deyip ne sen bırakabiliyosun ne de eşin kolay kolay razı oluyor..
bizim yerimizde olabilmek için can atan nice insanlar var. bilmiyorum ya yaşıyoruz işte....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
işimize sahip olabilmek için o kadar uğraştık ki şimdi boşver herşeyi deyip ne sen bırakabiliyosun ne de eşin kolay kolay razı oluyor..
bizim yerimizde olabilmek için can atan nice insanlar var. bilmiyorum ya yaşıyoruz işte....

evet doğru sölüyosun kardeşim bir süre sonra bırakmak istesende cesaret edemiyorsun....özellikle de eşler alışmış oluyorlar çocuklar da öyle o düzene herkes alışmış oluyor...

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdilerde artık evdeyim çalışmıyorum. Ücretsiz izindeyim. Evimdeyim. Çocuğumu büyütüyorum doya doya.. Ev hanımı olmak güzel şey gerçekten. Rahat rahat yemeğimi yapıyorum. Temizliğimi yapıyorum. Bebeğimi gönlümce sevip okşayabiliyorum. İş stresi vs. yok. Tabi kısa süre için bu böyle.
çalışan bayan olmak kolay belki ama Çalışan kadın olmak özellikle de çalışan anne olmak çok zor bişey. Ama işte ne yardan geçebiliyoruz ne serden..

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Onu bunu bilmem ama,Allah katında en üstün kadın, takva sahibi olan saliha kadındır.İşte dünyanın en üstün kadını da odur.Ne mutlu öyle kadınlara!.Onları hem insanlar hemde Allah sever.Gerisi dünyalık kadındır.Yaşlanınca yüzüne bile bakılmayacaktır.Saliha kadın yaşlansa bile o yine insanlar tarafından sevilmeye devam eder.Bunlar tecrübe edilmiş meselelerdir.

Buradan hanım kardeşlerimize sesleniyorum.Ne olur sizde saliha bir kadın olmaya çalışın.Zira Hz.Fatıma (RADİYALLAHU ANHA) validemiz size şefaat bile edecektir.Dünyalık çekici kadın cehenneme namzettir.Onda kibir riya haset vardır.Böyle kadınlar Allah katında hiç sevilmezler.Allah katında hiç sevilmeyen bir kadın dünya güzeli ve zengini olsa ne yazar ki?Sizler onlara özenip de onlar gibi olmaya çalışmayın.Güzel akibet takva ehli kadınlarındır.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Hele de bir düşünün ki,Eğitimli saliha bir kadından doğacak olan çocuk nasıl olur?Elbette ki o çocuk Allah'ın izniyle saliha veya salih bir kul olmaz mı?Çocuğunu en güzel bir şekilde yetiştiren anne ve babalara müjdeler olsun.Onlar ölse bile geride bıraktıkları hayırlı evlatlar sayesinde taa ki kıyamete kadar amel defterlerinin kapanmayacağını Allah rasulü (Sallallahu aleyhi vessellem) efendimiz tarafından müjdelenmiştir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt