Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ermeni mutfağının meşhur mezesi "Topik" (1 Kullanıcı)

_garbis_

Kayıtlı Kullanıcı
topik.gif

Topik tarifi
MALZEMELER
1 kg.nohut
5-6 adet patates
4 kg. soğan
750 gr. tahin
1 çorba kaşığı şeker
Karabiber
Dolmabaharı
Tarçın
Tuz

HAZIRLANIŞI
Nohutlar bir gece önceden ılık suya ıslatılır. Ertesi sabah haşlanır. Sonra robotta püre haline getirilir. Patatesler de haşlanarak püre yapılır ve nohutlara ilave edilir. İçine 250 gr. tahin, tuz, karabiber karıştırılır.

İçi
Önce soğanlar kapağı kapalı, kısık ateşte 2 saat pişirilir. Sonra kapağını açıpsuyunu çekinceye kadar karıştırılarak pişirilir. Soğanlar ılıkken, içine geri kalan tahin, karabiber ve diğerleri eklenir. Onun da ortasına soğan harcı konulup, naylon dört tarafından kapatılır. Soğuk servis edilir.

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
ben bunun sıcagını da yedim çok güzel hamurun içine soğan ve tahin konarak kızartılıyor yani böreği her halde siz daha iyi bilirsiniz..........................

monece

Kayıtlı Kullanıcı
belki kızacaksınız ama ben ermenileri sevmediğim için onlara ait bir yemeğide yapmayı asla düşünmüyorum yinede saol paylaşımın için

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Meze olarak değil ama pastaların yanında 5 çayında güzel gider diye düşünüyorum. En kısa zamanda deneyeceğim :evet Ellerinize ve yüreğinize sağlık Garbis kardeşim Sağolun! Bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler.B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt