Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dünyanın Merkezi Neresi ? (1 Kullanıcı)

sert

Kayıtlı Kullanıcı
Elinize bir dünya haritası alır ve Kuzey Amerika'dan Avustralya'ya, Kuzeydoğu Asya'dan Güney Amerika'ya doğru birer çizgi çekerseniz, bu çizgilerin kesiştiği yerde, yani merkezde Mekke'yi, dolayısıyla Kabe'yi görürsünüz. Bu çizimler yapılırken, kıtaların en uç noktalarından başlamalısınız.
Astrologlar, Kabe-i Şerif'in dört köşesinin, coğrafi dört ana yönü (doğu, batı, güney, kuzey) gösterdiğini bilimsel olarak kanıtladı. Mısırlı astrolog Müslim Şaltut, modern astrolojik hesaplamaların Kabe'nin daha yaratılıştan beri dünyanın dört köşesinin ana merkezini oluşturduğunu açıkladı.

Batılı astrologların desteğiyle araştırmasını Mısır Astroloji Araştırma Merkezi adına yapan Şaltut, Suudi Arabistan'da yayımlanan "er-Riyad" gazetesine yaptığı açıklamada, son araştırmaların Mekke-i Mükerreme'nin de dünyanın ortasında bulunduğunu bilimsel olarak ispatladığı söyledi.

Şaltut, Kabe'nin Rüknü'l Esved olarak bilinen köşesinin doğuyu, Rüknü'l Yemani olarak bilinen köşesinin güneyi, Rüknü'ş Şami olarak bilinen köşesinin batıyı ve Rüknü'l-Irakî olarak bilinen köşesinin de kuzeyi gösterdiğini kaydetti. Sözlükte dört köşeli veya küp şeklinde olmak anlamlarındaki ka'b kökünden gelen ka'be "Küp şeklinde nesne" demektir.

(Kaynak: http://www.alarabiya.net/Articles/2006/06/22/24976.htm ve "Er Riyad Gazetesi" )

Kudüs, Medine ve Mekke'deki alanların yaydıkları yüksek frekanslı dalgalara "pozitif" demişiz.. Esasen bu dalgalara Din-tasavvuf lisanında da "cemâl" veya "celâl nurları" ismi verilmiştir!

İşte dünyanın bedeni içindeki, "pozitif" enerji hatlarının kesişip sanki bir enerji santralı gibi yayın yaptığı en önemli merkez, Mekke'de bulunan Kâbe-i Muâzzama'nın altıdır ve bunun uzantısı da Arafat Dağı'nın altıdır!

Keşif sahiplerinin keşif yoluyla gördüğü bu gerçeğe Seyyid Abdülaziz Ed Debbağ da «El İbrîz» isimli eserinde değinmiş ve Kâbe'den göğe yükselmekte olan bir "nur"sütunundan, adı geçen eserinde bahsetmiştir!
Bu noktadaki çok güçlü pozitif enerji dolayısıyla Harem-i Şerîf'teki tüm insanların beyinleri öylesine etkilenip, öylesine güçlü bir faaliyet içine girmektedirler ki bunu anlatabilmemiz mümkün değildir.
Mekke'ye gelip Kâ'be ziyaretinde bulunanların önemli bir kısmında, bir kaç gün içinde değişiklikler görülmeye başlanır beraber oldukları arkadaşlar tarafından
Bu insanların kimi son derece hırçın, haşin, bencil, hükmedici bir kişilik ortaya koymaya başlar; kimi de son derece munis, hoşgörülü, sevecen, yardımsever bir hâl alır!. Kimi çarşı-pazar saldırır; kimi de Beytullah'dan dışarıya adım atmak istemez!.

Kişilerdeki bu değişikliğin sebebi şudur:

Kâ'be 'nin altındaki enerji merkezinden, oldukça yüksek frekanslı bir dalga yayılmaktadır… "Celâl nurları" diye isimlenen bu nurlar, hem insanlarda şiddet ve celâl hâli oluşturmakta; hem de insanlardaki o ana kadar açığa çıkmamış özelliklerin beyinden dışa vurmasına yol açmaktadır!.
Oraya gidenlerin de bildiği üzere, Mekke halkı genelde sert, hırçın ve celâlli insanlardır!. Bunun sebebi bizim tespitlerimize göre Kâ'be altındaki çok yüksek frekanslı dalgalardan, yani radyasyondan, ya da mecazî anlatımla "celâl nurlarının" tesirlerinden ileri gelir!.
(En doğrusunu Allah(C.C.) bilir)

Nitekim bu gerçek dolayısıyla Kâbe çevresinde kılınan namaz için Rasûlullâh salla'llâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:
Zira Mescid-i Haram'da kılınan bir namaz, diğer mescitlerde kılınan yüz bin namazdan efdaldir. (K.S. 6408 C.17 S.101 Akçağ, alıntısı: İbni Mace 1397. )

Uydudan çekilmiş bu gece görüntüsünde her taraf karanlıktayken Kabe pırıl pırıl parlamaktadır.

"Dünyada kuruluşu en eski yapı hangisidir?" sorusuna şüphesiz "Kabe'dir" cevabı verilir. Dünyada hiçbir merkez, Kabe kadar ziyaret edilmiyor. Bu haliyle Mekke ve Kabe, siyasî sınırları ortadan kaldırarak insanlar arasında birleştirici, bütünleştirici ve toplayıcı bir rol oynayan bir merkez olmuştur. Ve insanlar yine hiçbir dini merkezle günün 24 saatinde aralıksız bağlantı halinde değildirler.

Kabe'nin mimarisinden bir kesit

"Doğrusu insanlar için ilk kurulan ev, Mekke'de alemler için mübarek ve doğru yol gösteren Kabe'dir. Burada apaçık deliller vardır. İbrahim'in makamı vardır; kim oraya girerse güvenlik içinde olur." (Âl-i İmrân Sûresi, 96-97).

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Dünyanın Merkezi Neresi ?

s.a
verdiğin bilgiler için allah razı olsun kardeşim. aeo;)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Cenab-ı Allah hepimizden razı olsun.Hayırlı Cumalar B)

eeda

Kayıtlı Kullanıcı

EESELAMU ALEYKÜM
PAYLAŞIMIN ÇOK HOŞUMA GIITI.GERÇEKTE ÇOK GUZEL BIŞEYI İNSANLARLA PAYLAŞMIŞSIN
ÇOK İLGINÇ........
B)RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN B)

ZIKRULLAHI ZIKREDINIZB)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

eeda yazdı:
EESELAMU ALEYKÜM
PAYLAŞIMIN ÇOK HOŞUMA GIITI.GERÇEKTE ÇOK GUZEL BIŞEYI İNSANLARLA PAYLAŞMIŞSIN
ÇOK İLGINÇ........
B)RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN B)

ZIKRULLAHI ZIKREDINIZB)

Allah(C.C.) razı olsun.Güzellik, kalp gözüyle görebilen kişinin bakışlarındadır.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Bazı art niyetliler bunun saçma olduğunu iddia edebilirler.Olsun kim ne derse desin Kabe bizim gönlümüzde Dünyanın merkezidir

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Bazı art niyetliler bunun saçma olduğunu iddia edebilirler.Olsun kim ne derse desin Kabe bizim gönlümüzde Dünyanın merkezidir
tabiki ÖyleB)
Allah Razi olsun verdigin bilgi icin, Bilmiyordum, ögrenmis oldum sayende

ayse karatas

Kayıtlı Kullanıcı

s.a sert kardeş emeğine sağlık dünyanın merkezininn kabe old.duymuştum ama açıklamasını tam olarak bilmiyodum.felsefe o kadar ilerledi ki insan neden niçin sorusunu sormak istiyor işte o neden niçin sorusunun cevabını şimdi buldum.allah sizden razı olsun.s.a

sert

Kayıtlı Kullanıcı

ayse karatas yazdı:
s.a sert kardeş emeğine sağlık dünyanın merkezininn kabe old.duymuştum ama açıklamasını tam olarak bilmiyodum.felsefe o kadar ilerledi ki insan neden niçin sorusunu sormak istiyor işte o neden niçin sorusunun cevabını şimdi buldum.allah sizden razı olsun.s.a

Allah(C.C.) hepimizden razı olsun

sert

Kayıtlı Kullanıcı

ayse karatas yazdı:

Allah(C.C.) hepimizden razı olsun

sert

Kayıtlı Kullanıcı

B)Hayırlı gecelerB)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

:eek: Selamun Aleykum :eek:

KABE HEM GÖNLÜMÜZDE HEM DE COĞRAFİ OLARAK DÜNYANIN MERKEZİDİR.. EN MÜKEMMEL EVİMİZ...

Gerçek şu ki, insanlar için ilk kurulan Ev, Bekke (Mekke) de, o, kutlu ve bütün insanlar (alemler) için hidayet olan (Ka'be)dir. (AL-İ İMRAN SURESİ / 96)

Böyle önemli bir dini ve bilim konusunu bizimle paylaştığın için Allah (c.c.) razı oLsun sert abicim. Teşekkürler..

Allahaısmarladık... B) ...:: HAYIRLI YATSILAR ::...

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

S..A. ALLAHUEKBER.ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU.RABBİM ŞU ANDA TEKNOLOJİ İLE AYETLERİNİ İNSANLARIN GÖZÜNÜN ÖNÜNE SERMEKTE.RABBİM İBRET ALMAK TEFEKKÜR VE TEVEKKÜL ETMEK NASİP ETİSN.HER ZAMAN İNANMAYANLAR EBU CEHİLLER VARDI .ELBETTE ŞİMDİDE OLACAK.ALLAHA EMANET OLUN

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(C.C.) sizlerden razı olsun B)B)B)

Kaan Erdem

Yönetici

S.A PAYLAŞIM İÇİN ALLAH CC RAZI SELAM VE DUA İLE..KARDEŞİM ALLAH CC EMANET OL....

sert

Kayıtlı Kullanıcı

KAAN ERDEM yazdı:
S.A PAYLAŞIM İÇİN ALLAH CC RAZI SELAM VE DUA İLE..KARDEŞİM ALLAH CC EMANET OL....

Aleykümselam Kaaan kardeşim.Yazını gördüm "beni tekrar kabul eder misiniz" diye hayırdır nerden çıktı anlamadım!

dilara98

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK TEŞEKKÜRLER SERT KARDEŞİM BİZİ ÇOK BİLGİLENDİRDİN!!!!:D:D:D:D

sert

Kayıtlı Kullanıcı

dilara98 yazdı:
ÇOK TEŞEKKÜRLER SERT KARDEŞİM BİZİ ÇOK BİLGİLENDİRDİN!!!!:D:D:D:D

Profilden baktım da doğum tarihi olarak 1908 yazıyordu.Herhalde yanlışlıkla yazdın değil mi kardeşim :):)

Kaan Erdem

Yönetici

KARDEŞİM SORMA BİRDEN BAZI ARKADAŞLAR ART NİYETLİ DAVRANDI BÜYÜK LAF ETTİM GİTTİM...YAPAMADIM LAFIMI YEDİM...MAHÇUP KALDIM...GEÇEN GÜN GÜN BOYUNCA TARTIŞMA OLDU...O YÜZDEN GERİ GELDİM MANASINDA AÇTIM...AMA KARAR ALDIM ASLA KİMSEYLE TARTIŞMAYACAĞIM NE KADAR BANA SET OLSALARDA...ALLAH CC EMANET OL...SELAM VE DUA İLE...HAYIRLI PAZARLAR KARDEŞİM....:p:p:p:p:p:p:p

sert yazdı:
KAAN ERDEM yazdı:

Aleykümselam Kaaan kardeşim.Yazını gördüm "beni tekrar kabul eder misiniz" diye hayırdır nerden çıktı anlamadım!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt