Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dualarınızı bekliyorum ;( (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum ve rahmetullah kardeşlerim..
20 gün sonra evleneceğim aranızda bilen kardeşlerim vardır..
Bir haftadır aranızda yoktum.. Yaşayacağım şehire, Mersin'e gittim..
Bu süre zarfında evim tutuldu, eşyalarım yerleştirildi.. Ablam, kayınvalidem ve kayınpederimle birlikteydik..
Fazla ayrıntılı yazıp uzatmak istemiyorum. Dün, İstanbul'a gelmemize 1-2 saat kala, nişanlım işteyken,
kayınvalidemle aramızda tartışma yaşandı. Kayınpederim de duyup yanımıza geldi. Çok fazla içime attığımdan patlama yaşadım.. Sinirlerim bu aralar çok yıprandı. Gerçekten çok zor bir devre.. Farklı kültürlerden olmamız da işlerimizi çok zorlaştırıyor.. Böyle bir şey yaşayacağım aklıma bile gelmezdi. Çünkü her ikisini de kendi öz anne ve babam gibi görüyorum ve seviyorum. Sonuç olarak kayınpederim bu iş bitmiştir dedi.. Ne kadar konuştuysam da ikna edemedim, edemedik.Nişanlım da dün gece konuşmuş, ikna olmuyormuş. Kendi aileme söyleyemedim. Biraz önce sadece annemle paylaştım.Şu an ne yapacağımı bilemiyorum.. Rabbim yardımcımız olsun. Nişanlım sadece Rabbime sığın, çok dua et diyor. Çok zor durumda olduğunu söylüyor. Ona çok üzülüyorum. Birbirimizi çok seviyoruz. Aramızda en ufak bir anlaşma yok. Çok iyi anlaşıyoruz. Yaşayacağımız varmış, yaşandı diyor, fazlasıyla üzgün. Mahvolmuş durumda. Nikahımıza da cok az bir zaman var. Ne yapacağımı bilmiyorum. Beynim durmuş durumda. Rabbimin rızası için ne olur bana dua edin. Her namazınızdan sonra, aklınıza geldiğinde.. lütfen.. Rabbim hayırlı eylesin.. Söyleyecek pek de birşey bulamıyorum..
Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun...

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim tez zaman da geçer inşaALLAH bu sıkıntıların ...
Rabbim yar ve yardımcın olsun gönlü güzel insan ...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam gönlü güzel insan..
ALLAH yar ve yardımcın olsun..
İnşaALLAH en kısa zamanda herşey düzelir ve çok mutlu olursunuz..
Dualarımdasın inşaALLAH...
Fiemanillah...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam can.. inşallah herşey düzelir eminim çok zor bi durumdur ama sabrın karşılığınıda verir Allah
canını sıkma, Allah yardımcınız olsun

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razı olsun hepinizden..Gerçekten çok zor bir durum..
Ne yapacağımı bilmiyorum. İkna edemiyorlarmış hala..
Nişanlım çok dua et diyor. Rabbime sığın diyor. Onunla tel.de konusuyorum sürekli..
Hiç aklıma gelmezdi bunları yaşayacağım.. Bizim mutluluğumuza herkez şahitti, herkes imrenirdi..
Nasıl oldu bunlar bilmiyorum. Rabbim sabır versin. Çok üzgünüm.. Nefes alamıyorum sanki..

_Tuva

Kayıtlı Kullanıcı
Tam İnşirah suresinin başından kalktım,foruma bakayım dedim ve dua isteyen bir kardeşimi yani sizi gördüm.Duada söylediği gibi ''Şüphesiz zorlukla beraber bir kolaylık vardır...'' Umarım olay daha fazla gereksiz yere büyütülmeden hayırlısı ile sonuçlanır,hayırlısıyla telli duvaklı bir gelin olup sevdiğine kavuşursun.Bende senin için İnşirah suresini okuyacağım,sana tavsiyem sende oku.Hayırlı ve mutlu haberlerini bekliyorum inşallah,Allaha emanet olun...

Kaan Erdem

Yönetici
Tüm samimiyetimle üzüldüğümü belirtmek isterim kardeşim.Dua'larımızda olacaksınız inşaALLAH.

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herşeyin hayırlısını versin canım.İşte sevgiler ve mutluluklar böyle sebeplerden dolayı bitiyor.Biz bayanlar evlenirken sadece sevdiğimizle değil annesi babası ailesi ile evleniyoruz.Kendimizden ödün vermek zorunda kalıyoruz.Hakkında hayırlısını versin Rabbim.
Kötü konuşmak istem,yorum herşey olacağına varır cnaım hayırlı ise olsun değilse hiç olmasın.Çünkü artık son raddeye gelinmişken sebep her ne olursa olsun bir baba nın herşey bitmiştir demesi çok yanlış.Bir anne ne olursa olsun gelinini sevmiyorsa oğlunun sevgisi hatrına evde gelin (eğer birlikte oturulmayacaksa ki görünen birlikte oturmayacaksınız)oturacaksa bırak gelin asıl diliyorsa öyle düzenlesin.Ha o ben diyorsa bırak cnaım nasıl isterse öyle düzenlesin sen evine geldikten sonra zamanla zaten düzenini kurarsın.Bu durumda uzaklardan evine emanet bir kız,oğluna eş getiriyorsun herkesten çok kayınvalidenin sana sahip çıkması gerekir.
Tartışma her neyse sadece o anı değil şu saatten sonra bunun daha devam edip etmeyeceğini ilerleyen zamanda tekrar gündeme gelip gelmeyeceğini düşünüp ona göre karar vermen lazım canım.Nişanlın seni ne kadar severse sevsin bir gün gelir annem der.Çünkü açık ve net çekinmeden utanmadan söylüyorum ben yaşadım.Çok zor zamanlar geçirdim ölmek istediğim evden çıkıp gitmek istediğim boşanmaya defalarca karar verdiğim ama hep çocuklarım için geri adım attığım zamanlar oldu.Çok şükün maşallah tebarekeallah şu an iyiyiz.ama yaşadıklarım geçmişim hep içimde bir yerlerde bir an gelince canımı da yakıyor yüreğimi de sızlatıyor.O yüzden iyi düşün iyi karar ver sen gelinliğini yap gerekirse özür dile senin alçak gönüllülüğün çıksın meydana olmadı mı özrün havada mı kaldı dediğim gibi evlilik 2-3 günlük değil ömrülüktür.Allah yuvası yıkılanlardan eylemesin kimseyi.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.
Sorun ve sıkıntıların üzeri ne kadar kapatılırsa gün gelir yanardağ gibi patlar hem sei hem sevdiklerini yakar gülüm.Sabır selamet ve güzellik seninle olsun.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Tam İnşirah suresinin başından kalktım,foruma bakayım dedim ve dua isteyen bir kardeşimi yani sizi gördüm.Duada söylediği gibi ''Şüphesiz zorlukla beraber bir kolaylık vardır...'' Umarım olay daha fazla gereksiz yere büyütülmeden hayırlısı ile sonuçlanır,hayırlısıyla telli duvaklı bir gelin olup sevdiğine kavuşursun.Bende senin için İnşirah suresini okuyacağım,sana tavsiyem sende oku.Hayırlı ve mutlu haberlerini bekliyorum inşallah,Allaha emanet olun...

Rabbim binlerce kez razı olsun kardeşim..
Rabbim hayırlı sonuçlar versin inşaAllah..
Beklemedeyim şimdilik.. Sağolasın tekrar tekrar..

asiyeee

Kayıtlı Kullanıcı
sa aranıza yeni katıldım ama durumunuza çok üzüldüm inşaallah en kısa zamanda probleminiz çözülür dualarımız sizinle

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam ablacigim...
Inan cok uzuldum sen oyle deyince. Bende yerin var, biliyorsun. Dualarim seninle insallah.
Biraz daha anlayisli olmak gerekiyor, ne yapacaksin?
Dugun oncesi hos olmamis ama, nasip...
Gonul almaya bak sen yine de..
Sevdigini dunyaya getiren kadin, nihayetinde...
Hayirlisi olsun insaallah, Allah size huzur versin.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herşeyin hayırlısını versin canım.İşte sevgiler ve mutluluklar böyle sebeplerden dolayı bitiyor.Biz bayanlar evlenirken sadece sevdiğimizle değil annesi babası ailesi ile evleniyoruz.Kendimizden ödün vermek zorunda kalıyoruz.Hakkında hayırlısını versin Rabbim.
Kötü konuşmak istem,yorum herşey olacağına varır cnaım hayırlı ise olsun değilse hiç olmasın.Çünkü artık son raddeye gelinmişken sebep her ne olursa olsun bir baba nın herşey bitmiştir demesi çok yanlış.Bir anne ne olursa olsun gelinini sevmiyorsa oğlunun sevgisi hatrına evde gelin (eğer birlikte oturulmayacaksa ki görünen birlikte oturmayacaksınız)oturacaksa bırak gelin asıl diliyorsa öyle düzenlesin.Ha o ben diyorsa bırak cnaım nasıl isterse öyle düzenlesin sen evine geldikten sonra zamanla zaten düzenini kurarsın.Bu durumda uzaklardan evine emanet bir kız,oğluna eş getiriyorsun herkesten çok kayınvalidenin sana sahip çıkması gerekir.
Tartışma her neyse sadece o anı değil şu saatten sonra bunun daha devam edip etmeyeceğini ilerleyen zamanda tekrar gündeme gelip gelmeyeceğini düşünüp ona göre karar vermen lazım canım.Nişanlın seni ne kadar severse sevsin bir gün gelir annem der.Çünkü açık ve net çekinmeden utanmadan söylüyorum ben yaşadım.Çok zor zamanlar geçirdim ölmek istediğim evden çıkıp gitmek istediğim boşanmaya defalarca karar verdiğim ama hep çocuklarım için geri adım attığım zamanlar oldu.Çok şükün maşallah tebarekeallah şu an iyiyiz.ama yaşadıklarım geçmişim hep içimde bir yerlerde bir an gelince canımı da yakıyor yüreğimi de sızlatıyor.O yüzden iyi düşün iyi karar ver sen gelinliğini yap gerekirse özür dile senin alçak gönüllülüğün çıksın meydana olmadı mı özrün havada mı kaldı dediğim gibi evlilik 2-3 günlük değil ömrülüktür.Allah yuvası yıkılanlardan eylemesin kimseyi.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.
Sorun ve sıkıntıların üzeri ne kadar kapatılırsa gün gelir yanardağ gibi patlar hem sei hem sevdiklerini yakar gülüm.Sabır selamet ve güzellik seninle olsun.

RABBİM razı olsun kardeşim.. Benim hiçbir problemim yoktu.. Kayınvalidemi başkasına anlatırken kayınvalidem bile demiyor, annem diyordum.. Öz annemden daha iyi anlaşıyorum. Aynı dili konuşuyorduk. Dini bütün, çok iyi bir insan.
Bir hafta aynı evin içerisindeyiz.. Alınacaklar, yerleştirilecekler, herşeye defalarca müdahale etmesi sonucu bir patlama yaşadım.. Bunun öncesinde ağzımı açıp tek kelime söylemedim.. Daha sonra bildiğim gibi yaparım düşüncesindeydim. Üzerime cok fazla gelindi. Biriktirmişim, haberim yokmuş.. Sinir sistemim çöktü o anda. Elim ayağım titremeye başladı zaten. Kendimi kaybettim. Ağladm.Ağlarken bile onun kucağındaydım ben. Karakterimi fazla bilmiyorlar. Onları sevmediğimi, istemediğimi düşündürttüm ben. Öyle olmamasına ragmen.. Oldu bitti. Yaşanacakmış demekki..
Dediğin gibi bu saatten sonra yaşanıcaklara bakmamız lazım. Fakat kayınpederim ikna olmuyormuş. Aileme söylememiştik. Bugün annem halimden anladı, sordu. Anlattm bende. Annem arayıp kayınpederimle konuşmak istedi. Nişanlım aramasın daha da zorlaşır, biraz bekleyin dedi. Nişanlımla annem görüştü, konuştu..
Onlardan özür diledim, dilemez miyim.. Kayınvalidem affetti. Kayınpederimin huyu böyleymiş. Şuan kimseyi dinlemiyormuş. Nişanlım öyle bir çıkmazda ki bana şöyle diyor; nikahını yap, biz gelmeyeceğiz. Sen bizim oğlumuzsun,evladımızsın seninle görüşür, onunla görüşmem'' dese, buna razıyım diyor. Arada kalmış durumda.
Benden asla vazgeçemeyeceğini söylüyor. Yarın gelinlik provam var : ( Rabbim razı olsunkardeşim.. Paylaşmak içimi rahatlattı, beni az da olsa hafifletti. Güzel dualarına yürekkten kocaman bir amiin..ÇOK çok sağol.Rabbim yardımcımız olsun.. Hayırlısı olsun.. Rabbime emanet ol..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
sa aranıza yeni katıldım ama durumunuza çok üzüldüm inşaallah en kısa zamanda probleminiz çözülür dualarımız sizinle

Aleykum selam kardeşim. Hoş geldin aramıza. Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim. Çok sağol.. İnşaAllah düzelir.
Rabbimize sığınalım.. Dualarınızda unutmeyın beni...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam ablacigim...
Inan cok uzuldum sen oyle deyince. Bende yerin var, biliyorsun. Dualarim seninle insallah.
Biraz daha anlayisli olmak gerekiyor, ne yapacaksin?
Dugun oncesi hos olmamis ama, nasip...
Gonul almaya bak sen yine de..
Sevdigini dunyaya getiren kadin, nihayetinde...
Hayirlisi olsun insaallah, Allah size huzur versin.

Allah celle celaluhu razı olsun Katrecim..
İnsanın başına neler neler geliyor, görüyorsun değil mi?
Sağol canım.. Gönül almam da zor artık.. Başka şehirlerdeyiz..
Elimden geleni yaptım.. HAYIRLISI OLSUN.. Çok zor bir durumdayım.
Dualarında unutma beni..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH yâr ve yardımcınız olsun ablam.
inşaALLAH tez zamanda düzelir bunlar ve dahada sağlamlaştırır aileyi :)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcınız olsun zor bir durum İnşaAllah üstesinden gelirsiniz
Rabbime emanetsiniz

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum ve rahmetullah kardeşlerim..
20 gün sonra evleneceğim aranızda bilen kardeşlerim vardır..
Bir haftadır aranızda yoktum.. Yaşayacağım şehire, Mersin'e gittim..
Bu süre zarfında evim tutuldu, eşyalarım yerleştirildi.. Ablam, kayınvalidem ve kayınpederimle birlikteydik..
Fazla ayrıntılı yazıp uzatmak istemiyorum. Dün, İstanbul'a gelmemize 1-2 saat kala, nişanlım işteyken,
kayınvalidemle aramızda tartışma yaşandı. Kayınpederim de duyup yanımıza geldi. Çok fazla içime attığımdan patlama yaşadım.. Sinirlerim bu aralar çok yıprandı. Gerçekten çok zor bir devre.. Farklı kültürlerden olmamız da işlerimizi çok zorlaştırıyor.. Böyle bir şey yaşayacağım aklıma bile gelmezdi. Çünkü her ikisini de kendi öz anne ve babam gibi görüyorum ve seviyorum. Sonuç olarak kayınpederim bu iş bitmiştir dedi.. Ne kadar konuştuysam da ikna edemedim, edemedik.Nişanlım da dün gece konuşmuş, ikna olmuyormuş. Kendi aileme söyleyemedim. Biraz önce sadece annemle paylaştım.Şu an ne yapacağımı bilemiyorum.. Rabbim yardımcımız olsun. Nişanlım sadece Rabbime sığın, çok dua et diyor. Çok zor durumda olduğunu söylüyor. Ona çok üzülüyorum. Birbirimizi çok seviyoruz. Aramızda en ufak bir anlaşma yok. Çok iyi anlaşıyoruz. Yaşayacağımız varmış, yaşandı diyor, fazlasıyla üzgün. Mahvolmuş durumda. Nikahımıza da cok az bir zaman var. Ne yapacağımı bilmiyorum. Beynim durmuş durumda. Rabbimin rızası için ne olur bana dua edin. Her namazınızdan sonra, aklınıza geldiğinde.. lütfen.. Rabbim hayırlı eylesin.. Söyleyecek pek de birşey bulamıyorum..
Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun...
ve aleyküm selam canımsın ya inan çok üzüldüm ama ümüdünü umudunuzu kaybetmeyin inş hep dularımda senide alacağım canım herşeyde bir hayır vardır YÜCE RABBİM c.c. sizi birbirinize yazdıysa kim ayırabilir sizi değilmi üzülmeyin inş en kısa zamanda kayınpederin inş inadından vazgeçer hem ana kız arasında bile tartışma oluyor ne var bunda sevenleri ayıracak kadar götürülüyor nışanlının dediği gibi YÜCE YARADANA c.c. sığının canım bizde burdaki kardeşlerimizle dualarımızı edriz inş kabul olur ve evlenirsiniz inş evleninçe buraya gelinlikli resmini eklersin düğününe gelemiyoruz ama en azından gelinlikli görelim değilmi hadi canım üzülme kalk iki rekat hacet namazı kıl inş evlenip bu kötü günleri unutursunuz ve hayırlı evlatlar dünyaya getirirsin sağlıcakla kal ALLAHA c.c. emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt