Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dualarınızı bekliyorum ;( (1 Kullanıcı)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
inşALLAH tez zaman da geçer i bu sıkıntılarınız
Rabbim yar ve yardımcın olsun:)
İNşallah her şey yoluna girer:)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim rabbimin izniyle inşaALLAH sorun çıkmamıştır :)
Bugün ve yarın olması lazım dı yanlış hatırlamıyorsam :)
Yuvanızdan huzur eksik olmasın inşaALLAH :)
Hayırlı uğurlu olsun :)
Güzel haberlerini alırız inşaALLAH en kısa zaman da :)

Rabbim razı olsun kardeşim..
Rabbimin izniyle sorunsuz bir şekilde nikahımız oldu..
Sağolasın.. Allah celle celalu razı olsun..
Benimde aklımdaydı...
Sanırım ya beklenen ana son saatler yada yaşandı..
RABBİM yar ve yardımcın olsun =))
Rabbim razı olsun canım.. Oldu bitti Allah'ın izniyle..
Artık Mersin'deyim.. İstanbul çook uzaklarda kaldı : (

Hayırlı olsun inşaALLAH.

Allah celle celaluhu razı olsun abi..

Selamün aleyküm kardeşim.Çok üzücü yaşadıkların ama Rabbim inşallah sabrının mükafatını verir. Dualarım seninle kardeşim.Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Ve aleykum selam kardeşim.. Rabbim razı olsun. Çok sağol..

canım kardeşim, inşaAllah hayırlı ve mutlu bir şekilde sonuçlanmıştır, Rabbim yar ve yardımcın olsun inşaAllah

Rabbim razı olsun canım. Rabbimin izniyle hayırlı ve mutlu bir şekilde sonuçlandı.
Koskocaman bir elhamdülillah diyelim.. Rabbime şükürler olsun.. Çok sağolun..

inşALLAH tez zaman da geçer i bu sıkıntılarınız
Rabbim yar ve yardımcın olsun:)
İNşallah her şey yoluna girer:)

Rabbim razı olsun kardeşim. Çok sağol..

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm

Kardeşim kısa yazmaya çalışacağım.

Aranızda nasıl bir tartışma çıktı bilmiyorum ama karşınızdaki kişilerin adetleri görenekleri ve sizden beklentileri farklı olabilir..

Yepyeni bir yaşama girerken daha birbirinizin huyunu suyunu bilmeden adım attığınızı unutmayın ve önyargıyla sinirle yaklaşmayın...

Eğer hatalı iseniz gerçekten özür dileyin..

Eğer gerçekten haklı iseniz ve ablanızda yanınızdaymış zaten onunda desteği ile ailenizle konuşun ve ortak çözüm üretin...

Hayır ne ise o olsun diyelim ama çok az kalmış düğününüze ....pişman olacak kararlar vermeyin...

Aradaki saygıyı hele kesinlikle kaldırmayın derim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm

Kardeşim kısa yazmaya çalışacağım.

Aranızda nasıl bir tartışma çıktı bilmiyorum ama karşınızdaki kişilerin adetleri görenekleri ve sizden beklentileri farklı olabilir..

Yepyeni bir yaşama girerken daha birbirinizin huyunu suyunu bilmeden adım attığınızı unutmayın ve önyargıyla sinirle yaklaşmayın...

Eğer hatalı iseniz gerçekten özür dileyin..

Eğer gerçekten haklı iseniz ve ablanızda yanınızdaymış zaten onunda desteği ile ailenizle konuşun ve ortak çözüm üretin...

Hayır ne ise o olsun diyelim ama çok az kalmış düğününüze ....pişman olacak kararlar vermeyin...

Aradaki saygıyı hele kesinlikle kaldırmayın derim.

Rabbim razı olsun Berat ablam.. Olaylar çok farklı gelişti..
Özür diledim ben defalarca.. Ne gerekiyorsa yaptım.. Yapmadığım hiçbir şey kalmadı..
Kesinlikle istenmedim.. Nikahıma bir gün kala kayınpederim telefonla ailemi arayıp, ömrüm yettiği sürece onların boşanması için elimden geleni yapacağım dedi.. Görmediğimi, duymadığımız şeyler yaşandı kısacası.. 1 aydır evliyim.. Mersin'de yaşıyoruz..
Elhamdülillah çok mutluyuz. Eşim telefonla annesiyle görüşüyor sadece. Babası konuşmuyor. Sorunumuz yok. Bu olayları hiç konuşmuyoruz..Huzursuzluk çıkmıyor elhamdülillah.. Farklı şehirlerde olmamız da beni rahatlatıyor..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
inşaALLAH zamanla kayınbabanızında öfkesi diner :)
Mutluluklar dilerim Kalbun Kesir abla :)
dün avatarınızı görünce zaten anlamıştım :D

berat05

Yönetici
Rabbim razı olsun Berat ablam.. Olaylar çok farklı gelişti..
Özür diledim ben defalarca.. Ne gerekiyorsa yaptım.. Yapmadığım hiçbir şey kalmadı..
Kesinlikle istenmedim.. Nikahıma bir gün kala kayınpederim telefonla ailemi arayıp, ömrüm yettiği sürece onların boşanması için elimden geleni yapacağım dedi.. Görmediğimi, duymadığımız şeyler yaşandı kısacası.. 1 aydır evliyim.. Mersin'de yaşıyoruz..
Elhamdülillah çok mutluyuz. Eşim telefonla annesiyle görüşüyor sadece. Babası konuşmuyor. Sorunumuz yok. Bu olayları hiç konuşmuyoruz..Huzursuzluk çıkmıyor elhamdülillah.. Farklı şehirlerde olmamız da beni rahatlatıyor..

Kardeşim sizin adınıza çok mutlu oldum inan...

Ben geç kalmışım yanıtlamakla...kusuruma bakma :(

Ancak şunları bir abla olarak yazmadan geçemeyeceğim...

Kesinlikle eşinizin ve ailesinin arasına girmeyin...Biri annesi biri babası...kesinlikle saygıda kusur etmeyin...Sanki çok iyi anlaşıyormuşçasına bir evlat gibi görevlerinizi yerine getirin.Eşinize bu konudan da çok da bahsetme..Sizin iyiniyetinizle mutlaka ki öyle bir an ve zaman gelecek babası da kabullenecek..İnşallah ..

Evlilikte saygı , güven dürüstlük çok önemli güzel kardeşim...

Aranızda hep saygı ve dürüstlük oldukça muhabbetiniz artacaktır.

Sevgi her şeyin temelinde var....Siz sizi istemeyene sevginizi verdikçe karşı taraf istemesede size karşı yumuşayacak ve bir bakmışsınız herşey değişmiş...

Kayınvalidenizle iyi geçinin...Ufak tefek şeyleri görmemezlikten gelin...Ve unutmayın ki öz kardeşler -anne- çocuklar bile kavga eder sonra yine kaldıkları yerden devam ederler...Siz samimiyetinizi gösterin ve sabırla bekleyin....

Sizden hayırlı haberleri aldım ya içim mutlu yüzümde tebessümle forumdan çıkacağım şimdi :)

Kendinize çok iyi bakın

Selametle

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim sizin adınıza çok mutlu oldum inan...

Ben geç kalmışım yanıtlamakla...kusuruma bakma :(

Ancak şunları bir abla olarak yazmadan geçemeyeceğim...

Kesinlikle eşinizin ve ailesinin arasına girmeyin...Biri annesi biri babası...kesinlikle saygıda kusur etmeyin...Sanki çok iyi anlaşıyormuşçasına bir evlat gibi görevlerinizi yerine getirin.Eşinize bu konudan da çok da bahsetme..Sizin iyiniyetinizle mutlaka ki öyle bir an ve zaman gelecek babası da kabullenecek..İnşallah ..

Evlilikte saygı , güven dürüstlük çok önemli güzel kardeşim...

Aranızda hep saygı ve dürüstlük oldukça muhabbetiniz artacaktır.

Sevgi her şeyin temelinde var....Siz sizi istemeyene sevginizi verdikçe karşı taraf istemesede size karşı yumuşayacak ve bir bakmışsınız herşey değişmiş...

Kayınvalidenizle iyi geçinin...Ufak tefek şeyleri görmemezlikten gelin...Ve unutmayın ki öz kardeşler -anne- çocuklar bile kavga eder sonra yine kaldıkları yerden devam ederler...Siz samimiyetinizi gösterin ve sabırla bekleyin....

Sizden hayırlı haberleri aldım ya içim mutlu yüzümde tebessümle forumdan çıkacağım şimdi :)

Kendinize çok iyi bakın

Selametle

Allah celle celaluhu razı olsun ablacm.. Ne kusuru estağfirullah..
Söylediklerine sonuna kadar hak veriyorum ve uyguluyorum da inşaAllah..
Eşimle ailesi arasına girmem mümkün değil. Öyle bir yapım da yok zaten..
Ailesiyle ilgili en ufak bir sorun yaşadığımızda bile konuşup yorum yapmıyorum..
O annesiyle ve abileriyle telefonla görüşüyor. Babası eşimle konuşmuyor. Babasının halini hatrını annesi vesilesiyle soruyor.. Annesini aradığında telefon kapandıktan sonra en ufak bir konuşma bile geçmiyor aramızda..
Evilik aşamasında kendi ailemin ikimiz üzerinde de desteği çok büyük oldu.. Çok büyük fedakarlık ve sabır gösterdiler..
Allah celle celaluhu razı olsun.. Bunlar yaşanacakmış, yaşandı.. Önemli olan bundan sonrası. Elhamdülillah tüm sevdiklerimden çok uzakta, herşeyden çok uzakta olmama rağmen çok mutluyum..
Yaşanılan önce kötü olayları sanki ben yaşamamışım gibi.. Her gün şükrediyorum.. İlgin alakan için çok teşekkür ederim.. Rabbim razı olsun abla.. Hayırla kal B)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı olsun Allah daima mutluluk ve huzur versin ablacım.
inşaAllah düzelir herşey

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt