Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dualarınızı bekliyorum ;( (1 Kullanıcı)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
keşke biri de bana çok mutlu olacaksın dese:)bu bile mutlu eder beni:)gaybı Allah ve onun bildirdiklerinden ayrı kimse blemez ama inşAllah bu sözümle günaha girmemişimdir.

sen deinşAllah mutlu olursun abla için rahat olsun.
insan üzüntüüyü yaşıyor yaşarken çok zor ama aradan biraz zaman geçince ne onun yükü kalıyor ne ağırlığı.
hatta bazen gülüyor.
inşAllah bu da öyle olur abla.Allah a emanet ol.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İptal..................

yakais

Yasaklı Kullanıcı
2- BAKARA SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1. Elif Lâm Mîm.1
2. Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.
3. Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah
yolunda harcarlar.

3- ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
179. Allah, pisi temizden ayırıncaya kadar mü’minleri içinde bulunduğunuz şu durumda bırakacak değildir.
Allah, size gaybı bildirecek de değildir. Fakat Allah, peygamberlerinden dilediğini seçer (gaybı ona
bildirir).
O hâlde, Allah’a ve peygamberlerine iman edin. Eğer iman eder ve Allah’a karşı gelmekten
sakınırsanız sizin için büyük bir mükâfat vardır.
11- HÛD SÛRESİ
49. İşte bunlar, sana vahyettiğimiz gayb haberlerindendir. Bundan önce onları ne sen biliyordun, ne de
kavmin.
O hâlde sabret. Çünkü (iyi) sonuç, Allah’a karşı gelmekten sakınanların olacaktır.25. De ki: “Sizin uyarıldığınız şey yakın mıdır, yoksa Rabbim ona uzun bir süre mi koyacaktır, bilemem.”
26. O, gaybı bilendir. Hiç kimseye gaybını bildirmez.
27,28. Ancak seçtiği resûller başka. (Onlara bildirir.) Fakat O, Resûlün önünde ve arkasında gözetleyici
(melek)ler yürütür ki resûllerin, Rablerinin vahiylerini tebliğ ettiklerini bilsin. Allah, onların her hâlini
kuşatmış ve her şeyi inceden inceye sayıp dökmüştür.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yarını beklerseniz uygun olur.....!!!!!! Yanlız bu konuda yorum bizi üzer sadece okuyup geçiniz...Olurmu...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Degişiklikleri de okudu iseniz begenle ikaz ediniz ayrılacagım...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Yakais kardeş. Yazdıklarını okudum. Değişiklik yaptıkların nelerdi onları görmedim..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ne mutlu size sizinde yolunuz açık olsun..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hiç üzülmeyin yolunuz açık ve hayırlı...Kayınpederden af dilemeniz çok uygun olur hem barışacaksınız hemde çok mesut olacaksınız ...Allah C.C. nazardan korusun...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Hiç üzülmeyin yolunuz açık ve hayırlı...Kayınpederden af dilemeniz çok uygun olur hem barışacaksınız hemde çok mesut olacaksınız ...Allah C.C. nazardan korusun...

Kardeşim yapacağım herşeyi yaptım ben. Özür, af.. Elimden ne geliyorsa yaptım. Açıklamaya calıştım herseyi.
Dinlemediler bile.. Şu an bitti diyor. Nişanlım da arada. nişanlımın abisiyle konusmuş eğer evlenirse cenazeme bile
gelmesin demiş. Nişanlım diyor ki, sen benim evladımsın git evlen nikahına gelmicem. Onu getirme sen benim evladımsın dese
buna bile razıyım diyo. O hale geldi artık. Ana baba ahından çok korkuyo. Onların ahını alırsam benim halim perişan olur diyo..
Seni de asla bırakamam diyo.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bekle, gör ,sabret...Allah C.C. dayan güven o yeter izinsiz iş yapmayın..Her şeyin düzelmesini bekleyin.Hayırlı olacak inşallah...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Rızasız iş olmaz yolun başı ...Sabredim düzelecek inşallah

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam Kalbun_Kesir Kardesim

Olayin beni cok üzdü.Sanki yasadiklarim göz önüme geldi biran.Cani gönülden Allahim senin icin hakkinda hayirlisina nasip eylemesine dilerim.

Bu olayinda bir hikmeti vardir mutlaka.Sen karsi tarafa özür dileyip pismanlik duyduguna ifade ettiysen,birak olacagina varsin.
Üzerine düseni yapmis oldun ve ayni zamanda dua ilen ekledin.
Seyren kardesimiz biraz tecrübesinden yazmis,ona katiliyorum.
Her insanin bir kisilik siniri vardir.Bizler birbirimize hosgörülü,sabirli,affedici ve karsimizdaki kisinin sinirlarina asmadan kendimizi bu cerceve icinde denge tutmaliyiz.Nitekimki cocu insan bu sinirlari geciyor,biz ne kadar hosgörü göstersekde.

Kayinvaliden aslinda sana gercek yüzünü göstermis oldu.Ilerde nasil olsa kendim istedigim gibi yaparim demek,yanlis oluyor.
Insan neyse odur,onu degistiremezsin.Bende cogu kez hosgörü gösterdim,dedim cok uzakda kaliyor.

Zamanla herseye karisir oldular.Esimde ailesinin dedigine,gördügüne yapar oldu.Cocuklar ailesinin aynasi derlerya.Aynen öyle.
Egerki kendi sinirimiz diger kisi tarafindan geciliyorsa,her ne olursa olsun,bir zaman sonra patlama geliyor.Buda aradaki sevgiyi,güveni öldürüyor.
Geriye baktigimda cogu seyler görünüyordu,belliydi.Ama insan o anda görmezlikden geliyor.
Bende sunu ögrendim.Karsimizdaki kisiyi sinirimizi gösterdikmi,kendimizin ne istedigini farkindaysak,hem kendimiz icimize atmiyoruz ve birde karsimizdaki kisi birdaha siniri asma egilimi göstermiyor.Sonucda bizde Allahin yarattigi bir kulus,bizimde haklarimiz vardir.Bu cerceve icinde olmaya gayret gösterelim.

Allah sana kolaylik ve sabir versin.

Dualarimdasin.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ama 20 gün kaldı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Zaman da az kaldı.. Davetiyeleri dagıtacak mıyım?
Ne yapacağım bilmiyorum?
Allah celle celaluhu razı olsun,ilgin alakan için.. Rabbim seni de darda sıkıntıda bırakmasın..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam Kalbun_Kesir Kardesim

Olayin beni cok üzdü.Sanki yasadiklarim göz önüme geldi biran.Cani gönülden Allahim senin icin hakkinda hayirlisina nasip eylemesine dilerim.

Bu olayinda bir hikmeti vardir mutlaka.Sen karsi tarafa özür dileyip pismanlik duyduguna ifade ettiysen,birak olacagina varsin.
Üzerine düseni yapmis oldun ve ayni zamanda dua ilen ekledin.
Seyren kardesimiz biraz tecrübesinden yazmis,ona katiliyorum.
Her insanin bir kisilik siniri vardir.Bizler birbirimize hosgörülü,sabirli,affedici ve karsimizdaki kisinin sinirlarina asmadan kendimizi bu cerceve icinde denge tutmaliyiz.Nitekimki cocu insan bu sinirlari geciyor,biz ne kadar hosgörü göstersekde.

Kayinvaliden aslinda sana gercek yüzünü göstermis oldu.Ilerde nasil olsa kendim istedigim gibi yaparim demek,yanlis oluyor.
Insan neyse odur,onu degistiremezsin.Bende cogu kez hosgörü gösterdim,dedim cok uzakda kaliyor.

Zamanla herseye karisir oldular.Esimde ailesinin dedigine,gördügüne yapar oldu.Cocuklar ailesinin aynasi derlerya.Aynen öyle.
Egerki kendi sinirimiz diger kisi tarafindan geciliyorsa,her ne olursa olsun,bir zaman sonra patlama geliyor.Buda aradaki sevgiyi,güveni öldürüyor.
Geriye baktigimda cogu seyler görünüyordu,belliydi.Ama insan o anda görmezlikden geliyor.
Bende sunu ögrendim.Karsimizdaki kisiyi sinirimizi gösterdikmi,kendimizin ne istedigini farkindaysak,hem kendimiz icimize atmiyoruz ve birde karsimizdaki kisi birdaha siniri asma egilimi göstermiyor.Sonucda bizde Allahin yarattigi bir kulus,bizimde haklarimiz vardir.Bu cerceve icinde olmaya gayret gösterelim.

Allah sana kolaylik ve sabir versin.

Dualarimdasin.

Rabbim razı olsun kardeşim.. Rabbim hayırlısını versin.. Duygularımı dile getirmişsin..
Kırılmasın, gücenmesin diye hiçbir şey söylemedim. Sonunda olan oldu işte.. Üzüldüm ama
iş işten geçmiş oldu.. Ben, ne istediğini bilen, çok fazla kararlı bir insanımdır. Bana karışılması
benim hassas noktam. Ama yine de çok iyi idare ettiğimi düşünüyorum.. Onlarla geçirdiğim bir kaç günlük süre zarfında
olanları nişanlıma anlattım. Sabret dedi. He de geç dedi. Ama bir yere kadar.. Rannim hayırlısını versin.. Çok dua edin benim için..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc yar ve yardımcın olsun can kardeşimiz.
Herşeyin başı sabır.
Damat adayımız konuyu netleştirsin...
Rabbimiz, kulumun üzerine kaldıramayacağı yükü yüklemedim buyruyor...
HER ZORLUKTA BİR KOLAYLIK VARDIR...
Rabbimiz yar ve yardımcın olsun inşaALLAH..
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM..DUA..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc yar ve yardımcın olsun can kardeşimiz.
Herşeyin başı sabır.
Damat adayımız konuyu netleştirsin...
Rabbimiz, kulumun üzerine kaldıramayacağı yükü yüklemedim buyruyor...
HER ZORLUKTA BİR KOLAYLIK VARDIR...
Rabbimiz yar ve yardımcın olsun inşaALLAH..
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM..DUA..

Rabbim razı olsun gönüldaş abimiz..
İnşaAllah hayırlısı olur..
Dualarınızda unutmayın beni. Çok zor durumdayız.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Dualarımız seninle...
Rabbimize emanetsin inşaALLAH...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM...DUA...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt