Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua isteyecektim (1 Kullanıcı)

~ Zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Selamûn aleyküm...

Açıkçası uzun zamandır girmiyordum buraya, ayrıca forumun ismi değişmiş, burasının olduğunu anlamak için biraz zaman geçmiş olabilir... :)

Bir ricam olacaktı sizden. Benim ve eşim için dua edebilir misiniz?

Müslümanın müslümana ettiği dua kabul olurmuş, sırf bu yüzden bunu buraya yazıyorum ve sizden dua istiyorum...

“Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona, ‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.” (Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)

Konuya gelecek olursak, özel sebeplerden dolayı şu an oturduğumuz yerden en kısa zamanda taşınmamız gerekiyor ama bir kaç engellerimiz ve sorunlarımız var bunu gercekleştirebilmemiz için.

Lütfen, dua edebilir misiniz daha güzel, daha huzurlu, daha rahat edebileceğimiz, daha büyük ve en önemlisi daha hayırlı bir yere en kısa zamanda âfiyetle taşınabilmemiz için?

Allah dua eden herkesten razı olsun ve sizin de dualarınızı hayırlısıyla kabul etsin. Allah gönlünüze göre versin.

mir_erhan

Moderator
Hz. Enes (radiyallahu anh) anlatiyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Sizden herkes, ihtiyaclarinin tamamini Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabi bagina varincaya kadar istesin."
Tirmizi, Daavat 149, (3607, 3608).

Aleyküm Selam kardeşim.
Rabbimiz yardımcınız olsun.
sizler duamızda olacaksınız. ve duası kabul olanların duasıyla inşallah...
Selam ve dua ile

~ Zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Enes (radiyallahu anh) anlatiyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Sizden herkes, ihtiyaclarinin tamamini Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabi bagina varincaya kadar istesin."
Tirmizi, Daavat 149, (3607, 3608).

Aleyküm Selam kardeşim.
Rabbimiz yardımcınız olsun.
sizler duamızda olacaksınız. ve duası kabul olanların duasıyla inşallah...
Selam ve dua ile

Amin, Allah razı olsun. Kusura bakmayın geç cevap veriyorum. Daha önce baktım ama post'um gitmemiş zannetmiştim. Şimdi görüyorum mesajınızı. Çok teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt