Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dansın Yasaklanışı (1 Kullanıcı)

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
ilk kez duydum kardeşim ama öğrenmiş olmamız iyi oldu
şayet ki bilinçli bi müslüman eşi dışında bir başka kişiyle bu davranışta bulunacağını sanmıyorum muhatabı kim olursa olsun eşi dışında bir kişiyle doğru olacağına inanmıyorum
emeğine sağlık, Rabbim razı olsun inşaallah..
selam ve dua ile..[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/QUOTE]

yukarıda kardeşimin söyedigine katılıyorum bencede eşinden başkasıyla dans edilmemesi gerekir..
ilk kez bende duyuyorum kanuninin bu mektubunu fransada yüz sene dans yapılmamasıda dikket çekici bir durum:)...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ilk kez duydum kardeşim ama öğrenmiş olmamız iyi oldu
şayet ki bilinçli bi müslüman eşi dışında bir başka kişiyle bu davranışta bulunacağını sanmıyorum muhatabı kim olursa olsun eşi dışında bir kişiyle doğru olacağına inanmıyorum
emeğine sağlık, Rabbim razı olsun inşaallah..
selam ve dua ile..[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

yukarıda kardeşimin söyedigine katılıyorum bencede eşinden başkasıyla dans edilmemesi gerekir..
ilk kez bende duyuyorum kanuninin bu mektubunu fransada yüz sene dans yapılmamasıda dikket çekici bir durum:)...[/QUOTE]

Evet ama sanırım başkaların yanında da uygun olmaz gibi :) bana göre tabi.
dinimiz ne der onu bilmiyorum :)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
fransa tarihe fransız çıktı !!

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardesm allah razı olsun inşallah

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Kanunî'nin Fransa Kralına yazdığı tarihî mektup aynen şöyledir:

— Ben ki; kırksekiz krallığın hakanı, Kanunî Sultan Süleyman Han'ım. Sefirimden aldığım rapora göre, memleketinizde dans namı altında kadın - erkek birbirine sarılmak suretiyle, alâmeleinnas icra-i luğbiyat yapılmakta olduğu mesmu-u şahanem olmuştur.

Hem hudud olmaklığımız dolayısiyle,
işbu rezaletin memleketimede sirayeti ihtimali muvacehesinde Name-i Hümayunum yedinize vusulünden itibaren, derhal son verilmediği takdirde, bizzat Orduyu Hümayunumla gelip men'e muktedirim!..
Kanunî'nin bu mektubundan sonra, Fransa'da yüz sene dans yapılmamıştır.

günümüzde danslı düğünlerin yapılması ne derece batılaştığımızın "medeniyetleştiğimizin(!)" resmidir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt