Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cihad Allah Içindir Ve Allah Yolundadir (1 Kullanıcı)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Heniyye: Kurtuluşa Kadar Direnişe Devam!

heniyye-kurtulusa-kadar-direnise-devam.jpg

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Gazze'ye gelen Vefa Kafilesi-2 aktivistlerini kabul etti. Heniyye, Filistin topraklarını kurtarıncaya kadar direnişe devam edeceğiz dedi.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye dün öğleden sonra Gazze’ye gelen Vefa Kafilesi-2 aktivistlerini kabul etti. Kafileye Katar, Mısır, Ürdün, Suriye, Cezayir ve Fas'tan aktivistlerleAvrupa ülkelerinden yaşayan Filistinliler iştirak ediyor.
İsra ve Mirac'ın yıldönümünde Gazze’yi ziyaret eden kafilenin yaptığı ziyaretin anlamlı olduğunu belirten Heniyye, yine bu mübarek günlerde işgal güçlerinin saldırısı sonucu şehit olan 10 kişinin kanlarıyla Gazze’yi suladığını belirtti.

hen.jpg

Heniyye devamla şunları söyledi:

“Cihad ve direnişin sürdüğü bir zamanda destek için gelen kafile çok önemli. Ziyaret, gelen insanların taşıdığı onur ve özgürlük aşkını gösteriyor.
Filistin’e ulaşmak için kafilenin uğradığı her yerde Filistin’de destek için sürdürdüğü faaliyetleri takdir ediyoruz."

Filistin halkının ümmete hep güvendiğini ve hüsnü zan beslediğine dikkat çeken Heniyye “Filistin topraklarını ve kutsal mekânları kurtarıncaya kadar cihad ve direnişe devam edeceğiz.

Dayanışmacıların yaptığı faaliyetler burada cihad ve direniş sürdüren
Filistin halkının çabalarından daha az önemli değildir. Dünyanın dört bir yanında sürdürdükleri faaliyetleri Filistin halkı büyük bir dikkatle takip ediyor” dedi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
[h=1]KENDİNDEN ZUHUR; 3 ABD'liyi Niçin öldürdüm?[/h][h=2]“Kendinden zuhur Diyalektiği” tıkır tıkır işliyor…[/h]

kendinden_zuhur_3_abdliyi_nicin_oldurdum_h386.jpg

“Kendinden zuhur Diyalektiği” tıkır tıkır işliyor… Hiçbir şey bu diyalektiğin önüne geçici değil… İslâm öylesine kökleşmiş ki bu coğrafyanın kalbine bir bakmışsınız, hiç beklenmeyen yerden ve hiç beklemediğin şahıstan ve hiç beklenmeyecek şekilde zuhur etmiş… Bu haber o cinsten Afganlı kardeşimiz “Gereken yerde gerekeni yapmak” ölçüsünü nede güzel mahyalaştırmış. Gazası mübarek olsun.
O bir Afgan. Ancak Taliban'a ya da herhangi bir cihadi gruba üye değil. Buna rağmen 3 ABD'li NATO askerini öldürdü. Ve nedenini anlatıyor ;"Ben Afganistan'da Taliban'a üye değilim, herhangi bir cihadi grupla da alakam yok. Ama ne zaman bu Batılı güçleri köylerimizde dolaşırken görsem, onlarla savaşmak için hep bir silahım olsun diye arzu ederdim. Bir gün bir arkadaşım bu isteğimi duydu ve bana, istediğim kadar öldürebilmem için bir AK-47 getireceğine söz verdi. NATO askerlerini öldürmeden iki gün önce Peygamberimizisallallahu aleyhi vesellem rüyamda gördüm. Bana, savaş meydanında inanmayanlarla çarpışırken dişini kaybettiğini söyledi. "Bu NATO askerleriyle savaşmaktan seni alıkoyan nedir?" diye sordu.
Amerikalıları öldüren Afgan, ertesi gün de rüyasında Ebu Hanife'yi gördüğünü, Ebu Hanife'nin kendisine, "Benim hapiste yatmamdan sonra 3 bin Hıristiyan Müslüman oldu, senin onlardan korkmana sebep olan nedir?" diye sorduğunu anlattı.
Sonuç olarak silahı alıp 3 Amerikalıyı öldürdüğünü söyleyen Afgan, "Bunu sadece dinimi savunmak ve Allah'ı razı etmek için yaptım" dedi. Yaptığından hiç bir şekilde pişman olmadığını söyleyen Afgan, Guantanamo'ya ya da herhangi başka bir hapishaneye götürülmekten ya da idam edilmekten korkmadığını belirtti.
(PressMedya,14.07.2012)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Bu Rezillik Size Yeter!

2012_0511_kose.jpg

Yakup Köse,Suriye ile alakalı öyle bir yazı kaleme aldı ki,neyin ne olduğuna dair çarpıcı bir analiz niteliğini'de taşıyan yazısı gerçekten okunmaya değer...

“Suriye ile ilgili herkesin kafası karışık” zırvasını duyunca kan beynime çıkıyor! Hele, bilmem kaç model düşüncelerle hâdiseleri değerlendirip önüne geleni yaftalayıp duranları görünce…
Solcuları ve ulusalcıları anlıyorum! Ben onları anlıyorum ama onlar gelen dalgayı anlayamıyorlar! Daha doğrusu, ellerinde kalan tek bir şablon ve tek bir tanımlamayla (Antiemperyalizm!) işin içinden çıkamıyorlar. Bir de üzerine, yıllardır hor gördükleri Müslüman halklar onların hayallerindeki devrimleri yapmaya başlayınca bir şok geçiriyorlar, şoktan kurtulunca da başlıyorlar yaftalamaya: “Arkalarında emperyalist güçler var!” Sadece onlar yapabilir ya halk ihtilâllerini, Müslümanlar’ın haddine mi!..
Hatırlayın, 11 Eylül’de
ABD’deki İkiz Kulelere yapılan saldırı sonrası ne rezil yorumlar yapmışlardı. Hatta işi ırkçılığa döküp, “Araplar böyle bir saldırıyı planlayamaz” diyenler bile olmuştu. Kendileri çok akıllı ya!.. “ABD Afganistan’ı işgal etmek için kendi kendini vurdu” diyenlere, hâlâ da bunu savunanlara akıl sağlıklarının düzelmesi için elimden dua etmekten başka bir şey gelmiyor!..
Sol davadan yıllarca hapis yatmış, babam yaşlarında bir solcunun çaylarımız içerken söylediği şu söz aslında her şeyi ne güzel anlatıyor: “Antiemperyalizm adına Bosna’da Sırplar’ın yanında olduk ya, bu rezillik bize yeter!”
“Antiemperyalizm” diye ortalığı ayağa kaldırıp Müslümanlar’ın devrimlerini yaftalayanları Çeçenistan’da, Doğu Türkistan’da görebilir misiniz? Oralarda yapılan katliamlardan, soykırımlardan bahsettiklerini duyabilir misiniz? Evet bahsediyorlar ama nasıl; soykırıma mâruz kalmış Müslümanları suçlayarak! Uzağa gitmeye gerek yok; 1999 yılında yüzlerce asker Metris Cezaevi’ne girip İbda davasından yatan tutuklu ve hükümlülere operasyon yapacaktır ama karargâhtaki hesap tutmaz ve yüz kusur asker İbda mensupları tarafından bir süreliliğine ‘misafir’ edilir! Kendilerinin hayal bile edemeyeceği bu hâdiseye,
Ergenekon davasından tutuklu Doğu Perinçek’in gazetesi Aydınlık nasıl yaftalamıştı: “Süper NATO Yapımı!”
Bu zihniyet aslında
ABD’yi ‘ilâh’ olarak görüyor ama farkında değil! Öyle ya, ancak bir ‘ilâh’ her şeyi isteği gibi, isteği anda, kusursuz bir şekilde yapabilir!..
Gelelim yazımızın başındaki mevzuya. Suriye’de her şey çok net. Yıllardır zulüm altında olan, hastane sırasında bile ayrımcılığa uğrayan bir halk, İslâm dünyasındaki hareketlenmeyi fırsat bilip kıyama kalktı. Dikkat edilmesi gereken ve Esed yanlılarının gözden kaçırmaya çalıştığı mihenk noktası şu: Müslümanlar aylarca, tek bir kurşun atmadan gösteriler yaptılar, taleplerini dile getirdiler. Peki, Beşşar Esed ne yaptı? Şiddete başvurmadan gösteri yapan halka kurşun sıktı! Buna rağmen halk şiddete başvurmadan aylarca gösterilere devam etti. Ama sabrın da bir sınırı vardı! Esed’in ordusundan, “Halkıma kurşun sıkmam” diyerek ayrılan subay ve erler Özgür Suriye Ordusu’nu kurdular. Halkı örgütlediler ve silâhlı direniş başladı.
Neymiş, direnişin arkasında emperyalist güçler varmış! Biraz vicdanı olan sormaz mı, mâdem direnişin arkasında emperyalistler var da neden direnişçiler silâh ve mühimmat sıkıntısı çekiyor? İddia ettiğiniz gibi olsaydı şimdiye kadar direnişçiler Esed’i devirmeleri gerekmiyor muydu?
Bir de muhaliflerin hepsini bir torbaya sokma derdindeler ki kahpeliğin zirve noktası! Esed’e muhalif olup Batıcı olanlarla, hem Esed’e hem de Batı’ya karşı olan muhalifleri nasıl bir tutabilirsiniz?
Bir de tutturmuşlar, “
ABD’nin ve İsrail’in hesabı var”! Olacak tabiî! Sadece onların mı; Rusya’nın, İran’ın, Çin’in de hesapları var. Hâkeza Afganistan’ın da hesabı var,Pakistan’ın da hesabı var!.. Ne yapsın Suriye halkı, başkaların hesapları var diye mücadele etmesin mi? Ne yani, Türkiye üzerinde hesaplar var diye ben muhalif kimliğimden vaz mı geçeceğim!
ABD’nin ve İsrail’in hesabı, Mısır elden gittikten sonra Suriye’yi de İslâmcılara kaptırmamak. Esed’in yerine Esed gibi birisini arıyorlar. Buldukları an ‘muhalif lider’ diye pazarlayacaklar. Artık burada iş direnişçilere düşüyor, pazarlamaya izin vermemeliler.
Solcuları ve ulusalcıları ne kadar anlıyorsam, bunların kuyruğuna takılıp kardeşlerini yaftalayan, hakaret eden Müslümanlara da o kadar acıyorum. İçlerinde bulundukları zavallı durumun farkında bile olmadan hayâsızca, şahsiyetini korumak için mücadele veren Müslüman kardeşlerine saldıranlar çok yakında, “Antiemperyalizm adına Beşşar Esed’in yanında olduk ya, bu rezillik bize yeter!” diyecekler ama iş işten geçmiş olan. Bir faydan dokunmuyor bâri sus da adam sansınlar!
Bir de şu moda oldu: “Tamam direnişçilerden yana ol ama
ABD ve NATO’ya da karşı olduğunu söyle!” Ben böyle bir şeyi söylemeyi zül addederim; zaten benim varlık sebebim Batı’nın tüm unsurlarına karşı olmak…
Farkındayım, yazı uzadı. Bu hamur daha çok su götürür. Allah izin verirse gelecek yazılarımızda devam ederiz. Ahmet Kaya’nın dediği gibi, nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça ‘düşünceleri’ mercek altına almaya devam.
Başınız belada!..

Yakup Köse / Milat

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ABD, Afgan direnişine dayanamadı
amerikan-askerleri-intihar-ediyor_675241233436.jpg

ABD, 2014'teki çekilmeyi bir yıl öne aldı. Pentagon ise, Afgan askerlerini eğitme projesini yeniden gözden geçiriyor.

05 Ocak 2013

Afgan güvenlik görevlisi Mahmud'un geçen yıl Kunar'da iki
Amerikan askerini öldürmesi, Obama'nın Afganistan planını alt üst etti. Olaydan sosnra şok yaşayan ABD, 2014'teki çekilmeyi bir yıl öne aldı. Pentagon ise, Afgan askerlerini eğitme projesini yeniden gözden geçiriyor
ABD'nin Afganistan savaşını kazanamayacağını tam olarak 2012'nin 11 Mayıs'ında anladığı ileri sürülüyor. O gün ülkenin kuzeydoğusundaki Kunar eyletinde üslenenAmerikan birlikleri, bölgede teftiş eğitimi yaparken Gaziabad'daki Afgan güvenlik güçlerinin karargahını da ziyaret etti.
O sırada çevre güvenliğini sağlayan askerler arasında bulunan 22 yaşındaki Helmandlı Mahmud, nöbet tuttuğu noktaya yaklaşan
Amerikan askerlerinin üzerine şarjörünü boşalttı. Altı askerden ikisi ölürken dördü de yaralandı.
Saldırıyı,
Taliban baskını sanan askerlerin paniğe kapılmasından yararlanan Mahmud, öldürdüğü bir askerin silahını alarak daha önceden planladığı gibi Taliban konrolündeki bölgeye kaçtı.
ÖLDÜRDÜM! ÇÜNKÜ...
Taliban tarafından boynuna çiçek demetleri takılarak kahramanlar gibi karşılanan Mahmud, daha sonra yayımladığı videoda, 'Öldürdüm! Çünkü onlar benim ülkemi işgal etti. Öldürdüm! Çünkü onlar benim ülkemde masum sivil insanları öldürüyorlardı. Öldürdüm! Çünkü onlar kafir. Müslüman toprağında silahlı dolaşıyorlardı' diye konuştu.
Bir Afgan askerinin eğitim teftişi sırasında
Amerikan askerlerini öldürmesinin Washington'u şoke ettiğini belirten New York Times gazetesi, bir hafta önce de Kabilde bir kadın Afgan polisinin Amerikalı bir kontraktörüne saldırdığını hatırlatarak, 'İçeriden gelen bu saldırılar, ABD'nin ne yapsa da Afganistan'da tutunamayacağını göstermesi açısından önemli' diye yazdı. Gazeteye konuşan Amerikalı subaylardan Joseph Hissong da, 'Bu saldırılar bütün oyun planını kökten değiştirdi' dedi.
KUNAR'DAN ÇEKİLDİLER
Yine New York Times'da Matthew Rosenberg imzasıyla yayımlanan bir analizde ise Mahmud'un şoke edici saldırısından sonra
ABD Başkanı
Barack Obama'nın
Afganistan stratejisini değiştirdiği ve çekilme takvimini 2014'ten 2013'e aldığı vurgulandı. Analizde,
ABD planlarında yapılan köklü bir değişikliğin de Washington'ın Taliban ile masaya oturmayı kabul etmesi gösteriliyor. Analizde ayrıca Amerikan askerlerininAfganistan'da ilk olarak Mahmud'un eylem yaptığı Kunar eyaletinden geçen hafta sessiz sedasız ayrılmasına da dikkat çekildi.

Yeni Şafak

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH'ın laneti, İslam'ın cihat emrini reddedenlerin, cihadı baltalamaya çalışanların, İslam'ı küfür düzeninin çeşnisi bir ucube haline sokmaya çalışanların ve bütün bunları İslam'ın hoşgörüsü olarak sunmaya yeltenenlerin üstüne olsun!..(S.M)"...amin...

berat05

Yönetici
Güncellll

Güncellll

Gerçekte, "Allah yolunda" terimi, Islâm kavramları içinde onların düşündüğünden çok geniş bir anlam belirtir. "Allah yolunda cihad" batılıların anladığı manada kutsal bir savaş değildir. Islâm nazarında, toplumun fayda ve mutluluğu için, geçici dünya arzusunda bulunmadan yapılan her hareket "Allah yolunda"dır.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
ALLAH'ın laneti, İslam'ın cihat emrini reddedenlerin, cihadı baltalamaya çalışanların, İslam'ı küfür düzeninin çeşnisi bir ucube haline sokmaya çalışanların ve bütün bunları İslam'ın hoşgörüsü olarak sunmaya yeltenenlerin üstüne olsun!..(S.M)"...amin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt