Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

CENNETİ ÖZLÜYORUZ... (1 Kullanıcı)

hacisitki

Kayıtlı Kullanıcı
Bizler Hz.Adem Ve Hz Havva'nın soyundan geliyoruz.Onlar cennetteydiler.Sınırsız zevkleri tattılar.Ve bizim genlerimiz cenneti özlüyor...

Düğüm düğüm olursunda bir söz keser düğümlerini. Haydi biraz geçmişe gidelim. Cennetten gelen atalarımızın genlerine...

Öyle güzel bir yerden geldilerki, dünya sürgün yeridir bize. Öyle bir tat aldılarki, dünyada binlerce meyveye katılmış bir tadı zevki bir yudum suyla içtiler cennet bahçesinde. Aşk mı ? Sevgi mi ? Dünyada gerçek aşk yoktur. Aşk cennet için varedilmiştir. Cennettedir gerçek sevginin sıcaklığı. Biz bu düyaya gönderildik. Cennete göre sürgündür bizim bu yolculuğumuz...

Ben dünyanın dostlarım için acı, bulanık, dar ve sıkıntılı olmasını vahyettim.Ta ki bana kavuşmayı özlesinler. Camiü's-Sağir,Hadis no :2723

Affet Allah'ım biz cenneti bize sıkıntı ve darlık vereceğin dünyada arıyoruz. Affet Allah'ım bizler cenneti çok özledik. Ölümü özledim ben. Affet Allah'ım cenneti özleyerek, sonsuz cennetimden, fani dünyaya kandık.

Sahi ölüm size, bana ne kadar yaklaştı. Azrail'in nefesini kaç kez hissettik çok yakınımızda. Aslında o aldığımız nefes kadar yakın bize değilmi. Sahi Azrail geldiğinde bekliyordum seni cenneti çok özledim diyebilecekmiyiz. Yoksa daha zamanım olmalı. Daha gidemediğim tatil yerleri, tatmadığım lezzetler, görmediğim doyamadığım sevdiklerim mi var diyeceğiz.

Dünyada yaşamasını bilmeyen, Cennette yaşayamaz. BEKTAŞİ

Bizler cennetten gelmiş atalarımızın torunuyuz. Bizler cenneti özlüyoruz. Kimbilir belkide çoğumuzun kişiliğinde olan, aşkı aramak, maceracı olmak,mutlak sevgiyi aramak, yani neyse aradığımız, galiba biz onu cennette dha çok sevdik. Bizler bu yalancı dünyada onun peşinden koşar olduk. Sahi ruhun neyi arıyor senin. Özlediğin cennetteki bir meyveyimi, yoksa genlerini bozduğun ruhunla gideceğin cehennemimi.

Cenneti özlüyoruz. Ölümü özlediğimiz kadar, ve dünyada yaşamasını bildiğimiz kadar.

Hepimizin sonsuz hayatı inşallah özlediğimiz cennetimizde son bulur...

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
RE: CENNETİ ÖZLÜYORUZ...

Dünyada yaşamasını bilmeyen, Cennette yaşayamaz. BEKTAŞİ

asli88

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. B)ALLAH razı olsun kardeşim çok güzel bir yazı bana bu dünyanın fani oldunu hatırlattı selam ve dua ile

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm..Allah(c.c) razı olsun paylaşımınızdan dolayı...

Allah(c.c) bizleri bu dünyadan öbür dünyaya imanlı bir şekilde göç etmemizi nasip eylesin inşallah..

Allah(c.c) bizleri cennetin en güzel yerlerinde yaşamamızı nasip eylesin inşallah...Amin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt