Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bu size saçma gelebilir ama sizin önerilerinize ihtiyacım var (1 Kullanıcı)

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
ben 18 yaşında dini inancına bağlı olan biriyim ortaöğretimden bu sene mezun oldum sınava girdim ama istediğim puanı alamadım tam yıkılmış olan hayallerimi yeniden kurmaya karar vermişken abimin bana sunduğu öneri aklımı çok kurcaladı bu konuda yardım edeceğinizi düşündüğüm için böyle bir yazı yazmaya karar verdim abim bana okula devam et demesi gerekirken benim medreseye gitmemi önerdi çok şaşırdım hayatta insanın iki seçenek arasında kalması kadar zor bir olay olamaz aslında abimin beni düşünüp böyle bir öneride bulunması güzel ama aklım çok karıştı sizce okul okumaya devam mı edeyim yoksa medreseye mi gidiyim ?bu iki seçenekten birini seçmeliyim bu konuda bana yardım edermisiniz rica ediyorum ALLAH razı olsun

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
tabı bu karar sana ait seleme kardeşim bence hem medreseye gıt hem egıtımıne devam et öyle kurslar var tabııkı senın kararın önemli ama medrese egıtımı alsan cok guzel olur..

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
tabı bu karar sana ait seleme kardeşim bence hem medreseye gıt hem egıtımıne devam et öyle kurslar var tabııkı senın kararın önemli ama medrese egıtımı alsan cok guzel olur..[/QUOT
benim gönlümde medreseden yana ama bi yanım okumayı tercih ediyor ve ben medreseyle okulu bir arada yürütemem ki yorumunuz için allah razı olsun

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
ozaman şöyle bi tafsiyede bulunayım bende ğündüz okula git okuldan sonra yatılı medreseye git benim oglum bu şekilde okuyor
ikisinide yürütüyor maşallah artı hem bu dünyanı kurtarıyon hemde ahiretini
insanın başşaramıyacağı hiç birşey yoktur canım bunu sakın unutma istedikten sonra nasıl yürüttüğüne sen bile şaşarsın yeterki iste
yinede karar senin rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah allaha emanet ol bitanem

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
ozaman şöyle bi tafsiyede bulunayım bende ğündüz okula git okuldan sonra yatılı medreseye git benim oglum bu şekilde okuyor
ikisinide yürütüyor maşallah artı hem bu dünyanı kurtarıyon hemde ahiretini
insanın başşaramıyacağı hiç birşey yoktur canım bunu sakın unutma istedikten sonra nasıl yürüttüğüne sen bile şaşarsın yeterki iste
yinede karar senin rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah allaha emanet ol bitanem

dularınız için allah razı olsun ablacım ama benim okuyacağım bir okul değil sınava hazırlık yani dersaneye gidicektim ve sonra medreseyide koydular önüme ve seçmemi istediler biliyosunuz kapalı kadınların neler çektiğini ve bi meslek sahibi olursam kapalıysam açılmak zorunda kalırım ve ben bunu istemiyorum ve şu an gönlüm medreseden yana sonuçta bu dünya geçici ve ben ebedi hayatı seçmek istiyorum herkes gibi düşünceleriniz için sağolun allah razı olsun sizden

sezer32

Kayıtlı Kullanıcı
bence oku kardeşim memleketin tahsilli Allah'ını kitabını bilen insanlara ihtiyacı var...Okumayı dene eğer yapamassan ilerde tekrar medreseye yada kurslara gidersin.Hayat kolay değil artık 1 kişinin çalışmasıyla yürümüyor herşey para değil ama iyi bir meslek sahibi olmassanız ilerde geçim derdinden dini hayatınız sekteye uğrayabilir Allah korusun... Bugün düşündüklerin 5 10 yıl sonra sana çok farklı gelebilir ilerde pişman olmak istemiyorsan her kapıyı dene bence ...hem çalışıp hem islamını yaşayan okadar çook insan var ben bi devlet hastanesinde çalışıyorum.Hemşireden tut doktoruna temizlikçisine kadar dinini yaşayan bayanlar gözümün önünde bence oku güzel kardeşim bir meslek sahibi ol ...ama Rabbim inşallah hakkında en hayırlısı ne ise onu nasip etsin

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
"hic olmeyecekmis gibi bu dunya icin yarin olecekmis gibi ahiret icin calis"

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
düşünceleriniz ve verdiğiniz fikirler için allah hepinizden razı olsun dostlarım sağolun sizin için küçük bi fikir olabilir ama benim hayatımı değiştirecek kadar önemli bu seçim inanın hepinizin fikirleri benim vereceğim karara çok yardımcı oluyor teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt