Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Ramazan Miladımız Olsun Mu? (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
645841-ramazan%20y.jpg

Es selamu aleykum ve rahmetullah..
Yine bir Ramazan ayının arefesindeyiz.. Çok heyecanlıyız.. Bizleri Ramazana (İnşaAllah. Çünkü 1 gün var daha) kavuşturan Rabbimize binlerce kez hamdolsun.. İlk teravimiz bu gece.. İlk sahurumuzu bu gece yapacağız İnşaAllah.. (İlk davul sesini duymak beni çok etkiliyor ( : ) Hepimizin evinde ayrı bir heyecan.. Ramazanın o anlatılmaz manevi atmosferinin doyumsuz heyecanı.. Ramazanın bereketine hepimiz ortak olalım.. Diyorum ki bu Ramazan yeni bir başlangıç olsun hepimiz için.. Bu Ramazan Miladımız olsun.. Nefsimize söz geçiremedğimiz, yapmak isteyip de yapamadığım her ne varsa, bu Ramazanda yapalım inşaAllah..
Bu ayı fırsat bilip, elimizden geldiği kadar amellerimizin sayısını arttırıp, Rabbimizin razı olacağı işler yapalım inşaALLAH..

Son günlerde kapanmak isteyip de kapanamayan arkadaşlar.. adlı konumuzun MaşaAllah SubhanaAllah aktifliği, kapanmak istreyen kardeşlerimizin sayısının artması hepimizi çok mutlu ediyor.

Kapanmak isteyen kardeşlerimizin örtü nuruyla nurlanmaları ne güzel bir başlangıç olur.. ( :

Namaz kılmıyorsak, namaz.. (Vakit namazlarımız, teraviler, teheccüd namazı, evvabin, kuşluk ...)

Kur'an'ı Kerim'e daha fazla zaman ayırmak..(Kur'an'ı Kerim hatimleri, mukabeleler, tefsir, meal )

Yardıma muhtaçlara yardım elimizi uzatmak.. (Yardım, Sadaka, fitre ayrıca zekat...)

Teheccüd na
mazına başlayıp, inşaAllah Ramazandan sonra da devamını getirmek..
(Sahur için kalktığımızda teheccüd namazımızı kılıp, ardından yemeğimizi yemek..)

Birbirimiz için dua etmek.. (Kişisel dua isteyen kardeşlerim isimlerini yazıp, istedikleri duaları yazabilirler)

Bunlar benim şimdilik aklıma gelenler..

İmam-ı Rabbani hazretleri de buyuruyor ki:

Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.

Şimdiden Hepimizin Ramazan-ı Şerif'i Mübarek, hayırlara vesile olsun inşaAllah..

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de acizane olarak bunu paylaşmak istiyorum..

RAMAZAN AYI'NDA NE YAPMALI NE YAPMAMALI?

Bir ramazan ayına daha bizleri ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. İçinde kadir gecesi bulunan bu aya erişebilmek herkese nasip olmadı. Ahirete göçenler bu günleri göremedi.
O halde Ramazan-ı şerif’in faziletlerini elde etmek için bize verilen bu fırsatı iyi değrlendirmemiz gerekiyor.

NE YAPMALI?

Oruçlu olmamız zaten başlı başına bir ibadet. Oruçlunun uykusu da bir ibadet. Ancak gündüzlerini uyuyarak geçirmek de Salih kulların işi değildir. Bize yakışmaz.
Gece sahura kalktığımızda mutlaka nafile namaz kılalım.
Mümkünse gecenin o saatinde televizyon ile değil zikrullah ile meşgul olalım. Arkadaşlar bu sahur programlarından fayda gelmez. Alalım elimize tesbihi ve tövbe istiğfar ile başlayıp kelime-i tevhid ile devam edelim. Salavatlar ile Peygamberimize selam gönderelim.
İşrak, kuşluk, evvabin gibi namazlarımıza daha bir ehemmiyet gösterelim.
Mutlaka bir Kur’an-ı Kerim hatmi indirelim. Eğer okuyamıyorsak dinleyerek ve takip ederek bir hatim indirelim.
Çalışan kardeşlerimiz bu sıcaklara rağmen oruç tutuyorlar. Onlara Allah’u Teala kolaylık versin. Onların ecri muhakkak ki kat kat olacaktır. Eve zaten yorgun argın gelen bu kardeşlerimiz yine mümkünse bir hatim indirmelidir. Teravih namazı kılmaları da zaten geceyi ihya etmeleri demektir.
Yanımızda bir tesbih bulunduralım. Boş kaldığımız vakitlerde çıkaralım ve Rabbimizi zikretmeye başlayalım. Otobüste, durakta, evde, arabada… Boş durmayalım…
Ümmeti Muhammed’in selameti, yükselmesi, muzzafferiyatı, kariflerin ve ehli sünnet düşmanlarının zilleti için gece ve gündüz özellikle iftar vaktinde dua edelim. Memleketlerinde zulüm gören kardeşlerimizi, kafirler ile harb eden mücahidleri de dualarımızda unutmayalım.

TELEVİZYONU KALDIRIN!

Değerli gönül dostları!
Büyük Şeytanlar Ramazan’da bağlanıyor ama televizyon denen kutu onu aratır cinsten daha şerli hale geldi. Bir bakayım, iki bakayım diyerek karşınıza çıkan na mahremler, boş maleyani işlerle saf altın değerinde olan dakikalarınızı, saatlerini heba edersiniz. Dolayısıyla bu ramazanda bir karar verelim. Ve Televizyonu evin bir köşesine bu aya mahsus hiç açmamak üzere kaldıralım.
Bakalım hayatımızda neler değişiyor. Herkes ailesiyle bir karar alsın ve uygulamaya koysun. Sonuçları buradan paylaşalım inşaAllah..

NELER YAPMAMALI?

Hani büyükler der ya: “Önce çuvalın altını dikeceksin” Biz de ibadetlerimizi artırarak yapacağız ama önce Ramazan ayının ve orucunun faziletinden mahrum bırakan günahları terk edeceğiz.
Yaz aylarında olmamız hasebiyle cadde ve sokaklar yürünmez hale geldi. Mümkün olduğu kadar sokağa adım atmamak gerekiyor. Çünkü insan gözünü nereye kaçırırsa kaçırsın haram ile karşılaşıyor. Bu da ister istemez manevi huzuru etkiliyor.
Her zaman sakındığımız yalandan, dedikodu, gıybet, kul hakkı gibi amel defterini yakıp kül edecek haramlardan bu ayda aslandan kaçar gibi kaçmalıyız.
İnsanlarla söz dalaşına bile girmemeli, kavga etmemeli, çekişmemeliyiz. Size saldıran biri olması halinde ne diyeceğinizi zaten biliyorsunuz: “Ben oruçluyum.”
“Hiçbiriniz, oruçlu olduğu gün çirkin söz söylemesin ve kimse ile çekişmesin. Eğer biri kendisine söver veya çatarsa, ‘ben oruçluyum desin’(Buhârî, Savm 9; Müslim, Sıyâm 163. Ayrıca bk. Nesâî, Sıyâm 42)
İki adam ışıklarda trafik yüzünden birbirlerine saydırıyorlar. Biri öbürüne küfrediyor ve diyor ki: “oruç ağız beni sövdürüyorsun” Halbuki orucun insanı sakinleştirmesi lazım, bir huzur, sükunet vermesi lazım. Dili kötü sözden, kalbi fena düşüncelerden koruması lazım. Elleri ve ayakları haramdan koruması lazım.
O halde Müslümanlar bu Ramazan-ı Şerif’i fırsat bilerek yeni bir başlangıç yapalım. Ruhumuzu, kalbimizi, gönlümüzü kir ve pasaktan arındıralım.

KAYNAK

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
ÇoK güzel bilgiler paylaşmışsınız.. KatkınızDan ve emeğinizden dolayı Allah (celle celaluhu) razı olsun..
Ecrini fazlasıyla versin inşaAllah..
En çok gaflete düştüğümüz şey ise, dediğiniz gibi sahur programları..
Nefsimize mi hoş geliyor artık, bilemiyorum..
Tövbe etmek, zikirle meşgul olmak, Efendimiz'e (salllallahu aleyhi ve sellem) salavat getirmek,KuR'an'ı Kerim okuyup, dinlemek bizim için daha hayırlı olacak inşaAllah..
İnşaAllah bu Ramazan hepimiz için hayır olacak.. Hayırlara vesile olacak..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel hayra vesile olmak
bu Ramazan Miladımız olsun..
bu söz ne kadar etkileri beni anlatamam
inşaAllah bu Ramazan bizim gibi günahkarlar için bir milat, bir çıkış kapısı olur.
:a36:
Rabbimin kapısı daima açık değil mi.
o kapıyı aralamak da bize kalıyor
kapıya gitme işini bari yapalım hazır açıkken Rahmet kapıları.

bu arada özel olarak dua isteyen varsa demişsin.duamı açıkça burada söyleyemiyorum.
ama beni de dualarınız da unutmazsanız sevinirim.
evimizin huzura kavuşması, aile fertlerinin hidayete ermesi için
:a03:

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel hayra vesile olmak
bu Ramazan Miladımız olsun..
bu söz ne kadar etkileri beni anlatamam
inşaAllah bu Ramazan bizim gibi günahkarlar için bir milat, bir çıkış kapısı olur.
:a36:
Rabbimin kapısı daima açık değil mi.
o kapıyı aralamak da bize kalıyor
kapıya gitme işini bari yapalım hazır açıkken Rahmet kapıları.

bu arada özel olarak dua isteyen varsa demişsin.duamı açıkça burada söyleyemiyorum.
ama beni de dualarınız da unutmazsanız sevinirim.
evimizin huzura kavuşması, aile fertlerinin hidayete ermesi için
:a03:

Rabbimizin kapısı her daim açık biz aciz kullarına inşaAllah..
Rabbim hakkıyla O'na kul olanlardan eylesin hepimizi..
Canım benim, inşaAllah o kapıya gidenlerden oluruz.. Gidip de dönmeyenlerden..
Rabbim her ne sıkıntınız varsa gidersin, feraha çıkarsın inşaAllah..
Dua eder, dua beklerim canım..
Rabbime emanetsin :H

mir_erhan

Moderator
Selamü Aleyküm...
tamda böyle bir başlık bekliyordum..ki... Rabbimiz vesilenizle nasip etti...
Birlikte birbirimizden güç alarak ve (Ravzadakinurunkölesi) kardeşimizin paylaştığı ayetteki Gibi;
''''Hatırlat.! Şüphesiz hatırlatma müminlere fayda verir.'' (ZARİYAT-55) ''
birbirimize hatırlatarak..
tökezlyeceğimiz anlar olacak...
Nefsimiz bizleri zorlayacak.. çevremiz durmayacak...
Biz sabır ile ve BİRLİK ile ...İNŞALLAH...
''Bu RAMAZANI MİLAD yapacağız''...

İnşallah Televizyona yaklaşmayacağım...
İnşallah kimseyle çekişmeyip söz dalaşına girmeyeceğim...
İnşallah DİLİMİ, GÖZÜMÜ ve KULAKLARIMI muhafaza edeceğim...
İnşallah Kuran Okumalarımı 3 katına çıkaracağım...
İnşallah Kaza NAmazlarımı bitireceğim...
İnşallah Çok Uyumayacak Çok konuşmayacağım...
İnşallah bu güzel ailemin her bir ferdinin ismini anarak tek tek dua edeceğim....
RABBİMİZ Nasib eyle
RABBİMİZ Güç ver...
ve EY RABBİMİZ bize Ali İmran Suresinin 8. ayetinin mealinde öğrettiğin gibi ;
''(Onlar şöyle yakarırlar): “Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.”(Ali İmran 8)
Amin...amin...

Selam ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamü Aleyküm...
Birlikte birbirimizden güç alarak ve (Ravzadakinurunkölesi) kardeşimizin paylaştığı ayetteki Gibi;

İnşallah bu güzel ailemin her bir ferdinin ismini anarak tek tek dua edeceğim....
RABBİMİZ Nasib eyle
RABBİMİZ Güç ver...
''(Onlar şöyle yakarırlar): “Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.”(Ali İmran 8)
Amin...amin...

Selam ve dua ile

Ve aleykum selam ve rahmetullah..
Allah celle celaluhu razı olsun inşaALLAH..
Rabbim sağlık-sıhhat versin, inşaAllah hep birlikte hayırlarda yarışalım, hayırlardan nasiplenelim..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Olsun inşaALLAH :)
Bu konuda hep güncel olsun :)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Olsun inşaALLAH :)
Bu konuda hep güncel olsun :)

Olsun inşaAllah kardeşim ibra =)
Ramazan'ımızın, iftarımızın, sahurumuzun nasıl geçtiğini, teravi namazlarımızı,
birbirimize edilen duaları bunun gibi bir çok şeyi paylaşırız inşaAllah..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bu Ramazan Teheccüd Namazına Bir Başlangıç Olsun !

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Selamü Aleyküm...

RABBİMİZ Nasib eyle
RABBİMİZ Güç ver...
Amin...amin...

Selam ve dua ile
selamün aleyküm mir erhan abi
kimseyi ne övmek isterin ne de övülmek isterim.
ama size karşı susamıyorum artık abi.
ya nasıl bir insansınız bilemiyorum ama inanın size o kadar imreniyorum, o kadar takdir ediyorum ki.
yazılarınızın herbiri öyle içten öyle samimi ve öyle doyurucu ki.
Allah sizden kat ve kat razı olsun bizler gibi sözle değil de duruşunuzla en güzel örnek olduğunuz için.
Allah sevdiği kulunu önce meleklerine sonra yeryüzündekilere sevdirirmiş.
sanırım sizi tanımadan bu kadar insanın sizi taktir etmesi, sevmesi bu yüzden.
Tekrar Allah razı olsun.
bu duruşunuz hiç değişmesin inşaAllah u Teala

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
İlk sahurumuz hayrolsun, bereketli olsun..
Bismillah deyip ilk orucumuzu tutuyoruz bugün, elhamdülillah..
Hepinizin Ramazan-ı Şerif'i Mübarek Olsun..

gül7

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim şu mübarek günlerde; dilek ve dualarımızı kabul etsin, günahlarımızı af eylesin... HAYIRLI RAMAZANLAR........

berat05

Yönetici
Kalbur Kesir Kardeşim.....Maaşallah Barekallah...Rabbim şevkimizi artırsın

Kalbur Kesir Kardeşim.....Maaşallah Barekallah...Rabbim şevkimizi artırsın

Bu Ramazan Miladımız Olsun

Gönüller de buluşalım ,

İbadetler de buluşalım ,

Tebliğ de yarışalım ,

Haydi

Bu Ramazan MİLADIMIZ OLSUN !!!!

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan ayı bütün müslümanlar için bir kurtuluş ayıdır. Bu ayı bütün müslümanlar çok iyi değerlendirmelidir. Zaten bir müslümana yakışan da bu ayı çok çok iyi değerlendirmektir. Çünkü hiçkimsenin bir daha ki Ramazan’a yetişip yetişmeyeceği belli değildir. Sadece konaklama yeri olan bu dünya hayatında ahiretimizi kurtarmamız için Yüce Rabbimizin bizlere ihsan ettiği çok faziletli bir aydır Ramazan ayı. Ramazan ayını nasıl değerlendirmemiz gerektiğini gerek Kur’an-ı Kerim gerek Hadis-i Şerifler bizlere yeterince anlatmaktadır.

Bir dahaki Ramazan’a yetişip yetişmeyeceğimiz belli değil. Şüphesiz bu bize hayatı da ölümü de veren yüce Rabb’imizin takdirinde olan bir şey. Madem öyle gelin hep birlikte bu yıl Rabb’imizin bizi bir kere daha ulaştırdığı Ramazan’ı şanına göre değerlendirebilmenin yollarını arayalım. Efendimizin mübarek diliyle bize öğretilen her dua çok önemlidir ve önemsenmelidir. Mübarek üç aylara girdiğimizden beri Efendimizin bize öğrettiği ve sürekli yapmamızı istediği bu duanın bizi heyecanlandırması lazım. Nasıl heyecanlandırmasın ki! Bu öyle mübarek bir aydır ki onun her bir dakikası, her bir saati bize cennetleri kazandıracak bir hazine mesabesinde. İşte Efendimizin “Allah’ım Recep ve Şaban’ı hakkımızda hayırlı kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” tarzında ifade buyurduğu o mübarek duası kabul olmuş ve biz bir kere daha bizi büyük bir rahmet deryası gibi karşılayan Ramazan’a kavuşmuş bulunuyoruz. Ramazan boyunca kendimize bir yol haritası çizerek rahmetten en fazla nasıl istifade edebiliriz diye bir gayretin içerisinde olmanın yollarını aramalıyız. Bir dahaki Ramazan’a ya yetişiriz ya yetişmeyiz, şüphesiz bu bize hayatı da ölümü de veren yüce Rabb’imizin takdirinde olan bir şey. Madem öyle gelin hep birlikte bu yıl ulaştığımız Ramazan’ı şanına göre değerlendirebilmenin yollarını arayalım.

*Kur’an-ı Kerim ile Bağlantımızı Artıralım

Ramazan, Kur’an ayı. Bu yüce kitabımız Kur’anı Kerim’de de böyle yer alıyor. Madem bu ay Kur’an ayı o halde Kur’an’la olan irtibatımızı bu ayda daha bir kavi tutalım. Bazı Allah dostlarının gecede iki hatim indirdiklerini de dikkate alarak her bir harfine 70 bin sevabın verildiği Kur’an-ı Kerim’i okuyarak manevi kazancımızı artıralım.

*Bol Bol Tefekkür Etmeyi Unutmayalım

İlk oruca başladığımız gündün itibaren gün içerisinde elimizi uzattığımız her bir nimetin bize Allah tarafından gönderilen bir nimet oluşunu tefekkür edelim. Ve bu tefekkür bize onun izni olmadan asla ona el uzatma hakkımızın olmadığını hatırlatsın. Zamanın diğer bölümlerinde elimizi ve ağzımızı serbest bırakan kudreti sonsuza hamd ve şükür içerisinde olalım.

*İlmimizi Artıralım

Okuma alışkanlıkları olanların okumadan durmayacağı kesin. Ancak bu coşkun rahmet dikkate alınarak bu ayda öyle sıradan, eften püften kitaplar değil insanın manevi oluşumuna katkı yapacak kitaplar tercih edilmeli. Efendimizin hayatını okuduysanız bu kez bir başka kaynak veya yazarın kaleminden onun seniye-i hayatlarını okuyun, çok yeni şeyler öğrendiğinize şahit olacaksınız.

*Ramazan Ayının Her Gününü Değerlendirelim

Allah dostlarının “Her gece Kadir, her gelen Hızır bilinmeli” tarzındaki öğütlerini dikkate alarak bütün bir Ramazan’ı aynı şuurla değerlendirmeli. Her gece Allah için sıcacık yataklar terk edilerek o Kudreti Sonsuz’a yönelmeli. Karşımıza çıkan her insana büyük bir hürmet ve nezaketle davranılmalı. Özellikle Ramazan’ın son on gününde gündüz ve gece çok daha iyi değerlendirmeye gayret edilmeli. İmkanı olanlar mutlaka itikafa girerek, son on gününde Efendimizin bu sünnetini ifa edip, hem sünnet sevabını kazanma gayretinde olmalı hem de bu son günler böylece bütün bütün ibadet ve taatla geçirilmeli.

*Haramlardan Sakınılmalıdır

Bu mübarek günlerde mümkün olduğunca göz harama bakmamalı, kulak haram dinlememeli, ağız haram tatmamalı, ayak harama yürümemeli, el harama uzanmamalı ve haramı tutmamalı, burun haramı koklamamalı, dil haramı söylememeli. Bir aylığına bile olsa evlerimize milyonlarca nahoş kare ve sahnelerle nahoş manzaralar pompalayan her türlü yayından uzak durulmalı. Ancak böyle olunca orucun gerçek oruç olduğu düşünülerek çevredeki insanların da bu anlamda olumsuz tavırları münasip bir dille izah edilmeli.

*Cemaatten Ayrılmamalı ve Cemaatler Çoğaltılmalı

Hiç olmaza böyle birlerin 70 binlere çıktığı rahmet ayında bizi günde beş kez huzuruna, camiye, cemaate çağıran ilahi çağrıya icabet edilmeli. Bu icabette o an yeryüzünün her tarafında yapılan ve yapılacak olan duaların kabule karine olması da düşünülerek bütün ümmet adına hüsnü istikbal ve hüsnü hatimede bulunulmalı.

*Yetimler Unutulmamalı ve Yetimler Sevindirilmelidir

Yetimleri ve çocukları sevindirmeli ve bu asla ihmal edilmemeli. Hele oruca alıştırılan çocukların nazlanmaları karşısında asla kızılmadan onların gönlü yapılmalı.

*İftar da Dua Etmek Unutulmamalıdır

İftar saatlerinin manevi bereket ve kazançları es geçilmemeli. Bu anlarda milyonların birden Allah’ın emriyle başladıkları oruçlarını yine O’nun emriyle ve O’nun nimetiyle açtıkları düşünülerek bu vakitlerde yana yakıla dua edilmeli.

*Şartları Oluşturan Her Müslümana Farz Olan Sadakalar Mutlaka Verilmeli

Yine Ramazan’da verilen iftar ve sadakaların değerlerinin bir sonsuz hazine mesabesinde olduğu akıldan çıkarılmamalı. Bu vesile ile yarım hurma bile olsa yolda kalmışa, öğrenciye iftarlar verilerek bu hazineye sahip olunmaya çalışılmalı. Allah’a el açın ki, yol açılsın. Dua, müminin her an, her dilediğini bütün dileklere karşılık veren sonsuz merhamet sahibi bir kudretin kapısında el açıp ona yalvarmanın, Ondan istemenin adı ve adresidir. Hele böyle bereketli zamanlarda bu muhteşem yola koyulup, hulûs-i kalp ile, büyük bir acziyet içersinde o kapının tokmağına dokunmak, mutlaka o kapının açılacağının müjdesini de beraberinde getiyor.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm mir erhan abi
kimseyi ne övmek isterin ne de övülmek isterim.
ama size karşı susamıyorum artık abi.
ya nasıl bir insansınız bilemiyorum ama inanın size o kadar imreniyorum, o kadar takdir ediyorum ki.
yazılarınızın herbiri öyle içten öyle samimi ve öyle doyurucu ki.
Allah sizden kat ve kat razı olsun bizler gibi sözle değil de duruşunuzla en güzel örnek olduğunuz için.
Allah sevdiği kulunu önce meleklerine sonra yeryüzündekilere sevdirirmiş.
sanırım sizi tanımadan bu kadar insanın sizi taktir etmesi, sevmesi bu yüzden.
Tekrar Allah razı olsun.
bu duruşunuz hiç değişmesin inşaAllah u Teala

Ve Aleyküm Selam...
Benim Sümmeyye Annemi hatırlatan, Duyguları İsmine ve diline vuran kardeşim...
Allah celle celalüh razı olsun senden ...güzel duyguların için... Onurlandırdın.. çok da mutlu ettin...
İnşallah dediklerinizi hakedecek kadar oluruz..
Samimi duygularınız için teşekkür ederim..
Rabbimiz bizleri şaşırtmasın Sümeyye kardeşim...inşallah dualarını esirgemezsin kardeşinden...
Sevgili kardeşim... bu yolda geç kalmışlığın pişmanlığı ile hızlı attığım adımların sesidir bu....
dedikya düşsekte önemi yok çünkü arkasından gittiğimiz... davamız belli...
hamd olsun. sizin, bu güzel ailemizin sayesinde her geçen gün yeni şeyler öğreniyor,
kendimizi geliştiriyoruz...
inşallah telafi ederiz geç kalmışlığımızı...
Rabbimiz sizi yuvanızı her türlü bela musibet ve sıkıntılardan korusun... amin...
...
Haydi diyelim...
YA ALLAH diyelim...
bu Ramazanı MİLAD YAPALIM inşallah...

Selam ve dua ile

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
salam aleykum...Allah tüm müslüman kardeşlerimizin oruçlarını, gizli ve açık tüm ibadetlerini kabul etsin...Allah bizi riyadan, gururdan, kibirden, gösterişden korusun...tevbelerimizi, dualarımızı kabul etsin...Allah bu ayı müslümanların zafer ayı etsin...yolunda savaşan mucahidlere yardım etsin, onların eliyle kafirlere bu ayda ağır acı ve hüsran versin...hasta olan kardeşlerimize ş.ifa versinb Allah azze ve celle.. Allah bizleri bağışlasın... duanızda bu aciz kardeşinizi de hatırlarsanız mutlu olurum...Allah ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt