Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Ramazan Miladımız Olsun Mu? (1 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
Hamd olsun bugün 8. günümüz..
İkinci Cumaya kavuştuk...Rabbimiz değerlendirmeyi farkına varmayı, istifade etmeyi nasip etsin..amin...

...'' Allah’ım! Bu günde öksüzlere merhamet etmeyi, -fakirlerin- karnını doyurmayı, karşıma çıkan herkese Selâm vermeyi ve değerli insanlarla oturup kalkmayı bana nasip eyle; iyilik ve ihsanınla, ey arzu edenlerin sığınağı''

''.. Ey Âdemoğulları! Her mescide gidişinizde güzel giysilerinizi giyin ve yiyin, için, fakat israf etmeyin, Çünkü Allah israf edenleri sevmez. '' ( Araf - 31-)

berat05

Yönetici

Bu Ramazan Miladımız Olsun

Gönüller de buluşalım ,

İbadetler de buluşalım ,

Tebliğ de yarışalım ,

Haydi

Bu Ramazan MİLADIMIZ OLSUN !!!!​

[ KALBUR KESİR KARDEŞİM RABBİM RAZI OLSUN...

Son günlerde kapanmak isteyip de kapanamayan arkadaşlar.. adlı konumuzun MaşaAllah SubhanaAllah aktifliği, kapanmak istreyen kardeşlerimizin sayısının artması hepimizi çok mutlu ediyor.

Kapanmak isteyen kardeşlerimizin örtü nuruyla nurlanmaları ne güzel bir başlangıç olur.. ( :

Namaz kılmıyorsak, namaz.. (Vakit namazlarımız, teraviler, teheccüd namazı, evvabin, kuşluk ...)

Kur'an'ı Kerim'e daha fazla zaman ayırmak..(Kur'an'ı Kerim hatimleri, mukabeleler, tefsir, meal )

Yardıma muhtaçlara yardım elimizi uzatmak.. (Yardım, Sadaka, fitre ayrıca zekat...)

Teheccüd namazına başlayıp, inşaAllah Ramazandan sonra da devamını getirmek..
(Sahur için kalktığımızda teheccüd namazımızı kılıp, ardından yemeğimizi yemek..)

Birbirimiz için dua etmek.. (Kişisel dua isteyen kardeşlerim isimlerini yazıp, istedikleri duaları yazabilirler)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Bu Ramazan Miladımız Olsun

Gönüller de buluşalım ,

İbadetler de buluşalım ,

Tebliğ de yarışalım ,

Haydi

Bu Ramazan MİLADIMIZ OLSUN !!!!​

[ KALBUR KESİR KARDEŞİM RABBİM RAZI OLSUN...

Son günlerde kapanmak isteyip de kapanamayan arkadaşlar.. adlı konumuzun MaşaAllah SubhanaAllah aktifliği, kapanmak istreyen kardeşlerimizin sayısının artması hepimizi çok mutlu ediyor.

Kapanmak isteyen kardeşlerimizin örtü nuruyla nurlanmaları ne güzel bir başlangıç olur.. ( :

Namaz kılmıyorsak, namaz.. (Vakit namazlarımız, teraviler, teheccüd namazı, evvabin, kuşluk ...)

Kur'an'ı Kerim'e daha fazla zaman ayırmak..(Kur'an'ı Kerim hatimleri, mukabeleler, tefsir, meal )

Yardıma muhtaçlara yardım elimizi uzatmak.. (Yardım, Sadaka, fitre ayrıca zekat...)

Teheccüd namazına başlayıp, inşaAllah Ramazandan sonra da devamını getirmek..
(Sahur için kalktığımızda teheccüd namazımızı kılıp, ardından yemeğimizi yemek..)

Birbirimiz için dua etmek.. (Kişisel dua isteyen kardeşlerim isimlerini yazıp, istedikleri duaları yazabilirler)

Rabbim cümlemizden razı olsun ablam..

Hayırda yarışan kullarından eylesin cümlemizi inşaAllah..

Dualarda buluşmak duasıyla..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
(Tâlût’un askerleri) Câlût ve askerleriyle karşı karşıya gelince şöyle dediler: “Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır ve şu kâfir kavme karşı bize yardım et.”

{Bakara Suresi - 2:250}

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim oruçlarımızı ve tüm ibadetlerimiz kabul eylesin inşaAllah..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
1056.jpg

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan-ı Şerifte, en zenginden en fakire kadar herkesin nefsi anlar ki, kendisi mâlik değil, memlûktür; hür değil, abddir. Emrolunmazsa, en âdi ve en rahat şeyi de yapamaz, elini suya uzatamaz diye, mevhum rububiyeti kırılır, ubûdiyeti takınır, hakikî vazifesi olan şükre girer.

{Ramazan Risalesi}

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Oruç Allah için bütün gün aç ve susuz kalmanın ulvî rejimi...Nefs denilen içimizdeki şeytanın, senede bir ay, gündüzleri aç ve susuz demir parmaklıklar içine alınması ve bütün çığlıklarına arka çevrilmesi... Bu umumî rejimin hususî uffkunda erenlerin diyarı var.

Bir büyük velî, nefsini o türlü aç bıraktı ki, sonunda onun bir köpek şeklinde ağzından çıktığını ve oracıktaki bir tası yalamaya başladığını gördü... Ve haykırdı:

-"Çıktığın çok iyi oldu; seni bir daha içime almayacağım!"

Hitap geldi:

-"Onu içine al! Biz seni onunla seviyoruz!"

Salih MİRZABEYOĞLU - PARAKUTÂ

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Oruç Allah için bütün gün aç ve susuz kalmanın ulvî rejimi...Nefs denilen içimizdeki şeytanın, senede bir ay, gündüzleri aç ve susuz demir parmaklıklar içine alınması ve bütün çığlıklarına arka çevrilmesi... Bu umumî rejimin hususî uffkunda erenlerin diyarı var.

Bir büyük velî, nefsini o türlü aç bıraktı ki, sonunda onun bir köpek şeklinde ağzından çıktığını ve oracıktaki bir tası yalamaya başladığını gördü... Ve haykırdı:

-"Çıktığın çok iyi oldu; seni bir daha içime almayacağım!"

Hitap geldi:

-"Onu içine al! Biz seni onunla seviyoruz!"

Salih MİRZABEYOĞLU - PARAKUTÂ

Allah celle celaluhu razı olsun.. Güzeldi..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Kur’ân-ı Hakîmin, nass-ı hadisle, herbir harfinin on sevabı var; on hasene sayılır, on meyve-i Cennet getirir. Ramazan-ı Şerifte herbir harfin on değil, bin; ve Âyetü’l-Kürsî gibi âyetlerin herbir harfi binler; ve Ramazan-ı Şerifin Cumalarında daha ziyadedir. Ve Leyle-i Kadirde otuz bin hasene sayılır..

{Ramazan Risalesi}

mir_erhan

Moderator
13. Günün Duası: "Allahumme tahhirnî fîhi min'ed-denesi ve'l-egdar, ve sabbirni fîhi alâ kainat'il-egdar, ve veffignî fîhi li't-tuga ve suhbet'el-ebrar, bi-avnike ya gurrete ayn'il-mesakîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde beni (maddi ve manevi bütün) kir ve pisliklerden temizle; bu günde olması taktir edilen olaylara karşı beni sabırlı kıl. Bu günde takvalı olmaya ve iyi insanlarla arkadaşlık yapmaya beni muvaffak eyle; yardımınla, ey zavallı ve miskin insanların göz nuru!

Amin....
BİRAHMETİKE YA ERHAMERRAHİMİN...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan-ı Şerif adeta bir âhiret ticareti için gayet kârlı bir meşher, bir pazardır. Ve uhrevî hasılat için gayet münbit bir zemindir. Ve neşvünemâ-i a’mâl için, bahardaki mâ-i Nisandır.

{Ramazan Risalesi}

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Teheccütlerimizi kılalım..
Duaya ihtiyacımız büyük..
Birbirimiz için hayır duada bulunalım inşaAllah..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ramazan-ı Şerif, bu fâni dünyada, fâni ömür içinde ve kısa bir hayatta, bâki bir ömür ve uzun bir hayat-ı bâkiyeyi tazammun eder, kazandırır.

{Ramazan Risalesi}

mir_erhan

Moderator
Bu gün 14. gün... Yarılamak üzereyiz...
Veda günleri başlayacak... İnşallah nasiplenenlerden oluruz...
..birbirimizi duasız bırkamayalım inşallah...

Allah'ım! Bu günde ayak sürçmelerimden dolayı beni cezalandırma; hata ve yanlışlarımı bağışla. Bu günde beni bela ve afetlerin hedefi etme; izzetinle, ey Müslümanların izzeti!

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gün 14. gün... Yarılamak üzereyiz...
Veda günleri başlayacak... İnşallah nasiplenenlerden oluruz...
..birbirimizi duasız bırkamayalım inşallah...

Allah'ım! Bu günde ayak sürçmelerimden dolayı beni cezalandırma; hata ve yanlışlarımı bağışla. Bu günde beni bela ve afetlerin hedefi etme; izzetinle, ey Müslümanların izzeti!

Amiin.. Allah celle celaluhu razı olsun..

mir_erhan

Moderator
nimetlerin bedeli üç ş‏ey:
Biri zikir, biri fikir, biri de ‏şükürdür.

Zikir Allah'ı‎n adı‎yla al‎ıp, Allah'ı‎n ad‎ıyla vermek.
Fikir, nimetlerin üzerinde nimetlendiriciyi gِörmek, O'nu tefekkür etmek.
Şükür ise nimetlerin hakkı‎nı‎ vermek, onları‎ Gönderene Hamd etmek, Gِönderene minnet etmek, hürmet gِöstermektir.

Nimetleri Gönderene te‏şekkür etmek, O'na hamd-ü sena etmek, nimetleri direkt olarak O'ndan bilmek;
elbette o nimetlere ş‏iddetli ihtiyaç hissetmekle olur.

Bu hissi en bariz ‏şekilde ortaya çı‎karan ise ‏şüphesiz ki Ramazan orucudur. (RAMAZAN RİSALESİ)

15. günümüzdeyiz hamd olsun.

Allah'ım! Bu günde bana huşu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazı insanlar gibi dönüş yapıp tövbe etmemle göğsümü genişlet; emanınla, ey korkanların emanı ve güveni!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt