Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Hususlara Dikkat Edelim (1 Kullanıcı)

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Değerli Kardeşlerim Selamün Aleyküm,

Sitede bazı konu başlıklarında şia,ehli sünnet itikadı,ibni sebecilik,muntezile gibi konulardan hatta namazın 2-3 rekat gibi kılınmasından yana tartışmalarda bulunmaktadır.Bu konuyu tartışmak yerine konuyu uzatmadan açıklık getirilim.

1.Bizler Hanefi mezhebinden olup Ehli Sünnet itikadı üzerineyiz inşallah ve bu yoldan vazgeçmeyiz Elhamdülillah.

2.Ehli sünnet itikadı dışındaki mezhebler bizi bağlamaz bu ancak onları bağlar kaldı ki Forum Yönetiminde ki arkadaşlardan ricam ( daha önceden Ataist saldırları konusunda uyarıda bulunmuştum ) Ehli Sünnet itikadına zarar verecek mesajlara müsade etmeyin zira bir kardeşimizin bu konuda aklı karışsa bundan ahirette sizlerde sorumlu olursunuz.

3.Bizler kardeş değiliz bu böyle biline Ehli Sünnet itikadından olmayanla bizler kardeş olamayız.Müslüman müslümanın kardeşidir deyip herkese kardeş gözüyle bakılmaz burda ki kardeşlik ; ana-baba bir kardeşliği değil din kardeşliğidir.

4.Mezheb imamlarımızın bildirdiği itikad ve Ehli Sünnet üzerine olmayan alimlerin sözleri Hz.Mehdi (R.A) gelene kadar bizim için geçerli değildir.

5.Ayrıca bazı hiristiyan sitelerde sanki hristiyanlık aslında islamdır gibi gösterilip müthiş kelime oyunları ile kendilerine çekmeye çalışmaktadırlar.Mesajlarında slm ve kardeşim ibarelerini kullanarak sıcak bir ilişki kurulmaya çalışılmaktadır.Onlara gereken cevabı verdik inşallah ve kendilerine biz kardeş değiliz sizde gerçek hristiyanlar değilsiniz dedik ve konuyu kapattık.

6.Kardeşlik konusu iyi anlaşılmalı ve herkese kardeş gözüyle bakılmamalı dedik peki nasıl davranmalıyız sadece insani boyutta o kadar.

7.Ayrıca sahabi efendilerimize kimse dil uzatmasın ( Onlar gökteki yıldızlar gibidir..).İsteyen 2-3 yada 10 rekat kılar bizi ilgilendirmez o anların sorunudur.

8.Eğer evde çocuklarınız bilgisayar kullanıyor ise özellikle ataist ve hristiyan siteleri engellemeye alın.

9.Dinler arası diyalog olmaz insanlar arasında diyalog olur.Ayrıca İslam dini temiz kalmış ve bozulmamış gerçek Hak Dindir ve bunda şüphe yoktur başka din islam dininden sonra gelmemiştir o halde dinler kendi aralarında nasıl diyalog kuracak..Din adı altında hiç kimse kendi diyaloglarında Dini alet etmesin.Eğer insanları Hak dine davet edeceksen et bu güzeldir bununda metodu vardır böyle biline.

10.Yönetici kardeşlerimden tekrar ediyorum mesajlara dikkat edin.

Slm ve Dua ile..

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Allahcc razı olsun...
Rabbimize emanetsin inşaALLAH...
Dikkate alınır inşaALLAH,çünkü vebali var,bildirdiğiniz gibi...

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Sizlerden de Allah (C.C) razı olsun inşallah.Taviz tavizi getirir bügün sünneti terk eden yarın farzı bırakır.Yüce Allah hepimize imanlı gitmeyi nasip etsin.Bu arada bu konuyu madem açtık sizlerinde bizleri uyarmak istediğiniz yada dikkat etmemiz gereken hususlar varsa lütfen bildirin bizlerde istifade edelim inşallah.

Bizler inşallah tespitlerimizi bildireceğiz şimdi ise MPL TV ( tasavvuf kanalı) ve .::Trke Kur'an Mealleri::. gibi yayınlara baktığımızda bu yayınlarda ciddi anlamda üstü örtülü yada alenen açık bir şekilde bir önceki güzide ehli sünnet islam alimlerimizin ( İmam Rabbani-İmam Gazali (K.S)..gibi) bildirkleri yalan çıkartılmaktadır.Mukaddes kitabımızın ayetlerin bir kısmını alıp işte bu sadece cennete gitmek için iman yetmez diyenlerin vay haline..Neden hiç Asr suresinden bahsetmiyorlar..? Şimdide tutturdular hidayet diye..Yine bir kısım ayetler alınıp işte hidayet budur diyenlerin burnu sürtülsün..Yüce Allah (C.C.) Bakara suresinde ;

Bismillahirrahmânirrahîm

1.
Elif Lâm Mîm.1

2.
Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.

3.
Onlar gaybe2 inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.

4.
Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.

5.
İşte onlar Rab’lerinden (gelen) bir doğru yol üzeredirler ve kurtuluşa erenler de işte onlardır

Yüce kitabımızın tümüyle bir hidayet kaynağı olduğunu bildirmedi mi ? Nediye bunlar ayetlerin bir kısmını alıp işte hidayet budur diyorlar..

Bunlar bir önceki Ehli Sünnet alimlerimizi karalamaktadırlar.Bu tip yayınların doğru olan kısımlarına sözümüz yok istifade ederiz ama yanlış olanı onaylamayız karşı çıkarız.

Slm ve Dua ile..

beyazkus58

Yasaklı Kullanıcı

Sitede bazı konu başlıklarında şia,ehli sünnet itikadı,ibni sebecilik,muntezile gibi konulardan hatta namazın 2-3 rekat gibi kılınmasından yana tartışmalarda bulunmaktadır.Bu konuyu tartışmak yerine konuyu uzatmadan açıklık getirilim.

1.Bizler Hanefi mezhebinden olup Ehli Sünnet itikadı üzerineyiz inşallah ve bu yoldan vazgeçmeyiz Elhamdülillah.

2.Ehli sünnet itikadı dışındaki mezhebler bizi bağlamaz bu ancak onları bağlar kaldı ki Forum Yönetiminde ki arkadaşlardan ricam ( daha önceden Ataist saldırları konusunda uyarıda bulunmuştum ) Ehli Sünnet itikadına zarar verecek mesajlara müsade etmeyin zira bir kardeşimizin bu konuda aklı karışsa bundan ahirette sizlerde sorumlu olursunuz.

3.Bizler kardeş değiliz bu böyle biline Ehli Sünnet itikadından olmayanla bizler kardeş olamayız.Müslüman müslümanın kardeşidir deyip herkese kardeş gözüyle bakılmaz burda ki kardeşlik ; ana-baba bir kardeşliği değil din kardeşliğidir.

4.Mezheb imamlarımızın bildirdiği itikad ve Ehli Sünnet üzerine olmayan alimlerin sözleri Hz.Mehdi (R.A) gelene kadar bizim için geçerli değildir.

5.Ayrıca bazı hiristiyan sitelerde sanki hristiyanlık aslında islamdır gibi gösterilip müthiş kelime oyunları ile kendilerine çekmeye çalışmaktadırlar.Mesajlarında slm ve kardeşim ibarelerini kullanarak sıcak bir ilişki kurulmaya çalışılmaktadır.Onlara gereken cevabı verdik inşallah ve kendilerine biz kardeş değiliz sizde gerçek hristiyanlar değilsiniz dedik ve konuyu kapattık.

6.Kardeşlik konusu iyi anlaşılmalı ve herkese kardeş gözüyle bakılmamalı dedik peki nasıl davranmalıyız sadece insani boyutta o kadar.

7.Ayrıca sahabi efendilerimize kimse dil uzatmasın ( Onlar gökteki yıldızlar gibidir..).İsteyen 2-3 yada 10 rekat kılar bizi ilgilendirmez o anların sorunudur.

8.Eğer evde çocuklarınız bilgisayar kullanıyor ise özellikle ataist ve hristiyan siteleri engellemeye alın.

9.Dinler arası diyalog olmaz insanlar arasında diyalog olur.Ayrıca İslam dini temiz kalmış ve bozulmamış gerçek Hak Dindir ve bunda şüphe yoktur başka din islam dininden sonra gelmemiştir o halde dinler kendi aralarında nasıl diyalog kuracak..Din adı altında hiç kimse kendi diyaloglarında Dini alet etmesin.Eğer insanları Hak dine davet edeceksen et bu güzeldir bununda metodu vardır böyle biline.

Slm ve Dua ile..

Yüce Rabbimizden Cümle Islama Miras Selam ve Dua ile Baslarken,Bu Kardesimizin ne hikmetse Insanliktan Nasiplenme gibi bir Ilimden Mahrum olusu,Sahsen Beni üzdü.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Imidik Beyefendinin ne diyecegini kalbim gibi biliyorum,RAFIZI deyip kenara atacak.!!Sayin Müslüm Kardesim Allah Rizasi icin diyorum.Zümer suresi 9.cu Ayeti kerimeni mealiyle; " Deki,Bilenle bilmeyenler bir olurmu" Bagnazligi bir kenara birakmadan,Insaflica bir konuda hem Fikir olmanin imkansiz oldugunu hepimiz biliriz,Delilsiz Konusmada Insanlari SIRKE kadar götürecegini Tüm Islam Alimleri hem fikirle kabul etmisler.

Her konuda Ilmi kusaticiligi apacik ortada olan Siive Sünni Hatta dinden uzak kimselerin dahi kabul etmis oldugu ve Hazreti Peygamber(s.a.a) tavsiyede bulundugu bir sahsin alasagi edilmesi insafa sigarmi.? Acaba bütün ümmet ve Ashab arasinda Hz.Peygamberin (s.aa) Ilim kapisi,Muttakilerin Imami ve Müslümanlarin efendisi olacak ve Hilafette herkesten öne gecirebileceginiz baska bir kimse varmidir.?
Ben bu konuya uzun uzun delil getirerek yazarim ama ne Hikmetse 1300 yil sonra bu kadar Alim ve Ilim varken ümmetin bu Bagnazligina akil erdirmek imkansiz;1300 yil sonraki Kavgamiza bakiyorum,Hirsiz ve Ev sahibi kavgasini yapiyoruz,Yani Körü körüne biri birimizi suclu Ilanindan vaz gecmiyoruz.!!!

Ben bir öneride bulunmak istiyorum:Ben elimdeki 200 e yakin Ehli Sünnetin Sair kitabini alip gelecegim,Sizde Güvendiginiz Alimlerinizi alin gelin Türkiyedeki görsel Basini da cagiralim,Kimin delilleri Kuvvetli ise Hep beraber ona Tabii olalim,Uyalim,Bunun yanindada bir Hakem Heyetinide hazir bulunduralim.!!! Hodri Meydan Kardaslar.

Her hangi bir konud Acizane bir Fikiri Delilleriyle Beyan Edecegin Zaman,Karsiliginda Ya Rafizi,Dinsiz,Kafir,Kizilbas ve Alevi gibi suclamayla karsilasiyoruz,vede Inanan biri olarak üzülüyorum.Müslümanlik bumu.?????????????????????????????????????????????????????

Arkadaslar Insaf Idamliga bile son Istegi sorulur,Siz Kararsiz Infaz ediyorsunuz. Cahiliye döneminde bile bu kadar bagnazlik yoktu,El INSAFFFFFFFFFFFFF.Cümlenizi Allaha emanetle,Selametle....

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Biz buraya on madde yazdık hangisini beğenmediniz ?

Amacımız tartışma ortamı yaratmak değil itikatımızı ortaya koymak ve güzel paylaşımlar yapmaya çalışmaktır.

Bizler Hz.Ali ve güzide evlatları Hz.Hasan ,Hz.Hüseyin 'in tırnakları olamayız Onlar bizim için gökteki yıldızlar gibidir.

Kişilerin en büyük cahilliği kendilerini alim sanmalarıdır.Eğer bilginiz var ise bu bilginiz sizde kalsın bizimle paylaşmayın

Kişilerin kısır döngü içinde kalmış çekişmelerinden biz uzağız

Ayrıca şahsıma söylenmiş sözleriniz için,

Yüce Rabbimizden Cümle Islama Miras Selam ve Dua ile Baslarken,Bu Kardesimizin ne hikmetse Insanliktan Nasiplenme gibi bir Ilimden Mahrum olusu,Sahsen Beni üzdü.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

teşekkür ediyorum ve saygı duyuyorum.Unutmayın ki mümin müminin aynasıdır kişi aynada ne görürse onu söyler.

Bırakın bizde ilim olmasın biz bizde olanıyla amel ederiz yani çizgimiz bellidir taviz vermek yok.

Slm ve Dua ile..

beyazkus58

Yasaklı Kullanıcı
Biz buraya on madde yazdık hangisini beğenmediniz ?

Amacımız tartışma ortamı yaratmak değil itikatımızı ortaya koymak ve güzel paylaşımlar yapmaya çalışmaktır.

Bizler Hz.Ali ve güzide evlatları Hz.Hasan ,Hz.Hüseyin 'in tırnakları olamayız Onlar bizim için gökteki yıldızlar gibidir.

Kişilerin en büyük cahilliği kendilerini alim sanmalarıdır.Eğer bilginiz var ise bu bilginiz sizde kalsın bizimle paylaşmayın

Kişilerin kısır döngü içinde kalmış çekişmelerinden biz uzağız

Ayrıca şahsıma söylenmiş sözleriniz için,

teşekkür ediyorum ve saygı duyuyorum.Unutmayın ki mümin müminin aynasıdır kişi aynada ne görürse onu söyler.

Bırakın bizde ilim olmasın biz bizde olanıyla amel ederiz yani çizgimiz bellidir taviz vermek yok.

Slm ve Dua ile..

Esselamünaleyküm,Selam ve duayla,Yüce Rabbim Tüm Islam Alemini Afati Araziyeden ve Afati Semaviyeden Korusun insallah,

Imidik Kardas Senin 7.ci sira soruna cevabim:Kadi Ayyaz "Serhùs-Sifa" da 2.ci cildin 91.ci sayfasini acarsan sualinin cevabini görürsün ama ben yine yazilani aynen yazayim.
Hadisi serififte; Darukutni"Fezail"de ve Ibn Abdulbirr de onunyoluyla bu hadisin senedinin delil olmayacagini söylemektedir.Abd b. Hamid Kendi "Müsnedd"inde Abdullah b. Omerden Naklen Bezzarin bu hadisin sihhatini inkar ettigini söylüyor. Keza Ibn Adi"Kamil" adli eserinde kendi senediyle Nafi`den,Oda Abdullah b.Omerden bu Hadisin senedinin zayif oldugunu Rivayet etmektedir.Beyhakide Bu hadisin Meshur oldugunu;Amma bilindigi gibi Senedinin zayif oldugunu Rivayet etmektedir.

Onlar gökte yildizlar gibidir,Onlar deyiminin Sahabem oldugunu biliyoruz.Zayifligini aciklayalim:
Bu Hadisin Senedinde yer alan Haris b. Guzaynin hali mechuldur.( Böyle bir sahabe veya raviyi kimse tanimiyor)
Hamza b.Ebi Hamza ise Müslüman degil(Nasiri)dir Hemde Iftira ve Yalanci sahitlikle suclanmistir.
Keza ücüncü Ravi Ibn Hazmda bu Hadisin uydurma ve batil oldugunu beyan etmistir.
Sevgili Gardas Yalan duvarin arkasina siginmak hangi akil ve Mantiga sigiyorsa sen kendin karar ver,Olmayan bir söylemle Sehabeyi göge cikarmak ancak bir cikar temininin pesindekilerin isine yarar oda bu dünyada ama Imtihan olan bu dünyada Mala tapanlarin Ahireti hic de iyi degildir. Selametle...

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Şunu iyi bilmek gerekir ki gökteki yıldızlar gibi olan sahabi efendilerimizleri sizler sahabe olarak görmeseniz de onların sahabiliğinden bir şey
eksilmez.Sizin bu söylemleriniz ancak sizin hüsnü kuruntunuz olur oda sizi ilgilendirir bizi değil.Sahabi efendilerimizi bizlere sevdiren Allah'u teladır biz kendiliğimizden görmeden yoksa nasıl sevecez ? Bu Rahmanın bir lütfüdür herkese nasip olmaz sizler sevmesenizde olur.

Sahabi efendilerimizde kusur arayan önce kendisine baksın ? Kusur aramak isteyene kişinin kendisi yeter.Mekkeli müşrikler neden kafir oldu ?
Çünkü onlar Efendimiz (s.a.v.) ye peygamber gözüyle değil bir yetim gözüyle baktılar ve onun nurundan istifade edemediler.Peygamber gözüyle bakanlar ise Hakkın rızasına kavuştular ve sahabi olmakla şereflendiler Elhamdülilllah.

Görüldüğü gibi bakmaktan bakmaya fark var nur saçan kandillerin nurunu sizler inkar etseniz ne olur elbetteki onların nurundan bir şey eksilmez
sadece sizler istifade edemezsiniz.

Anlamaktan anlamaya fark vardır bir konuyu aslı gibi anlamaya gayret etmek gerekir.Konu kapanmıştır.

Slm ve Dua ile..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı olsun Kardeşim inşaALLAH konu kapanmıştır.
Selam ve Dua ile

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
‘’ORTALIK KARIŞIP, YALANLAR YAYILIP, DİNDEN OLMAYAN ŞEYLER ORTAYA ÇIKINCA, ADETLERE KARIŞTIRILINCA VE ESHABIMA DİL UZATILINCA, DOĞRUYU BİLENLER HERKESE BİLDİRSİN. ALLAH-U TEALA'NIN, MELEKLERİN VE BÜTÜN İNSANLARIN LANETİ, DOĞRUYU BİLİP DE, GÜCÜ YETTİĞİ HALDE BİLDİRMEYENLERE OLSUN.ALLAH-Ü TEALA BÖYLE ALİMLERİN FARZLARINI VE DİĞER İBADETLERİNİ KABUL ETMEZ."
(Mektubat-ı Rabbani-ks- c.I,251;Ebu Nuaym, Deylemi)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
‘’ORTALIK KARIŞIP, YALANLAR YAYILIP, DİNDEN OLMAYAN ŞEYLER ORTAYA ÇIKINCA, ADETLERE KARIŞTIRILINCA VE ESHABIMA DİL UZATILINCA, DOĞRUYU BİLENLER HERKESE BİLDİRSİN. ALLAH-U TEALA'NIN, MELEKLERİN VE BÜTÜN İNSANLARIN LANETİ, DOĞRUYU BİLİP DE, GÜCÜ YETTİĞİ HALDE BİLDİRMEYENLERE OLSUN.ALLAH-Ü TEALA BÖYLE ALİMLERİN FARZLARINI VE DİĞER İBADETLERİNİ KABUL ETMEZ."
(Mektubat-ı Rabbani-ks- c.I,251;Ebu Nuaym, Deylemi)

Allah razı olsun. İşte en kısa tebliğ budur.Ben şahsen diğer sitelerde mezhepsizler ve ateistlerle mücadele ediyorum.Onların bütün fikirlerini çürütüyorum, Lakin inatlarından bir türlü vazgeçmiyorlar.İsterseniz size bir link verebilirim.Nasıl mücadele ettiğimizi göreceksiniz.Orada kullanıcı adım başkadır.Yardımcı olmak isteyen ve cesareti olan varsa buyursunlar diyorum.Üye olmak şartır.

SHAHADAT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.shahadat.net

RABB'im katında ibadet'in aslı Kuran-ı Kerimde Bizzat Yazmaktadır.
Bunun tartışılması dahi En tehlikeli Şeydir.

VesSelam...

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah Çok Doğru Söylemişsin Kardeşim Doğruyu Konuşanlardan Olalım İnşallah Boş Konuşanlardan Olmayalım İnşallah Selam Ve Dua İle..

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı

Slm ve Dua ile..

Bu sözlerinizin altına imzamı atarım.Allah razı olsun sizden.Aynı yoldayız ve bu yolda yürümeye devem ediyoruz Elhamdülillah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt