Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

'' Bize ayıracak 5 dakikanız var mı '' Bölümü Yönetim Uygulamaları (1 Kullanıcı)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Buyrun Paylaşalım, Eğlenelim, Öğrenelim (
multipage.gif
1 2 3)

Regaib Kandili'nde kılınan 12 rekat namazın kaynağı...

bunlar silinsin..;)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Konular isteğiniz üzerine silinmiştir değerli kardeşim...

Kolay gelsin inşallah...

Allah razı olsun abicim;) açtığım saçma bulduğum başka konular da var farklı bölümlerde onları da silebilir misiniz:a12: o bölümlerde böyle bir uygulama yok herhal

katrenur

Kayıtlı Kullanıcı
Sanırım sorunu olanlar buraya yazıyor. Benim sorunumda ben önce konuyu görmek istiyorum. Mesajları okumasamda olur diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın vakit kaybı açısından.Sitenin genel yapısı mı böyle yoksa benim bilmediğim bir şey mi yapılması gerekiyor. Rica etsem yardımcı olur musunuz?

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Sanırım sorunu olanlar buraya yazıyor. Benim sorunumda ben önce konuyu görmek istiyorum. Mesajları okumasamda olur diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın vakit kaybı açısından.Sitenin genel yapısı mı böyle yoksa benim bilmediğim bir şey mi yapılması gerekiyor. Rica etsem yardımcı olur musunuz?

Forum ana sahihesinde görülenler zaten konu isimler kardeşim...
Her bölüme ayrı ayrı girerseniz, sadece o bölümlerle ilgili konular karşınıza çıkar...
İsterseniz konuyu tıklar mesajlara bakarsınız...
Bir de şunu mu demek istiyorsunuz....
Tıklayınca son sayfa mesajları mı geliyor?
Bu halde de en üst sağda ya da en alt sağda sahifeleri gösteren sekmelerden BİRİNCİ Sahifeyi tıklarsınız...
Konuyu 1. mesaj da bulursunuz inşallah...

İnşallah anlatabilmişimdir...
Başka bir durum varsa yazın inşallah...

katrenur

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim gayet açık. Olayı zaten keşfetmiştim ama bana biraz ters bir sistem gibi geldi. Bir gün öncesinde kontrol panelinde bir kaç değişiklik yapmıştım acaba yanlışlıkla bir şeylerimi değiştirdim diye düşünmüştüm.Bir şey daha sorabilir miyim. Bu sorular için Gülüşü yaralı isimli üyenizi gözüme kestirmiştim ( sabırlı vede tebessümle cevap verdiği için .)ama nasibime siz çıktınız şimdi benim yeni sorunum eklediğim yazıların metin boyutunu vede rengini nasıl değiştireceğim basamak basamak yazar mısınız? Lütfen en küçük ayrıntıyı atlamayın çünkü daha önce çok denememe rağmen yapamadım sanırım ince bir ayrıntıyı kaçırıyorum. Şimdiden ALLAH razı olsun

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Teşekkür ederim gayet açık. Olayı zaten keşfetmiştim ama bana biraz ters bir sistem gibi geldi. Bir gün öncesinde kontrol panelinde bir kaç değişiklik yapmıştım acaba yanlışlıkla bir şeylerimi değiştirdim diye düşünmüştüm.Bir şey daha sorabilir miyim. Bu sorular için Gülüşü yaralı isimli üyenizi gözüme kestirmiştim ( sabırlı vede tebessümle cevap verdiği için .)ama nasibime siz çıktınız şimdi benim yeni sorunum eklediğim yazıların metin boyutunu vede rengini nasıl değiştireceğim basamak basamak yazar mısınız? Lütfen en küçük ayrıntıyı atlamayın çünkü daha önce çok denememe rağmen yapamadım sanırım ince bir ayrıntıyı kaçırıyorum. Şimdiden ALLAH razı olsun

Rica ederim kardeşim...
Önemli olan öğrenmenizdir...
Kimden olursa olsun inşallah...:a12:

Konu cevaplama sırasında Cevapla değil de Geişmiş sekmesini tıklıyorsunuz...
Bndan sonra yeni bir Cevap Paneli açılıyor...
Orada Yazı Türü, Büyüklük ve koyu A harfi ile görülen Renk seçimini yapabiliyorsunuz...
İster önce tıklayın araya yazın...
Ya da önce yazın sonra yazdıklarınızı işaretleyerek ilgili sekmeleri uygulayın...
Sonra da Cevapla sekmesini tıklayın inşallah...
Kolay gelsin kardeşim...

yalcin77

Kayıtlı Kullanıcı
Bugun yarin her saat insanlar icin Hidayete ermeleri icin dua edelim din kardeslerim Allah hepinizden razi olsun Anne, Baba ve kardesler icin de dua etmeyi unutmayalim saygilar

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
Aşağıda linkini vermiş olduğum konu çok önceden açtığım bir konu olduğu için silinirse forumda konu kalabalığı yapmamış olur. Teşekkür ederim Allah razı olsun

http://forum.islamiyet.gen.tr/bize-...a-sevgi-duyusu-verilmeseydi-nasil-olurdu.html

Ve Aleyküm selam değerli kardeşim
isteğiniz üzere konunuz silinmiştir..
Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah
Hayırlı ve bereketli günler
selam ve dua ileB)​

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Sanirim konu duzenlemeleri, silinme ve tasimalar artik yok.
Cunku adminlerimizin bile birkaci mustesna, digerleri hicbir duzenleme, silme, tasima vs yapmiyor. Mesela bir adminin 2009-2010'da faaliyeti var, ama son iki yildir hicbir sey yok.
Benim bile gozume carpan fazlaliklar, duzeltmeler carpiyor.
Bence forumla ilgilenebilecek ve teknolojiden anlayan birileri admin olmali. (Bakiniz: ahmet_99)

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm Hayırlı sabahlar

Esselamu aleyküm Hayırlı sabahlar

Sanirim konu duzenlemeleri, silinme ve tasimalar artik yok.
Cunku adminlerimizin bile birkaci mustesna, digerleri hicbir duzenleme, silme, tasima vs yapmiyor. Mesela bir adminin 2009-2010'da faaliyeti var, ama son iki yildir hicbir sey yok.
Benim bile gozume carpan fazlaliklar, duzeltmeler carpiyor.
Bence forumla ilgilenebilecek ve teknolojiden anlayan birileri admin olmali. (Bakiniz: ahmet_99)

Değerli kardeşim

Bu konuyla alakalı sorunu olan üyelerimiz yazıyor ve görevli arkadaşlarımız da cevaplıyordu..en son sen yazdın....yani o zamandan beri yazan olmadı..Bunun haricinde birçok düzenleme taşıma ve silme yapılmıştır.Zaten sitemiz yeniden yapılandırıldı ve halende yenilikler devam etmekte.Forumla alakalı düzenlemeleri de takip etmekteyiz elimizden geldiğince...Teknolojiden anlayan bir kardeşimizde mevcut Takeone.

Admin-mod. seçimleri yöneticilerimiz tarafından seçilebilecek bir konudur.Talep üzerine bu arkadaşımızı yönetime iletirim.

Umarım gerekli bilgiyi verebilmişimdir.
Selametle.

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim

Bu konuyla alakalı sorunu olan üyelerimiz yazıyor ve görevli arkadaşlarımız da cevaplıyordu..en son sen yazdın....yani o zamandan beri yazan olmadı..Bunun haricinde birçok düzenleme taşıma ve silme yapılmıştır.Zaten sitemiz yeniden yapılandırıldı ve halende yenilikler devam etmekte.Forumla alakalı düzenlemeleri de takip etmekteyiz elimizden geldiğince...Teknolojiden anlayan bir kardeşimizde mevcut Takeone.

Admin-mod. seçimleri yöneticilerimiz tarafından seçilebilecek bir konudur.Talep üzerine bu arkadaşımızı yönetime iletirim.

Umarım gerekli bilgiyi verebilmişimdir.
Selametle.

Evet TakeOne adli adminimizi zaten biliyorum. Ama bazi bolumlerde o kadar gereksiz ve fazlalik konu var ki, asil isimize yarayanlar altta kaliyor ve yararlanamiyoruz. Sahsen ben bunu birkac zamandir yasiyorum. Isim zikretmek istemiyorum ama bu gercekten boyle.
Hele ki sizin gibi bazi adminlerimizin asla hakkini yemek istemem ama, en azindan bu arkadaslarda uyarilsa. Ismini not alip, yararlanacagim konular surekli asagilara dusuyor. Baktiginiz zaman zaten goreceksiniz kimlerin oldugunu.

Allah'a emanet ol berat ablam.
Derin saygi ve sevgilerimle.

berat05

Yönetici
Evet TakeOne adli adminimizi zaten biliyorum. Ama bazi bolumlerde o kadar gereksiz ve fazlalik konu var ki, asil isimize yarayanlar altta kaliyor ve yararlanamiyoruz. Sahsen ben bunu birkac zamandir yasiyorum. Isim zikretmek istemiyorum ama bu gercekten boyle.
Hele ki sizin gibi bazi adminlerimizin asla hakkini yemek istemem ama, en azindan bu arkadaslarda uyarilsa. Ismini not alip, yararlanacagim konular surekli asagilara dusuyor. Baktiginiz zaman zaten goreceksiniz kimlerin oldugunu.

Allah'a emanet ol berat ablam.
Derin saygi ve sevgilerimle.

Kardeşim burda asıl görev modların değil....bu foruma giren her bir üyenin bizlerde dahil olmak hepimizin üstüne düşen görevler var....
Senin yazdıklarına katılıyorum ilaveten altta kalan konuları araştırıp çıkaracak bizleriz yine...Bu işlerde vesile olabilmek adına...sabır düşüyor bize...Örnek....sırf şiir yazmak adına giren kardeşlerimize sen neden giriyorsun demiyoruz....ama bizim için İslamı tebliğ-teşvik doğru yolu gösterme amaçları olduğundan elimizden geldiğince paylaşımlarımıza dikkat ediyoruz..
Özellikle son iki senede yanlış yere açılmış konuların taşınması ,gereksiz alakasız önemini yitirmiş konuların temizlenmesi o kadar zamanımızı aldı ki anlatamam....düşünün ne kadar konu açılıyor...bir kişi üye olduğunda en az 10 tanekonu açtığını düşün...Özetle her kişi kendini de sorgulamalı....Uyarıda bulunduğumuzda neden uyarıldığını düşünmeli...bizde teknik anlamda düzenlemelere- forumda konu düzenlemelerine yardımcı oluyoruz...ama zaman isteyen işler var..birde görevli kardeşlerimizin gerçek yaşamda yapmak zorunda işleri de var...

Sadece gündüz görünmüyor diye o kardeşlerimizi yok sayamayız...
Leyla-zümra serap kardeşlerim konu düzenlemelerinde en çok çalışan kişilerdi..Diğer kardeşlerim gece yarısı giriyor yada denk düşmüyor ..
Yani demem o ki üyelerin girip çıktığımızı görmesine gerek yok..üyeler görmeden ne çalışmalar yapılıyor bir bilseniz

Sizlerden beklediğimiz bize bir problem olduğunda bildirirken sabrı unutmamanız,destek olmanız...herşey zamanla düzene oturacaktır...Hepimiz aynı amaç uğruna burda değil miyiz?

Selametle güzel kardeşim sende Rabbime emanet ol​

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum Berat abla..
Çok fazla konu açan arkadaşlar var.. Konunun içeriğine bakıyoruz, kısacık bir dua ya da benzeri kısa bir not, yazı v.s...
Onlara uyarı babında bir mesaj, bildirim gönderilemez mi acaba? Belki faydası olur..

berat05

Yönetici
Vealeykümselamve rahmetullah

Güzel kardeşim...

Çalışmalarımız var... İnşallah bu gereksiz konu açılımlarının önüne geçeceğiz... İlaveten haklısınız gördükçe uyarıda yapılabilir yönlendirme yapılabilir..Daha yeni giren kardeşlerimizin ilk konularından biri dua oluyor..

İnşallah bunları da halledeceğiz...

Bir problem olduğunda sizin yazmanı yeterli...Bu arada sizin msj bölümünüzü kapalı....Geçen bir şey yazacaktım nasip olmadı...bir yazayım dedim..siz okuduktan sonra bu kısmı sileceğim

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Anlayamadım abla. Mesaj bölümü kapalı derken?

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Evet kesinlikle sana katiliyorum degerli berat05 ablam.
Belki bu konuda bende bir hataya dusmus olabilirim. Ama asil amacimizin "teblig" oldugunu ve birbirimize destek oldugunu idrak etmeye gayret ediyorum. Ozellikle konu dinimizin emir ve yasaklari yada Resulullah ve ashabi olunca gayret hepimizin uzerine vacip oluyor. Demek istediklerini de cok iyi anladim. Gerekli mesaj alinmistir :)

Size ne kadar deger verdigimi kapanmak isteyipte kapanamayan kardeslerimizin bolumunde soylemistim.
Yine soyluyorum.
Bu teblig, bu ask ..
Ancak beni sizin arkanizindan yurumeye yukseltebilir en fazla.
Sizin onunuze gecemem.
Haya ederim bir adim onunuzde durmaya.
Bunlari soylemek icimden geldi, patavatsizlik ettiysem affedin.
Allah'a emanet..

Esselamu aleykum.

berat05

Yönetici
vealeykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu

Kardeşim....

Mahçup ediyorsun beni..ben kimim ki....zayıf bir kul acizim..kendini düzeltmeye çalışanlardan biriyim...amacım adımlarımı doğru atmak...yeter ki doğru olayım..kalp kırmayayım..yeter ki İlahi Rızayı kazanayım..en arkada olayım ama Rabbimin gözettiklerinden olayım..merhamet ettiklerinden olayım...en arkada olayım...bu yeter bana

Geçin kardeşim..inşallah en önlerde olun...İnşaALLAH..ben sevinirim gururlanırım Sen zaten benden çokk öndesin...yaşınla geçtin zaten.. :)

Patavatsızlık etmedin kardeşim..Estağfurullah...merak ettin bende cevaplamaya çalıştım...

Rabbime emanet ediyorum bende seni..Rabbim seni korusun..hayırlı kapılar açsın inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt