Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRAZDA GÜLELİM.. (1 Kullanıcı)

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
ELİNE SAĞLIK MUSTAFA KARDEŞ GÜZELDİ.
BU DİŞ KONUSUNDA O KADAR ÇOK ŞEYE ŞAHİT OLDUM Kİ ARTIK ŞAŞIRMIYORUM.:a01:

hasipağa

Kayıtlı Kullanıcı
Gülmeyeni dövüyorlar :)

Gülmeyeni dövüyorlar :)

Aleyküm selam

HERKESİN KENDİSİNE Keloğlan demesine kızan Keloğlan, kırk yaşına bastığı gün:

“Bundan sonra bana kim Keloğlan derse vuracağım!” diye kendi kendine söz verir. Ve bunu, cümle âleme ilan eder.

Keloğlan, sözünde durur. Kendisine ilk “Keloğlan” diyen bir adamı gerçekten vurur. Keloğlan’ı yakalar, karga tulumba kadıya götürürler.

Kadının karşısında, kimse Keloğlan’ı savunmak istemez. Sonunda Nasrettin Hoca, acıyıp Keloğlan’ın savunmasını üstüne alır. Sanık Keloğlan’la birlikte kadının karşısına çıkınca Hoca başlar konuşmaya:

“Efendim, bir aydır gezideydim. Konya ağasının size selamı var.”

Kadı:

“Ve aleyküm selam” der.

“Sonra Afyon'a uğradım. Afyon’un ünlü kaymakçısı Hasan Ustanın da size selamı var.”

“Ve aleyküm selam.”

“İzmir'e gitmiştim. Ali Efe'nin de selamları var.”

“Ve aleyküm selam.”

Nasrettin Hoca her gittiği yerden herkesten getirdiği selamları bir bir sıralamaya başlayınca, ilkin memnun olan kadı yavaş yavaş kızmaya başlar.

“Selamı bırak da, davaya gelelim hoca” der.

Fakat Nasrettin Hoca:

-“Allah’ın selamını sahibine ileteyim, üstümde kalmasın” deyip, selamları sıralamaya devam eder.

“Erzurum’da Şeyh Mehmet’in selamı var.”

Kadı kaşlarını çatıp dişlerini gıcırdatarak:

“Ve aleyküm selam” der.

“Ankara’dan Hacı Mahmut’un selamı var.”

“Ve aleyküm selam.”

Hoca:

“Eskişehir’e de gittim. Ahaliden...” diye devam edecek olur ki,

Kadı:

“Yeter be!” diye sözünü keser.

Hoca kadıya aldırış etmeden yine selamlara devam edince, kadı önündeki hokkayı kaldırıp Nasrettin Hocanın kafasına fırlatır. O zaman Nasrettin Hoca:

“Kadı efendi!” der, “Şurada yarım saat bile getirdiğim Allah selamlarına aleykümselam demeye dayanamayıp kızdınız, kafama hokkayı fırlattınız. Ya şu kırk yıldır kendisine ‘Keloğlan’ denilen adamcağız ne yapsın?”

(yazarı bilinmiyor)

30/08/2006

© 2008 karakalem.net

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir. bizim oralar patates diyarı olduğundan iki kat fazla tüketilirhatta 19 yaşıma kadar hiç kilo alamıyordumnevşehire yerleştikten bir ay sonra tam 21 kilo almışımbir ay sonra annem beni görünce ilk anda tanımakta zorlandı.............

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
bizim öğrenci arkadaşların evinde;

muz kabukları vs hep ortada geziyor...
kültaplaları ağzına kadar dolunca ancak döküyorlar
kola kutuları biriktiriliyor.
sigara kutularını 100 tane felan olunca isimlerinin baş harfleri yazılıp duvara yapıştırıyorlar. elbiseler her yerde geziyor
her akşam ankara oyun havaları evin içinde oynanıyor :D bilerek ben oynatıyorum.

........................

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir. bizim oralar patates diyarı olduğundan iki kat fazla tüketilirhatta 19 yaşıma kadar hiç kilo alamıyordumnevşehire yerleştikten bir ay sonra tam 21 kilo almışımbir ay sonra annem beni görünce ilk anda tanımakta zorlandı.............

Eh yani abi ne yapmışsın sen öyle tam 21 kilo 1-2 kiloda değil :)
Teyze haklı şaşırmakta :)

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
bizim öğrenci arkadaşların evinde;

muz kabukları vs hep ortada geziyor...
kültaplaları ağzına kadar dolunca ancak döküyorlar
kola kutuları biriktiriliyor.
sigara kutularını 100 tane felan olunca isimlerinin baş harfleri yazılıp duvara yapıştırıyorlar. elbiseler her yerde geziyor
her akşam ankara oyun havaları evin içinde oynanıyor :D bilerek ben oynatıyorum.

........................

Abi siz biraz zararlısınız anladığım kadarıyla :)

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
ama şunu ifade etmeliyim ki hayatım boyunca unutamayacğım anılarımın yaşandığı yerde orasıydı
ilmi sohbetler, sabah namazından sonra gizlice çıkıp o soğuklarda top oynamalar............................
çok şükür bizde nizam ve intizam hakimdi
herkes sorumluluğunu bilirdi ve ayrıca şimdi bildiğim tüm yemekleri oralara borçluyum desem yalan olmaz.

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
deli

deli

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!" :a04:

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
emegine saglık bEn o zmn hiç dayak yemem..:D:D

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
eleyse niye durdun

eleyse niye durdun

Erzurum'lu bir hanım telaşla koşarak belediye otobüsünü durdurmaya uğraşıyor. Halk ıslıklıyor. Şoför acı bir frenle duruyor.
Kadın:
-Gardaş bu otubus İlice'ye gidir mi?
Şoförün canı burnunda, araba dolu, zor durmuş, kızgınlıkla
-Heyir baci, getmez!
Kadın:
-Vış! eleyse niye durdun!:a09:

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
ayyy abim geldi aklıma abim orda simdi askerlik yapıyo:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt