Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR ŞEHİD,İN MEKTUBU (1 Kullanıcı)

miyase

Kayıtlı Kullanıcı
(*DÜNYADA GENİŞ YANKILAR UYANDIRAN KIBRIS HAREKATI.MEHMETÇİĞİN GÖĞSÜNDEKİ SARSILMAZ İMANIN BİR NİŞANESİ OLAN TÜYLERÜRPERTİCİ SAHNELERLE DOLUDUR. BUNLARDAN BİRİNİ, KIBRISTA ÇARPIŞAN VE KOCAELİ,NİN GÖLCÜK İLÇESİNE BAĞLI ULAŞLI KÖYÜNDE OTURAN MUAMMER GÖKALP,İN AĞZINDAN DİNLEYECEĞİZ.*)
"ASKERLİK GÖREVİMİ YAPTIĞIM GAZİANTEP,DEKİ 49. PİYADE ALAYI, KIBRIS HAREKATINDA İLK ÇATIŞMAYA KATILDI. BİRLİĞİMİZE,DÜŞMAN KUVVETLERİNİN KÜMELENDİĞİ BEŞPARMAK DAĞLARININ ELE GEÇİRİLMESİ EMRİ VERİLMİŞTİ.
"İŞTE BU TAARRUZ SIRASINDA, DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEDİĞİM BİR ASKER, SİPERDE YANIMA YAKLAŞTI VE CEBİNDEN ÇIKARDIĞI MEKTUBU BANA UZATARAK:
-TÜRKİYE,YE DÖNDÜĞÜNDE, BU MEKTUBU ÜZERİNDEKİ ADRESE BIRAKIRSIN, DEDİ.
-ŞAŞIRMIŞTIM.İKİMİZDE SAVAŞIN İÇİNDEYDİK VE KİMİN SAĞ KALACAĞI BELLİ DEĞİLDİ.
BEN MORAL VERMEK GAYESİYLE:
-İNŞALLAH İKİMİZDE DE DÖNECEĞİZ, DEDİM.
ASKER:
-BEN DÖNEMEM AMA SEN DÖNEKSİN,KARŞILIĞINI VERDİ. BU ARADA MEKTUBU ALMAM İÇİN ISRAR EDİYORDU. EMRİVAKİSİ KARŞISINDA ŞAŞKINLIĞIM DAHA DA ARTTI.
-BU ADAM BENİM DÖNECEĞİMİ,KENDİSİNİN KALACAĞINI NEREDEN BİLİYOR. DİYE DÜŞÜNDÜM VE DAYANAMAYARAK MEKTUBUNU ALDIM. TABİ SAVAŞ HALİ.. ASKERİ BİR DAHA GÖRMEDİM. TAM TEÇHİZATLI VE SİLAHLI OLAN BU ASKER, BİLDİĞİM KADARIYLA BİZİM BİRLİĞİN ASKERİ DEĞİLDİ. ÇARPIŞAMALAR SIRASINDA BACAĞIMDAN YARALANDIM,AMA TAARRUZA KATILDIM VE BİR YIL SONRA TERHİS OLDUP, ULAŞLIYA DÖNDÜM. MEKTUBU UNUTMUŞTUM. BİR GÜN BAVULUMU KARIŞTIRIRKEN EMANET MEKTUP GÖZÜME İLİŞTİ. ERTESİ GÜNÜ MEKTUBU YERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN İSTANBUL,A GİTTİM.
ÜZERİNDEKİ ADRESE GÖRE EV AKSARAY,DA İDİ. EVİ BULDUM. BU ARADA "MEKTUBU VEREN ASKER BELKİ DÖNMÜŞTÜR", DİYE DÜŞÜNÜYORDUM.KAPIYI ÇALDIM:YAŞLI BİR KADIN KAPIYI AÇTI. MEKTUP ZARFINDA YAZILI OLAN ADRESİ SORDUM.
-BURASI DİYE KARŞILIK VERDİ.MEKTUBU KENDİSİNE UZATARAK:
-OĞLUNUZ BU MEKTUBU KIBRIS,TAN GÖNDERDİ,DEDİM. BİLMEM BELKİ KENDİSİ DE GELMİŞTİR. KADIN BÜYÜK BİR ŞAŞKINLIK İÇİNDE BENİ İÇERİYE DAVET EDERKEN.
-BİZİM KIBRIS,TA ÇARPIŞAN OĞLUMUZ YOK, DEDİ.
İYİCE ŞAŞIRMIŞTIM.BİRAZ SONRA KADININ EİŞ DE YANIMIZA GELDİ. HADİSEYİ ONA DA ANLATTIM YAŞLI ADAM BİRŞEY SÖYLEMEDEN YANIMDAN AYRIKDI VE BİRAZ SONRA BİR FOTOĞRAF ALBÜMÜYLE BİRLİKTE GELDİ. ALBÜMÜ AÇTI VE ÜÇ GENCİN BİRLİKTE ÇEKTİRMİŞ OLDUĞU FOTOĞRAFIN ORTASINDAKİ DELİKANLIYI GÖSTEREREK:
-SİZE MEKTUBU VEREN BUMUYDU? DİYE SORDU. RESME BAKTIKAN SONRA:
-EVET BUYDU..; DİYE CEVAP VERDİM. GAYET İYİ HATIRLIYORUM.KADIN HIÇKIRARAK AĞLAMAYA BAŞLAMIŞTI. YAŞLI ADAM:
-RESİMDEKİ GENÇ, OĞLUMUZDU. AMA 35 YIL ÖNC, KORE,DEŞEHİD DÜŞMİŞTÜ.
-KENDİMİ,EVDEN DIŞARI ZOR ATTIM. VE HADİSEYİ, HALA UNUTAMIYORUM.
* * * * * * * * * *
ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERİ (ŞEHİDLERİ) ÖLÜLER SANMAYIN; ONLAR RAB,LARİ KATINDA DİRİDİRLER VE RIZIKLANIRLAR... AL-İ İMRAN SURESİ 169. AYET
ŞEHİDLER, ŞEHİDLERİMİZ. O MÜBAREKLER
PEYGAMBER (S.A.V) EFENDİMİZE CENNETTE EN YAKIN OLAN MÜBAREKLER.
HER KULA NASİP OLMAZ.ŞEHİDLİK MAKAMI
HER AİLEYE NASİP OLMAZ ŞEHİD AİLESİ
HER ANNEYE NASİP OLMAZ.ŞEHİD EVLADI.
HER EVLADA NASİP OLMAZ, ŞEHİD BABASI.
RABBİMİN NAZARINDA ONLAR SEÇİLENLERDENDİR.
MAALESEF ÜLKEMİZDE YAKINDA MODA HALİNE GELECEK OLAN.ASKERLİK YAPMAMAK KONUSUNDA GENÇLERİMİZİN BİLİNÇLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUM. ŞİMDİKİ GENÇLİK ASKERLİĞE AYRILAN ZANMANI BOŞ VAKİT OLARAK GÖRÜYOR.VE İNANILMAZ BİR MÜCADALA İLE ÇÜRÜK RAPORU ALIYOR. BUNLAR BU KADAR YÜREKSİZKEN .İSTEMEYEREK O RAPORU ALAN GENÇLERİMİZ,GERİ KALAN HAYATLARINDA O ŞEREFE ULAŞAMAMANIN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDE YAŞIYORLAR.
RABBİM GECİNDEN VERSİN AMA BİR GÜN MUHAKKAK OLACAK SAVAŞ GERÇEĞİNİ,GÖRMEMEZLİKTEN GELEMEYİZ. SADECE ERKEKLERİN DEĞİL,BİZ BAYANLARINDA BU KONUDA KENDİLERİNİ YETİŞTİRMELERİNİ İSTİYORUM.İLLA ASKERLİK YAPMAK ,TESKERE ALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. İŞİN GERÇEĞİ BİZLERE DÜŞEN GÖREVDE ÇOK ÖNEMLİ.VE BUNLARI BİLMEMİZ GEREKİYOR.
*SİLAH KULLANMAYI.
*ATA BİNMEYİ.
*ARAÇ KULLANMAYI.
*İLK YARDIM.
BUNLARI BİLMEK BOYNUMUZUN BORCU.BİZİM NE İŞİMİZ OLUR SAVAŞTA DEMEYİN .
YARIN DÜŞMAN KAPINIZI ÇALDIĞINDA, BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM DİYE DÖVÜNMEYİN, BEN HAZIRIM DEYİN.
MÜCADELEYE :EVET SORUMSUZLUĞA :HAYIR
ŞEHİDLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ.
RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
ALLAHA EMANET OLUN.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR ŞEHİD,İN MEKTUBU

ALLAH RAZI OLSUN. ÇOK ETKİLEYİCİYDİ. :(

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun miyase hanım verdiğiniz bilgiler için.
Gerçekten bazı şeyleri öğrenmemiz lazım. İlk yardım hayatımızın her köşesinde bize lazım aslında.
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
Allaha emanet olun

SheeKMuraT

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (c.c) Razı Olsun PAylaşımın İçin

bayram40

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun emeğinize sağlık
Ayrıca askerlik konusundaki düşünceleriniz çok güzel
Allahtan Dilerimki tüm halkımız bu gerçeklerin farkına varır ..

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ALLAH'IM TÜM İSLAM VE VATAN UĞRUNA ŞEHİT DÜŞENLERİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE BİZLERİ BAĞIŞLASIN..

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

İLK VE ORTA OKULU BERABER OKUDUĞUM BİR ARKADAŞIM VARDI ALİ ASKERLİĞİMİZİN İLKİ OLAN ACEMİLİĞİMİZ ISPARTA DAĞ VE KOMANDO OKULU EĞİRDİRE ÇIKMIŞTI DAĞITIMDA O.ŞIRNAK,A BENDE MARDİN,E DÜŞMÜŞTÜM BİR DAHADA HABERLEŞEMEDİK AYLAR SONRA TERHİS OLDUM GELELİ BİR AY OLMUŞTU ONDAN HABER YOKTU İÇİMDEN DEDİM YARIN CUMA SABAH DEDEMİN MEZARINI ZİYARET EDEYİM ONDAN SONRADA ONA SÜRPRİZ YAPIP BİRDE SİTEM EDECEKTİM GECE ALİ RÜYAMA GİRMİŞTİ YAAA ARKADAŞIM SEN GELDİN AİLENLESİN AMA BEN HALA ŞIRNAK DAĞLARINDAYIM VATANI BU HALİMLEDE BEKLEMEYE DEVAM EDİYORUM NÖBETTEYİM DİYE SESLENDİ SABAH OLMUŞTU SABIRSIZLANIYORDUM HEMEN DEDEMİ ZİYARET EDEYİM SONRA ONA GİDEYİM DİYE ACELE EDİYORDUM DİREK İLÇEMİZDEKİ MEZARLIĞA GİTTİM DEDEMİN YANINA GELDİĞİMDE KARŞISINDA ALİNİN ŞEHİTLİĞİYLE KARŞILAŞMIŞTIM ALLAH RAHMET EYLESİN:(

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Allah’ım,
Ben yüzyıllarca senin güzel adını dünyanın en uzak yerlerine ulaştırmak için canlarını bile çekinmeden veren şerefli ve büyük bir milletin torunuyum.
Ben de o dedelerim gibi vatanımı çok seviyorum.
Allah’ım,
Benim de Şehid olarak ruhumu al,
Amin…

motor1hr9.gif
93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

gif078tw8jw5.gif

Kedi, aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez.

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim emeyine sağlık çok güzel bir paylaşımdı
RABBİM CC şefaatlerine nail etsin inşallah
bizim gençler askerden kaçmaz inşallah o şehitlerin torunları olmak bunu gerektirir

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımınız çok etkileyiciydi tüylerim diken diken oldu
Allah razı olsun
selametle kalın inşallah..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Bu forum bugün ne çok ağladım. Emeğinize sağlık. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Rabbim herkese şehitlik makamı nasip etsin inşallah.

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok etkileyici yaa

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt