Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Rumuz Taktım İslam'a Uymadı. (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
I.bölüm; Küçük Savaş

Üstümüze düşmeyen bomba ancak kelimelerimizi acıtır, içimizde gezinen o acı bilinçsiz, alışkanlık hücreleri tarafından hemen yenilenir ve onarılır, birkaç dakika sonra kaybolur; kalbin duvarlarına tutunarak yürüyen acı, yerini; bir imleç-çarpı işareti buluşmasıyla parlak reklamlara bırakır. Durmaksızın değişik ses ve görüntülere maruz kalan beyin; gelişimini tamamlayamayan araz çocuklara döner

II.bölüm; Büyük Savaş

Ama biz tenhalaşmıyoruz ki dedi genç kız gözlerini yere indirirken;
Biz sadece sohbet ediyoruz.. konuşuyoruz güncel mevzulardan, yazıdan ve kelimeden, gidişattan... zaman zaman havadan ve sudan; bazen derinlemesine, bazen öylesine ama saatlerce

Tenhalaşmıyoruz dedi genç kız ısrarla; oysa neydi tenhalaşmak; kötü karakteri şeytan olan üç kişilik bir film seti; ya da iki kişinin şeytana yol haritası çizdiği bir yarışın en önde seyreden otomobili; bir yalnızın iki olabilmek adına nefsinde verdiği "kalbim temiz" brifingleri... kimine göre bir kapıyı kapatmak kadar basit bir eylem... kimine göre tüm kapalı kapıların üstüne kilitlendiği yarı karanlık bir sofa...

Bazen bir kadın ve bir erkeğin diğer tüm beşerin soluk alıp vermesi kadar çok bahaneyi;doğru düşünce ve prensip; duvarlarına vurması, çarpması, kırması ama yok edememesi;

Bazen de; biz iki olgun insanız, biliriz kendimizi diyerek çiftlerin dağların zirvesinde, ya da ormanın gölgesinde, yahut ırmağın akışında, tenha adına en tenha neresi varsa orada bile tenhalaşamaması;yani yok edememesi o kesin hadis-i şerifi sorumluluğunu buharlaştıramaması o sorumluluk ki kadın ve erkeği saçından yada eteğinden kavrayıp kalabalıkların içine çekmeye muktedirdir

Ama biz tenhalaşmıyoruz dedi kız üstüne basa basa oysa ona göre sadece bir odada yalnız bırakılmışlık haliydi tenhalaşmak bir bay-bir bayan; masa, koltuk ve sehpa, duvar, halı ve pencere vs oysa yaşanan neydi; bir bay-bir bayan; ekran, kablo ve teller, kodlar, 01 ler, adresler,

Bu açıdan bakmayı sevmedi genç kız "seslerimizi duymuyoruz mesela" dedi … oysa ses, havanın ses tellerini titretmesi ve dilin beyinden aldığı emirle o çıkan tınılara hükmetmesi demekti; ya dilim elime inip, parmaklarıma yürürse... mesela tuşların her biri ses teli hükmüne geçip, parmaklar dil gibi ona hükmediyorsa… öyle ya dile hükmeden akıl, parmağı başıboş bırakmaz değil mi?

Ama bakışlar yok dedi kız... gözler, anlamın ruhtan süzülerek ışıldadığı tek yerdir dedi... "kaş ve göz yok!"dedi oysa bakış; bir anlık iletinin yanıp sönen sarı lambasından sadece birkaç an daha fazla yaklaştırır günaha camların önünde sevdiğinin bir bakışını yakalamak isteyen insanın duyduğu iştiyakın belki yüzde kaçını, muhabbet ve ünsiyet kurduğu bir kişinin oturum açıldı panosunu görünce de hissedebilir insan dediğin söz bakıştan daha tehlikelidir bazen... aşık olduğu kişinin gözlerine yanıp yakılan bir insan iş muhabbete gelince dumura uğrar bazen.. yine ve daha fazla sözleri kalbi güneş gibi saran bir insanın gözlerini görmez olur aşık yani söz o bedenin gözü, saçı, eli, ayağı oluveririr

Ama harama giden bir ayak, harama uzanan bir el yok ki dedi kız; oysa bazen tüm küçük adımları koca bir adıma sığdırıp tek adımda bulaşırız günaha ve elin tek bir hareketi ve bazen masum bir tık sesi; bazen o kadar da masum ve yalın olmayabilir
illa günah sıcak ve akıcı mıdır seni alıkoyan her günah ister millerce uzağında olsun, ister ışık hızı yakınında olsun senin ceza sebebindir

Bir başka mütedeyyin bey ben eşimi aldatmam ki dedi özelindeki 12. bayanla konuşurken biz nitelikli sohbet ediyoruz... sözüm ona beyin fırtınaları estirmektedirler içeride yan odada çocuklarına laf anlatmaya çalışan hanımsa kendisine ne zaman sıra gelecek diye bekler durur beklesin bey irşad etmektedir, cihad yazıları yazmaktadır

Normal yaşantısında tek bir beyle bile kişisel muhabbete girmeyen dindar bayanların adres defterinde onlarca bey ve bilgisayar başında geçen onlarca saat kendinleştirirsin yazıyı ve imgeleri.. komiksindir cazipsindir denksindir.. ama çoğu kez Allaha yalan söylersin
ben sadece din adına yazıyorum, öğrenip-öğretiyorum dersin "kardeş" dersin ama bunun şimdilik olduğunu bilirsin

Velhasıl; insan gittiği her yeri kendileştirir sanalı da, hayali de içindeki isyankar yanına bir rumuz takar, isyan eder sinirlendiği konu başlıklarına içindeki saldırgan yanına bir isim takar sevmediği şahıslara saldırır kalbine hapsettiği aşık yanına bir isim takar ve site site maşukunu arar bazen gününde değildir mütevazı takılır ama asla ve asla kendi ismini kullanmaz.. kendi ismi mütevazi olamayacak kadar dik, saldırgan olamayacak kadar asildir

Aman canım sanal ortamdayız dedi kız son koz olarak unutmayalım ki; tüm yaratılmışların ve tüm buudların, bildiğimiz-bilmediğimiz tüm alemlerin ve dahi sanal alemin ilahı yine ALLAH (CC) tır. Ve şeytan kendini götürdüğün her yerde ya eline ya parmağına musallat olmaya devam edecektir..

AYŞEGÜL GENÇ

calik

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir Rumuz Taktım İslam'a Uymadı.

S.A.
Allah razı olsun arkadaşım. Rabbim bizleri affetsin inşaallah. biz çalışan bayanlar olarak artık herşeye okadar dikkat edemiyoruz belki etmeye zorlamıyoruz. paylaştığın yazı okadar güzelki bize neleri göz ardı ettiğimizi çok açık gösteriyor rabbim imanımızı kuvvetlendirip yolundan ayırmasın inşaallah. bu sitede yazışmak okadar normal geliyorki ama bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor galibaB)

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.Allah razı olsungüzel ve önemli bir yazı olmuş günümüzde önemle parmak basılması gereken konuların basında sanal alemde görüşmeler belki siz iyi niyetli olabilirsiniz ama karşınızdakini bilemezsiniz sonuç olarak sanal da sınız.rabbim bizi şeytanın bu gibi aldatmacalarından korusun

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

calik yazdı:
S.A.
Allah razı olsun arkadaşım. Rabbim bizleri affetsin inşaallah. biz çalışan bayanlar olarak artık herşeye okadar dikkat edemiyoruz belki etmeye zorlamıyoruz. paylaştığın yazı okadar güzelki bize neleri göz ardı ettiğimizi çok açık gösteriyor rabbim imanımızı kuvvetlendirip yolundan ayırmasın inşaallah. bu sitede yazışmak okadar normal geliyorki ama bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor galibaB)

Aleykümselam;

Allah zül-celal hazretleri hepimizden razı olsun inşAllah, Rabbim yar ve yardımcınız olsun, Allah Zül-Celal hazretleri, kötü niyetli insanların şerrinden korusun inşALLAH. dualarda daim olmak ümidi ile selametle

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
s.a.Allah razı olsungüzel ve önemli bir yazı olmuş günümüzde önemle parmak basılması gereken konuların basında sanal alemde görüşmeler belki siz iyi niyetli olabilirsiniz ama karşınızdakini bilemezsiniz sonuç olarak sanal da sınız.rabbim bizi şeytanın bu gibi aldatmacalarından korusun

Aleykümselam;

Allah cemi cümlemizden razı olsun, inşALLAH katılıyorum kardeşim, Rabbim hayırlı insanlarla,i iyi niyetli insanlarla. Onun rızasını kazanmış insanlarla karşılaştırsın inşAllah. şerlerden, kötü niyetlilerden muhafaza eyler inşAllah, dualarda daim olmak dileği ile Alla'a emanet olun selamünaleyküm,

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

SAĞOLASIN ABİM.GÜZEL BİR KONU.ŞU İSLAMİ CHAT BANA ÇOK SAÇMA GELİYOR.BİLDİĞİM BİR SİTEDEDE VAR.ÜYE OLUP UYARDIM ORANIN YÖNETİCİLERİNİ AMA ISRARLA ORANIN FAYDALI BİR YER OLDUĞUNU SÖYLEDİLER.BEN ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ YAPTIĞIMA İNANIYORUM.AMA VEBALİ DE VAR BU İŞİN.YANİ DİNİ SOHBET ODALARI DENİYOR AMA ÇOK FARKLI ŞEYLER KONUŞULABİLİYOR..RABBİM YARDIMCILARI OLUR İNŞALLAH..

MAVI HUZUN

Kayıtlı Kullanıcı

SAOLSIN KARDEŞİM BU FORM ÇOK İNCELENEMEDEN KAYBOLMUŞ ....YAZIN ÇOK HOŞ VE ÖZELLİKLE DİKAKT ETMEMİZ GEREKN NOKTALAR VAR ...ÖZELLİKLE BİZLER BAYANLAR OLARAK İSTER SANAL İSTER GERÇEK ORTAM OLSUN DİKKAT ETMELİ KENDİMİZİ KANDIRMAMALIYIZ ...RABBİM SENDEN RAZI OLSUN VE RABBİM YOLUNDAN AYIRMASIN BİZLERİ İNŞALLAH...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU.B) DEĞERLİ AŞK-A MECNUN KARDEŞİM,ALLAH(CC)SENİN PAYLAŞTIKLARINI
VE DÜŞÜNCELERİNİ BİZLERDEN MAHRUM ETMESİN İNŞALL.

GERÇEKTEN DE ÖYLE YAZIŞMALAR OLUYOR Kİ,NORMAL GİBİ GELİYOR İNSANLARA.SANAL(GERÇEK OLMAYAN)ORTAM OLSA DA O KADAR SEVİYESİZLİKLERE DÜŞÜYORKİ İNSANLAR,İSLAMİYETİN DIŞINA ÇIKIYORLAR,O İNCE ÇİZGİYİ AŞIP.
RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN.DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN ÜMMET_İ MUHAMMEDİ İNŞALL.
SELAM VE DUALARIMLA...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Selamünaleyküm,

ALLAH hepimizden razı olsun... hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim değerli yorumlarınızı eklediğiniz için.. Rabbim yolunda ölenlerden eylesin, kutsi yolundan bizi neslimizi gönül kalbimizi alı koymasın, saptırmasın. Hileleri, şirkleri, kötü nisbetleri kârı ve zararı kalp gözümüzle göstersin... Bizi koruyup kollasın Cennet bahçelerinde kevser havuzlarında Peygamberimize kavuştursun.Amin Allah hepinizden razı olsun sağlıcakla kalın Allah'a emanet olun selam ve dua ile

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

amin.amin.amin....

energy

Kayıtlı Kullanıcı

güzel dinimizi kişiler kendi adına ve çıkarları doğrultusunda kullanmasın bunlara fırsat verilmesin rabbim kötü zihniyetli insanların şerrinden bizleri korusun amin.a.e.o.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

energy yazdı:
güzel dinimizi kişiler kendi adına ve çıkarları doğrultusunda kullanmasın bunlara fırsat verilmesin rabbim kötü zihniyetli insanların şerrinden bizleri korusun amin.a.e.o.

Saolun Allah razı olsun. Amin inşAllah rabbim bu zihniyetteki insanlara fırsat vermiye

abdullah usame

Kayıtlı Kullanıcı

B) BENİM ADIM ÜSAME. ÜSAME İSMİ MÜCAHİT İSMİ, SAHABE İSMİ ASKERİYEYE GİRSEM KESİN SORUN ÇIKARACAKLAR BUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM. İŞTE BU YÜZDEN BEN ASKERİ LİSE SINAVINA GİRMEDİM. NEDİR BU İSLAM DÜŞMANLIĞI? MÜSLÜMAN DEDİĞİMİZ BİR ÜLKENİN BÖYLE ASKERİYESİ Mİ OLUR? NEYSE HEPİNİZ ALLAH'A EMANET OLUN... B)

abdullah usame

Kayıtlı Kullanıcı

B) AMİN ... RABBİM HEPİMİZİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN... B)

merall

Kayıtlı Kullanıcı

Ama bakışlar yok dedi kız... gözler, anlamın ruhtan süzülerek ışıldadığı tek yerdir dedi... "kaş ve göz yok!"dedi oysa bakış; bir anlık iletinin yanıp sönen sarı lambasından sadece birkaç an daha fazla yaklaştırır günaha camların önünde sevdiğinin bir bakışını yakalamak isteyen insanın duyduğu iştiyakın belki yüzde kaçını, muhabbet ve ünsiyet kurduğu bir kişinin oturum açıldı panosunu görünce de hissedebilir insan dediğin söz bakıştan daha tehlikelidir bazen... aşık olduğu kişinin gözlerine yanıp yakılan bir insan iş muhabbete gelince dumura uğrar bazen.. yine ve daha fazla sözleri kalbi güneş gibi saran bir insanın gözlerini görmez olur aşık yani söz o bedenin gözü, saçı, eli, ayağı oluveririr
Bu kadar net ve açık anlatılabilir

Rabbim bahaneler ardına sığınmaktan bizleri korusun
Allah razı olsun...

vildana

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c) razı olsun çok güzel bir paylaşım.Allah bizleri bu tip sapmalardan korusun,doğru yoldan ayırmasın.Ben izniniz olmadan bu yazı alıyorum bazı arkadaşlarıma göndermek için, hakkınızı helal edin.Allaha(c.c) emanet olun.

MeHMeT KoÇ

Kayıtlı Kullanıcı
KoNYa BüYüKKoYuNCU LiSeLeRi FeTHuLLaH GüLeN

amin. amin. amin

asudece

Kayıtlı Kullanıcı
son zamanlarda internet ortamında okuduğum, en anlamlı yazılardan biri..

nekadar samimi ve dürüstce kaleme alınmş..
şeytan boş durmuyor rabbim sen koru bizleri onun tuzağına düşmekten...

bazen böyle yazılar tokat gibi geliyor insana... kendine getiriyor..
ölçümüz... gerçek hayattaki gibi olursa ancak kurtulabiliriz ..

somut olarak yapmamız lazım gelen şey gerçek kimliğimizle yazışmak ve...
eğer şifrelerimizi köşe bucak saklamıyorsak,
biri yanımıza geldiğinde, sayfayı değiştirmiyorsak bilin ki doğru yoldayız...
eşimizle yazdığımız herşeyi paylaşabiliyorsak bilinki doğru yoldayız...
msn denilen mektup aracında yüzünü tanımadığımız insanların adresleri yoksa ...
bazı sitelerde özel mesaj kutusuna gelen mrb mesajlarını okumadan silebiliyorsak(ki bunu ben yapamıyorum illa okuyup siliyorum.)doğru yoldayız...

şeytan galip gelmek için çalışıyor...
kendimi kandırmama izin verme ya rabbi...

imported_salih_

Kayıtlı Kullanıcı
bismillah.jpg

[SIZE=+7]Bismillahirrahmanirrahim[/SIZE]
Allah senden razı olsun cok guzel yazılar ...

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg
çok ince ve önemli bir konuyu ele almışsınız teşekkürler . şeytanın en büyük silahıdır " BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ KAYBEDECEK BİR ŞEY YOK"gibi Allah muhafaza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt