Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR (lik) OLALIM...! (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Gelin dostlar BİR olalım...
Gelin kardeşlerim BİRLİK olalım...

Allahımız CC. BİR...
Peygamberimiz SAV. BİR...
Kıblemiz BİR...
Dinimiz BİR...
Vatanımız BİR...
...
...
...
Bu kadar BİR varken...
BU husumet niye?
Bu kin niye?
Bu kavga niye?
Bu saygısızlık niye?
Bu çekememezlik niye?
Bu sevgisizlik niye?

Gelin Kardeşlerim BİR(LİK) Olalım...
:a12:

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm abi Allah razı olsun
eline emeğine sağlık çok dogru yazdıklarına bütün samimiyetimle katılıyorum...
selam ve dua ile kalın...

GÖKTÜRK_İSLAM

Kayıtlı Kullanıcı
Iyi demişsinde kiminle olalım gardaş.
Mesela şunlarla olabilirmiyiz birlik; diyanet işleri kaldırılsın, din dersleri kaldırılsın,çocuğunun din dersi almaması için devletini aihm şikayet eden bize haklarımız verilsin (verilmeyen hakları ne bilmiyorum) bilmem nerelere ibadethane olsun diyen zihniyetle birlik olunur mu?

Göktürk islam
selametle

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamünaleyküm abi Allah razı olsun
eline emeğine sağlık çok dogru yazdıklarına bütün samimiyetimle katılıyorum...
selam ve dua ile kalın...

Allah CC. razı olsun kardeşim...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
...

...

Iyi demişsinde kiminle olalım gardaş.
Mesela şunlarla olabilirmiyiz birlik; diyanet işleri kaldırılsın, din dersleri kaldırılsın,çocuğunun din dersi almaması için devletini aihm şikayet eden bize haklarımız verilsin (verilmeyen hakları ne bilmiyorum) bilmem nerelere ibadethane olsun diyen zihniyetle birlik olunur mu?

Göktürk islam
selametle

Bize bir adım yaklaşana biz koşarak gideriz...
Önemli olan ortak paydada birleşmek...

mavci

Yönetici
...

...

Allahımız CC. BİR...
Peygamberimiz SAV. BİR...
Kıblemiz BİR...
Dinimiz BİR...
Vatanımız BİR...

GÖKTÜRK_İSLAM

Kayıtlı Kullanıcı
bize bir adım yaklaşana biz koşarak gideriz...
önemli olan ortak paydada birleşmek...

biz hep öyle olduk ama onlar hiç olmadı olmayacak gibi.yazdıklarımdan da anlaşılmıyor mı kardeş.bu istekleriyle birliktelik değil olsa olsa ayrıcalık olur bunun sonunda da hüsran olur galiba

selametle

mavci

Yönetici
...

...

biz hep öyle olduk ama onlar hiç olmadı olmayacak gibi.yazdıklarımdan da anlaşılmıyor mı kardeş.bu istekleriyle birliktelik değil olsa olsa ayrıcalık olur bunun sonunda da hüsran olur galiba

selametle

Ben sizin yazdığınızı anlıyorum kardeşim...
Allah CC. daha iyisini bilir...

Bizim görevimiz anlatmak, uyarmak...
Hidayete erdirecek olan Yüce Rabbimizdir...
O CC.'na emanetsiniz...

mavci

Yönetici
...

...

Âl-i İmrân / 103

Arapça Metin
وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ وَاذْكُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنْتُمْ عَلَىٰ شَفَا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَكُمْ مِنْهَا ۗ كَذَٰلِكَ يُبَيِّنُ اللَّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

Türkçe Meali:
Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz. (Diyanet İşleri Meali(Yeni))

Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O'nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz. (Elmalılı Hamdi Yazır)

mavci

Yönetici
...

...

Kolaylaştırın...Zorlaştırmayın

Müjdeleyin...Nefret ettirmeyin

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

BİR olalım...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı

birlikten kuvvet doğar
inşaallah mavci

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum küffar milletlerine karşı elbetteki birlik olmamız lazım.Lakin onlar incili bedava dağıtıyor biz kâr yapma derdindeyiz dini kitap olsun bilgiler olsun.Hani starda saygın bir hoca varya bir ara adapazarına gelmişti.Hizmet karşılığı aldığı paraysa afaki bir miktar 18 milyardı sanırım...Bu doğrumudur bilmem..Allahın kitabını,öğrettiklerini karlı ticaret olarak görmek.Sahabede böyle para alıyormuydu?Yada ehli sünnet alimlerimiz.Süleyman hilmi tunahan,??said nursi,??iskilipli atıf hoca..??.....

Dinimiz üzerinde oyunlar oynanıyor.Bidatlar sokmaya çalışılıyor.Dinimizi basite indirgiyorlar.Sanki cehennem yokmuş,herhangi bir ceza yokmuş herkez cennete gidebilcekmiş gibi bir hava yaratılmaya çalışıyor .Ben öyle algılıyorum....

Umarım bu tip oyunlara kanmaz halkımız.Rabbim doğruyu görenlerden eder tüm ümmeti muhammedi inşallah.Selametle değerli mavcı abi

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Dinimiz üzerinde oyunlar oynanıyor.Bidatlar sokmaya çalışılıyor.Dinimizi basite indirgiyorlar.Sanki cehennem yokmuş,herhangi bir ceza yokmuş herkez cennete gidebilcekmiş gibi bir hava yaratılmaya çalışıyor .Ben öyle algılıyorum....

Umarım bu tip oyunlara kanmaz halkımız.Rabbim doğruyu görenlerden eder tüm ümmeti muhammedi inşallah.Selametle değerli mavcı abi

selamun aleykum

cok haklısın nevin abla

sımdılerde bişey cıkmıs yahudı hrıstıyanda cennete girebilirmıs

ve bunun gibi dinde kolaylık adında islamda kuranı kerımde olmayan seyler ortaya atılıyor kuran ı kerımden ayetler carpıılıor

Rabbim hidayet vers,in hepsıne
insanlar kanmazlar insallah bu dolaplara :(

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamun aleykum küffar milletlerine karşı elbetteki birlik olmamız lazım.Lakin onlar incili bedava dağıtıyor biz kâr yapma derdindeyiz dini kitap olsun bilgiler olsun.Hani starda saygın bir hoca varya bir ara adapazarına gelmişti.Hizmet karşılığı aldığı paraysa afaki bir miktar 18 milyardı sanırım...Bu doğrumudur bilmem..Allahın kitabını,öğrettiklerini karlı ticaret olarak görmek.Sahabede böyle para alıyormuydu?Yada ehli sünnet alimlerimiz.Süleyman hilmi tunahan,??said nursi,??iskilipli atıf hoca..??.....

Allah CC. razı olsun Nevin Kardeşim...
Maalesef...
Ahir zamandayız...
Asr-ı Saadet çok gerilerde kaldı...
Çok şey şüpheli...
Dediğiniz gibi bidatlar aldı başını gidiyor...
Ahsen olan bidatleri ayırmamız lazım ama...
Allah CC. yar ve yardımcımız olsun...
Allaha emanet olunuz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt