Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bile bile kim Cehennemi arzu eder ? (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bile bile cehennemi arzu edenin; öncelikle Şeytandır, cehennemin kurulmasına vesile oldu.diye düşünüyorum.
Sonra ise şeytanın aldattığı yandaşları olsa gerek.

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
sorunda bilmek değil mi zaten...

ya keyfi yerinde olduğu için daha başka bişey bilmeyi,öğrenmeyi düşünmez
ya hayatı zor odluğu için beni niye böyle yarattı yada niye fakir oldum düşüncesiyle bilmeye yanaşmaz
ya da orta yolu tutar bazımız ya varsa ya yoksa diye düşünür ,hayatını bu ikilemde sürdürüp gerçek imanın ne olduğunu bilmek istemez

hayatta yaşadığı şeylerden ibret alabilen,vizdanı nefsine,egosuna galip gelmiş kuranın tabiriyle kalbi iman etmeye yakın kimseler ise bilmek ister hayatı ve ölümü ve Allahın lütfuyla bulurlar da...

İslam dini bitirilecek bir üniversite ise ve mezun olana derecesine göre mükafat verilecekse

bu okula girmeyi istemek lazım galiba herşeyden önce...

ömür sermayesi ,bu nimetler baba parasıysa ,bu sınava girip kazanmak yerine baba parası yemeye devam etmektir "bilmemek"

vicdanındaki vicdansızlıktır

belki de bilmeyi istememektir bilmemek.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Galiba biraz kibir, biraz benlik biraz gurur ,insanın nefsini okşar .o nefiste, bilerek insanı cehenneme çeker diye düşünüyorum.Belkide ahiretten ümidi kesen ister ki bari burada caka satayım.

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
aynen öyle,Allah bize kuranda hep afından bahsediyor af kapısını hiç kapatmıyor, yada sana kötülük yapana sen iyilikle muamele et buyuruyor

böyle bir Allah herhangi bir insana şahadet nasip etmemişse,o gerçekten haketmiştir bunu

yoksa Allah insana annesinden babasından daha çok acıyandır.

Allah inanmayanlara da hidayet nasip etsin

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allahım razı olsun sizden iyiki varsınız.

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razı olduğu kullarından eylesin cümlemizi önemli olan Rabbimin rızasını gözeterek yapılan Rabbim için

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İpe düğüme üfleyenler.Büyü ,sihir ile uğraşanlar,yapan ve yaptıranlar.Şeytan lain ile anlaşma yapanlar da Cehennemi bile bile arzu ediyorlar sanırım...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
İpe düğüme üfleyenler.Büyü ,sihir ile uğraşanlar,yapan ve yaptıranlar.Şeytan lain ile anlaşma yapanlar da Cehennemi bile bile arzu ediyorlar sanırım...

çok korkuyorumm... allah c.c seni çok seviyorum.büyüden,kem gözlerden beni eşimi yuvamı evliliğimi,huzurumu sağlığımı sen koru, sevenleri ayırmalarına izin verme,sana sığınıyorum.... yalvarıyorum sana...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı

öle yerinde bir sözdü ki bu.. allahım sen koru bizi kötü insanlardan.. RABBİM SEN KORU...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
çok korkuyorumm... allah c.c seni çok seviyorum.büyüden,kem gözlerden beni eşimi yuvamı evliliğimi,huzurumu sağlığımı sen koru,ayırma sevenleri,sana sığınıyorum.... yalvarıyorum sana...
Allah c.c ayırmaz bilesin can
Ayıran o baş eğmez nefislerimizdir, gurur, kibir, beklenti ....sevgi sanılan aslında sahiplenme duygusu yani ego olandır sebeb
Bir de imtihandır hey baksana sen! Resul s.a.v bile sınandı sevgine sadıksan, sabır, sabır can(biliyorum bıktın duymaya ama böyle)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c ayırmaz bilesin can
Ayıran o baş eğmez nefislerimizdir, gurur, kibir, beklenti ....sevgi sanılan aslında sahiplenme duygusu yani ego olandır sebeb
Bir de imtihandır hey baksana sen! Resul s.a.v bile sınandı sevgine sadıksan, sabır, sabır can(biliyorum bıktın duymaya ama böyle)

doğru diyorsun ablam,sıkıntıların en büyüğünü onlar çekti bizimki ne ki !!! çok zor sabır çok zor ama inşaALLAH meyvesi tatlı olur...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah ın Kitaplarında emrettiği ayetleri yalanlayan larda cehennemi bile bile arzu etmektedirler. Ayette ;Allah buyuruyor ki benim ayetleri mi yalanlayanları da Cehennem azabına tabi tutacağım.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
madem bilmezsin garip ne laf edersin?
Mecnunluktan beter gezersin
olsun...
Rabbim benimle olsun varsın hüzün arkadaşım olsun
Canımı yakanlara inat yaşasın cehennem !
Cennet nuru taşıyanlara olsun!
Başörtümü atanlara, camiden beni men edenlere, hocalara göndermeyenlere ....yobaz diye dışlayanlar inat aşkım sonsuz olsun Ya Rab artır aşkımı ...bu aşk yok diyenlere inat aşkını yaşamak boynumun borcu olsun? efendim?
ben buna mı söz vermiştim? ezelde? bilmem...
diyardan diyara sor beni yarim yarim....
Takatım kalmadı ya Rab gücüm kalmadı
Kurban olan kalem tutan ellere
seni yazacak derman kalmadı , sen yazılamayansın
sen aşksın ....yazılmazsın, görünmezsin ama senden başka görünen yok ki?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bizim yaşlılarımızın yüzleri yaşlandıkça parlar...Nur ile...
Cehennem ehlinin yüzü yaşlandıkça çirkinleşir...Neyse . dedik gayri...

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
cehennem-ile-ilgili-hadisler.jpg

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allahım bizleri korusun.İnşallah... İyilik güzellik versin...Dünya ve Ahirette...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Cehennemi arzu edenlerden bazılarını da yazmak isterim...
en-sonebi ve Melissa26 foruma girdiğinde sistemlerini yavaşlatmaya çalışan veya durdurmaya çalışan ...
Şeytan Lain veya Yandaşları var ya onlar ...Cehennemi arzu eder...
Neden ?
en-sonebi veya Melissa26 hep ihlasa sarılır...ihlas yolunu ister...
Allah C.C. ... İHLAS yolunu yürüyenleri koruma altına almıştır...onları saptırmak veya susturmak isteyeni tabi ki Cehennem ehli yazar... tabi ki bizden söylemesi.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Efendim biz yavaşlatma veya engellemeden muzdaribiz...bilinerek yavaşlatıldığımızı gerçekten tespit ediyoruz... Yakınmamız o yüzden...biri veya birileri bilerek ya sistemimizi yavaşlatıyor ...yada virüs bulaştırmaya çalışıyor...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bunu da normal görüyoruz...Çünkü...en-sonebi,ilka veya yakais onları rahatsız ediyor...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt