Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Balık Çorbası (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
geçen gün tv de Nükhet hanım yaparken aklıma yattı çocuklarda boy uzatan çorba olarak yapmışlardı birazda tereddütüm vardı nasıl olur acaba diye ama güzel oldu sevdik inşallah bundan sonra arada yaparım. . sizlerle de paylaşmak istedim.

malzemeler:
bir levrek (çipra, mezgitte olur benim evimde levrek vardı)
bir demet semizotu
bir demet maydonoz
bir marul
iki üç defne yaprağı(defne yaprağı ve tane karabiberi ben ekledim yakıştı)
birkaç tane karabiber
iki kaşık yağ
bir kaşık un

meyanesi için
iki yumurta

yapılışı:

derin bir tencereye levreği bütün olarak koyuyorsunuz üstüne semizotu, maydonoz, marul, tane karabiber ve defne yaprağını koyuyorsunuz. üstüne de su ve tuz koyup yarım saat kadar pişiriyorsunuz ocaktan alıp süzgece döküyorsunuz suyu lazım tabiki atmayın.

içinden yeşillikleri alıyoruz balığı ayıklıyoruz.

tencerede iki kaşık yağ ve bir kaşık unu kavuruyoruz balığın süzdüğümüz suyunuda koyup telle çırpıyoruz un topak kalmasın.

iki yumurtayı bir kasede çırpıyoruz çorbanın suyundan iki üç kaşık alıp yumurtayı ılıştırıyoruz sonra yumurtayı tencereye katıyoruz karıştırma teliyle karıştırıyoruz

ayıklanmış balığıda içine katıyoruz çorbamız hazır. afiyet olsun.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
=) bu çorbayı arkadaşım yapmıştı daha doğrusu yapmaya çalıştı görünüşü bi tuhaf diye tadına bakmadım.Değişik bi tarif.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben de yaparken yadırgadım ama tadı güzeldi içenler ikinci tabağı içti :)
vitaminli olması beni cezbetmişti

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt