Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşağıdaki metinde tam 15 tane çiçek ismi gizli. (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Aşağıdaki metinde tam 15 tane çiçek ismi gizli. (Not.Alıntı göstererek kopyalaya bilirsiniz.)

Yazın son günleriydi artık . Saçı örgülü küçük kız bahçeye güz çiçekleri eken ağabeyine 'Biraz da çimen ek, şenlensin, yemyeşil olsun bahçemiz .' dedi. Oğlan gülümseyerek doğruldu ve avludaki yaşlı kadına seslendi : 'Büyük Hala, leğeni getirir misin? Hani büyük olanı...'
Hala ivedilikle banyoya seğirtti, tıknefes leğeni getirdi. Oğlan bahçedeki kavak ağacından yere dökülen yaprakları toplayıp leğene koyarken Büyük Hala kendi kendine söyleniyordu:
'Eylül, ekim, kasım patır patır dökülür yapraklar.'

Demin en ufak bir esinti yokken aniden çıkan rüzgardan kavak ağacına dayalı duran ucu çengelli sopa pat! yanına düştü oğlanın. Bunu gören Büyük Hala 'Yanımızda her zaman ol yarabbi' diye dua ederek içeri gitti.

Az sonra tekrar avluya çıkan Büyük Hanım , eliyle gel işareti yaparak oğlanı çağırdı. Sofrayı hazırlamıştı. Oğlana, 'Üstündeki kirlen , paslan, ağzını yüzünü yıkamadan sofraya oturma sakın!' diye tembih etti.

Hep beraber sofraya oturdular. Annesi üzgün bir sesle 'Haftaya seminer başlayacak.' dedi. Babasının aklı fikri ise akşamki maçtaydı. Annesi , ' Endişelenme, Fener yener ...Giselle Balesi gelmiş AKM' ye , duydun mu ?' diye devam etti.

Ertesi hafta İstanbul'a doğru yola çıklıdı. Yolda benzin bitince babası, ' daha evveli gün depoyu ful yapmıştım.' diye söylendi. O esnada yanlarından seyyar balıkçı geçiyordu. Saçı örgülü küçük kız ' Oley! Lakerdalara bak!' diye ağabeysinin koluna asıldı. Oğlan , 'Ben sana küsüm. Bülbülümü kaçırttın kafesinin kapağını açık bırakıp' diye takaza etti.

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
Aşağıdaki metinde tam 15 tane çiçek ismi gizli.
Aşağıdaki metinde tam 15 tane çiçek ismi gizli. (Not.Alıntı göstererek kopyalaya bilirsiniz.)

Yazın son günleriydi artık . Saçı örgülü küçük kız bahçeye güz çiçekleri eken ağabeyine 'Biraz da çimen ek, şenlensin, yemyeşil olsun bahçemiz .' dedi. Oğlan gülümseyerek doğruldu ve avludaki yaşlı kadına seslendi : 'Büyük Hala, leğeni getirir misin? Hani büyük olanı...'
Hala ivedilikle banyoya seğirtti, tıknefes leğeni getirdi. Oğlan bahçedeki kavak ağacından yere dökülen yaprakları toplayıp leğene koyarken Büyük Hala kendi kendine söyleniyordu:
'Eylül, ekim, kasım patır patır dökülür yapraklar.'

Demin en ufak bir esinti yokken aniden çıkan rüzgardan kavak ağacına dayalı duran ucu çengelli sopa pat! yanına düştü oğlanın. Bunu gören Büyük Hala 'Yanımızda her zaman ol yarabbi' diye dua ederek içeri gitti.

Az sonra tekrar avluya çıkan Büyük Hanım , eliyle gel işareti yaparak oğlanı çağırdı. Sofrayı hazırlamıştı. Oğlana, 'Üstündeki kirlen , paslan, ağzını yüzünü yıkamadan sofraya oturma sakın!' diye tembih etti.

Hep beraber sofraya oturdular. Annesi üzgün bir sesle 'Haftaya seminer başlayacak.' dedi. Babasının aklı fikri ise akşamki maçtaydı. Annesi , ' Endişelenme, Fener yener ...Giselle Balesi gelmiş AKM' ye , duydun mu ?' diye devam etti.

Ertesi hafta İstanbul'a doğru yola çıklıdı. Yolda benzin bitince babası, ' daha evveli gün depoyu ful yapmıştım.' diye söylendi. O esnada yanlarından seyyar balıkçı geçiyordu. Saçı örgülü küçük kız ' Oley! Lakerdalara bak!' diye ağabeysinin koluna asıldı. Oğlan , 'Ben sana küsüm. Bülbülümü kaçırttın kafesinin kapağını açık bırakıp' diye takaza etti

bu kadar bulabildim:S

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
Saçı örgülü küçük kız bahçeye güz çiçekleri eken ağabeyine...
Demin en ufak bir esinti yokken aniden çıkan rüzgardan kavak ağacına dayalı duran ucu çengelli sopa pat! yanına düştü oğlanın.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
yedi olmuş hadi daha bulun

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
lale ve gonca yokmu banımı öyle geldi.
başkada bulamadım.::)

İPARHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Az sonra tekrar avluya çıkan Büyük Hanım , eliyle gel işareti yaparak oğlanı çağırdı.
'Yanımızda her zaman ol yarabbi' diye dua ederek içeri gitti.

gün depoyu ful yapmıştım.' diye söylendi.

Oley! Lakerdalara bak!' diye ağabeysinin koluna

4 tane de ben buldum...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Demin en ufak bir esinti yokken aniden çıkan rüzgardan kavak ağacına dayalı duran ucu çengelli sopa pat! ya nına düştü oğlanın.

' Endişelenme, Fener yener ...Gis elle Balesi gelmiş AKM' ye , duydun mu ?' diye devam etti.

2 dene de ben buldum :)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Gül
menekşe
lale
fesleğen
kasım patı
papatya
hanımeli
aslanağzı
nergis