Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arefe Günü ORUÇ ve 1000 İHLÂS...Var mısınız? (1 Kullanıcı)

nazlim

Kayıtlı Kullanıcı
Canım gözden kaçmış mesajın yine dua edeceğim senin içinde ah canım bende aynı şekilde oldum benimki mabmabşka bir şey bir iyilik kurbanı oldum 3. defa bankadan kredi çektim borç batağına düştüm alıştım artık yapacak bir şey yok 19 ay kendimi üzdüm yıprattım ne olacak sanki ne yapalım başkasının borcunu ödüyorum borcu borçla kapatıyorum Allah'ım affetsin başka türlü gücümüz yok Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir rızk kapısı açmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.
Allah2ım bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

CANIM BENİM VİCDAN AZABIM ÇOK BÜYÜK ÇEKMESEYDİK ÇOK İYİYDİ AMA ÇEKTİK HİÇ EVİMİZİN BEREKETİ YOK BANA GÖRE.AMA ARTIK ŞİMDİ NORMAL GİBİ GELİYOR FAİZ KREDİ ÇEKECEK OLAN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM ÇEKMEYİN DİYE EE OZAMAN DA KİMSE VERMEZ PARA...RABBİM AFFETSİN İNŞALLAH DÜN İNTERNETE FAİZLE ,İLGİLİ HADİSLERE BAKIYORDUM PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V ALANIDA VERENİ DE LANETLEMİŞ ÇOK ÜZÜLDÜM RABBİM AFFETSİN İNŞALLAH TÜM FAİZE GİREN KARDEŞLERİMİZİ..SELAM DUA İLE...ALLAHA EMANET OLUN.......

leyla-1

Altın Üye
Canım gözden kaçmış mesajın yine dua edeceğim senin içinde ah canım bende aynı şekilde oldum benim ki bambaşka bir şey bir iyilik kurbanı oldum 3. defa bankadan kredi çektim borç batağına düştüm alıştım artık yapacak bir şey yok 19 ay kendimi üzdüm yıprattım ne olacak sanki ne yapalım başkasının borcunu ödüyorum borcu borçla kapatıyorum Allah'ım affetsin başka türlü gücümüz yok Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir rızk kapısı açmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.
Allah'ım bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

CANIM BENİM VİCDAN AZABIM ÇOK BÜYÜK ÇEKMESEYDİK ÇOK İYİYDİ AMA ÇEKTİK HİÇ EVİMİZİN BEREKETİ YOK BANA GÖRE.AMA ARTIK ŞİMDİ NORMAL GİBİ GELİYOR FAİZ KREDİ ÇEKECEK OLAN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM ÇEKMEYİN DİYE EE OZAMAN DA KİMSE VERMEZ PARA...RABBİM AFFETSİN İNŞALLAH DÜN İNTERNETE FAİZLE ,İLGİLİ HADİSLERE BAKIYORDUM PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V ALANIDA VERENİ DE LANETLEMİŞ ÇOK ÜZÜLDÜM RABBİM AFFETSİN İNŞALLAH TÜM FAİZE GİREN KARDEŞLERİMİZİ..SELAM DUA İLE...ALLAHA EMANET OLUN.......

Amin
Canım benim Allah'ım affetsin ama ben darda sıkıntıda olan bir arkadaşıma yardım ettim onun için ne olduğunu anlamadığım maddi manevi bir sıkıntı içine düştüm ne yapalım hayırlısı olsun ben bütün işlerimizi Rabbim'e havel ettim Allah'ım bu mübarek günlerin yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affetsin içinde bulunduğumuz maddi manevi bütün sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
Allah hepimize helalinden hayırlı rızk kapıları kısmet kapıları açmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı bayramlar..

ALLAH'IM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Rabbim hayırlısıyla kabul eyleye inşallah...
Daha nice arefe ve bayramlara inşallah...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Oruc ve ihlas tamam.

Bayraminiz mubarek olsun.

ALLAHA EMANET OLUN.
SELAMETLE KALIN.

mavci

Yönetici
03 Ekim 2014 Cuma günü (YARIN) ORUÇ ve 1000 İhlâs
(Besmele İle)...
Var mısınız..?

mir_erhan

Moderator
1000 ihlas tamamdır hamd olsun.
İnşallah ikincisine başlaycağım.
Durmak yok. bugünün feyz bereket rahmetinden faydalanmak dileğiyle.
Heybelerimizi tıka basa dolduralım inşallah..
Güzel aileye dua eder. dua beklerim.

Selam ve dua ile

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH a şükür 9 gün oruçumuzu ve 1000 adet besmele ile ihlas şerifi okuduk ALLAH kabul etsin..

Bayramınız mübarek olsun..

mavci

Yönetici
1000 ihlas tamamdır hamd olsun.
İnşallah ikincisine başlaycağım.
Durmak yok. bugünün feyz bereket rahmetinden faydalanmak dileğiyle.
Heybelerimizi tıka basa dolduralım inşallah..
Güzel aileye dua eder. dua beklerim.

Selam ve dua ile

ALLAH a şükür 9 gün oruçumuzu ve 1000 adet besmele ile ihlas şerifi okuduk ALLAH kabul etsin..

Bayramınız mübarek olsun..

Rabbim en güzel ve hayırlı şekilde kabul eyleye inşallah...
AMİNNN...

mavci

Yönetici
Ramazan ayının 29.günü 16 Temmuz 2015 PERŞEMBE yani AREFE GÜNÜ...

1000 İhlâs okuyalım...:a15:

Var mısınız?

Arefe günü

[Besmele ile]
1000(Bin) İhlâs okuyanın...
Günahları affedilir ve duâsı kabul olur..."

Ne dersiniz...???

Arefe günü, 1000 İHLÂS okuyalım mı?

mavci

Yönetici
Zilhicce ayının 9. günü olan 23 Eylül 2015 Çarşamba günü yani AREFE GÜNÜ...

Oruç Tutalım...:a15:
1000 İhlâs( Besmele İle) okuyalım...:a15:

Var mısınız?

mavci

Yönetici
Hadisi şeriflerde buyuruluyor ki:

(Arefe günü tutulan oruç, bin gün [nafile] oruca bedeldir.)

(Aşûre günü orucu bir yıllık, Arefe günü orucu da, iki yıllık [nafile] oruca bedeldir.)

(Arefede tutulan oruç, iki bin köle azat etmeye, iki bin deve kurban kesmeye ve yolunda cihâd için verilen iki bin ata bedeldir.)

(Arefe günü [Besmele ile] bin İhlâs okuyanın günahları affedilir ve duâsı kabul olur.)

mavci

Yönetici
Kurban bayramının birinci gününe yevm-i nahir, diğer üç gününe ise eyyâm-ı teşrik denir. Bayramdan evvelki güne ise yevm-i arefe (arefe günü) denir ki Zilhicce`nin 9. günü olmaktadır. Ramazan bayramında arefe yoktur.

Arefe gününün sabah namazından itibaren bayramın 4. günü ikindi namazına kadar 23 vakit farz namazını müteâkip birer defa

اَللّهُ اَكْبَرُ اَللّهُ اَكْبَرُ لاا اِلهَ اِلاَّ اللّه وَاللّهُ اَكْبَرُ اَللّهُ اَكْبَرُ وَلِلّهِ الْحَمْدُ

Allahü Ekber Allâhü Ekber Lâ ilâhe İllâllahü Vallâhü Ekber, Allâhü Ekber ve Lillâhi`l-Hamd şeklinde tekbir alınır. Bunlara teşrik tekbirleri denir.

Teşrik tekbirleri fakîhlerin çoğuna göre, namaz kılmakla mükellef herkes için vâcibtir. Sünnettir diyenler de vardır.

Teşrik tekbirleri günlerinde namazı kazaya kalan bir kimse, bu namazları yine teşrik günlerinde kılarsa tekbirleri de kaza eder. Teşrik günlerinden sonra kıldığında ise, teşrik tekbirlerinin kazâsı gerekmez.

Kadınlar teşrik tekbirlerini gizli olarak getirirler

TEŞRİK TEKBİRLERİ...
Unutmayalım İnşallah...

mir_erhan

Moderator
İnşallah...
Haydi ya Allah Bismillah diyelim.

mir_erhan

Moderator
Dualarınızda bizleri katmayı unutmayın inşallah...
ve duaya ihtiyacı olanları...
Haydi Ya Allah.
Haydi Bismillah..

mavci

Yönetici
Zilhicce ayının 9. günü olan 11 Eylül 2016 Pazar günü yani AREFE GÜNÜ...

Oruç Tutalım...:a15:
1000 İhlâs( Besmele İle) okuyalım...:a15:

Var mısınız?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt