Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ahir zaman ile ilgli islam alimi İBN HACER EL MEKKİ nin söyledikleri: (1 Kullanıcı)

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.mehdi cıkmadan önce,milletler arasında ticaret ve yollar kesilecek,insanlar arasında fitneler cogalacaktır.Mühtelif ülkelerden bircok alim birbirlerinden habersiz şekilde Hz.mehdiyi aramak üzere yollara cıkacak ve alimlerden herbirisine 310 kadar insan refakat edecektir.Sonunda hepside mekkede buluşurlar ve birbirlerine`` buraya nicin geldiklerini`` sorduklarında hepside``bu fitneleri önleyecek konstantinyeyi manen feth edecek olan Hz mehdiyi arıyoruz,çünkü biz onun anasının,babasının ve ordusunun isimlerini ögrendik şeklinde cevap verirler.
Allah(cc)bütün insanların kalplerini onun muhabbetiyle dolduracaktır.Sonra o gündüzleri aslan,geceleri abid olan bi kavimle yürüyecektir.
onun hükümdarlıgı zamanında kurtla kuzu bir arada oynayacak,yılanlar cocuklara bir zarar vermiyecektir.İnsan bir avuc tohum atacak 700 avuc hasat edecektir.Rİya,riba,zina ,icki kalmayacak ömürler uzayacak ve emanet zayi olmayacaktır kötüler helak olacaktır.

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ahir zaman ile ilgli islam alimi İBN HACER EL MEKKİ nin söyledikleri:

hepmizden Allah razı olsunB)

beyaz_nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim saol paylaşım için ama kıyamet kapıda Allah(cc) yardımcımız olsun çıkarları uğruna kurtla kuzu sarmaş dolaş

Estağfirulluh Rabbim :(

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim byeaz_nur insallah insanların yanlızca allah rızası icin yasayacagı buna hz.isa ve hz.mehdinin vesile olacagı altın cag Allahın izniyle cook yakındır haidslerde bu devirde dünyada adeta cennet benzeri bir hayat yasanacagı ve yeryüzünün adeta son bi hamle ile tüm bollugunu insanlarla paylsacagı bir cag olacagı tasvir edilmektedir
ve yine islamın huzuru ile insanlar kin haset fesat ve cıkar gibi duygular hz. isa ve hz. mehdi zamanında ortadan kalkacak Allahın izniyle saglıcakla kalın...B)

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. BEN BİRŞEY MERAK EDİYORUM HZ.İSA VE HZ.MEHDİ DEMİŞSİN KARDEŞİM.BUNLAR AYNI DEĞİLMİ.BEN AYNI ZANNEDİYORDUM.BANA ANLATIRMISINIZ.HA PARDON BİR DE MESİH VAR.BİRAZ CAHİLCE OLDU AMA BURDA NİÇİN VARIZ ÖYLE DEĞİLMİ.ÖĞRETEBİLİRMİSİNİZ.

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim gerekli vcp ve faydalanabilcegin internet adreslerini özel msj olarak sana yolladım... Allah ilmimiz imanımızı ve afiyetimizi arttırsın(amin)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt