Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

acıda olsa dogruları soyleyınız hz.Muhammed(s.a.v) (1 Kullanıcı)

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com
HAMD-Ü SENA

Gencin birisi Kâbe'de hep, "Ey doğruların yardımcısı olan Allahım, ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allahım, sana Hamdu sena ederim" diye dua eder. Bu durum herkesin dikkatini çeker. Birisi,

—Neden hep ayni duayı yapıyorsun, başka bir şey bilmiyor musun?” der. O da anlatır:

—“7–8 sene önce yine Kâbe'de iken içi altın dolu bir torba buldum. Tam 1000 altın vardı. İçimden bir ses “Bu altınlarla, şunları şunları yaparsın.” diyordu.” Hayır dedim kendi kendime, bu benim değil, başkasının mali, kullanmam haram olur.” dedim. Bu sırada birisi,

— “Şöyle bir torba bulan var mı?”diye bağırıyordu.”

Çağırdım onu, nasıl bir torbaydı, içinde ne vardı diye sordum. Torbayı tarif etti ve içinde 1000 altın vardı dedi. Al öyleyse torbanı diyerek verdim. Adam torbayı açıp içinden bana 30 altın verdi. Pazara gittim. Temiz yüzlü genç bir esiri [köleyi] överek satıyorlardı. Gencin temizliği dikkatimi çekti. Yanlarına gittim, bu köle için ne istiyorsunuz dedim. 30 altın dediler. Adamdan aldığım 30 altını verip genci satın aldım. Bir iki yıl geçti. Genç çok çalışkan, çok edepli idi. Onu aldığıma çok memnun olmuştum. Bir gün onunla giderken karsıdan iki üç kişi geliyordu. Genç bana dedi ki,

— “Efendim, ben Fas amirinin oğluyum. Bu gelenler babamın adamları. Beni buldular. Senden beni satın almak isterler. Sen iyi bir insansın, onlara 30 bin altından aşağıya satma.” dedi.

O kişiler yanıma geldi, bu esiri bize satar mısın dediler. Satarım dedim.60 altın verelim dediler. Olmaz dedim. İyi ama sen bunu 30 altına almadın mı? Biz sana iki mislini veriyoruz dediler. Öyleyse gidin pazardan alın dedim. Artıra artıra 20 bin altına kadar çıktılar. 30 binden aşağı olmaz dedim. Çaresiz kabul ettiler. Altınları verip, genci alıp gittiler. Ben o 30 bin altınla, işyerleri açtım, ticaret yaptım, daha çok zengin oldum. Bir gün bana arkadaşlar,

—"Çok zengin bir ailenin iyi bir kızı var. Babası yeni vefat etti. Onunla seni evlendirelim." dediler. Ben de "olur" dedim. Nikâh kıyıldı. Deve yükleri çeyizini getirdiler. Çeyiz arasında bir torba dikkatimi çekti. Kıza, "bu nedir" dedim. "İçinde 970 altın var, babam Kâbe'de bunu kaybetmiş, bulan gence 30 unu vermiş. Kalanını da bana hediye etti, çeyizine koyarsın dedi".

Demek ki bulduğum altınlar benim rızkım imiş, vermese idim haram yoldan gelecekti, simdi helal yoldan yine bana geldi. Bana yârdim edip haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbime hamd ederim.

Acı da olsa, doğruları söyleyiniz.

Hz. Muhammed (S.A.V.)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: acıda olsa dogruları soyleyınız hz.Muhammed(s.a.v)

S.A KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK DEMEKKİ ALLAH NE VERİRSE VERSİN HELALDAN ŞAŞMIYCAN NASİBİN NE İSE SENİ BULUR KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı

BİLDİĞİM KISSALARDAN BİRİ SANDIM OKUMADAN GEÇECEKTİM AMA DAHA ÖNCE DUYMAMIŞIM ÇOK GÜZELMİŞ EVET RABBİM RIZIKLARIMIZI EZELDE TAKRİR ETMİŞ
BİZEDE HELALİNDEN YA DA HARAMDAN ONU ALMAK BİZE DÜŞÜYOR İNŞAALLAH HERKES HELALİNDEN ALMAYI BAŞARIR...

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

CEVDET-71 yazdı:
S.A KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK DEMEKKİ ALLAH NE VERİRSE VERSİN HELALDAN ŞAŞMIYCAN NASİBİN NE İSE SENİ BULUR KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)
a.s kardesım oyle tabı sen elındekıne hakkına razı gel rabbim mükaafatını fazlasıyla vermıyomu ??? rabbim neylerse güzel eylemezmi..........

leyla-1

Altın Üye

Allah ne verirse helalinden hayırlısını versin helal olmayan hiç birşeyi bizlere kullanmayı nasip etmesin. Bilerek yada bilmeyerek ya da unutarak bir hata kusur günah işmemişsek Rabbim bizleri affedip huzuruna layık etsin. Allah razı olsun sizlerden.Allah sevdiği kulardan olmayı bizlere nasip edip bizleri cennetine girmeyi nasip etsin inşallah. Dualarımızı kabul etsin cümlemizin bizlerinde inşallah. AMİN.:(:(:(B)B)B)

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

leyla Belgin yazdı:
Allah ne verirse helalinden hayırlısını versin helal olmayan hiç birşeyi bizlere kullanmayı nasip etmesin. Bilerek yada bilmeyerek ya da unutarak bir hata kusur günah işmemişsek Rabbim bizleri affedip huzuruna layık etsin. Allah razı olsun sizlerden.Allah sevdiği kulardan olmayı bizlere nasip edip bizleri cennetine girmeyi nasip etsin inşallah. Dualarımızı kabul etsin cümlemizin bizlerinde inşallah. AMİN.:(:(:(B)B)B)
ALLAH RAZI OLSUN AMİN KARDEŞİM DUALARDA BULUSALIM İNŞALLAH SELAMETLE..........

seyasla

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.
SAYIN VEFALI İNSAN BİZLERİ S.TEFRİCİYEDE HATIRLAYAN SEBOS SAĞOLASIN HEM DESTEĞİNİZ HEM GÜZEL ÖRNEĞİNİZ MUTLU ETTİ SAĞOLUN
Bİ ÜSTGEÇİTTE SERGİDE KILIK KIYAFETİ HIRPALANMIŞ İYİ GÖRÜNMEYEN BİRİ KÜÇÜK TAHTA PARÇALARI SATIYORDU. ÜSTLERİNDE YAKILARAK YAZILMIŞ YAZILAR..ÜÇ TANE ALMIŞTIM. ÇOK UYGUN FAİTTA İDİLER.
YILLAR GEÇTİ İKİSİNİ YERİ GELİNCE HEDİYE ETMİŞİM. BİTANESİ HEP BULUNDUĞUM YERDE İDİ. O KÜÇÜK TAHTA PARÇASI YILLAR SONRA EVLENİP ANNE OLMUŞ BİR EVHENIMININ KİLERİNDE GÖZLERDEN UZAK YERİNİ KORUYOR. KİLERİN KAPISINI HER AÇIŞIMDA KREM İNCECİK BİR KURDELA İLE MİNİK ASGICINDAN TUTTURULUP ASILMIŞ ÜZERİ BİTANECİK LALE RESMİ İLE SÜSLENMİŞ TAHTA PARÇASINDA ŞUNLAR YAZIYOR..

''DOĞRU YOLUNDA DÜŞEN TEZ KALKAR.''

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

seyasla yazdı:
S.A.
SAYIN VEFALI İNSAN BİZLERİ S.TEFRİCİYEDE HATIRLAYAN SEBOS SAĞOLASIN HEM DESTEĞİNİZ HEM GÜZEL ÖRNEĞİNİZ MUTLU ETTİ SAĞOLUN
Bİ ÜSTGEÇİTTE SERGİDE KILIK KIYAFETİ HIRPALANMIŞ İYİ GÖRÜNMEYEN BİRİ KÜÇÜK TAHTA PARÇALARI SATIYORDU. ÜSTLERİNDE YAKILARAK YAZILMIŞ YAZILAR..ÜÇ TANE ALMIŞTIM. ÇOK UYGUN FAİTTA İDİLER.
YILLAR GEÇTİ İKİSİNİ YERİ GELİNCE HEDİYE ETMİŞİM. BİTANESİ HEP BULUNDUĞUM YERDE İDİ. O KÜÇÜK TAHTA PARÇASI YILLAR SONRA EVLENİP ANNE OLMUŞ BİR EVHENIMININ KİLERİNDE GÖZLERDEN UZAK YERİNİ KORUYOR. KİLERİN KAPISINI HER AÇIŞIMDA KREM İNCECİK BİR KURDELA İLE MİNİK ASGICINDAN TUTTURULUP ASILMIŞ ÜZERİ BİTANECİK LALE RESMİ İLE SÜSLENMİŞ TAHTA PARÇASINDA ŞUNLAR YAZIYOR..

''DOĞRU YOLUNDA DÜŞEN TEZ KALKAR.''
a.s sizde saolun cok guzel seyler yazıyosunuz bana cok mutlu oluyorum :):)allah razı olsun

vera nur

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM HELAL YOLDAN ŞAŞMAMAYI CÜMLEMİZE NASİP EYLESİN ALLH RAZI OLSUN KARDEŞ BEN BURADAN OKUDUKLAARIMI ETRAFIMDAKİLERLEDE PAYLAŞIYORUM ÇOK VERİMLİ OLUYOR SELAM İLE

My Rose

Kayıtlı Kullanıcı

Allah raz ıolsun kardeşim...Rabbim bizi inş. her koşulda doğruluktan ayrılmayan kullarından eylesin. Bizleri bir an bile nefsimizle baş başa bırakmasın.Amin...Selametle...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMIN ALEYKÜM...

GÜZEL BİR KISSA...RABBİM DOĞRULARI YAPTIRMAYI,DOĞRULARI SÖYLETMEYİ NASİB ETSİN İNŞALLAH...SELAMETLE...

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

vera nur yazdı:
RABBİM HELAL YOLDAN ŞAŞMAMAYI CÜMLEMİZE NASİP EYLESİN ALLH RAZI OLSUN KARDEŞ BEN BURADAN OKUDUKLAARIMI ETRAFIMDAKİLERLEDE PAYLAŞIYORUM ÇOK VERİMLİ OLUYOR SELAM İLE
ufacık bı faydam olduysa ne mutlu bana kardesım koydeydım cevap gec oldu hakkınızı helal edın selametle dualarda bulusmak dılegıyle....

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

My Rose yazdı:
Allah raz ıolsun kardeşim...Rabbim bizi inş. her koşulda doğruluktan ayrılmayan kullarından eylesin. Bizleri bir an bile nefsimizle baş başa bırakmasın.Amin...Selametle...
allah sızdende razı olsun dualar hep aynı yonde rabbım kabul eylesın ................

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

erdal yazdı:
SELAMIN ALEYKÜM...

GÜZEL BİR KISSA...RABBİM DOĞRULARI YAPTIRMAYI,DOĞRULARI SÖYLETMEYİ NASİB ETSİN İNŞALLAH...SELAMETLE...
inşallah aminnnn allah razı olsun ....

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleykum.. İbretlik bir kıssaydı kardeşim emeğine sağlık, Allah c.c. razı olsunB)B)

sebos

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cilginbiyologlar.com

desertrose yazdı:
Selamun aleykum.. İbretlik bir kıssaydı kardeşim emeğine sağlık, Allah c.c. razı olsunB)B)
aleyküm selam kardes allah sızdende razı olsun selametle.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt