Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

80 li ve 90 lı yılların genç ve çocukları hadi bakalım.. artık hayatamızda neler yok. (1 Kullanıcı)

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
9410_626874557352710_465122612_n.jpg

çoçukluk günlerimize götürdün bizi mavci ağabey :)
allah razı olsun :)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
özledim öyle çok özledim ki o günleri

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
9410_626874557352710_465122612_n.jpg

bunu bizde yapardık :) bunu yapmamak için örtüsü olmayan sıralarda oturmaya çalışırdık 2 de 3 te :D

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Dün trt de bir programda.. bir reklamı eleştirdi abi..
hani şu uçan halı varmış deyip kayınvalidesinin el örmesi halısını camdan atan gelini eleştirdi..
kıyaslanabilirmi şimdinin bilgisayar desenli sentetik halılarıyla, el örmesi yün halılar karşılaştırılabilirmi diyordu... herşeyi emekti o halıların.. herşeyi..
sanırım emeği, saygıyı ve huzuru unuttukta hayatımızı modern lüks ve şatafatlı bir yola sokup televizyona hapsettik....

sumeyyye

Kayıtlı Kullanıcı
aslında o dönemleri çok hatırlamıyorum ama o yıllarla ilgili çok yazı okudum gerçekten insanlar sadece o dönemde mutlu olmuş bence şimdi her şey sanal alem, kimse kimseyi takmaz olmuş. :S

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici

berat05

Yönetici

Abi....fişleri hatırlattınız bana... Fişleri toplamak.. sınıfta ipe mi dizerlerdi...öyle hatırlatıyorum

Ne günlerdi ama.... :) Cin ali... li günler.....

Beslenmelerimiz hep eksik giderdi fakirlikten...

Öğretmeniz Allah cc rahmet eylesin beslenmesi bol olanın yarısını alıp olmayana verirdi...

Dağıtılan süt ve çokomeller bizim için en lüks yiyeceklerdi..

Bir tane kalem alır onu gözüm gibi korurdum...öyle renk beğenmek gibi lüksüm yoktu..

bu benim için lise yıllarına kadar böyleydi

Lise 1 de aldığım 0,5 uçlu kalemim bile hala yeni gibi duruyor...

Oysa şimdi oğlumun neredeyse küçük bir kırtasiyesi var evimizde...

Var ama...değer ölçülerimiz o derece de eksik...

Ne günler di o günler..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum bu fisi gorunce aklima geldi plastik fasulye tanelerim patates ve ip baskisi resimlerim kara tahta mavi onluk yumurta kokan beslenme dersleri parlak yandan cizgili bayrak kirmizisi esofmanim tenefuslerde hizla oynadigim ip atlamalar cizgiler saklanbaclar sobeler yakan toplar beden derslerinde bizim ogretmenimiz ya agac dikmeyi gosterirdi yada copleri toplatirdi cevre dersi verirdi ama ceza olarak degil bilinclenmemiz icindi rabbim razi olsun butun hocalarimdan bide yerli mali haftasi vardi herkes biseyler getiridi evden ve paylasirdik hep ne guzeldi o gunler .........

mavci

Yönetici
2389725-siyah-onluk-giyerdik302338527.jpg

Siyah önlüklerimizi 1. sınıfta diktirmiştik... Nerdeyse dizimize kadar ve Simsiyahtı...:a35:
O zamanın fakirliğinden bizler önlüğü 5 sene giyerdik...
5. Sınıfta iyice solmuş, göbeğimize kadar kısalmıştı ve FÜME olmuştu :a03:

mavci

Yönetici
Cep telefonu, 118 arama falan yoktu...
Biz arar bulurduk...:a04:

270875_593508550667143_1500239688_n.jpg

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
abi süpersin ya ne güzeldi demi herşey........... çıktıkça çıkıyor eskiler.......
ama sanırım siyah önlük ve boynumdaki silgi favorimdi....... beyaz annemizin ördüğü yakalıklar..
fasülye ve çubuklarımız... hey gidi hey

mavci

Yönetici
abi süpersin ya ne güzeldi demi herşey........... çıktıkça çıkıyor eskiler.......
ama sanırım siyah önlük ve boynumdaki silgi favorimdi....... beyaz annemizin ördüğü yakalıklar..
fasülye ve çubuklarımız... hey gidi hey

Evet siyah önlük ve boyna takılan silgi FAVORİ...
Annemizin veya ablamızın ördüğü BEYAZ YAKA...:a12:

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kalemlerimiz
kokulu silgiler.. ev veya hayvan şeklinde açacaklar..
kenarını süslediğimiz defterler.. ve yakamıza takılan kırmızı kurdela... ne kadar değerliydi.. rabbim........kaybettik bizim olan değerli olan herşeyi kaybettik......
hiç lahana bebeğim olmadı benim.. şimdi arasamda bulamıyorum.. ne güzel kokardı saçları... bebeğin.. ama yoktu.. babam işe girdiği zaman ankaraya evrağını götürmüş ordan bir polis arabası birde naylon bebek almıştı.... hayatımın en değerli şeyleriydi.. kızım yığınla oyuncağının yüzüne bakmıyor.. hata bizdemi acaba..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Hata hepımızde sahıp olduklarımızın degerını bılmemekte sen kızın bı ton oyuncagına bakmadıgı ıcın uzulurken ben kızımın benım gozumun ıcıne bı kere bakıp anne demesı ıcın uzulurken ulku kardesımızın kızıda annesının kokusunu alsın dıye uzuluyor sahıp olduklarımızın kıymetını bılsek bu bahsettıklerım sadece gozumuzun onundekıler dah bı cokları var bızden yukarıdakılere degıl asagıdakılere bakarsak hayat ınan anlamını bulur hep en ıyısıyle degıl elınde olanla mutlu oluruz...................sakın yanlıs anlasılmasın soyledıklerım ...................

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
telefonlar vardı.parmağımızı rakama takıp 0 a kadar döndürürdük....ben hiç beceremezdim.numaranın yarısına kadar gelmeden çevirdiğim rakamlar karışırdı.....
bayram arefelerinde annem kına yakardı elimize ......ben hep yüzüme iz çıkarmayı becerirdim.bayram sabahı yanağımda kına öle gezerdim hep..:)güzeldi....
denize gidilirdi hep beraber...ama simitler kolluklar yoktu..babam eski araba lastiklerini yamar dı biz onunla oynardık....
pinokyo bisiketimiz vardı.evin önünde biri unutmuş.....bizim değildi yani...annem bizim değil diye bir yıl odunlıkta saklamıştı...binememiştik.anahtarını annemin sakladığı yerden bulup mahalle turu atmamız 6 ay kadar zaman almıştı......
:)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ah gülüm yanlış anlarmıyım ben hiç seni .. anlamam emin ol... okadar haklısın ki inan tüm yüreğimle kızıma her baktığımda cahidemize dua ediyorum..
ama görmüyoruz işte hiç birşeyin değerini göremiyoruz.. içimiz acıyor ama göremiyoruz.. sanki dünya bizim.. sanki çivi çakacazda herşeyin en iyisinii istiyoruz..aşağıdan yukarı çıktıkça unutuyoruz yaşadıklarımızı işte...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Hata hepımızde sahıp olduklarımızın degerını bılmemekte sen kızın bı ton oyuncagına bakmadıgı ıcın uzulurken ben kızımın benım gozumun ıcıne bı kere bakıp anne demesı ıcın uzulurken ulku kardesımızın kızıda annesının kokusunu alsın dıye uzuluyor sahıp olduklarımızın kıymetını bılsek bu bahsettıklerım sadece gozumuzun onundekıler dah bı cokları var bızden yukarıdakılere degıl asagıdakılere bakarsak hayat ınan anlamını bulur hep en ıyısıyle degıl elınde olanla mutlu oluruz...................sakın yanlıs anlasılmasın soyledıklerım ...................

çok doğru söylüyorsun arkadaşım.......hep gözler yüksekte ....alamadığımız ayakkabıda belki ama ayakkabıyı giyecek ayağı olmayanları görmüyoruz mesala.:(

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Bu sayfaya baktıkca o gunlere hep bır ozlem var sebebı zordu cogu seyı elde etmek ama mutluyduk yokluklarımızla sımdı herseyımız tam elhamdulıllah ama mutlu degılız sahıp olduklarımızla aradakı dengeyı sukrederek saglayabılırız bırde ahlakımızı koruyabıldıgımız kadar........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt