Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

26 Şubat 1992‏ Hocalı Katliamını 20. Yılında Nefretle Kınıyoruz ! (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
26 Şubat 1992 günü Türk dünyası ve Azerbaycan için en acılı günlerden biri olmanın yanısıra aynı zamanda insanlık tarihi için de kelimenin tam anlamıyla siyah bir sayfadır. Bundan 20 yıl önce, yani 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kentinde sivil halka karsı Ermeniler tam anlamıyla bir katliam yapmışlardır.

Ermeniler Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde 7 bin kişilik nüfusa sahip ve coğrafi konumu itibariyle bölge için stratejik önemi olan Hocalı kentini ele geçirmek için 25 Şubat gecesi katliam gayesiyle harekete geçmiştir.

Hocalı'nın işgali sonucu sivil, eli silahsız, Azerbaycan Türkleri çocuk, kadın, ihtiyar ve genç ayrımı yapılmadan Ermeniler tarafından katledilmiştir. Resmi verilere göre, o gece 613 kişi hunharca katledilmiş; bunlardan 83 çocuk, 106 bayan acımasız yöntemlerle işkence yapılarak öldürülmüştür. Ayrıca, 487 kişi ağır yaralanmış ve 1275 kişi ise rehin alınmış, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla caninin kurtarmıştır. 26 çocuk tamamen ve 130 çocuk ise kısmen oksuz kalmıştır. Ermeniler şehitleri özel acımasızlıkla, gözlerini oyularak, kafataslarının derisini soyarak ve vücutlarının farklı organlarını keserek öldürmüştür. Küçücük çocukların gözleri oyulmuş, hamile kadınların karınları yırtılmış ve insanlarımız diri diri toprağa gömülmüştür. Hatta şehitlerin bir çoğunun cesetleri yakılmıştır.

Türkiyede bir ermeni yazar vurulduğunda, hepimiz ermeniyiz diyen zaatlar acaba karabağda o kadar Azerbaycanlı Türk kardeşlerimiz Katledildikten sonra hepimiz Azeriyiz dedilermi sokaklarda ? Ben görmedim...

Sözde soykırım yasadık diyen Ermenilerin 26 Şubat 1992 tarihinde yaptıkları Hocalı Katliamını yasayan AZERİ TÜRKLERİNİN ifadeleri....

Cemil Cümşüdoglu Memmedov :

Ruslar tanklar ve bataryalarla şehre girerek evlerimizi darmadağın ettiler. Arkalarından Ermeniler geliyorlardı. Beş yaşındaki torunumu alıp ormana kaçtım. Bir süre karın altında kaldım. Çocuk donmasın diye elbisemi çıkarıp çocuğa sarmıştım. Artık takatim kalmamıştı. Nehçivanik köyüne gidip Ermenilere torunuma acımalarını söyledim. Beni tahkir edip komutana verdiler. 0 da bizi hapsetmelerini emretti. Burada çok sayıda kadın kız, çocuk vardı. Sonra bizi Askeran'a getirdiler. Karım, kızım, eniştem oradaydı. Onlar tırnaklarımızı çektiler. Zenciler havaya sıçrayıp, yüzüme tekme atıyorlardı. Çok işkenceden sonra beni Ermeniler ile değiştirdiler. Karım, kızım ve torunumdan hiç haber alamadım.

Seriye Talibova :

Gözümün önünde 4 Mesket Türk’ünün, 3 komşumuzun başını Ermeni askerinin mezarı başında kestiler. Rus askerleri ile Ermeniler birlikte, anne babalarının önünde çocuklarına işkence yapıp öldürdüler. Sonra cesetleri buldozerlerle dereye döktüler.

Cemal Allahverdioglu Orucov :

16 yaşındaki oğlumu kurşunladılar. 23 yaşındaki kızımı iki ikiz oğlu ve 18 yaşındaki hamile kızımi elimizden aldılar.

10 yaşında Ramil Hasanov :

Ermeniler gelince ormana kaçtım. 3 gün aç susuz orada kaldım. Susuzluktan ölüyordum. Çokça kar yedim.

Sinan Abdullayev :

Bir gün ormanda kaldıktan sonra Ermeniler bizi bulup Askeran'a getirdiler. Ruslar, Ermeniler, küpeli zenciler çocukların önünde bana işkence ettiler. Sonra bizi içine su doldurulmuş zir*zemiye attılar. Sonra boğulmamaları için çocukları bir gün kucağımda tuttum.

Hatice Abdullayeva :

Bir süre yalın ayak ormanda kaldıktan sonra babam, annem ve 16 yaşındaki kız kardeşim soğuğa dayanamadılar. Sağ kalan Hocalı'lar ile beni de esir ettiler. Bizi bir gün aç-susuz döşemesine su doldurulmuş zirzemi de hapsettiler. Daşnak, esirlerle değiştirildim. Şimdi iki ayağımdan da mahrumum.

Mirza Allahverdiyev :

Ermenilerin saldırısından sonra ormana kaçtık. Burada 3 gün aç-susuz kaldık. 28 şubat akşamı bizi kuşattılar. Bizi Askeran'da ölüm hücresine aldılar. Her gün birkaç adamı götürüp öldürüyorlardı. Vahşiler başıma korkunç darbeler indiriyordu. Altın dişlerimi kerpetenle çıkardılar. Iki kaburgami kırdılar. 18 gün sonra bizi değiştirdiler. Babamı, iki kardeşimi, kardeşimin oğlunu öldürdüler.

Ermeni hükümetinin milli kahraman ünvanı verdiği katillerden zori balayan, 1996 yılında yazdığı "ruhumuzun canlanması" isimli kitapta, hocalı katliamını şu şekilde anlatıyor:

“Biz çete üyesi haçaturla zaptedilmiş evlerden birisine girdiğimizde, bizim askerlerin 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilediklerini gördük. haçatur, çocuğun bağırmamasını için anasının kesilmiş göğsünü onun ağzına soktu. Sonra ben bu Türk çocuğa, onun babalarının bizim çocuklara yaptıklarını yaptım. Karnının, başının, göğsünün derisini soydum. sonra haçatur, çocuğun cesedini doğradı ve onunla aynı kökten, Türk kökünden gelen köpeklere dağıttı. Akşam aynı şeyi 3 Türk çocuğuna daha yaptık. Kendi halkımın intikamının yüzde birini bile aldı isem ne mutlu bana."

Bu mübarek günde Cenabı Allahın mazlum olan zulum gören tüm müslüman kardeşlerimizin canlarını yakan bütün küfür ehli kafirlerden intikam alması için dua ediyorum.

Bizler artık mazlum olmaktan yıldık. Bunlar bizler için imtihan vesilesi ona inancımız elhamdülillah tam. Ama bizde insanız artık dayanamıyoruz.

Irakta, Afkanistanda, Dağıstanda, Çeçenistanda, Keşmirde, Filistinde, Çadda, Urumçide, Somalide, Suriyede, Mısırda, ve daha bir çok cihad beldelerindeki din kardeşlerimize Allahım sen yardım et.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Azerî kardeşlerimizin başı sağolsun..
Bugün sol/marksist kesim, Hrant Dink cinayetine fazlaca yüklenirken malesef aynı sol kesimden, hatta liberal ve teo-liberallerden dahi Hocalı tepkisini duymak, görmek, izlemek, Taksim'i kilitlemelerini beklemek nâmümkün, ne mümkün? 1915 tehcirini sürekli gündemde tutmak, ama öldürülen Azerîlere lütfedip de özür beyân etmek, Ermenilere ağır geliyor olsa gerek..

Masumiyetin, mazlumluğun, ezilmişliğin, katledilmişliğin PAZARLIĞI, SÖMÜRÜSÜ, KİTLE KAZANMA UĞRUNA YALAN-DOLAN VE PESPÂYE PROPAGANDA VE.LOBİ FAALİYETLERİNE GİRİŞMEK olsa olsa kandan nemalanan sivrisinek tabiatlı güruhun işi olabilir..
Haksız yere öldürülenin dinine, ırkına, âidiyetine bakılmaz.. Hrant her şeyden önce nasıl bir insan ise ve bunun için ona yapılan kınanmışsa;
Anasının karnından deşilerek çıkarılan bebekler, domuz bağıyla katledilen Doğu Anadolu nüfusu da o kadar insan idi..

Haydi!
19 Ocak'çıları, 20 Yanvar katliamına da ses çıkarmaya davet ediyoruz..
1915 tehcir tüccarlarını Hocalı zulmünü de kabullenmeye ve kınamaya çağırıyoruz..

Taksim'i bunun için de kilitlemek gerek!

Başka türlü bu samimiyet sınavı geçilmez..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Tam da azeri kardeşlerimizin katledildiği günlerdi...1992 olmalı
Hamile azeri kardeşlerimizin karınları deşilip bebeleri katledilmişti...
Ankara Kocatepe Camiinde pretesto mitingi düzenlemiştik...
Bizleri tutukladılar...
İşkenceye aldılar...
O zamanın işkencecilerine demiştimki,
SİZLERDEMİ ERMENİSİNİZ...
Bugün hepimiz ermeniyiz diyenlerdenmiş demekki...
Bu millet Müslüman...
İlelelbette öyle kalacak biiznillah...

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Allah dinini tamamlayacaktır. Din özüne döndüğünde. Rabbimiz mehdinin eliyle dünyaya islamın şeriatını dinin özünü yeniden yayacaktır. Allahım gelsin artık o mehdi. Mazlumların yüzü gülsün artık.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Müslüman Azeri Türkü olan kardeşlerimize yapılanları unutmamalı unutturmamalı hesabını soracağımız günler için hazırlanmalıyız.

Özünü, aslını dinini atalarını unutanlara. Türklüğünden dininden utananlara inat

İNADINA MÜSLÜMANIN İNADINA TÜRKÜM BEN AZERBAYCAN TÜRKÜYÜM BEN DOĞU TÜRKİSTANLI UYGUR TÜRKÜYÜM BEN MUSUL - KERKÜK TÜRKMEN TÜRKÜYÜM BEN ÇEÇEN MÜCAHİDİM BEN FİLİSTİNLİ BİR MÜSLÜMANIM. BEN SOMALİDE AÇLIKTAN ÖLEN MÜSLÜMAN AFRİKALIYIM. BEN MÜSLÜMAN TÜRK GENCİYİM

Zalimin karşısında mazlumun yanında olan hainlerin küffarın karşısında her zaman her türlü zorluğa katlanarak Allahın izni ile mücadele edeceğim.

Bu zamana kadar hainlere küffarlara karşı mücadele eden büyüklerim Allah hepinizden razı olsun artık bizlerde sizlerin yanındayız omuz omuza tek yürek tek nefes tek bilek mücadeleye devam edeceğiz. Hocalının, Doğu Türkistanın, Filistinin, Çeçenistanın, Kosovanın, Filistinin zulme uğrayan bütün insanların intikamını Allahın izni ile alacağız.
Gazamız mübarek olsun selam ve dua ile. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Taksim Hocalı İçin Haykırdı

hocali26.jpg

Taksim Meydanı'nda Hocalı katliamını protesto amacıyla düzenlenen miting devam ediyor

Hocalı Katliamını Anma Gönüllüleri Komitesi tarafından organize edilen miting Galatasaray Meydanında toplanan çok sayıda grubun yürüyüşüyle başladı. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de mitinge katılmak üzere Taksim'e geldi.

Çeşitli sendikalar, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve Türkiye'nin değişik kentlerinden gelen vatandaşların katılımıyla oluşan büyük kalabalık, Türk ve Azerbaycan bayrakları ''Hepimiz Türküz Hepimiz'', ''Ermeni Yalanına Son'' pankartlarıyla ve çeşitli sloganlar atarak yürüdü.

Grupların Taksim Meydanına yürüyüşü sürerken, çevik kuvvetin Fransız Konsolosluğu önünde bariyerlerle güvenlik önlemi aldı.

Yürüyüşe katılanlara ''Sorkozy Tuvalet Kağıdı'' yazan tuvalet kağıtları dağıtılırken ''Sorkozy pisliğini temizle'' sloganları atıldı.
Taksim meydanında Hocalı Katliamını protesto etmek için toplanan büyük kalabalık, hayatını kaybedenler için saygı duruşunun ardından Azerbaycan ve Türkiye milli marşlarını okudu.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Orada bulunamadık maalesef ancak gönüllerimiz sizinle gönüller bir her zaman

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt