Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

2. anlamadığım konu.....gidene güle güle (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm;
iftiraya uğramış,evlilik,askerlik,okul gibi konular hariç.bunu dışında ben gidiyorum kırıldım,ben sana küstüm deyipte gidenlere gitme kal demekten yine önemli konulara değinemiyoruz.giden sebebini açıklasın veya sessizce gitsin.siteyi güncelleştiriyorum karşıma gidiyorum...kırıldım..hakkınızı helal edin forumları çıkıyor.önemli olan konular gündemden düşüyor.Allah aşkına Muhammed aşkına ,islam adına birşeyler öğrenmek isteyen kardeşlerimizin zamanından çaldığınızın farkındamısınız?maşallah müslümanları nasıl bölelim,islama nasıl fesatlık sokalım diyenlerin ekmeğine yağ sürüyoruz bilmem farkındamısınız?

birde forumları takipe alın.kalite düşüyor.erkek bayan arasında (misal)ahmetcim,canım,abicim,elifcim,hasancım.......vs. muhabbetleri artıyor.islam adına bu doğrumudur acaba?yoksa ben tam yobazmıyım?anlayan anladı.selametle kalın

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
vealeyküm selam ablacım..2 yazmış olduğun konuda da kesınlıkle hak verıyorum sana, insanları kırmak ıstemediğimden yorumda yapamıyorum şuan aslında söylencek çok şeyler var ama söylıyemıyorum...Neyse canım cıcıme gelınce benım sitede görüştüğüm ınsanlar var.. hem yüzyüze hemde msn de benım sitede görüştüğüm abi olarak bir cevdet abim birde murat abım..cevdet abim benim babam gibidir.. babam olmadığı için öyle görüyorum... murat abımde benım gerkçek abımden daha üstündür benım gözumde...bacı kardeşten başka birşey olamaz ...2 side benim için çok değerli...çok hemde...ve konuşurken ister istemez forumlarımı da yansıyor bu canım abım vs gıbı kimse sakın yanlış anlamasın bu sıtedeki kişiler benim gerçekten çokk değerli... umarım anlaşılmışımdır... söyledıklerınde haklısın ablam selam ve dua ile..

gizemmsevgi

Kayıtlı Kullanıcı
ELLERİNE SAĞLIK ABLA ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
vealeyküm selam ablacım..2 yazmış olduğun konuda da kesınlıkle hak verıyorum sana, insanları kırmak ıstemediğimden yorumda yapamıyorum şuan aslında söylencek çok şeyler var ama söylıyemıyorum...Neyse canım cıcıme gelınce benım sitede görüştüğüm ınsanlar var.. hem yüzyüze hemde msn de benım sitede görüştüğüm abi olarak bir cevdet abim birde murat abım..cevdet abim benim babam gibidir.. babam olmadığı için öyle görüyorum... murat abımde benım gerkçek abımden daha üstündür benım gözumde...bacı kardeşten başka birşey olamaz ...2 side benim için çok değerli...çok hemde...ve konuşurken ister istemez forumlarımı da yansıyor bu canım abım vs gıbı kimse sakın yanlış anlamasın bu sıtedeki kişiler benim gerçekten çokk değerli... umarım anlaşılmışımdır... söyledıklerınde haklısın ablam selam ve dua ile..
ben seni cevdet abiyi kastetmedim.erkekli bayanlı konuşmalarda dikkatli olmamız gerekiyor.Allah razı olsun.selametle kardeşim.

Kardelen..

Kayıtlı Kullanıcı
ablacımm seni ayakta sandalyemde ve masamda alkışlıyorum
bencede katılıyorum ablama moda haline geldi...gitme gelme kalma işleri gidecekseniz gidin ne yazıpta yer kaplyuorsunuz.başka birşey görmez olduk bu ara ne bir bilgi öğrenir oldulk nede bir dua okuyo olabildik gidecek olan gidebilir..tutan yok..

......................Giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir biz gideni değil giden bizi kaybetmiştir..........................

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
ben seni cevdet abiyi kastetmedim.erkekli bayanlı konuşmalarda dikkatli olmamız gerekiyor.Allah razı olsun.selametle kardeşim.

bılıyorm ablacım haklısın dıkkat edilmesi gerekıyor... hanı bunu bende yapıyorum abılerıme .. söyleme gereği duydum yanlış anladıgımdn değil için rahat olsun ablacım ...sıkma canını ... sakın olmaya çalış...benım düşüncelerımı dıle getirmişsin sende ben cesaret edemedım kımseyı kırmamak adına sen konuyu açtın... Allah razı olsun ... ablacım..

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ebrucum...tüm söyleidklerine katılıyorum.....çok haklısın.....diğer forumuda okudum ama biraz işelrim olduğu için buraya yazayım dedim....benda artık çok nadir katılacağım...şuanda söz verdiklerim bitsin....allaha emanet ol canım....

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam önemli bir konuya değinmişsiniz.
mesafe,edep,haya ve yaklaşım çok önemli.insan malum şaşar ve beşer canım cicim cümleleri yakışık değil bir kaç forumda bende denk geldim.
açıkcası yerinde okkalı bir konu olmuş.

selam ve saygılar.

selamün aleyküm;
iftiraya uğramış,evlilik,askerlik,okul gibi konular hariç.bunu dışında ben gidiyorum kırıldım,ben sana küstüm deyipte gidenlere gitme kal demekten yine önemli konulara değinemiyoruz.giden sebebini açıklasın veya sessizce gitsin.siteyi güncelleştiriyorum karşıma gidiyorum...kırıldım..hakkınızı helal edin forumları çıkıyor.önemli olan konular gündemden düşüyor.Allah aşkına Muhammed aşkına ,islam adına birşeyler öğrenmek isteyen kardeşlerimizin zamanından çaldığınızın farkındamısınız?maşallah müslümanları nasıl bölelim,islama nasıl fesatlık sokalım diyenlerin ekmeğine yağ sürüyoruz bilmem farkındamısınız?

birde forumları takipe alın.kalite düşüyor.erkek bayan arasında (misal)ahmetcim,canım,abicim,elifcim,hasancım.......vs. muhabbetleri artıyor.islam adına bu doğrumudur acaba?yoksa ben tam yobazmıyım?anlayan anladı.selametle kalın

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm;

ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM

YÜREĞİNE SAĞLIK, GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL ANALİZ..
İNŞAALLAH, ÖZLEDİĞİMİZ DOĞAL AHENGİ SABIRLA HEP BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ

ALLAH"A EMANET OLUNUZ
SELAM VE DUA İLE

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm;

ALEYKÜM SELAM ABLA ....

GERÇEKTEN BU KONUNA ÇOK KIRILDIM KİMSENİN ELİNİ AYAĞINI TUTMUYORUZ AMAN ŞU KONUYA MUTLAKA YORUM YAPIN AMAN ŞÖYLE DEYİN ŞUNLARI ÖĞRENMEYİN DE BEN GİDİYORUM BANA KAL DEYİN DEMİYORUZ .... BENDE Bİ KAÇ GÜN ÖNCE GİDİYORUM DİYE KONU AÇTIM AMA AMACIM YOK GİTME DESİNLERDE KALAYIM DİYE DEĞİLDE HELALLEŞMEK İÇİNDİ ALLAH RAZI OLSUN DEĞER VEREN KARDEŞLERİMİZ GİTMEMİ İSTEMEDİLER...SANAL ORTAMDA OLSA İNSAN KARDEŞLERİNİN VARLIĞINI ANLIYOR...O ZAMAN SENDE BÖYLE BİR KONUYLA BİŞEYLER ÖĞRENMEK İSTEYEN İNSANLARIN ZAMANINI ÇALMIYORMUSUN ...YANİ KENDİN ÖYLE KONULARLA ARKADAŞLARIMIZIN ZAMANINI ÇALIYORSUN DEMİŞSİN YA ONDAN DİYORUM ...... KUSURA BAKMA AMA KİM NASIL İSTİYORSA ÖYLE DAVRANIR(SAYGI,SEVGİ,AHLAK ÇERÇEVESİ ALTINDA), BİZE BEŞ DAKİKA AYIRABİLİRMİSİNİZ YADA DİNİ SOHBETLERE BİZ DERTLERİMİZİ SORUNLARIMIZI SOHBETLERİMİZİ YAZIYORUZ Kİ ORASI BU KONULARA UYGUN YERLER...........YANİ TUTUP DİNİ HİKAYELERE DİNİ BİLGİLERİN OLDUĞU YERLERE YAZMIYORUZ ... BU VE BUNUN GİBİ KONULARLA İLGİLENMEK SANA ZAMAN KAYBIYSA BU FORUMLARA GİRMEZSİN DİĞER FORUMLARLA İLGİLENİRSİN ... BU KONUYU BENDEN DOLAYI AÇTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM ......ÇOK KIRILDIM SANA ..YİNEDE SELAMETLE KAL ..BİŞEYLERİ YAZARKENDE DİKKAT ET ABLA KIRIYORMUYUM İNSANLARI DİYE KARDEŞİN OLARAK DİYECEKLERİM BU

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
ALEYKÜM SELAM ABLA ....

GERÇEKTEN BU KONUNA ÇOK KIRILDIM KİMSENİN ELİNİ AYAĞINI TUTMUYORUZ AMAN ŞU KONUYA MUTLAKA YORUM YAPIN AMAN ŞÖYLE DEYİN ŞUNLARI ÖĞRENMEYİN DE BEN GİDİYORUM BANA KAL DEYİN DEMİYORUZ .... BENDE Bİ KAÇ GÜN ÖNCE GİDİYORUM DİYE KONU AÇTIM AMA AMACIM YOK GİTME DESİNLERDE KALAYIM DİYE DEĞİLDE HELALLEŞMEK İÇİNDİ ALLAH RAZI OLSUN DEĞER VEREN KARDEŞLERİMİZ GİTMEMİ İSTEMEDİLER...SANAL ORTAMDA OLSA İNSAN KARDEŞLERİNİN VARLIĞINI ANLIYOR...O ZAMAN SENDE BÖYLE BİR KONUYLA BİŞEYLER ÖĞRENMEK İSTEYEN İNSANLARIN ZAMANINI ÇALMIYORMUSUN ...YANİ KENDİN ÖYLE KONULARLA ARKADAŞLARIMIZIN ZAMANINI ÇALIYORSUN DEMİŞSİN YA ONDAN DİYORUM ...... KUSURA BAKMA AMA KİM NASIL İSTİYORSA ÖYLE DAVRANIR(SAYGI,SEVGİ,AHLAK ÇERÇEVESİ ALTINDA), BİZE BEŞ DAKİKA AYIRABİLİRMİSİNİZ YADA DİNİ SOHBETLERE BİZ DERTLERİMİZİ SORUNLARIMIZI SOHBETLERİMİZİ YAZIYORUZ Kİ ORASI BU KONULARA UYGUN YERLER...........YANİ TUTUP DİNİ HİKAYELERE DİNİ BİLGİLERİN OLDUĞU YERLERE YAZMIYORUZ ... BU VE BUNUN GİBİ KONULARLA İLGİLENMEK SANA ZAMAN KAYBIYSA BU FORUMLARA GİRMEZSİN DİĞER FORUMLARLA İLGİLENİRSİN ... BU KONUYU BENDEN DOLAYI AÇTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM ......ÇOK KIRILDIM SANA ..YİNEDE SELAMETLE KAL ..BİŞEYLERİ YAZARKENDE DİKKAT ET ABLA KIRIYORMUYUM İNSANLARI DİYE KARDEŞİN OLARAK DİYECEKLERİM BU
selamün aleyküm ayşem.sen neden bu kadar rahatsız oldun yazdıklarıma anlam veremiyorum doğrusu.dedim ya isteyen üzerine alınabilir.amacım kimseyi kırmak değil .istemezsen inanmayabilirsin.sen olaya kendi açından bakıyorsun.
bak güzel kardeşim , benim anlatmak istediğimi anlamaya çalış ondan sonra yorum yap olurmu?

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ayşem.sen neden bu kadar rahatsız oldun yazdıklarıma anlam veremiyorum doğrusu.dedim ya isteyen üzerine alınabilir.amacım kimseyi kırmak değil .istemezsen inanmayabilirsin.sen olaya kendi açından bakıyorsun.
bak güzel kardeşim , benim anlatmak istediğimi anlamaya çalış ondan sonra yorum yap olurmu?

ALEYKÜM SELAM...ABLA PEKİ EN SON AYRILIYORUM SİTEDEN DİYEN KİM KASIM ABİ İLE BEN DEĞİL Mİ .... YANİ ÜZÜLDÜM AÇIKÇASI ÖĞRENMEK İSTEYEN HER ŞEKİLDE ÖĞRENİR İSLAMİYET HAKKINDAKİ BİLGİLERİ ... YAZMAK İSTEYEN YORUMLARINI DA YAZAR..İSTEMEYEN DE UMURSAMAZ GEÇER GİDER......SEN NASIL İSTİYORSAN ÖYLE DAVRAN ABLA.. GERÇEKTEN BEN ÜZERİME ALINDIM Kİ BENİDE İLGİLENDİRİYORDU YAZDIKLARIN...SELAMETLE KALASIN

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam

Bunları sizmi söylüyosunuz?aslında hiç birşey yazmamak lazımda görünce insan bi yandan kızıp bi yandan bişey söylemeden geçemiyo iftiraya uğramış düğün okul vs.dışında demişsiniz güzel kardeşim bunun dışında bişeymi kaldı bi insan kırılmışsa küsmüşse mutlaka bir sebebi vardır kendine göre ve gitme kararı almıştır normaldir.Burda bize düşen helallik istiyosa hakkımızı helal etmek güzel dileklerde bulunmaktır fakat siz böyle mi yaptınız bi arkadaşın forumu günlerce hep üstte kalmadı mı burda hak yokmuydu yok üyeliğimizi iptal edin kalp kırmalar vs.vs.derken sürekli forum yukardaydı her neyse zararın neresinden dönülürse kardır insanız sonuçta hatalar yapıyoruz önemli olan farkına varmak.tabii siz bunu hata olarak algılamazsınız çünkü belirtmişsiniz iftiya uğramak vs dışında diye yani bugün olsa yine aynı şeyler yaşanacak
hayırlı akşamlar

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam

Bunları sizmi söylüyosunuz?aslında hiç birşey yazmamak lazımda görünce insan bi yandan kızıp bi yandan bişey söylemeden geçemiyo iftiraya uğramış düğün okul vs.dışında demişsiniz güzel kardeşim bunun dışında bişeymi kaldı bi insan kırılmışsa küsmüşse mutlaka bir sebebi vardır kendine göre ve gitme kararı almıştır normaldir.Burda bize düşen helallik istiyosa hakkımızı helal etmek güzel dileklerde bulunmaktır fakat siz böyle mi yaptınız bi arkadaşın forumu günlerce hep üstte kalmadı mı burda hak yokmuydu yok üyeliğimizi iptal edin kalp kırmalar vs.vs.derken sürekli forum yukardaydı her neyse zararın neresinden dönülürse kardır insanız sonuçta hatalar yapıyoruz önemli olan farkına varmak.tabii siz bunu hata olarak algılamazsınız çünkü belirtmişsiniz iftiya uğramak vs dışında diye yani bugün olsa yine aynı şeyler yaşanacak
hayırlı akşamlar
sadece bu konuya takıldınız demi.forumlardaki erkekli bayanlı muhabbetlerinde belli bir seviyede olması gerektiğini söyledim.bu konuda niye yorum yapmıyorsun.bide yazdıklarına hiçbirşey diyemiyorum haklısın çünkü.sen konuyu bilmediğin için bu şekilde konuşman doğru.neyse ben mesajın ulaştığını gördüm.ki .buda onlara yeter.allaha emanet ol kardeşim.

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam

hayırlı akşamlar

KARDEŞİM DÜŞÜNCELERİN DE HAKLISIN BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİMDE BU .......İNSANLARIN GİTMEKTE HAKLI GÖRDÜKLERİ SEBEPLERİ OLUR KALMAKTA HAKLI GÖRDÜKLERİ SEBEPLERDE OLUR..AMA HERŞEYDEN ÖNCE HELALLİK İSTENİYORSA BUNUN ALTINDA YOK MODA OLDU YOK ART NİYET ARANMAMALI... RAHMANA EMANETSİN KARDEŞİM ...

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
sadece bu konuya takıldınız demi.forumlardaki erkekli bayanlı muhabbetlerinde belli bir seviyede olması gerektiğini söyledim.bu konuda niye yorum yapmıyorsun.bide yazdıklarına hiçbirşey diyemiyorum haklısın çünkü.sen konuyu bilmediğin için bu şekilde konuşman doğru.neyse ben mesajın ulaştığını gördüm.ki .buda onlara yeter.allaha emanet ol kardeşim.

o konuyada değineyim açıkçası şahit olmadım görmedim bende kullanıyorum canım veya mahsuncum gibi ama bayan olduğundan emin olduğum kişiye siz görmüşsünüz ve değinmeniz çok isabetli olmuş tabiiki hiç hoş değil.ama birde şu var ismlerden anlaşılmıyo bayanmı erkekmi olduğu onsanda kaynaklanabilir.SENDE ALLAHA EMANET OL

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrica Beni Suçlar Gibi Neden Konuştun Anlamadim Sanki Ben Sürekli Erkeklere Canim Diye Hitab Eden Birisiymişim Gibi Bu Konuya Takildin Kaldin Demişsin Tabiiki Seviyeli Olmasi Gerekir

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı
s.a...
siteye ne zman girsem birileri gidiyor...
açıkcası baydı artık...
her kafasına esen gidiyorum diye konu açacaksa yandık....
şahsen gereksiz buluyorum...
selametle....

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
Yine bakış açısının kişiden kişiye değiştiği ve yine yanlış anlamalara müsait bir konu bu.
Belki '' farklı şeyler var sitede ama sen farketmemişsindir, anlamamışsındır'' denilebilir bana, doğrudur.
Bu konuda hiçbir gözlemim yok sitede. Yani benim dikkatimi çeken birşey olmadı.(Canım cicimli konuşmaları kastediyorum)

Ama sadece sitede değil, genel anlamda yani gerçek hayattı da ele alıp fikrimi söylemek istiiyorum.

Gayet iyi niyetle, art niyet olmadan erkek olsun bayan olsun, ben, yeri gelince, canım kardeşim ya da atıyorum örnek: mehmetçim kardeşim vs.. diye konuşurum gerçek hayatta .Bunda da bir mahsur göremiyorum şahsım adına..Çevremden de yanlış anlamalar olabiliyor belki ama bence önemi yok.

Belki dinen de yanlıştır,haklısınız, araştırmadım bilmiyorum ama benim bu tarz konuşmalarım olabilmektedir yerine göre gerçek hayatta.

Yani diyorum ki, genel anlamda konuşuyorum
(site üzerindeki dialoglar için değil,dediğim gibi şahit olmadım) yani abi gibi sevdiğiniz, kardeş gibi gördüğünüz bir erkeğe ya da bayana canımlı hitap etmenin altında hemen birşeyler aramak, ne derece doğru, dinen dayanağı nedir, bu da üzerinde durulması gereken bir konu bence..

Sadece genel anlamda olaya bakış açımı belirttim..

Farklı boyutlar varsa sitede ki ben gözlemlemedim, sözüm yok, bilemiyorum..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt