Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

1. Sınıf Ders Kitabında İSLAMİ KIYAFET DÜŞMANLIĞI (1 Kullanıcı)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
1. Sınıf Ders Kitabında İSLAMİ KIYAFET DÜŞMANLIĞI

Sayfa, 1. sınıf hayat bilgisi kitabına ait. Daha okuma yazmayı yeni öğrenen çocuklarımızın ilk okuduğu şey bakın ne oluyor:
Okula gönderdiğimiz küçücük çocuklarımızın beyni daha ilk derslerde İslami kıyafete karşı şekillendiriliyor. Resimde de gördüğünüz gibi kapalı, çarşaflı, takkeli, bıyıklı bir aile çağdışı, tam tersi olan bir aile modern gösteriliyor.

ders-kitabi-1-sinif.jpg

Annesi çarşaflı veya kapalı olan bir çocuk bu ders ile beyni kirletildiği zaman, ailesinin modern olmadığı, çağdışı olduğu düşüncesi bilinçaltında her zaman canlı kalacaktır. Ve böylelikle kendisinin modern olmak için resmin ikinci kısmını tercih etmesine sebep olacaktır.
Bu ders ülkemizdeki kapalı, çarşaflı bacılarımıza ve annelerimize hakaret niteliğindedir. Gayri İslami giyim tarzını küçücük zihinlere “modernizm”altında yerleştirme projesidir.
Bunu solcu bir hükümetin Milli Eğitim Bakanlığı yapsaydı yine güler geçerdik de “dindar bir nesil” yetiştirmekten bahseden ve müslüman kimliklerini her yerde öne çıkaran bir hükümet zamanında yapılması hayli düşündürücü…

(ALINTI)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Bir yandan bu, bir yandan Hz.Muhammed'e hakaret içeren film, bir yandan kapalılardan nefret eden insanlar, ne oluyor böyle ya ? :a23:

merve erdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuda yapabileceğimiz en önemli şey bilgili olup onlara gerçekleri aşılamak

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Okullarda okutulacak "Din kültürü ve Ahlak bilgisi" kitabını inceleyen ehli sünnet alimi var mıdır?Çocuklarımızın yanlış bilgiler edinmelerine müsaade edemeyiz...

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün otururken nerden geldiyse aklıma bu konu geldi. Resmi şöyle bir gözümün önüne getirdim iki şey düşündüm. Bunları ifade etmeden önce bu tarz eğitim kitaplarını kesin reddettiğimi belirtmek isterim. Konuyu buraya taşıyan kardeşimizede teşekkürler. İlk olarak resme bakınca islam düşmanlığı gördüm. Sonra düşündüm aklıma gelince konu dedim şu şekilde de olabilir mi ? Şimdi günümüz insanları 2 kutpa ayrılmak isteniyor. Türkiyemizde bu oyun din ve dine uzaklık olarak yapılmaya çalışılıyor. Acaba dedim bu konuyu açan insanlar dini kesmin Atatürk ü böyle bilip daha da düşman olmasını istiyor olabilirler mi? Konunun esasına birde bu açıdan baktım ben. Ancak söylediğim gibi neresinden tutulursa tutulsun şiddetle kınıyorum bu kitabı.

Her zaman belirttiğim gibi bilginin değeri tartışılmaz. Bilgiler bazen kirli bazen temizdir. Bizler islamı yaşayabilecek kadar az da olsa temiz insanlarız. Günahkarız ama dinimizle temiz olamaya çalışıyoruz o nedenle bilgilerinde temiz olanlarını yakalayalım ki bu denli provakatörere meydan vermeyelim.

NESLİHAN_OEM

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim herkesi doğru yola iletsin.esas iş önce ana babaya sonra da canım öğretmenlere düşüyor.büyüklerin yaptığı ayıbı inşallah öğretmenlerimiz anlatırken düzeltir.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
başını açan aydın(!) oluyor.
başını açmış ; ne ülkenin durumunu biliyor ne müslümanım dediği dini araştırmış ama AYDIN.
diğer bacım eleştiriyor ,araştırıyor ve sonunda doğruyu bulup güzelce örtünmüş ama GERİ KAFALI.
aydın beynini kullanan kimseler değil midir?
yoksa örtünce bilgininin dışa aksedemeyeceğini mi düşünüyorlar..
çok komik aslında.çook..

üzüldüm birinci sınıfa gidecek olan kardeşime..

smyrna35

Kayıtlı Kullanıcı
bu resim yabancı gelmedi bana ya bizim kitaplardan ya da kardeşimden hatırlıyorum böyle resimleri..insan hayatı boyunca karşılaşıcak bu ve bunun gibi düşüncelerle önemli olan çocuklarımıza o eğitimi verebilmek..herşeyde olduğu gibi ailenin bu konuda da vereceği eğitim çok önemli..öğretmenlerimize tabi ki çok iş düşüyor ama onların insiyatifine bırakamayız herkesin düşüncesi farklı..keşke bunlarla hiç karşılaşlamadan huzur içinde dinimizin gerekliliklerini yaşayabilsek ama kitaplardan çıkarsak bu resimleri başka insanlardan duyacaklar o yüzden kendi çocuklarımıza ve yakınlarımıza doğruları anlatmak bize düşüyor sanırım..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
modernlikle ne alaka :D orayı zaten anlayamıyorum..
yada şunu örnek edelim Türkiye'nin yemek kültürü su böreği pilavı v.s v.s şimdi biz italyan yemeği yeyince modern mi oluyoruz ??
kasıtlı yapılmış bir şey... bu kitap milli eğitimin değildir umarım.

anca kemalist zihniyetin ürünüdür.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Kemalist zihniyet iyice çürümeye başladı.Yakında o da yok olup gidecektir.

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
başını açan aydın(!) oluyor.
başını açmış ; ne ülkenin durumunu biliyor ne müslümanım dediği dini araştırmış ama AYDIN.
diğer bacım eleştiriyor ,araştırıyor ve sonunda doğruyu bulup güzelce örtünmüş ama GERİ KAFALI.
aydın beynini kullanan kimseler değil midir?
yoksa örtünce bilgininin dışa aksedemeyeceğini mi düşünüyorlar..
çok komik aslında.çook..

üzüldüm birinci sınıfa gidecek olan kardeşime..

Kardeşim bunları düşünmek ne güzel ancak işte zamanında insanlarımıza bunlar o kadar empoze edilmiş ki öyle zannediyorlar. Bizler sabr etmeliyiz. Her imtihan bir kazanç inşallah. BU denli provakasyonlara gelmeyeceğiz. Beyni örtülülüler asla bunu anlayamaz. Düşünceleriniz için teşekkürler.

Kemalist zihniyet iyice çürümeye başladı.Yakında o da yok olup gidecektir.

Kardeşim böyle bir düşünce yok ki. Adamlar kendilerince birşeyler çıkarmış. En basit örneğinden geçenlerde doğa korunmalı isimli protesto yapan miting üyeleri içtikleri sigaraları yere attılar. :) Maksat onlar için işleri karıştırmak başka birşey değil. Ülkemiz insanı eğitim seviyesi arttıkça ki şu an ülkemizdeki sancılı dönem bu geçiştir doğruları görecektir.Düşünceleriniz için ve konuya hassasiyetiniz için teşekkürler. Konuşmamız ve düşünce paylaşmamız gereken bir konuydu.Allah c.c. razı olsun.

NESLİHAN_OEM

Kayıtlı Kullanıcı
"medeni olmak açmaksa bedeni.desene hayvanlar bizden daha medeni "
m.akif.ersoy
ne güzel demiş istiklal şairimiz tüm kendini medeni sananlara gitsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt